Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

Santino7

DiCapriovi som tú sošku prial ako azda máloktorému hercovi, rozhodne si ju zaslúžil, avšak či práve za túto snímku, o tom stopercentne presvedčený nie som. Vzhľadom na to, že on i Hardy sú mojimi obľúbencami spomedzi súčasnej hereckej generácie, ich stret v jednej snímke by pre mňa za iných okolností zákonite bol akousi filmovou udalosťou roka, tu som však nejako podvedome tušil, že to pre mňa nebude asi "to pravé", nakoľko podobným záležitostiam príliš neholdujem, a teda projekciu som dlhodobo odkladal. Osobne ma tento bezmála trojhodinový motív pomsty a prežitia v nehostinných podmienkach nijak nenadchol, a priznám sa, dopozeral som viacmenej iba "zo slušnosti". Avšak pochopiteľne tomu nemožno uprieť rutinérsky profesionálne spracovanie, ktoré bolo vysoko kvalitné po všetkých stránkach. Čiže po remeselnej stránke zvládnuté na jednotku, avšak čo sa týka obsahu, šlo to absolútne mimo mňa. 60% ()

Flopik

Od najlepšieho filmu som toho čakal teda podstatne viac.Začiatok super, hlavne keď sa na scéne objavili indiáni.Potom nasledoval útok medveďa a Leonardo bol v riti.Zvyšok filmu už vlastne nesledujeme nič iné.Vstane dá sa trošku dokopy a zrazu sa zase niekde dojebe(prepáčte za výraz).Potom zase sa ako tak pozviecha no a čo sa nestane zase sa dojebe.Úprmne ma to dosť nudilo.Celkovo dej bol zbytočne roztiahnutý a ani krásny soundtrack tam nebol poriadne.No a ten koniec tak ten ma neskutočne rozosmial.Celý natešený sa ide pomstiť a pri bitke s postreleným mužom sa mu podarí nechať sa bodnúť do ruky a nohy.Ja viem prečo....Za 4 roky The Revenant 2 ako sa zase brodí 2 hodiny cez les..Leonardo bol ale skvelý.Bohužiaľ film až tak nie . ()

Illy

Velice intenzivní. Atak medvědice je jedna z nejlepších scén za dlouhou dobu. Škoda jen že někteří režiséři ve svém honimírství přestřelují stopáž nad únosnou míru, Iňářitu nevyjímaje. ()

WinstonS

"And the Oscar goes to..." Leo hraje jako o život, takhle náročný fyzický výkon jsem od něj nikdy neviděl. Emoce, které dokáže vystihnout pouhým poulením očí, to je paráda. Samostatný bodový Olymp by si zasloužily fantastické záběry drsné kanadské divočiny. Přitom narativ a survival/revenge motiv jsou v podstatě úplně triviální, ale právě jeho intenzivní zpracování mu dodává šťávu. Pár much na kráse by se dalo najít, ale na filmy se přece díváme hlavně kvůli nějakému subjektivnímu prožitku - a ten tady byl stoprocentní! ()

krypton22

Trošku z Malicka, trošku z Cuaróna, hlavně ať se sypou Oscaři. Prostě typický afektovaný Iñárritu a já mu to zase žeru. Sice ne tolik jako minule, ale 2,5 hodiny jsem se bavil. ()

maty39

Úvod Revenantu je dechberoucí. Nechci moc prozrazovat, přestože by se nejednalo o klasický spoiler, tak jen řeknu, že nejlepší je o filmu vůbec nic nevědět. Já jsem věděl jen, že se jedna o suvival drama z americké divočiny. Žánr jako takový mám rád, takže nebylo co řešit. To co se dělo na začátku mě doslova srazilo do kolen. Škoda jen, že po první hodině tempo strašlivě opadlo a už se nezvedlo. Kdyby dokázali udělat i druhou hodinu stejně strhující, tak by Revenant přeskočil Mad Maxe na pozici mého nejoblíbenějšího filmu roku 2015. Nebudu se pozastavovat nad tolik diskutovanými hereckými výkony, protože mě moc nezaujaly (tam fakt nebylo co hrát, šlo jen o to vypadat jako strašně trpící člověk). Přestože mě posledních 90 minut zklamalo v porovnání s první hodinou, tak je to pořád slušný nadstandart,ale (SPOILEROIDNÍ DOVĚTEK NÁSLEDUJE) útok indiánů a medvěda byl fakt boží. ()

