Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. „We Will Rock You‟, „We Are the Champions‟ alebo práve „Bohemian Rhapsody‟. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. (CinemArt SK)

Forsberg11

Queenov a rockovú hudbu milujem a som rád, že sa tento projekt vydaril. Musím uznať, že Bohemian Rhapsody je po všetkých stránkach mimoriadne kvalitne zvládnutý snímok... bez pochyby. No nie som si istý, či je to až na momentálnych 91 %. Dej, aj keď dostatočne pútavý, zábavný a so svižným tempom, nedokázal zo mňa dostať nejaké silnejšie emócie, nedokázal sa mi až tak vryť pod kožu, ako by sa mal film, ktorému udelím 5*. Najbližšie sa k tomu dostal záverečný mini-set z Live Aid, ktorý bol perfektný a zároveň bol jednou z najlepších hudobných scén vo filme, akú som videl. Čo sa týka Ramiho Maleka, mal som obavy, že to nezvládne a jeho Freddie bude nevýrazný a málo charizmatický, ale nemohol som sa viac mýliť. Teraz po filme si naopak myslím, že len veľmi ťažko by sa momentálne na túto úlohu našiel vhodnejší herec. Celkový dojem z filmu viac ako dobrý. A aj keď to nie je dokonalé, rozhodne je BH najlepší hudobný film posledných veľa rokov. 85 %!! ()

Melios

Čujte! Ľudia devädesiatok ,osemdesiatok a sedemdesiatok! Freddie Mercury je späť v plnej forme a v novej reinkarnácii!.... Ale teraz už vážne. Rami Malek ako Freddie Mercury je jeden z najlepších výberov herca ,aký som kedy videl (a toho Oscara si zaslúži). Počas sledovania filmu som úplne zabudol ,že človek na koho sa pozerám nieje Freddie ale Rami. ( a to platí aj o "homo" scénach -pardon neviem ,ako to mám nazvať ). O zbytku skupiny platí to samé - všetci sú skvelí a prirodzení herci a všetci sa podobajú na svoje predlohy. A ten finálny koncert....ACH! TEN JE DOKONALÝ! A to patrím k ľuďom ,čo Queen nemusia a Fredieho už duplom nie. Hudobné filmy priam nenávidím ,no toto mi vykúzlilo úsmev na tvári. A to som si myslel ,že keď tento film vyjde tak nemôže uspieť (podobnosť s Bohemian Raphsody zaručená 😉 ). Za songy ,ako Don't stop me now ,Show must go on ,Bohemian Rhapsody ,Radio GaGa alebo We will rock you dávam plných 5* . Čiže 100% ( ďakujem za to ,že Rami nemusel vo filmu spievať 😂 ) ()

sedm.1

Ani nepamatuji, že bych kolem nějakého filmu zažil v tuzemsku takové pozdvižení, jako právě kolem Bohemian Rhapsody a poslední dobou jsem si dokonce i připadal, že jsem snad poslední člověk v republice, který tento snímek ještě neviděl. Prostě se ale asi jen ukázalo, jak moc jsou Queen v našich, a vlastně podle výdělku asi nejen v našich, končinách oblíbená skupina a že vidět film o nich musí být snad až povinnost. A tak jsem nyní onu povinnost splnil i já a mám k tomu snad jen jedinou výtku, a to že film trvá jen něco málo přes dvě hodiny, neboť jsem kvůli tomu přišel o další spoustu okamžiků, informací a událostí ze života nejen Freddieho Mercuryho, ale všeho, co se točilo kolem této legendární, podle mě nejlepší a nejúspěšnější skupiny všech dob a tím pádem na mě ta podívaná zapůsobila krapet zkratkovitým dojmem, ovšem abych nemusel použít tuto výtku, tak by musel mít ten film tak čtyři, pět hodin, a stejně by tam nebylo ještě všechno podstatné a důležité, takže je to výtka zcela plochá a tak se musím spokojit „jen“ s touto verzí a hodnotit jí a v tomto ohledu nelze snad konstatovat nic jiného, než že mi ještě teď běhá mráz po zádech, jak moc emočně mě Bohemian Rhapsody zasáhla. Od začátku jde totiž o neskutečně silnou nálož, kterou možná současní mladí úplně nepochopí a nedocení, ale obecenstvo vyšších ročníků musí být zcela v prdeli, úžasná nostalgie doslova srčí z každé scény, veškeré tóny většiny zde použitých písní jsou balzámem na duši, postupný vzestup od klubové skupinky mezi největší hudební velikány je strhující, a jednotlivé epizody, ať už z Mercuryho osobního života, tak vzniku jednotlivých písní, či alb, je dech beroucí, velice obohacující a znovu musím opakovat, emočně neskutečně silný a přesvědčivý. Každopádně, přes všechny tyto zmíněné opěvované atributy je tu ale jeden fakt, který vše ostatní ještě o maličko víc předčívá, a to výkon Remi Maleka právě v roli Freddieho Mercuryho, který mě doslova ohromil, to bylo absolutní mistrovské herectví, které bylo jednak samozřejmě právem oceněno těmi nejvýznamnějšími filmovými oceněními, včetně Oscara, ale především, já jsem přesvědčen, že i sám Mercury by vstal a ve stoje jeho výkonu zatleskal, a výraz pro geniální ztvárnění filmové postavy nebyl už dlouho tak výstižný, jako právě v tomto případě. Bohemian Rhapsody je tak zkrátka skutečná filmová událost, která dokázala celý svět vrátit zpět v čase a společně zavzpomínat na krále hudby, a to způsobem, který jistě nenechal příliš očí suchých a srdcí kamenných. BRAVO!!! ()

