Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

lucijelucije

Pro fanoušky poeticky výpravných filmů to musel být pozoruhodný zážitek. Ty autentické scény, které v tomto snímku sledujete, jsou šokující. Měla jsem pocit, že jsem přítomna v ději. Revenant byl pro mě, jako příhodná vlna, která byla v neskutečném očekávání. Kombinaci Alejandra a Leonarda jsem si nemohla nechat ujít. A i když jsem trochu čekala, že se bude příběh ubírat jiným směrem, byla jsem ohromena. Nádherná kamera, a vynikající záběry, které jen burcovaly nervy, vám ten zážitek opravdu dopřály. 8/10 ()

ClimbVibe

Těžko popsat jak na mě Revenant zapůsobil. Vidět takovýto syrový dobrodružný film je tak trochu splněný sen. Přímočarý děj, neskutečné scenérie, uvěřitelné herecké výkony, atmosféra, hudba. Jak šel Birdman totálně mimo mě - Revenant je pravý opak. ()

vodafone

prosím prosím, už ne .. že by mu napsali film jen pro to aby dostal sošku ? dvě hvězdy za kameru a za srdceryvný pohled do kamery na konci.. xD ()

iampatrik

95% Uvažuju, jak krátce a v celku zhodnotit Revenant. Obávám se ale, že to tak jednoduše nepůjde. Takže za prvé Revenant vyniká a ční nad mnoha ostatními filmy svým prostředím nehostinné přírody, za které by se nemusel stydět kterýkoli dokument BBC. Za druhé - prvnímu plusu určitě pomáhá výtečná kamera (ano, bylo to zmíněné snad všude, ale je to fakt). Kromě toho umí diváka přikurtovat k sedačce i v akčních scénách, hlavně v té úvodní!! Což nás dostává k třetímu bodu a tím je akce. Té zde není mnoho v poměru délky filmu, ale pokud už se něco objeví, má to svou atmosféru a napětí, byť může jít o obyčejný útěk v řece před indiány. Za čtvrté - mě stopáž filmu vůbec, ale vůbec nevadila, ba právě naopak oceňuji fakt, že Iñárritu upoutal mou pozornost i "obyčejným" a pomalým postupem DiCapria (potažmo ostatních postav) krajinou, nebo jednoduchým příběhem o pomstě. Za páté herecké výkony mě bavili. Přiznávám, že mám již delší roky slabost pro Hardyho a žeru každou jeho roli. Zde opět vyniká. DiCaprio nezůstává pozadu a Oscara mu přeju, i když myslím, že minulé léta si ho za své role zasloužil více než za tuto.... A tak bych mohl asi pokračovat a vypichovat jednotlivé líbivé prvky ve filmu. Revenant je pro mě jednoznačně pětihvězdičková podívaná, kterou bych doporučil určitě v kině, kde dá vyniknout svým přednostem. I ostatním bych doporučoval se nebát delší stopáže, nadsázkám, že film je pouze o tom jak se DiCaprio plazí nebo, že je jasné jak vše dopadne. Jasné je akorát to, že je to skvělá podívaná. ()

Paldiny

Tak som sa konečne dočkal, už mi bolo trápne, že film vidím z môjho okolia posledný. Od prvej scény je zrejmé, že Iñárritu nezaprie svoju vášeň pre autentické zábery, kde celý štáb maká ako o život. Film zdobí výborné načasovanie, minimálna práca so strihom či úžasná kamera akú nezastavil ani ťažký terén s tými najextrémnejšími podmienkami. Film má veľa silných momentov, samozrejme vládne dnes už legendárny Tanec s medveďom, bezmála silné je tiež zmŕtvychvstanie. Výhrady by sa ale našli. Minimálne hudba po dychberúcej upútavke neodzbrojila tak ako som očakával. O husiu kožu sa musela starať fantastická výprava a skvelý herecký ansábel, čo si dozaista užil svoje. Rovnako sme sa dostatočne nezoznámili s postavou v akej mene sa Leo mstí. Tiež by som sa do budúceho projektu nebál upustiť od poézie v podobe snových sekvencií na aké má Iñárritu jednoducho slabosť. Citeľné to bolo pri Birdmanovi, v znesiteľnejšej miere sa nám týchto surrealistických obrazov dostáva aj tu, ale v ich prítomnosti poctivo budovaná atmosféra trpí. V rámci zimnej sezóny tak remíza. Uvidíme či o víťazovi Leo / Tarantino rozhodne domáca projekcia po tom čo ľady roztajú // /Lady povolili a ja vyberám víťaza v mene DiCapriovej pomsty. ()

dormouse

Zahrabejte skoro mrtvého chlapa, který má protržené plíce, tělo jednu otevřenou ránu a zlomenou nohu do země a zázračně ho to postaví na obě nohy. Na můj vkus moc rozvleklé. Rozčilovala mne ta kamera s širokoúhlým objektivem. Medvídek byl krásný. ()