Kerbello

Meh, to je zas všude pláče pohodlných městských blbů nad tím, že traperovi v roce 1823 nebyla zimina jak by byla jim. Ona totiž možná kdyby prostě zdechl jako každej jinej, tak z něj není legenda. Od filmu jsem čekal hodně, protože jméno Hugh Glass, znám mnohem déle, než se objevilo v upoutávkách na DiCapriovu snahu o Oscara. A světe div se, ono to vyšlo. Ten film je prostě skvělý. Herecky, vizuálně, příběhově - nemám tomu co vytknout. Tam mu toho Oscara dejte, ať se má čím škrábat na prdeli. ()

Jaroslaf

Větší pitomost jsem už dlouho neviděl. Rozjede se to slibně, ale pak už je to jenom jedna velká (v jedné scéně doslova) konina za druhou. Příběh? Žádnej. jedná se o klasickou wannabee pomstu, přičemž ani pořádně netušíme důvod, proč jí chce Dicaprio uskutečnit. Jeho vazba na příbuzenstvo je z nějakého důvodu velice silná. Proč? to nevíme. Rozvinutý vztah nebo chemie mezi ním a jeho synem v podstatě neexistuje. Chápu, je to zmrdivstání, ale Dicaprio je tu DOSLOVA nesmrtelnej a celý to totálně postrádá jakoukoliv logiku. Prakticky celý film dochází k nepravděpodobným setkáním, událostem, ale hlavně vynořující se, opět se shledávající postavy na území 10 000 km čtverečních mě dostaly. Dvě hvězdy za DiCapria (kterej si asi při natáčení prošel peklem) a Hardyho, kterej je v každý roli TOTÁLNĚ jinej a vůbec jsem ho tu nepoznal. A jestli to hodnocení na čsfd nepůjde maximálně dolů, tak je něco s tímhle světem už fakt hodně špatně. (Viděno na předpremiéře v OC Hostivař.) Zajímavé komentáře: Momotar, Pierre, Uber_Bingo ()

fummyk

Za tohle už Leonardo musí získat Oscara, protože je to sakra dobrý! Já se strašně bavil, je to originální, koulervoucí, nápadité a opravdu kvalitní. Co mě překvapilo, byla kamera, která byla ve zkratce luxusní, záběry a scény, které připravil a natočil Emmanuel Lubezki společně s režisérem jsou precizní a srší z nich dokonalost. Podobně natočené bylo i 12 let v řetězech. Příběh a spojení s indiány je pecka. Leo se zase předvedl. Vedlejší role a taky záporák filmu v podání Toma Hardyho působila profesionálně. Nejlepší vedlejší postava, kterou Tom ztvárnil. Hudba dává filmu takovou tu třešničku na dortu a vytváří skvělou atmosféru. ()

Brejlil

Potrhá-li vás v divočině medvědice, rozhodně se nenechte nosit kamarády do bezpečí. To nepomáhá. "Důležitý je pohyb, děti, pohyb, já to četla v magacínu." A tak se náš nezdolný hrdina plazí přes kořeny, blátem a sněhem, plave peřejemi, šplhá do strmých, ledem pokrytých srázů, padá i s koněm do vzrostlých borovic. K tomu si dopřává vydatnou raw stravu, kterou dílem najde, dílem uloví vlastníma rukama. A když už je nejhůř, pomůže Rambova operace (rozuměj střelný prach do rány a zapálit), improvizovaná indiánská sauna a přenocování v koňských útrobach. Z toho, co jsem napsal, je vidět, jak jsem byl z celého filmu rozpolcený. Začátek je famózní. Lubezkého kamera si teče mezi stromy, kolem herců, tu snímá celek, tu detail a všechno je plynulé a nebývale krásné. Útok Indiánů je čisté divácké potěšení. Fyzicky až nepříjemný útok medvědice je ale předělem. Film sice neztratil svou krásnou kameru, ale vydal se směrem nečekaným. Glass se plazí divočinou, a jeho boj o život je obzvláštňován flashbacky a halucinacemi. Scéna v kostele, naprosto nevěrohodně vypadajícím a ještě nevěrohodněji rozpadlém byla jak rána do vazu. Naštěstí se film nakonec vzpamatoval a závěrečná bitka šla až na dřeň. Herecké výkony DiCapria a Hardyho jsou velmi dobré. Hardy měl ale mnohem lépe napsanou postavu. Vedle kamery a neuvěřitelného nasazení celého štábu vyzdvihnu ještě práci se zvukem. I přes nedostatky, tak lákající k lacinému parodování, jde o fascinující film. ()