BMAJTZ

Nemá cenu opakovat tisíckrát řečené. Za sebe jenom dodám, že prodejnou jsem uvítal, že se nešlo moc do kontroverze, osudovosti a film skončil v tu pravou chvíli. Po celou dobu na mne film působil hrozně pozitivně což vnímám jako velké plus. ()

Rousse

Člověk nemusí být skalní fanda Queen, aby si tuhle gurmánskou specialitu oblíbil a zamiloval. Vše v absolutním topu. Pro mě, fandu Queen, naprosto ultimátní hodnocení a poklona filmařům za skvěle odvedenou práci, kdy jsem v kině místy opravdu věřila, že na plátně hrají Freddie, Brian, Rog, Deacy i Bob Geldof. ()

wooozie

Těžko se mi to hodnotí a to hned z několika důvodů. Queen je absolutní legenda a jejich hudba je skutečné mistrovské dílo a mám už mnohokrát ověřeno, že když ji napasujete kamkoliv, vyjde z toho pecka a o to jednodušší to tvůrci měli, protože ať by to natočili jakkoliv, člověk nemůže být naprosto zklamaný. Samotný příběh této legendární kapely byl ve skutečnosti mnohem dramatičtější, tady ale celou dobu film jenom tak klouže po povrchu, nikdy nejde úplně na dřen a spousta věcí je zde až příliš zjednodušených a to nejen co se týče samotného stylu natočení, ale i díky velkým dírám v samotném příběhu Queenů. Pominu značné ignorování zbytku kapely a přenesení pozornosti na Freddieho, protože (i když nás nejspíše chtěli tvůrci a především stále žijící členové kapely - producenti přesvědčit o opaku) právě jeho příběh je jednoduše tím nejzajímavějším, ale ani zde to není precizně dotaženo a tak jsem se nedozvěděl vlastně nic nového, respektive zásadního a je to o to větší škoda, když měli tvůrci k dispozici Ramiho Maleka, který Mercuryho veškeré pózy a vyjadřování trefil naprosto dokonale. Všechny hitovky tady vznikly víceméně bez toho, aniž by ukázaly jejich pravou inspiraci a vlastní význam, prostě tak vznikly a hotovo. Ano, všechno je to tak nějak naznačeno, ale nic není dotaženo do konce. Někdy je to celé zmateně sestříhané nebo alespoň mi přišlo, že některé scény mají špatnou návaznost, ale přes tuto velkou odbočku se vracím na začátek svého komentáře. Lze být po zhlédnutí Bohemian Rhapsody zklamaný? Absolutně ne, protože i kdyby vám v tom kině pustili místo filmu záznamy koncertů z youtube, pořád by se jednalo díky Mercuryho dokonalému zpěvu a jeho neskutečném umění si omotat publikum kolem prstu o perfektní zážitek, nicméně i kdybyste byli (čistě teoreticky) hudbou Queenů netknuti, tak závěrečná část ve Wembley je něco tak naprosto famózního a právě tady letí emoce do absolutních výšin a plyne z toho taková energie, že vás to dokonale vtáhne a nepustí. ()

see_sawandrew

Silné, dojemné i strhující, ovšem stále více zásluhou Queen jako takové než uměleckým vkladem Singera nebo Fletchera, který to dotočil po Singerově vyhazovu. Po stránce faktů je film docela romantizující, na druhou stranu se během vystoupení snaží být až hyperkorektně přesný, což navozuje otázku, zda vlastně vůbec bylo potřeba něco tak dokonalého natáčet znovu. Jako poctě nejvýznamnější britské kapele se tomu ale nedá nic vytknout. 75% ()

