Gangsterská retrokomedie Výstřely na Broadwayi je v tvorbě Woodyho Allena určitou odbočkou. Známý americký komediograf se i zde zabývá newyorským intelektuálským prostředím (který tu reprezentují osoby spjaté s divadlem), ale konfrontuje ho s drsnou realitou gangsterského polosvěta. Navíc svůj příběh, na jehož scénáři nepracoval sám, ale s bývalým novinářem Douglasem McGrathem, zasadil do dvacátých let a sám v něm herecky nevystupuje. Mladý divadelní autor David Shayne (John Cusack jako Allenovo alter ego) se zoufale snaží prosadit se svojí novou hrou, na niž nemůže sehnat finance, a tak uzavře faustovskou smlouvu s mafiánem Nickem Valentim (Joe Viterelli), který je ochoten poskytnout potřebné prostředky za drobnou službu – jeho nová milenka, ukřičená sboristka Olive (Jennifer Tillyová), totiž touží po jevištní kariéře. Bouřlivě probíhající zkoušky nového kusu, jež bedlivě sleduje Olivin bodyguard Cheech (Chazz Palminteri), komplikuje především účast herecké primadony Helen Sinclairové (Dianne Wiestová), která neustále mění svůj text. Zabiják Cheech projeví nečekané dramatické nadání a začne Davidovi upravovat dialogy i děj podle životní reality, kterou sám zná. Navíc i jemu rychle dojde, že Olive na svoji roli v žádném případě nestačí, a rozhodne se pro radikální řešení. I přes lehkou, veseloherní notu se Allen několikrát dotkne vážnějších problémů, jako např. co je to vlastně umění (Jestli prostý člověk nerozumí tvému dílu, jsi génius!) nebo jak dalece lze ohnout umělcovo svědomí. (Česká televize)

Chegi

Byla-li to komedie, pak byla nudná. Bylo-li to krimi, pak nezáživné. Byl-li to romatický film, pak bez romantiky. Tento Allen mě hluboce zklamal. Za povedenou považuji hudbu a výkon Dianne Wiest. ()

HiddenDragon

"Jake je to nekoho zabit?" "Normalka." "I poprve??" "Poprve to byl jeden v lochu. Bonzoval, tak jsem mu vrazil cepin do zad." Cepin??" "Jo, cepin, musis bodat mockrat, 40x. To byl bordel. Zapomen na to." :-D Vyborna atmosfera prohibice a jazzoveho veku na zac. 20. stol., skvele barvy a kostymy, uzasne komentare, ktere si delaji srandu z divadla i gangsteru. Cusack (ktery tu vpodstate jedna i mluvi jako vetsinou Allen, ktery tu nehraje) a jeho umel. muza Palminteri jsou dokonali, stejne jako D. Wiest (oscar) a J. Tilly s hlasem opravdu na zabiti :) Jedinym minusem pro ceskeho divaka muze byt, ze je to hodne rychle na cteni titulku, ale ma to opravdu skvelou energii a spad, a i pribeh je k pousmani. Allenovsky smirlivy zaver s prirovnanim sexu k ekonomice je legracni sam o sobe. Nehlede na to, ze nahlednete do zakulisi tvorby divadelni hry s hereckymi i scenaristickymi vrtochy, coz se myslim i za ta leta prilis nezmenilo :) ()

Zagros

Po delší době jsem si dal film Woodyho Allena a tentokrát jsem se skvěle pobavil. Patří rozhodně k jeho lepším a zábavnějším kusům. Proč? Prvním důvodem je, že v tom sám nehraje. Woody Allen je výborný scénárista a režisér, ale hrát neumí vůbec. Ve filmech, ve kterých vystupuje, totiž nehraje, ale jen stále představuje sám sebe. :-) To občas nevadí, nicméně se časem jeho neurotický, vyzáblý a především ukecaný intelektuál přejí. Poté je lepší, když jeho postavu (ano, jako  všechny jeho filmy, je to opět víceméně jen o něm a jeho vidění světa) hraje někdo jiný. John Cusack byl fajn a taky zbytek obsazení mi sedlo. Herci (myslím ty postavy) byli obsazení a zahráni skvěle. Trochu podezřívám Woodyho, že si tak s pár lidmi vyřizuje prostřednictví filmu účty. Tepe do nich opravdu silně… přežírání z nervozity, uječené hlasy, nemístné sebevědomí, stárnoucí herečky. No a propojení divadelního prostředí s mafiánským byla třešnička na dortu. Když k tomu připočtu občas brilantní dialogy a výtečná popíchnutí a vtípky, musím dát čtyři velké hvězdy. ()