Solrac

Pro mě jednoznačně nejlepší film posledních měsíců. Tak jak miluji Tomáše Hardyho, tak tady jsem ho nenáviděl, no a DiCaprio nemá chybu, bezchybný výkon. Filmu nemůžu nic vytknout, výborný scénář, úžasná kamera, krásné lokace, to vše pod taktovkou skvělé režie. Je to paráda, užít si film s hrdiny, kteří nemají žádné nadpřirozené schopnosti. ()

zdenur

Obklíčení, přepadení, medvěd, funus, zmrtvýchvstání, zima, kůň, indiáni. Leovy sople. Hardyho vši. Je toho moc! Epické exteriéry a všudepřítomná klemra, kdy se borci ještě máčí v řece mě mučila stejně tak jako ta závěrečná píchačka. Můj komentář není komentář. Vyblil jsem to po návratu z kina abych si trochu ulevil. Až film uvidíte, budete to ze sebe chtít dostat taky. Úžas. Velký koláč složený z koláží těch nezapomenutelných momentů. ()

beniczech

Naturalistický, syrový, krvavý, špinavý a napínavý, doslova vše jsem cítil na vlastní kůži. Nicméně o chlup delší stopáž, než by bylo zdrávo, v poslední třetině místy nevýrazné, utahané i zmatené a hlavně těžko uvěřitelné - člověk, roztrhaný medvědem, přežije několik týdnů v mrazivé pustině, skočí sto metrů ze skály a zaplave si v ledové řece v těžké kožešině... Ale i přesto zajímavý počin s určitým přesahem - člověk v dnešní době zapomíná, jak snazší to vlastně má... /85%/ ()

embecka

Takto má vyzerať poctivý kvalitný film. Ktorý si herci odpykajú na vlastnej koži, ktorý pôsobí tak reálne, že vás z toho mrazí, pri ktorom vám je zima, pri ktorom chcete niekoľkokrát plakať, kričať, pri ktorom odvraciate zrak, no aj tak vás niečo núti pozerať sa. Baví ma pomerne jednoduchý príbeh putovania muža nehostinnou krajinou a vôbec mi nevadí jeho one man show... Leo stále herecky neuveriteľne rastie a ja sa teším, že ma ešte vždy dokáže prekvapiť novou polohou stvárnenia. Bol to zážitok, kedy nepozeráte na hodinky, kedy sa len necháte unášať príbehom. Krásna práca kamery, máte pocit, že ste tam s nimi, akékoľvek 3D môže ísť do prdele - toto, čo som videla tu, je filmárske umenie. Pre mňa jedna veľká NÁD-HE-RA! ()

Heero

Za mě strašně velký zklamání. Dvě scény stály za to, dvě akce, a oboje byly v prvních 30 minutách filmu. Ten film má dvě hodiny a 1/2, co se děje potom připomíná napůl někoho, kdo se sjel herákem, chce se mu spát, nemůže chodit a má bludy, ale ví, že se musí dostat z bodu A do budu B, a napůl přírodopisný dokument o krásách Severní Ameriky. Vlastně se tam po té půl hodince nic moc neděje, je to takový hluchý. Navíc mě dost iritovalo, že se neustále čvachtal ve vodě s teplotou kolem 1°C a vůbec mu to nevadilo, promočený boty, kožich atd. mu u mini ohýnku schnou neuvěřitelnou rychlostí a někdy mu ani neschnou, ono chodit v zimě v promočených botách, je jistě super. V poslední době co film s Leonardem, to pecka, ale tohle bylo slabé, se spoustou epic failů, nedomyšleností a celkem nudy. Když bych dal dvě hvězdy, byl bych asi dost zlý, za dvě hvězdy jsem hodnotil mnohem větší paskvily, ale nebylo to dobrý. ()

hacho

No to si děláte legraci :-D Aneb čím víc do něj řežete, necháte ho rozcupovat medvědem, hodíte ho ze skály,... tím víc se uzdravuje. Naprosto nevěrohodně podaný příběh, monstrózní záběry plné násilí a pár dechberoucích scénérií. Natahovaný konec už mě nudil k smrti. ()

JanPancir

Cestou z kina jsem se ohlížel jestli mne nenapadne medvěd. Měl jsem neskonalou touhu projít se zamrzlým potokem, dýchat, prostě jen žít, být, existovat... A to moje cesta vedla skrz město.Kamera tak blízko, že se mlží od dechu herců, dlouhé záběry které na sebe navazují, tak plynule, že nevíš zda náhodou nedostaneš šípem do zad teď ty. Natural! Divák je díky kameře součástí děje, který jde až na kost... A jestli Tom Hardy za svoji, která je dle mého názoru real evil (fakt strašně zlá), nedostane oskara za vedlejsi roly, tak už se v životě nepodívam na oskary. V lepším případě pojedu skalpovat všechny akademiky! ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)