JamesSi

Vítejte u další epizody Tančí celé kino. Fréďa Rtuť má spoustu problémů. S gay přítelem, který je ničema a s AIDS, které je ještě větší. Nakonec i s filmaři, protože tenhle film provázelo tolik problémů jako lidí na Live Aid. Freddieho měl původně hrát Saša Cohen, ale vyhodili ho neboť chtěl film udělat o dost provokativnější a taky víc zaměřený na Mercuryho. Přeživší z kapely totiž chtěli film pojmout, že bez Queenu by Freddie nebyl tak dobrý a kapela je přeci rodina. Další průser, který se stal byl ten, že režisér filmu Brian Singer byl vyMeToován jako sexuální pervert a tak film dotočil jiný rejža. Na tyhle problémy ten film je fajn vcelku, ale zároveň ničím nepřekvapí. Někdy se dá vytknout střih, někdy triky, spousta problémů s gradací a tak dále. Každopádně tenhle film mě varoval, abych si nikdy nepořídil gay Village People přítele z Belfastu, protože ani kočky (žádný!) tě před HIV nezachrání. Jen zodpovědný sex, děcka (takže žádný Brian Singer pro vás). Jdu spát a doufám, že žádnej ko(k)hout na mě nezazpívá žádnou Bohémskou čachry machry. Jo a Malíček alias pan Cia má cameo, takže to je pro vás. ()

666Carnage

Je to velkolepé hudební dílo a Freddie Mercury byl velkolepý zpěvák. Ten film odsejpá tak rychle, že sem až byl trochu zklamaný, že to skončilo. Film je průřez vlastně vším. Osobním životem, to jak se dostal ke kapele a jak se proslavili a taky jak to v kapele fungovalo i jeho nemoc. Přistihl jsem se několikrát jak se u filmu prostě jen culím a užívám si to a taky jak si notuju s každou písničkou. Rami Malek je fakt výbornej a já cítím Oskara. Dozvěděl jsem se i něco navíc co jsem nevěděl což mě taky potěšilo. Líbilo se mi jak na některý písničky přišli a čím vším si prošli. Queeni jsou a budou rocková legenda a stejně tak i Freddie Mercury. Úžasnej film ale jen si nemyslím, že je to 3. nejlepší film. Životopisný filmy se hodně přeceňují jen díky tomu, že to je o někom kdo něco dokázal a nebo se ztotožníte s jeho činy nebo zrovna zde s jeho tvorbou. Není moc co vytýkat protože muzika výborná, herecké výkony jsou výborné a jako celek je to fakt super. Film plný emocí u kterého vypnete a užijete si rockovou jízdu Legend. 85% ()

Sygi

Is this the real life? Is this just fantasy? Fantastické to bylo. A to tak, že přímo bohémsky. Film jsem shodou okolností viděl 1. prosince, ve Světový den boje proti AIDS, a dlouhou, opravdu dlouhou dobu jsem nezažil tak vynikající hudební snímek, u kterého jsem nenarazil na hluché místo, který dokázal být vtipný, emotivní a eskalující. A že to není natočené na 100 % podle historického průběhu? Pokud to někomu vadí, prosím, avšak je to zbytečné rýpání do takto skvělého filmu, byť Queenům fandím již od mala a o jejich historii něco vím. Rami Malek jako Freddie Mercury byl úžasný, skvělý, charismatický, snad ani jednou za celý film jsem si nepomyslel, že by to nebyl sám Freddie... Samotný komentář si, myslím, zaslouží závěrečné vystoupení Live Aid ve Wembley roku 1985. Od chvíle, kdy Freddie vběhne na pódium a rozezní se Bohemian Rhapsody, se mě zmocnil zvláštní pocit. Pocit, který jsem v ten moment nedokázal patřičně popsat, ale byl silný. Nejspíš mi Freddieho bylo líto. Když ho totiž vidíte, jak do své performance dává vše, tak víte, že vždy bude součástí dějin. Queen jsou tak významným milníkem v hudební historii, že zkrátka víte, že sledujete kus historie. Při We Are the Champions mi Freddieho bylo líto, jako člověka, který si přes obrovské hudební úspěchy musel projít tím, čím si prošel, nemocí, zklamáním, dlouhým sebehledáním. Člověka, který zde předvedl skvělý výkon a kterého o několik let později vyčerpal a dostal AIDS. Freddie zkrátka byl výjimečná star a Bohemian Rhapsody je filmem o této hvězdě. Film je třeba vidět v kině a náležitým audiem. ()

