Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

HonzaSim

Revenant nenechá nikoho chladným. Jedna strana ho vychvaluje do nebes, druhá polovina ostře kritizuje. Já se rád zařadím mezi tu první. Mé očekávání bylo naplněno skoro až po okraj. Velkolepá podívaná o přežití v nelítostné přírodě a dechberoucí důkaz, jak silná dokáže být lidská vůle. Možná by hlavní roli mohl dostat i Tom Hanks, ale ten už je přecijen starší ročník. Jestliže Leonardu DiCapriovi do teď Oscar unikal, za jeho zmrtvýchvstání ho musí dostat. Teď nebo nikdy. Vůbec mi to nepřišlo dlouhé, natahované, nebylo nudné jak se hodně zmiňuje. Bylo to trochu drsnější, než jsem očekával, ale dalo se to snést. Asi dlouho nebudu chápat, jak se točily obrazy s grizzlym. Když je člověk na hranici smrti, musí udělat nepředstavitelné, viz dechberoucí scéna s mrtvým koněm. Trochu jsem měl zmatky, kdo ke komu patří, ale ke konci se to vyjasnilo. Na Revenant to chce trochu silnější žaludek, ale pokud se do toho rozhodnete jít, s nejvyšší pravděpodobností to ve vás zanechá silné pocity, ať už budou jakékoliv. Pokud bych měl něco doporučit z aktuální nabídky kin, tento film byste si neměli nechat ujít. Westerny nemám vůbec rád, ale tohle mi sedlo.. Tyto velkofilmy ale mají těžkou pozici, každý do toho jde s tím, že bude ohromen a čeká moc. Tím si vysvětluji důvod, proč to nemá alespoň k devadesáti procentům. 85% ()

Renfield

Zdaleka nejen technický skvost... kamera je tím prvním, co zaujme a nepřestane udivovat po celou délku filmu. Emmanuel Lubezki se jí ujal po svém, proto mi Revenant občas připomínal dokument o přírodě a přežití v ní, což rozhodně neberu jako mínus filmu. Záběrů na krajinu je tak akorát a že se na ně pěkně kouká? Samozřejmě, ale natočit je, počkat na to pravé světlo, zvolit ideální kompozici, to vůbec není snadné. Navíc když mistrovské nejsou pouze ony, ale i různé kamerové jízdy, detaily na obličeje soustředěných herců a podobně, jednoduše divák je součástí filmu. Alejandro Iñárritu to měl díky knize a scénáři dle ní složitější, ale scénář tu není to nejdůležitější, tady hraje hlavní roli příroda, kamera, herci... proto je snadné odpustit těch několik náhod, je to cesta za pomstou. Navíc Iñárritu je mistr svého řemesla a tak mnohé ze scén jsou nezapomenutelné. Úvodní akční zaujme snad nejvíce, opět výborná práce s kamerou, zvukem a herci. Úchvatná, snad se dá říci davová scéna, přesto dokonale přehledná. Další silnější ze silných momentů přichází na konci filmu, pronásledování a boj, zase mohu chválit to stejné, tady navíc i syrovost a reálnost závěrečného boje... když si jde člověk za pomstou, vydrží mnohé, proto reálnost. Revenant má po celý děj velmi syrovou atmosféru, ale klidně bych na té syrovosti ještě přidal... tedy, vůbec zde nemusely být snové pasáže, i když také něco vysvětlují, přesto občas ruší. Hudba je spíše temná, občas může působit monotónně, což zase přidává na pocitu beznaděje a celkově dotváří atmosféru. Dva pro mě neznámí skladatelé odvedli výbornou práci. Herecky nejvíce zaujal Tom Hardy, který se plně stal Johnem Fitzgeraldem, sice záporákem, přesto vlastně sympaťákem, musel jsem mu občas fandit.. Klasicky výborný výkon předvádí i Leonardo DiCaprio, tady zase trošku jiný výkon a o plazení a podobně mi opravdu nejde... spíše mám na mysli to, že toho jeho postava příliš nenamluví a tak hraje především mimikou. Domhnall Gleeson zaujal už v Ex Machina, tady své kvalitní výkony jen potvrzuje. Revenant je jedinečný film, vůbec na dnešní dobu a věřím, že jedinečným filmem ještě dlouho zůstane. I když bych byl rád, kdyby se řekněme podobné filmy zase občas natáčely. 90% ()

