Tricia sedm let marně vyhlíží svého pohřešovaného manžela Daniela. Když podepíše konečnou zprávu o jeho úmrtí, znenadání se objeví před domem živý, ale dost pohublý a ve zbídačeném stavu. Ještě tentýž večer si pro něj "temnota" přichází. Tricia to psychicky nezvládá a vydává se ho hledat ke špinavému tunelu pod dálnicí, kde ho naposledy spatřily se sestrou Callie. Obě se však beze stopy ztrácí a detektiv Mallory nachází pouze novinové výstřižky o tunelu, ve kterém už od začátku 19. století mizí lidé. (Rodriguez)

JohnCZ

Je to na oko hodně levné (taky to bylo financované z Kickstarteru), točené jakousi digitální kamerou a podomácku sestříhané. Takže yea, veskrze amatérský projekt o pár lidech. Herci se ale snaží, i když se nejedná o žádná esa, a po půlhodině naprosto zbytečných a laciných lekaček, kdy jsem měl film chuť odstřelit do odpadu, se to solidně rozjede. Flanagan začne pracovat s atmosférou a dokáže vyděsit a napnout i za pomocí jednoduchých triků. Absentia jako debut za pár šupů začínajícího režiséra nezklame, jako regulérní film je to spíše lehce podprůměrný kousek. Obsahuje zajímavé nápady, ale jako celek je až příliš táhlý a nejistě zahraný. ()

corpsy

Nalejme si čistého! Tu si niekto pýtal nejakú cenu. Pretože tvorcovia tohto hororu, sa pokúšajú ukázať žáner ako niečo neokúkané, tvorivé, inovatívne, proste art. Nejde o béčko, má to dobrý nápad a z minúty na minútu to začína dostávať grády. Ale prečo, ale PREČO to muselo dostať takýto kabát? ()

Ten Druhy

Po dobrej skúsenosti s Oculusom (alebo Oculom?) som sa rozhodol, že skuknem aj Neprítomnosť, aby som sa dozvedel aké boli Flanaganove tvorivé začiatky. Zistil som, že autor začínal skromne, zato bol učenlivý. Je to trochu "lovecraftovské" a veľa zachraňuje i Katie Parker, jej neprítomnosť by filmu uškodila. Ako celok to nefunguje, ale rukopis autora je čitateľný, zaujíma ho presah zla z minulosti do dnešných dní. ()

ledzepfan

Relativně originální námět a řemeslně kvalitní zpracování tahá ke dnu rozpočet, který nedovoloval ukázat nám trošku více.... Mám rád náznaky, nejasnosti, takové ty letmé obrazy, kdy člověk koutkem oka možná(a nebo taky né)zahlédl něco znepokojivého-ale tohle bylo málo i na mě. Jinak atmosféra fajn, postavy jsou napsané vcelku rozumně(i když na tu oteklou bečku se nedívá moc dobře) a ten houpavý styl(jak obrazově, tak zvukově)mi nevadil......... Žádná přelomová pecka to není, ale přišlo mi to zajímavé a vlastně mě to bavilo. ()

AlistairMir

Tricia má peška - před 7 lety jí zmizel manžel. Teď když má být prohlášen za mrtvolku přijíždí jako morální podpora její ségra Callie (v obličeji milá ale ten zadek). Hmm...Když už se rejža rozhodne, že Callie bude osoba co každý den běhá tak by neměl do role obsadit ženu co má zadek jak valach. Možná si říkáte co to řeším, ale mně to opravdu celej film vrtalo hlavou jak může mít takové kladélko když sportuje. Tím dávám ale celkem jasně najevo že mě film moc nezaujal když jsem místo toho kam všichni mizí řešil ten obrovskej zadek. Asi ho měla po ségře, ale ta jako těhule na něj měla právo. No nic jdeme dál. Pokud máte dobrou představivost tak zavřete očka a představujte si co hrozného by tak mohlo ty lidi do toho tunelu unášet. Proč si to máte představovat? Protože je to tak moc děsivé COSI , že to radši neukážou (ale měl by to být brouk či co). PS : Opravdu nic nemám proti lidem při těle ale ten brouk se prostě musel strhnout když je táhnul do toho tunelu...Jen tak na okraj... ()

maverick10 odpad!