Stružák

Výstřely jsou v prvé řadě skvěle zahrané (Dianne Wiest by zasloužila metál). Jsou i skvěle napsané, mají tempo, spád. Klidnější pasáže střídají pro Woodyho typické hektické situace, kdy se herci navzájem "překřikují" a střílí jednu hlášku za druhou. Příběh je vcelku zajímavý, tam lze vytknout snad jen jednu věc (kterou ale nebudu prozrazovat). Nečekal bych zrovna od Allena tak zajímavou gagnsterku. Výstřely na Broadwayi byly pro mě velice příjemné překvapení a film si tak odnáší zasloužené hodnocení nadprůměrných 4 hvězdiček (ale není vyloučeno, že při dalším zkouknutí dojde na plný počet). ()

Schuldiner

Dlouho, předlouho jsem měl tento film doma a dlouho, předlouho jsem ho přehlížel.. Chyba! Ale byla napravena.. a já se skvěle bavil !!! Opravdu, jako komedie z prostředí divadla a celkově mafiánským pozadím to funguje naprosto parádně. Samozřejmě - je to allenovka, takže ty jež ho nemají rádi, to asi tolik nepobaví.. Ale já se smál a bavil. Vlastně tomu ani nelze moc co vytknout, všechno, všechny ty postavy tam ideálně zapadají a všechny ty dialogy vytvářející perfektně komickou atmosféru, všechny ty vtípky, detailní vychytávky... Prostě Woody Allen ve skvělé formě!!! Dobrý scénář, perfektní režie! ()

derryl

Woody Allen o divadle a o tvorbě uměleckého díla obecně, to je hlavní devíza tohoto snímku, který kombinuje svět umělců a mafiánu v barvitém koktejlu s exkluzivním obsazením skvělé Dianne West. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "David, don't give up on it. Maybe it'll be produced posthumously."     Konverzačná komédia, patrične allenovsky uletená, tentokrát z divadelno-gangsterského prostredia. Okrem výborných dialógoch film vyniká mozaikou skvelých postáv, výborne herecky stvárnených. Medzi nimi by som rád vyzdvihol najmä Dianne "Don't speak" Wiest (primadona Helen Sinclair), Jima "Diet" Broadbenta (Warner Purcell) a Chazza Palminteriho (Cheech, mafián s umeleckým nadaním). Nevýrazný John Cusack (David Shayne) mi na strane druhej ako Allenove alter ego príliš nesedel. Keď si k tomu všetkého prirátame ešte výborný záver, celkový dojem z filmu bude veľmi silný.     "He's heard that your writing is morbid and depressing. He's dying to meet you." ()

aLPaC

Vytříbená komedie z divadelního prostředí.Potěšili mě hlavně dialogy mezi Davidem (Cusack) a Cheachem "Číčem" (Palminteri). A to jak ty začáteční ve stylu bojácný režisér versus mafiánský zabiják, tak i ty pozdější, kdy se oba skamarádí. Dalším skvostem je pak příšerně otravná Jennifer Tilly, jako holka mafiánského šéfa, co se chce stát herečkou. Nechápu, jak může Allen každý rok vytahovat z klobouku skvělé scénáře a nemít za 50 let kariéry žádnou tvůrčí krizi. P.S. - můj 5000 hodnocený film zde na csfd. To to letí. ()

Oralfabet

Když už si myslím, že jsem od Woodyho viděl to nejlepší, dostane se mi takovéhle bomby. Připomnělo mi to Birdmana (což je rozhodně klad), akorát s mafií místo Eda Nortona. No ok, až tak jednoduchý to není... Každopádně - boží obsazení, super příběh, samozřejmě spousta skvělých hlášek a tak. Jo a Cheech musí být jednou z nejlepších Woodyho postav. 10/10 ()