smetyl

Mám problém s Revenantem. Vlastně dva. Oba pocházejí z Oscarového večera. Oscar pro Iňarita, přestože odvedl skvělou práci měl pandnout do rukou někoho úplně jiného (George Miller) a cena za nejlepšího herce měla Leovi přistát kdykoli, jen ne teď. Velmi nadhodnocený snímek, který není ničím než honbou za pomstou v trošku hezčím kabátku. Příběh ničím originálním neoslní, stejně tak Leo, který jen chrčí, frči, sýpe, kašle a krvácí. Tohle už si podruhé fakt nepustím. ()

simply

DiCaprio je skvělý herec, ale dostat Oscara za tohle je podle mě celkem výsměch, protože hrál v mnohem propracovanějších a hlavně mnohem lépe zahraných rolích. Jinak je Revenant moc chladný, roztahaný a nedějový film. Tentokrát to nezachránila ani překrásná kamera a ani Iñárritu, na jehož snímky se vždy netrpělivě těším. Slabé 4 hvězdy... ()

H4ku11

Film, pri ktorom mi každé ďalšie zhliadnutie už nič nedá a len zníži moju radosť zo sledovania. Áno Leo bolo to super, konečne máš Oskara, ale už si tento tvoj film asi nikdy nepozriem. Možno po 10 rokoch. ()

Jaro_slav

70 až 80% za provedení, jinak jsem měl častý nutkání se smát: za tohle dostal Leo Nardo Di Oscara? Nejhumornější okamžik s ním je ten, kdy se Leo začal znovu! plazit. Hned za tento epický moment řadím scénu, kdy se Leo polomrtvý drží v ledové vodě kusu dřeva - vážně? Protože jsem nechtěl v zimě dobrovolně jít na film o zimě a ještě za to platit, byl jsem na projekci v Cinema City Letňany víc jak dva měsíce po český premiéře. A stejnej nápad měla rodinka imbecilů se dvěma dcerama, odhadem tak osm a deset let starejma. Zpočátku jedna z nich frflala, že nestíhá titulky. Pak se hihňala, když byl Tom Hardy sprostej a ona si to zrovna náhodou stihla přečíst. Pak se obě rozplývaly nad roztomilými medvíďaty - to už jsem se zase hihňal já. No a pak přišel ten medvěd... Čekal jsem, kdy mě která z nich zezadu pobleje - naštěstí ale rodinka do konce filmu jen funěla a hekala, protože Revenant fakt neni PG-13. No kidding. ()

ac3r

Pohádka o nesmrtelném DiCapriovi, který je rozcupován medvědem, skáče koněm ze skály a přes to si v plné parádě dokráčí pro sošku. Tak teď už ji konečně máš a vrať se prosím zase k normálním filmům jako Shutter Island nebo Inception. Přetrpěná 160 minutová hekající nuda v krásné přírodě. ()

Yardie

Takových 90%. Vizuálně a atmosférou naprosto fantastické dílo. Člověku by byla zima i v létě, krásné záběry přírody jako z nejlepších dokumentů, pekelné scény, kdy člověk musel málem odvrátit zrak, skličující scény, při kterých rozum stál, skvělé vykreslení doby, pár zajímavých nápadů a zajímavá hudba. Co se tohoto týče, opravdu paráda. Herecký výkon Leonarda opět výborný, i když více herecky výborný bych řekl, že byl ve Vlkovi. Zde to bylo spíše fyzicky náročné, bych řekl. Ale skvělý výkon každopádně. Co mi ve filmu trošku chybělo, tak byla motivace hlavního hrdiny. Ani mi nějak extra nepřišlo, že by ho to vzalo a že tak moc touží po pomstě. Ale tak byl to prostě asi tvrďák. Děj celkem předvídatelný, myslím především v tom, jak to bude probíhat a jak to skončí, ale nevadí to. Hlavní kvality filmu jsou jinde a to, jak jsem psal na začátku. Film, i přes to, jak je dlouhý, dokáže pohltit a držet neustále pozornost, popř. se člověk může kochat krajinou. Co bych filmu možná vytkl bylo jak šlo vše snadno a hrdina byl v podstatě nesmrtelný. Vím, že je to dle skutečné události a nevím, jak moc se tvůrci odchýlili od předlohy, ale už mi to někdy přišlo trošku moc. Ale možná měl jen fakt pekelné štěstí. Každopádně velmi dobrý snímek. Howgh! ()