Jeden barák, jeden hnusnej podchod, nesympaticti herci a zaseklej gramec na zacatku filmu. Prvni tretina filmu nema co nabidnout a jakysi pribeh buduje formou dejavu opakujicich se zaberu (behani, pak domu, pak do postele, pak si jit zabehat, domu a spat..) budovani toho vseho trva neumerne dlouho a reziser snad premysli jak jeste vic zpomalit. Nezavisly film chapu, ale k tomu abyste natocili dobry film nepotrebujete penize, staci pouze talent, ale ten zmizel nekde v temnem podchodu spolecne s moji trpelivosti. ()

honajz2

Ten námět sám o sobě je zajímavý, ale hodně blbě podaný. Není divu - stojí za ním ten debil Flanagan, tvůrce jednoho z nejpřeceňovanějších seriálů vůbec. A je znát, že mu ty horory moc nejdou. Má to sice skvělou hudbu a do jisté míry bych byl ochotný tolerovat i amatérský vizuál, ale napětí to nemá, atmosféru taky ne (dokonce bych ani neřekl, že se pomalu vyvíjela - je tam dost vaty a zbytečně dlouhých scén) a děj je hodně slabý. K nějakému posunu v něm dojde až cca 30 minut před koncem a nikam to nevyvrcholí. Teda jo, pochopil jsem, že tím nic nevysvětlujícím koncem chtěl Flanagan říct, že jsou prostě záhady, na které je lepší odpověď neznat - ale ne každý je Weir, aby to dokázal skvěle podat, hlavně jak mám takový konec akceptovat, když tam toho mnoho nefunguje? Ačkoli tam jsou jisté náznaky o únosech do podsvětí atd. a ve finále jsem měl dojem, že ho asi vedou ti pavouci, co jsou v tom tunelu všudypřítomní (nebo se ti ztracení proměnili v pavouky, co tam teď žijí - to by byla pointa, ty vole... ačkoli by to tam nedávalo smysl), ale nedá se udělat jednoznačný závěr. Po hororové stránce se to ale hlavně snaží sázet na lekačky, které tu navíc jsou dost trapné a nefunkční. I to mi finální dojem dost kazilo. Celkově to je nepovedené - a mrzí mě to dost, protože téma lidí, co se beze stop ztratili, mě fascinuje dost dlouho. 2* ()

Caminzind

Konečně. Po všech těch roztřesených found footage tunelech a kanálech je tu experimentální drama/horror, který nese autorský rukopis. Lekačky, byť na pohled tuctové, jsou pro mě v mnoha případech nečekaně nečekané a proto i nezvykle účinné. Narativně mi film připomněl The Dead Outside (2008) či The Monsters (2010), a to díky kameře, hudbě a hlavně snaživé a nápadité režii. Jen tak dál Miku. ()

Martin741

Aura mysticnosti - to je tresne to, co robi tento film zaujimavym. Nielen akysi samotny tunel, kde od 19. storocia miznu ludia. Po projekcii som rozmyslal, ci chcem vediet, co bolo v tom tuneli pripadne za murmi  tunela - ale radsej  nie, ta aura mysticnosti by sa rozplynula ako ranna hmla  : 56 % ()

Rodriguez

Absentia je amatérské hororové drama, vypovídající příběh o sedm let pohřešovaném manželovi Danielovi, jeho ženě Tricii, sestře Callie a detektivovi Mallorym. Slušný příběh, solidní napětí a nezapomenutelné vyvrcholení filmu! 90% ()

bourec

Ponurá,skoro meditační hudba,ve vzduchu pořád visí něco zlověstnýho.Člověk čeká nějakej zásadní rozjezd,ale víte co?Hovno,totální hovno.Prakticky nazačátku i nakonci má film stejný tempo,navíc děsný herci.Někdy i filmy,kde musí fungovat naše představivost,a není to zásadní vidět,jsou povedený.Tohle je ale píčovina jako prase.20%. ()

Flaxik

Raději bych to nazval nepříčetnost. Nelekal jsem se, nebál jsem se, nebyl jsem napnutý a hlavně mě to vůbec nebavilo. Téměř všechny postavy (krom vyléčené fetky) byly nanejvýš odpuzující. Snad jen závěrečný záběr stál za podívání. Jedna hvězda z milosti. ()

cariada

Nečekaně solidní atmosferický horor, který má pěkný náboj i nápad, kdy se vrací někdo kdo je už roky mrtvý. Mě tu sedlo i dobrý výběr herců, který se do svých postat hodili.. Zvlášt se sestra Callie je sympatická holčina. ()