Biopler

Allenovka tentoraz bez Allena. Bez poriadneho herectva, avšak plná klasicky dlhých otravných dialógov, v ktorých nie je kúsok niečoho poriadneho, občas sa mihne vtip, no aj ten je vložený nasilu. Potešili ma jedine výkony dobových mafiánov, hlavne Palminteri. ()

tranquill

"Týdně namaluju jeden obraz a hned ho rozřežu..." Krásná Allenova černá komedie i bez jeho herecké účasti. Ta nadsázka a herecké výkony... Skvost! "Dej si majzla a máš pokoj!" ()

BDMarty007

Opět námět, který nikdo jiný než WA nevymyslí a který poskytuje nekonečné možnosti pro vtipné situace a dialogy. Vynikající komedie, která funguje od začátku do konce. Pokud máte rádi humor WA, tak vás tento film naplní radostí a okouzlí vtipem. Celý druhý den jsem se usmíval jako po dobrém špeku a dodnes mám úsměv na tváři, kdykoliv si vzpomenu na ústřední zápletku filmu... ()

junxi91

Skvělá krimi komedie z newyorského divadelního/gangsterského prostředí 20. let, pojednávající o idealistickém režisérovi divadelních her Davidovi, který chce za každou cenu uvést svou hru v divadle na Broadwayi. Po naléhání na ředitele dá dohromady velice nesourodý herecký soubor, kde najdeme hereckou legendu a rádoby důležitou primadonu Helen Sinclairovou, se kterou si David postupně vybuduje velice blízký vztah. Ona je navíc závislá alkoholička a má tendence přehrávat situace nejen na jevišti, ale také v každodenním životě. Dále je tu herec Warner Purcell, který měl do své role zhubnout, místo toho ale trpí přejídáním a snaží se to zakrývat pomocí stahovacího pásu přes trup. Přes Davidův odpor má také ve hře účinkovat uřvaná a netalentovaná Olive, což je však milenka mafiánského bosse Nicka Valentiho, který se s nikým nepáře a důsledně dohlíží na to, aby ji nikdo neurážel a nezkracoval jí její věty. K tomu si povolá svého chladnokrevného zabijáka číslo jedna jménem Cheech. Zpočátku to vypadá, že Cheech bude dělat problémy a David se snad ani nedožije uvedení premiéry, ale situace se začne měnit. V mafiánovi se totiž objeví umělecký talent, a jelikož je přítomen při všech zkouškách, tak postupně začne Davidovu celkem nevydařenou hru opravovat, což David nejprve těžce nese, následně s ním však začne horlivě spolupracovat. Uvědomí si, že sám by se na nic takového nikdy nezmohl a že ten italský zabiják rozumí lidem a životu mnohem lépe než on. David tedy nejen, že podvádí svou krásnou přítelkyni s tou melodramatickou Helene, ale také si vlastně přivlastňuje cizí autorství. Pak je zde morální dilema o tom, kdo je tady vlastně záporák. Bude to však Cheech, který si uvědomí, že Olive je jen uřvaná, afektovaná a netalentovaná kráva a celou "jeho" hru kazí. Tyto problémy obvykle řeší na molu u přístavního skladu, a tentokrát to bude stejně. Nick však není blbý a jeho chlapům rychle dojde, kdo za smrtí jeho milenky stojí. Konec mohl asi být lepší, ale přece jenom umírající Cheech dávající Davidovi poslední rady byl pěkným zakončením jeho krátké umělecké kariéry. David se nakonec přiznal Ellen, že má poměr s tou Helene, na což mu ona odpoví, že se také s někým stýká. Zarazilo mě, že to byl takový plešatý a škaredý tlusťoch a že s ním dokonce měla poměr i jeho sousedka, což se dozvíme z jejich sexuálně peprné konverzace vedené přes celou ulici. Kéž by o mně byl takový zájem a kéž bych v sobě měl aspoň trochu toho mafiánského uměleckého talentu. Ale tak třeba časem prozřu jako David a uvědomím si, že na umění a obzvláště na psaní recenzí talent nemám a půjdu třeba někam učit nebo uklízet do divadla. ()

iz67

První část je jednou z nejveselejších věcí od WA. V druhé půli tomu trochu dochází dech, ale kvůli té první, plnou naprosto úžasných postav a postaviček, pohybujících se kolem divadla, ...., tak kvůli té první půli to je za 5 . ()