Cement73

Pozrieť si to na Blue Ray a vychutnávať každú sekundu krásnych záberov na panenskú prírodu.... Skvelé. Príbeh je tiež OK, DiCaprio sa jednoznačne snaží, čo to dá a ide mu to slušne. Naturalistické, surové... tak sa dá charakterizovať dej tohto filmu, ktorý Vás bezpochyby prenesie 200 rokov v minulosti a Vy tomu radi uverít. Občas sa až nechce veriť, že čo všetko vydržali ľudia v prírode (a to nemyslím postavu Di Capria). 85% ()

Mimomisu

S pulrocnim zpozdenim jsem se k tomu konecne dostal, nakrmen recenzemi vytkami v nich, slovy nadsencu i hejtru a zlatou soskou pro Leonarda. A proste ne, je to dlouhy, ten Oscar za herectvi je opravdu vysmech (v tenhle konkretni moment). Krasne natoceny, jasne, ale dramaturg by si uzil. Kdzy me podobne laden Bone Tomahawk bavil ve vysledku vic (a tech spojitosti je tam spousta vlastne), tak uz je to co rict. Zarazilo me nedatovani udalosti, kdy diky tomu, ze divak nevi, ze se tam chudak Glass plazil nejakej 60 dni, tak mu to pripada prestreleny, ze si hlavni hrdina dovoli veci, jako Wolverinuv synovec. Ale to je tak asi vsecko. Hodne dobry tri, ale to u filmu tohodle statusu je vlastne malo ()

Nethar

Tohle se povedlo, zasloužený oskárek pro Iñárritu. Záběry jsou opravdu vymazlené, nápaditá kamera s omezenými střihy, hezky se na to kouká, je to napínavé, byl jsem moc spokojený. Co se týče DiCapria, tak tradičně výborný výkon, že by zrovna tady to byl jasný Oskar, to si nejsem jistý, předvedl v různých filmech mnohem víc, tady je to hlavně funění a pojídání syrové ryby, ale už si to konečně taky jednou zasloužil. Perfektní samozřejmě i Tom Hardy, zrovna škoda, že jemu ten oskar za vedlejší roli nedopadl, za každý Leův vzdech si střihnul aspoň jednu větičku s divočinským akcentem. Rozmýšlím se 4-5, ale budu hodný, však někdy se těch pět dávat musí. Film to měl navíc stížené, protože má očekávání byla vysoká (v podobné roli nedávno zklamal taky sněžný a taky drsný snímek Hateful 8). ()

Marys

Pútavé scény, Leova snaha konečne získať toho Oscara, čo sa mu aj za film podarilo, veľká dráma, ale samotné prostredie a príbeh ma za srdce nijak zvlášť nechytili. Aj tak sa tu všetci tešia len na scénu s medveďom, ostatné je odsunuté na druhú koľaj. ()

LBsmoke

nefunkcni drama.. az moc pekna krajina (ovsem mozna jedine zajimave na dlouhem filmu).. zacatecni krveprolevani- pc herni zabery jsou trochu kyc, mozna se naopak vzdaluji realisticnosti (o kterou jim tim dlouhym zaberem kamerou jde) pusobi to jak divne plasticka fikce, je to houpavym pohybem kamery, ktera jde po sledovani utrzkovitych zajimavosti / divadelnich "scenek" s presto nucenym plynulym pohybem vpred.. ((realistictejsi alternativa by byl stabilni perspektivni ubeznik kamery ve stejne vysce s obcasnou zmenou smeru s temahle cool scenkama mimodek)) HLAVNE ALE SE NELZE STOTOZNIT Z ZADNOU POSTAVOU, nejhrubsi chyba dramatu jsou takhle ploche postavy .... a medvedice by takhle stihla zabit 3dicaprie :-D ()