Mefistofelle

Především bych vyzdvihla příjemně tísnivou atmosféru, kterou film oplývá. Obě hlavní hrdinky, jedna rozdílnější než druhá, jsou sympatické a povšimla jsem si i dobře zkomponované směsi hudby a různých zvuků, které filmu dělají medvědí službu. Jenom jsem trochu očekávala víc od toho, co se skrývá v tom divném tunelu. Trochu jsem byla zklamná když konečně vyšlo najevo, co to vlastně je. Ale na nízkorozpočťák financovaný z darů fanoušků je to obstojný výkon. ()

dubinak

K mému překvapení jsem shledala Absentiu jako příjemné nízkorozpočtové, nezávislé překvapení jednoho režiséra, jež si zajistí pro svá díla do budoucnosti pár fanoušků, pokud takhle pěkně bude pokračovat a neztratí nápady. Přesto, že na mě začátek působil šíleně pofidérně a nad první děsivou scénou jsem se musela uchechtnout, ráda jsem si z mysli postupem času smazala vizi, že by tento snímek mohl být amatérský. Atmosféra houstne lépe, než v lecjakých dražších hororech, a to se cení. I přes snahu vyvažovat děj hororovými prvky pravidelně a jasně, by Absentia klidně mohla fungovat i jako drama, protože ten film tíží psychiku tak nějak všestranně. Třemi hvězdami jsem si naprosto jistá, protože jsem tuhle kvalitu nečekala. ()

Sludger

Úúú, riadne znepokojivá a mysteriózna záležitosť. Tehotná žena žije so sestrou, bývalou feťáčkou, a po siedmych rokoch sa rozhodne svojho zmiznutého manžela vyhlásiť za mŕtveho. Žijú blízko tajomného tunela, kde ľudia akosi často miznú a jej manžel nie je prvý ani posledný prípad. Mike Flanagan má tu ešte medzery v príbehu, technike a rozprávaní, no film podáva mimoriadne citlivo, až depresívne s ukážkovým vybudovaním atmosféry tajomna a znepokojenia.  Vďaka slabšiemu rozpočtu snímok vyzerá ako natočený na domácu kameru, no o to viac hrozivo ma zasiahol. Fakt som sa bál a dúfam, že tunel neuvidím vo sne. Ako bonus je príbeh podaný z pohľadu feťáčky, čiže nejde o dôveryhodného rozprávača, takže je na vás, či príbehu uveríte. ()

Pilgrimka

Překvapivě velmi dobré. Vydařená atmosféra, která mě nejednou vylekala či navodila strach. Sympatické hlavní představitelky. Do poslední chvilky jsem nevěděla co bude, jak to bude a proč. Vůbec jsem neudělala chybu, když jsem se na to podívala. ()

Nivenx

Prý amatérská kravina! Neřekl bych a to z několika důvodů. Amatérismus byl vidět jen na málo používaných efektech a na kameře, která ale splnila přesně svůj účel. Monotoní ton, k tomu povedné lekačky a fenomenální atmosféra neznáma. Bál jsem se a neustále očekával nějaké vysvětlení co se opravdu v tunelu skrývá. Odpovědí jsme se moc nedověděli. Musí stačit nakonec to, že postavy co se v tunelu ztráceli viděli ven, ale nikdo neviděl je. Když se dokážete smířit s tím, že se moc nedovíte, tak si můžete užít brutální jízdu, kde Flanagan drásá vaší představivost a háže Vám s nervy horem dolem. Pro fanoušky hororu povinnost! 80% ()

Cedr

Dobrý námět, dobrý scénář, ale tragické zpracování. Nízký rozpočet překážkou nikdy není, ale (krom Katie Parker) mizerné herecké výkony se odpustit nedají. Už jen to, že tvůrci ze všech strašidelných tunelů a podchodů vybrali ten nejméně atmosférický nevěští nic dobrého. Nad vším by se daly ale přimhouřit oči, nebýt neuspokojivého a vypuštěného závěru. ()

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (viac)