AndrejBB

Za toto by mal Leo dostať konečne Oscara? Nemyslím si. Väčšinu filmu len chrčí a plazí sa. Dovolím si tvrdiť, že to by zvládol každý lepší herec. Ak už by nejaký herec za tento film mal získať zlatú sošku, tak Tom Hardy. Jeho postava síce tiež neprináša nič nové, ale dokázal to zahrať tak presvedčivo, že ak by som ho videl na ulici, radšej sa mu oblúkom vyhnem, než aby som sa stretol s takým človekom. Celkovo mám pocit, že Revenant by nemal vyhrať Oscara ani za najlepší film. Okrem prírody, medveďa a kamery ma na filme vlastne takmer nič nezaujalo. Dosť som sa nudil a bral som to skôr ako pekný dokument o prírode v Severnej Amerike, do ktorého sa občas pripletie Leonardo a prežije niečo, čo by inak nikto iný neprežil. Najskôr grizzly, potom zranenia, chlad, stretnutie s indiánmi, s Francúzmi, pád z útesu... Naopak to vyzeralo, že toto všetko ho lieči, lebo aj tá dosť zlá zlomenina nohy už na konci zmizla. Z môjho pohľadu filmu uškodila už medializácia toho, že toto je najlepší film a toto je najlepší herecký výkon roku 2015. Ale podľa mňa to nebol ani najlepší film minulého roku o človeku, o ktorom si všetci mysleli že zomrel a musel prežiť zranený v nehostinnej a mrazivej krajine a to isté platí aj o hereckom výkone herca, ktorý toho človeka stvárnil. Na mňa jednoducho toto tlačenie na pílu nezapôsobilo. ()

romain vagnae

výborná Lubezkiho kamera je asi největším pozitivem celého filmu. Oscar pro Lea je jasný, zřejmě s ním počítal, už když roli přijímal (ačkoli mi teda jeho herecký výkon přijde docela standardní vzhledem k roli, nic světoborného - ale z té slabé nabídky, kterou letošní oscarové nominace představují, asi není jiné volby). Vychvalovaná scéna s medvědem se mi zdála poněkud umělejšího rázu, holt je poznat, že medvěda nehrál Bart the Bear, to by byla hned jiná úroveň. Jinak není moc co dodat, protože nic jiného za řeč nestojí. Příběh vystavěný na spoustě nejen nepravděpodobných, ale také nemožných náhod (ať už láhev, kterou mladý Bridger hodí Leovi a on ji zrovna ztratí u lidí, z nichž jeden ji přinese do tábora, aby díky tomu mohli Lea najít) a nesmrtelnost hlavního hrdiny, která vypadá docela komicky, asi má schopnost regenerace, protože na začátku má nožky zcela chromé, aby pak v závěrečné scéně běžel jako laňka.. poněkud vtipné. Co pro mne film asi nejvíc srazilo, byla trapná kopie filmu Hross í oss s přespáním v koni (nemluvě o tom, že i v tom filmu to byla kopie slavného vystoupení Beara Gryllse a jeho velblouda) ()

luczi

Ze skutečného příběhu Hugha Glasse zbylo asi jen to, že ho v lese napadl medvěd, tolik k "based on true story". Co mohlo být strhujícím příběhem o nezdolné vůli přežít v divočině a připomenutím faktu, že američtí trappeři dobře věděli, jak vysoká cena se musí občas platit, rozehrál Alejandro sice velkou podívanou, ale spíše jen předvídatelnou hru na pomstu. Asi jsem čekala něco jiného, kromě scénáře nemám totiž výtky k ničemu. Leo 100 %, Tom 101 %. ()

DannyBoy80

MINIKino Kavárna, Ostrava, 23.1.2016: Parádní film, super kamera, super reálie, Kapr i Hardy vynikající, scénář jednoduchý. Dvě a půl hodiny utekly jako nic. Místy mi to připomělo Jarmušova DeadMana, jako třeba ten indián a to putování. Každopádně Kapr už toho Oskara musí získat. Jedine co mě vyloženě sralo byl nějaký starý týpek předemnou, co byl v kině asi poprvé a seděl tam vzpřímený jak ve školní lavici, no luxus. ()

angloumene

Vskutku nesmrtelný Leonardo tentokrát zahanbil i takového Dead Mana. No dobře, to už všichni slyšeli, ale o čem to celé vlastně je? Žádné překvapení se nekoná, kdo viděl trailer, tak pochopil, že zuřící Leo hledá Hardyho, kterému se chce pomstít za vraždu míšeneckého syna. Můžeme čekat něco víc? Popravdě ne. Tedy vlastně, abych Revenantovi nekřivdila, nabízí pěkně ztvárněnou krajinu a opravdu neotřele pojatou kameru (nejvíc mě bavil viditelný medvědí dech). Víc ale opravdu nic. ()