dan4815

Dicaprio si konečně vyplazil a vykřičel svého Oscara, až se mi chce říci, že celý Oscar je jedna veliká blbost a Leo dostal cenu už jenom proto, aby nešlo vidět do zákulisí udílení této ceny, jak moc je to zkorumpované. Kdo ví, ale faktem zůstává, že je to jeho nejhorší mainstream role. Jeho herecký přednes je nepopíratelně opět mistrovský, ovšem film a role je naprosto tragická a je to pro diváka celkem bezduché peklo. Člověk by nevěřil, kolik nudy se vejde do 156 minut filmu, a že se autor asi hodně snažil, ale více nudy už tam nemohl nacpat. Mnoho slov tam nepadne, mnoho dějových zvratů tam také není a největší dilema nastane v momentě, kdy Leo se utká s medvědem. Vyhraje to, nebo zemře a konečně bude konec filmu? Bohužel, Leo nezemře, a tak se vydáváme na dlouhotrvající filmové utrpení, kdy vám přijdou i závěrečné titulky inspirativnější a zajímavější. Něco mi říká, že ve filmu šlo hlavně o zachycení emocí a souboje s krutou přírodou a indiány. Na tyto oduševnělé anální výtoky prostě nemám dostatečně veliký umělecký pohled, a měl bych asi přidat kokain do nosu, nebo jednoduše je film opravdu o ničem. Ještě je možnost, že jsem dement, ale to vyvrací fakt, že se mi nelíbí Ordinace v růžovém poštěváku, což svědčí o mých dostatečných kognitivních funkcích. Leo si jednoduše cenu vyplazil, vyslintal a vykřičel. To je tak asi vše, co se ve filmu dělo. Jo, sem tam nějaký ten indián nebo dialog, ale vzhledem k množství pronesených slov ve filmu se nedá ani tak moc mluvit o něco říkajících konverzacích. Podle mě tohle byla osudová chyba, tady nestačí jenom pocity samoty a beznaděje, tady je třeba i silný děj a mnoho slov, což se neudálo. Bohužel, nikdy více. ()

mira007

Teda taková zima, špína a chlad, který z toho filmu vyzařuje a navíc i divák je z něho fyzicky vyždímaný jako Leonardo, kterého každý metr stojí tolik sil, že by ostatní táhli tunovou káru. Story je celkem jednoduchá, ale nejvíc oceňuji dvě věci : herecký oscarový výkon hlavního hrdiny a atmosféra. Smrtící je jen ta neskutečně dlouhá stopáž. ()

Milky.

Ano....část scén je samozřejmě kýč jako prase. Takový ten Gladiator style...hladím obilí a vy plakejte. A taky scénář kulhal o větvi s vykloubeným a postupně se Deadpoolovějícím kotníkem. Ale srát na to všechno, tahle filmařina je za 5 bez diskuze. Emoce v tom nehledejme, tenhle film je prostě studená a chladná filmařina jako severoamerické řeky a hory. Ale to zpracování....už jenom ty one-shot záběry, kde absolutně nechápu, jak kamera fungovala během akce, jsou onanie pro Oskara. A Leo jej dostal, ale obecně, tohle byla poctivá režiséřina, poctivý herec a víc mě nezajímá, protože TAKHLE poctivých tvůrců během jednoho podívání jen tak nevidím. ()

dehlie

Silný zážitok. Surovosť tohto filmu a neuveriteľná schopnosť prežiť sú veci, ktoré ma napadnú, keď si spomeniem na tento film. ()

Santino7

DiCapriovi som tú sošku prial ako azda máloktorému hercovi, rozhodne si ju zaslúžil, avšak či práve za túto snímku, o tom stopercentne presvedčený nie som. Vzhľadom na to, že on i Hardy sú mojimi obľúbencami spomedzi súčasnej hereckej generácie, ich stret v jednej snímke by pre mňa za iných okolností zákonite bol akousi filmovou udalosťou roka, tu som však nejako podvedome tušil, že to pre mňa nebude asi "to pravé", nakoľko podobným záležitostiam príliš neholdujem, a teda projekciu som dlhodobo odkladal. Osobne ma tento bezmála trojhodinový motív pomsty a prežitia v nehostinných podmienkach nijak nenadchol, a priznám sa, dopozeral som viacmenej iba "zo slušnosti". Avšak pochopiteľne tomu nemožno uprieť rutinérsky profesionálne spracovanie, ktoré bolo vysoko kvalitné po všetkých stránkach. Čiže po remeselnej stránke zvládnuté na jednotku, avšak čo sa týka obsahu, šlo to absolútne mimo mňa. 60% ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)