Chmur

Životopisné filmy o muzikantech či hudebních kapelách mě nikdy nebavili a i u BR jsem se chvílemi lehce nudil, naštěstí to bohatě vykompenzovaly silné a dojemné okamžiky filmu. Queen byla vyjímečná kapela, ve které se sešli čtyři mimořádně talentovaní hudebníci. Vždyť každý z nich dokázal složit hit dobývající čelní místa hitparád. Koncert Live Aid je fakt síla a scény Freddieho s Mary vhání slzy do očí. Bohužel Rami Malek to nedal. Místy vypadal jako karikatura Freddieho. I ten předkus přehnali. Hlavní problém je ale v tom, že ačkoliv byl Mercury gay, tak z něj vyzařovala mužnost. Takové zvláštní dekadentně uchylné mužné charisma. To Malek nemá ani co by se za nehet vešlo. Ostatní herci představující zbylé členy kapely byli vybráni skvěle. Využití písní v průběhu filmu je takřka dokonalé. Jedná o film, který mě donutil po zbytek dne si broukat pod vousy BR a přehodit v autorádiu DVD. ()

Devadesát Dva

Decentní snaha v tom, snažit se napodobit Mercuryho. Všechny ostatní elementy celkem šlapají. O tom, jestli by peprnější kontroverznější verze, kterou plánoval Sacha Baron Cohen byla lepší, můžeme jen debatovat. Přišlo mi ale, že se to snaží ctít originál (kapelu), možná až příliš, všema těma ikonickejma songama a zákulisím okolo jejich vzniku. Takhle z toho vzniklo jen další standartní životopisné drama (nicméně o jedné z nejslavnějších rockových skupin historie a v provedení na které je obtéžné se zlobit, protože Queen byli svým způsobem taky takový děvky, jak sám Mercury říkal, i když to bylo silně nadsazené, protože Queen definitivně byli unikum). Nezlobím se na to, zároveň si ale představuju jak ostřejší byla realita, protože film se snaží být zbytečně korektní a ždímat emoce s pomocí slavné hudby. 75% ()

velkyvezir

Buďme féroví: ten film nemá zásadní poselství a těží především z popularity Queen. Malek je Mercurym až na Live Aid a po celý film je pouze Gwilym Lee tím, koho hraje. Jinak aby bylo jasno: Queen poslouchám a jsou pro mne jednou z nejlepších kapel. Trefný komentář viz Marigold. ()

bari68

Bohemian Rhapsody je veľmi dôstojnou poctou ,,Kráľovne,, . Rami Malek predvádza nadľudský výkon a na sošku Oscara si už pomaly môže chystať miesto vo svojej vitríne. Prvý raz som ho videl v novom Motýlikovi a priznám sa, že tam mi trochu vadil, bol rušivým elementom. Tady je to úplne iná liga. ...No a čo k filmu? Piesne Queenu nie sú songy, to je iná dimenzia, melodicky, harmonicky sú z inej planéty. Takže už len tým je to vo filme z časti vyhrané, že bude baviť. We are the Champions na konci je klasika, tady to bola čerešnička na torte. Nemám filmu až tak veľa čo vytknúť, no na pomyselnú 5* mi ešte niečo maličko chýbalo, čo neviem pomenovať. Ako som už ale spomínal, veľký favorit na Oscarov. Tu môže bodovať na plnej čiare vo viacerých kategóriách. ()

Zagros

Nakonec jsem i já podlehl vysokému hodnocení, vyrazil na Bohemian Rhapsody do kina a rozhodně nelituji. Filmu jsem dal pět hvězd, pátá je sice menší, ale rozhodně jsou zasloužené všechny. Pominu drobné nedostatky a budu hlavně chválit. Tím nejlepším je atmosféra snímku, která využívá hudbu Queenů dokonale. Je celkově skvělá, dokáže vtáhnout a naplno pohltit. Před nástupem na závěrečný koncert, jsem měl pocit, že jsem přímo vedle kapely a na pódium vystupuji s nimi. S nimi jsem byl také napnutý a nervozní, podobný pocit jsem v kině už dlouho neměl. Sám se zamýšlím nad tím obrovským úspěchem snímku a jednou z možností je i to, že se hlavní linka zaměřuje na Fredyho Mercuryho především jako zpěváka. Jeho homosexualita a HIV je sice v jeho životě to zásadní, ale ve filmu se až tak nerozpitvává. Myslím tím například sexuální scény z homosexuálních párty, sáhodlouhé rozbory stavu jeho nemoci apod. Pro někoho to může znamenat mínus (neponoření se do problému), pro mě je to jen dalším plusem. Na závěr jen dodám, že největším oceněním za mě je to, že když vyhraje Rami Malek Oscara, tentokrát to nebude z důvodů stupidní korektnosti a diskriminace většiny, ale jednoduše si ho zaslouží za famózní výkon. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

07.06.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)