Landauer

Hm. Co se týče formy, je to natočený naprosto brilantně. Kamera je fakt, fakt, fakt boží. A vizuální efekty taky. Jenže co je to platný, když zbytek stojí za prd? Film nemá o čem vyprávět. Příběh je nehorázně tuctovou variací na téma pomsty. Herci nemají co hrát. Sice potí krev a vůbec všechny tělní tekutiny ostošest, ale na jejich postavách byste vyžehlili prádlo, jak jsou plochý. A dramaturgicky je to vyvážený asi jako bowlingová koule na párátku, protože to nejlepší uvidíme těsně po titulcích a pak už jenom divák trpělivě čeká, jestli v tý záplavě bláta a lesa na něj čeká nějaká další podobně silná scéna a až na útok medvěda (kterej je ale taky někde u začátku), nečeká. Čili pro mě je Revenant velice krásně vyfouknutá bublina, která jde po Oscarech jak pes po noze. A jak znám Oscary, tak zřejmě - jako ta noha - Revenantovi podrží. ()

buzzwoody

Naprosto delikátní filmový zážitek, u něhož mi stopáž vůbec nevadila. V první půlhodině nám excelentně Iňárritu rozdal karty pro další dvě hodiny, kterými se vlastně DiCaprio proplazí a profuní v hlíně smíšené s krví a slinami v uchvacující přírodě, což je filmovému divákovi zpracováno precizní kamerou Emmanuela Lubezkiho, který si letos Oscara zaslouží víc, než za Birdmana a Gravitaci dohromady. Když už jsme u zasloužených Oscarů, ještě bych hodil jeden Iňárrituovi, jeden za Nejlepší film, pár za nějaké ty technické kategorie a pár bych jich zametl stranou pro herce - DiCaprio už ho musí dostat a má největší šanci ever, přičemž Hardy ho zcela jistě nedostane, ale ne že bych mu ho nepřál (Stallone ho přebije, a když už ne on, tak Rylance). Scéna s medvědem a finální souboj je top. Kamera to ale posouvá ještě o kus výš a vzniká z toho jeden z nejintenzivnějších (a přesto je film hodně rozvláčný) filmů poslední doby. Max ať si je dobrý jak chce, přestože je to perfektní film, z tohoto je ten pořádný kus poctivé filmařiny cítit víc. Ještě, že jsem se na to dostal do kina. Člověk, který si nedovede vychutnat kvalitní film jako tohle nebo Hateful Eight, nechť si ty filmy vůbec nepouští, když už jen netrpělivě čeká na konec. Brutalita tady nabrala nový rozměr a to mi vůbec nevadilo, jen to dodávalo filmu autenticitu a snímek byl tak velmi realistický. A pochopitelně, ty relativně nudné scény drží pohromadě již zmiňovaný mistr svého řemesla, Leonardo DiCaprio. ()

.baris.

Revenant je dobře udělaný film se skvělou kamerou, nádhernou přírodou a naprosto neuvěřitelným a fantastickým DiCapriem (propánajána, vždyť on vážně zahraje úplně cokoli, dejte mu už konečně toho Oscara, velevážení!). Závěrečná scéna je úžasná a skoro až dojemná. Ale - a tady je asi chyba ve mně - já kvalitu filmu tohohle typu bohužel zřejmě nikdy nebudu schopna plně docenit. A hvězdičkové ohodnocení by mělo vyjadřovat, jak moc se mi film líbil a jak mi sednul, ne za jak kvalitní ho považuju, takže sorry, Alejandro, víc než tři hvězdičky ze mě nedostaneš (a to poděkuj mému nejoblíbenějšímu Leovi, měla jsem chuť jít ještě níž).. Nejde o to, že tam není příběh a že je to pro někoho málo akční (boj o přežití je podle mě sám o sobě docela solidní příběh, ne?), jde o to, že dvě a půl hodiny toho všeho a opakování některých motivů je prostě zbytečně moc. Ale i to bych přežila... Co mi vadilo víc, to byla úvodní scéna, která je hrubá, krutá, odporná, a to - podle mě - úplně zbytečně. V jiných filmech mi to nevadí, je-li to součástí děje, ale tady mám vlezlý pocit, že se to dalo udělat jinak a líp, prostě z toho na mě čiší kalkul "já vás na začátku šoknu, ukážu vám prostřelený krky a vy mi pak všechno sežerete". Alejandro, vrať se k Bábelu,propojená komorní dramata Ti jdou líp. ()

