Kliatba z temnôt

• Česko Kletba z temnot (viac)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Ale tak jo, vzhledem k tomu, že jsem od toho nic nečekal, tak mě to celkem potěšilo i se to povedlo, a i přes ten slabší konec tomu ty 4 body hodim. Pomalu začínám doufat v to, že žánr hororu opět povstane. I tenhle se obešel bez krve, ale pomálu bylo i napětí a lekaček. A mě se to přesto líbilo... Pravda, pár zajímavých událostí tu je, finálová scéna byla také velmi pěkná a to mezitím je prostě hodně fajn. Asi jste už pochopili, že to nepovažuji za špatný horor a je to pravda, Dybukk je velmi zajímavý démon (zas nějakej nováček)a mít hnusnýho Žida (Židku) v krku asi taky není nic hezkýho... J.D.Morgan a Kyra Sedgwick jsou herci, které nemám zrovna moc rád, ale tady mi nevadili, hrají prostě jako vždycky. No a Natasha Callis a Madison Daenport (hlavně teda ta) jsou pěkné (hlavně ta druhá) a moc talentované. Já si na Kletbu z temnot prostě nestěžuju, některé scény jsou očekávané, jiné ne, některé jsou napínavé, některé šokující a celkově to působí tak nějak fajně. Na to, že jsem čekal spíše zklamání, tak opravdu povedený hororový kousek. Jde sice o stokrát zfilmované vymýtání, ale tady je to přece jen trochu jiné, více o strašení a o Židech. Jó, tyhle horory o munulosti démnů jsou dobrý. 70%+ něco málo za herce(hlavně ty dětské). ()

cocrHeLL

Luxusní vykrádačka všeho možného s Bornedalovským vizuálem (ve dvojici s pevnou rukou Laustsena, který to s kamerou prostě umí) a super hudebním výběrem... Záběry maj koule a atmošku, jakou dokážou vykouzlit snad jen právě Ole s Danem. Ale nad čím mi teď mozek šrotuje je otázka: „sedí jim hororový subžánr (zvlášť vymíťárna)?“ Zkusit se má všechno! Dokázali, že i v tomto ohledu nejsou nuly a dokážou udělat super horor, jen je to trochu vedle starších snímků o level (2?) kvalitativně níže. S ohledem na to, že v historii hororu byla zápletka atd. víceméně omílána přes 30 let, tak The Possession může překvapit svou děsivostí a surovým výše zmíněným vizuálem! ()

kinghome

Škoda toho hrozně pomalého začátku. Bylo to strašně nudný. Ale musím pochválit Natashu Calis. Její výkon byl úžasnej! Nová vycházející hvězda. V něčem mi připomínala Chloe Mortez. Škoda toho americkýho konce a toho žida. Ten to vymítání hrál fakt špatně. Byl to takovej židovskej rap. A konec byl takovej naučnej. Nikdy nevolejte za volantem! Jo a za všechno můžou židi. Hudba jak ze zákonu a pořádku. Toto mě fakt nepotěšilo. ()

flawi.f

Nadpřirozené síly, posedlé děti a následné vymítání, nulová atmosféra a nějaká ta lekačka. To vážně pořád někoho baví točit? No a že je film podle skutečně události mě vážně nevytrhlo a dojem to ani v nejmenším nevylepšilo. ()

karlik4801

Tohle je jeden z těch lepších hororů na motivy ďábla. Jednoduché pojetí posedlostí, v jednoduchosti je síla. Ta holka mě fakt štvala, nepůsobila vtipně, jako třeba Samara. Takových holčiček se lidi bojí. Nebo její čumění, to dělá snad každý posedlý člověk ve filmech, tady to na mě ale působilo věrohodně. To že ta posedlá v sobě cítila trochu starého já se mi také líbilo, režisér tím chtěl naplnit něco nového. Jen škoda pro mě slabého vymítání a vlastně i zbavení se ďábla, tím že "hrdina" ho radši vtáhne do sebe. Na mě to nepůsobilo nijak převratně. ()

Sfinkter

Těžko něco vytknout po technické stránce, ale celý snímek je dějově tak okatě schématický, že v důsledku působí naprosto zbytečně. Diskotékový závěr (rychlý střih, světlo/tma, gradující hudba) zklamání – jak z dvacet let staré příručky na natáčení hororů. ()

Jazzzz

Z filmového materiálu, který jsem v kině shlédnul by podle mě šel udělat i dobrý film. Co však pro mne bylo velkým sklamáním byl nepodařený střih, který nenechal vyhrocené scény dohrát a způsobil ve filmu velké skoky v ději. Diváci jsou informováni o věcech, které jsou pro film absolutně zbytečné (stejně jako celá role sestry a jejího tanečního vystoupení) a úvod filmu je naprosto bez atmosfery a myšlenky - scéna na začátku filmu je nesmyslná, bez kontextu a myšlenky, má pouze uspokojit divákovu touhu po nějaké akce před oním zmíněným přespříliš dlouhým a nudným začátkem. Když už pak film přestoupí k tomu, proč divák do kina přišel, tak se dočká uspěchaných nepropracovaných scén, které malokdy navodí vhodnou atmosféru. I když má film dost světlých okamžiků, které by si zasloužili být vyneseny, jako celek to absolutně nefunguje a antihororový konec tomu všemu nasadil korunu. Tento film se rozhodně nezařadí mezi dobré horory. ()

elanius

(162/2012, DVDRip) / Absolútne zbytočný kúsok. Ako objektívne by to bolo možno aspoň za tie 3, ale načo je toto dobré? Presne podľa exorcistickej šablony, jak keby to vypadlo z univerzálneho mlynčeka na horory. A vraj podľa skutočnej udalosti? .... to tak.... (4/10) ()