Hadriel

Trochu se to vleče a některé pasáže jsou trochu nudnější. O hereckých Oskarech se nedá moc mluvit, i když věřím že Leo a ostatní zažili na natáčení hodně, ale neznalého diváka moc nezajímá jak náročné to bylo natočit, hodnotí to co je na plátně. Kamera je top. Na Oskara určitě. Lubezki opět potvrzuje že je jeden z nejlepších současných kameramanů a nebojí se jít netradiční cestou. Nejdříve vtahující Gravitace, pak bezstřihovej Birdman a teď 65 mm Alexa se super širokáčema. Nádherný záběry. Technicky je to vůbec skvost, takže i ty ostatní technické Oskary by byly zasloužené. Nakonec i Iñárritu za režii je vzhledem k ostatním nominovaným docela dobrá volba. Příběh je hodně jednoduchý a přímočarý. Herci extra nevynikají, hrají velmi dobře, ale není to nic na co bych za pár dalších filmů vzpomněl. Co ale vyniká je všudepřítomná surovost, syrovost a chlad reality. To v kombinaci se spektakulární Lubezkiho kamerou činí z Revenanta v IMAXu téměř nezapomenutelný zážitek. Hudba mi také sedla. Super film, bohužel díky opravdu vrcholnému technickému zpracování značně kontrastuje slabší a prázdnější příběh čemuž trochu přidá i delší stopáž. Ale vizuál se postaral o to, že jsem se i přesto nenudil. ()

orkadimenza

Přišlo by mi velmi hrubé a neuctivé psát tu nějaký sáhodlouhý komentář, který by byl svým textovým obsahem delší než film samotný. Právě to dělá z Revenanta výjimečnou záležitost. Ovšem nic se nesmí přehánět a to se bohužel Iñárrituovi povedlo ve druhé hodině filmu, kam naflákal pár sice krásných typicky dokumentárních, ale trochu zbytečných záběrů, snad na důkaz toho, že v té Argentině opravdu byl. Tímto tahem zrušil možnost udělat z Revenanta dokonalý film, ale zato si vydláždil cestičku k soškám za výpravu a kameru, které jsou opravdu na místě. Stejně tak jako DiCapriova nominace. Je toho plný internet, jak všichni chcou aby toho Oscara konečně dostal. Ale já nechci aby ho dostal za zásluhy ze všech jeho filmů. Chci aby ho dostal jen a jen za Revenanta, kde je podle mě nenahraditelný! Nikdy bych nevěřil, že můžu říct o hereckém výkonu takřka beze slov, jak moc byl excelentní. Dokázal zahrát tak uvěřitelně postavu, jejíž pocity nemůže v dnešním světě snad nikdo pocítit. Ukázal všem, co všechno musí člověk v takovéto situaci podstoupit, například zachumlat se do hřejivého lichokopytníka nebo užírat syrové maso aniž by si ho opekl na deset metrů vzdáleném ohni. Můžu říct, že právě tímto výkonem se zapsal do historie, bohužel o filmu jako celku už toto říct nemohu. Ale za vidění rozhodně stojí! ()

Randyz

Naprosto naturalistický a syrový zážitek, který krasně doplňuje krásná, ale drsná příroda... Nedoporučuji vegetariánům a slabším povahám :-D DiCaprio k nepoznání. Jestli za tohle nedostane Oscara, tak už vážně nevím :-) Natáčení muselo být celkem krušné... ()

Piškotka

Leonardo zraje jako víno, ohromný posun od Titanicu. Drsný příběh v ještě drsnějších exteriérech a touha po mstě donutila Hughe putovat nehostinným krajem za spravedlností. Krkolomné byly záběry s medvědicí. Jinak film předčil očekávání. ()

Darth Maul

Veľký film rozprávajúci o veľkých témach, o kráse i krutosti prírody a o nezlomnosti človeka. Silu Revenanta znásobujú herecké výkony, geniálna kamera Emmanuela Lubezkiho a ťažká inštrumentálna hudba. Dielo, ktoré svojím príbehom príliš nenadchne, ale pocitovo zalezie poriadne hlboko pod kožu. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)