PiLgRiM

Škoda, že Bornedal se upsal hollywoodu. Bejvávalo to s tebou lepší rejžo. Takhle ve spolupráci s Raimim, jsme dostali ničím výjimečný hororůrek, kterejch vznikne za rok desítky. Je to škoda. ()

venison

Byl to takový milý horor :-) Atmosféra ucházející.. Nejvíce bububu pramení z vašeho strachu, že by tam mělo něco být, než z toho, že tam něco skutečně je.. Sympatičtí herci, o které jsem se fakt bála - Jeffrey Dean Morgan, Kyra Sedgwick a obě holčičky.. Zejména Quinn Lord se mi moc líbila.. Nic průlomového, nic děsivého, ale zase vymítačské téma zpracováno trošinku jinak.. Ten konec mi trošku přišel, jako bych usnula u telky a probudila se u jiného filmu.. Pěknej průměr :-) ()

Tomes83

Za nejlepší scénu bych označil zjevení při výsledku rentgenu na magnetické rezonanci. Pokud ale samozřejmě chcete vidět to nejlepší z posedlosti a exorcismu, vraťte se do minulého století! toto nové už nic lepšího nepřinese.-) ()

ivan bohatyr

Tak toto vůbec nebylo špatny, ze začátku mi to přišlo trochu mdlé, ale jinak fakt dost slušny. Sice excorcismus je takové téma podle kterého se ten horor píše sám, ale stejně se to musí natočit s citem. Žádny laciny lekačky, všechno dávalo smysl (což u hororů dost často nedává), napětí taky solidní, ne že bych se přímo klepal strachy (to bych dal určitě víc hvězd), ale napjatej sem teda byl. Nato, co v poslední době hororová scéna nabízí je tento snímek určitě jeden z těch hodně dobrých. ()

lennyd

Clyde a Stephanie, jak se to někdy stává, si už nemají co říct a rozvedou se. Nejvíce to odnáší ale jejich dvě dcery, Emily a Hannah, které mohou s otcem strávit jen pár víkendů v roce. A Clyde pro ně udělá cokoliv. Takže když Emily uvidí ve výprodeji starou dřevěnou skříňku, Clyde je rád, že jí může udělat radost, a skříňku jí koupí. Jenže netuší, že tím na celou rodinu přivolal kletbu - v tajemné skříňce je zavřen prastarých duch, Dybbuk, který se nesmí dostat ven. A Emily se podaří skříňku otevřít... Vím že takových filmů jsou stovky, ale tento se mi dost líbil. Hlavně v první polovině se film tváří docela nevinně, aby to pak v té druhé polovině vpálil do diváka plnou silou. Byť divák nějaký průšvih očekává (zvlášť po úvodní scéně filmu), stejně mně to pak docela vzalo (ale to asi jako vždycky, když se jedná o děti - člověk si pak podvědomě říká, jak by se v dané situaci zachoval on, že jo). I když bych mohl najít tisíc a jednu výtku (třeba jakej to maj v Americe v nemocnicích bordel, že si tam může kdokoliv uspořádat vymítání ďábla a nikdo si ničeho nevšimne), všechny se dají docela hezky přehlídnout a jen si užívat. Jo a musím pochválit herecké obsazení, které prostě tomuto filmu sedlo (speciálně palec nahoru pro Jeffrey Deana Morgana a malou Natashu Calis).. ()

Blue.Poison

Kdo u hororu o posedlosti zlým duchem čeká něco neschematického, bude asi vždycky zklamán. Pokaždé tam musí být nějaký incident, nebo záhadný předmět, díky kterému se dají věci do pohybu a pokaždé bude na konci vymítání. Nic víc, nic míň. A Kletba z temnot se téhle osnovy pevně drží. Navíc film disponuje perfektně morbidní hudbou, chvílemi i velmi povedenou atmosférou (a kino tomu ještě přidává). Ale jednu poznámku si neodpustím - škoda nevyužitého potenciálu dvířek pro psa! ()

Danny F.

Poutavá duchařina. Na to že má jít o skutečný příběh, tak si myslím že si něco tvůrci přihodili. Při sledování se dokonce dostavilo i jemné mrazení a očekával jsem nějaké silnější lekačky, ale šlo jen o jemný příběh s trochou tajemna. 60% ()

Aven

Fajn zrežírované a správně depresivní a ponuré - bohužel z klasicky béčkového scénaře víc jak tři hvězďáky vytřískat prostě nejdou. ()

pravdovravny

,,Drž se dál od jejiho chrupu!"., Taj aj takéto hlášky padali v tomto horore, teda je to skôr zmätený film, ktorý ma vynikajúce pasáže ale ma bohužiaľ ešte viac zlých.... Lepší režisér tomuto snímku chýba, a nápad stou skrinkou, je dosť neoriginálny a suchý. A to vravím ako fanúšik horor!:) ()