Argo: Nebezpečný útek

USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Réžia:

Ben Affleck

Predloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scenár:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (viac)

Skutočný príbeh o tajnej operácii na záchranu šiestich Američanov, ktorá sa odohrala na pozadí rukojemníckej drámy v Iráne. Dňa 4. novembra 1979 obsadila skupina iránskych študentov americké veľvyslanectvo v Teheráne. Študenti zajali 52 ľudí, ktorých držali v zajatí 444 dní. Ale uprostred chaosu sa podarilo šiestim Američanom utiecť a nájsť útočisko v dome kanadského veľvyslanca Kena Taylora. Aby USA mohla dostať týchto šesť diplomatov späť do Ameriky, tak Tony Mendez (Ben Affleck) špecialista na exfiltrácie, prichádza s plánom, prepašovať ich ako filmový štáb kanadskej televízie CBC. A hoci ide o skutočnosť, tento plán je taký neuveriteľný, akoby sa odohral len vo filme... (TV Markíza)

Marys

Rozhodol som sa predsa len, že dám Argu plný počet. Hoci som si nebol istý, čo bolo reálne a čo si autori vymysleli (a následne sa o tom dočítal), bolo to spracované precízne, s každým detailom a skvelým vykresleným pravého napätia. Keď mi pri filme neprekážajú nedostatky, znamená, že bol v mojich očiach spracovaný naozaj kvalitne. ()

kamigava

Hodně napínavý thriller a od půlky ještě napínavější! :) Takové napjaté drama jsem opravdu nečekal. Oscara si Argo určitě zaslouží. Affleck ukazuje, že mu to jde i na režisérské židli. ()

Nethar

Ben Affleck to v režisérském křesle zvládl dobře. Film je napínavý a dobře odehraný. Pihou na kráse pro mě je, že jsem věděl, jak to skončí, když už je to podle skutečnosti. A někdy toho napětí bylo až příliš - takové ty typické scény jak ve vypjatém momentu najednou nestartuje auto, apod. Nedávno jsem viděl "podobný" CIA snímek Spy Game a ten mě asi zaujal víc. ()

Yardie

Po oslavných komentářích zde docela zklamání. Nějak moc mě to nechytlo. Určitě jsem rád, že jsem si rozšířil obzory a dozvěděl se něco nového. Každopádně zpracování mi přišlo takové nijaké. Bez nějakých větších podrobností, všechno hrr, hrr a najednou hotovo, kromě posledních asi 5 minut naprosto bez napětí. Prostě takové nijaké - chyběly tomu emoce, napětí, trošku více podrobností, atmosféra strachu a obav. Nevím, jestli to v reálu byla taková selanka, ale ve filmu to vypadalo, jako by o nic nešlo. Takže prostě tak. Jednou vidět fajn, ale vícekrát nemusím. Čekal jsem od toho více. Tento typ filmu mám rád, ale prostě chybí tomu spousta věcí. Howgh! ()

perko

Tenhle film mi dlouho unikal, snad jsem se mu nevědomky vyhýbal. A to byla velká škoda. Vždyť já při sledování chvílemi skoro nedýchal, tak moc jsem byl napjatý. Historické skutečnosti jsem neznal a o to víc jsem si to pak užíval. Takhle blbá až vlastně geniální zástěrka, to snad není možný :) Krásné 4 hvězdy, Bene. ()

RomeroIsGod

Argo-Fuck-Yourself! Povedená filmařina, napínavej děj, sympatický obsazení a pošilhávání po sci-fi zaručujou dobrou zábavu. Spokojenost. KINO. 75% EDIT: Za tohle Oscary? Paní Kondolížo Rajsová, Baráku Obamo i Mišelíno Obamová, jdětě do hajzlu. ()

ipapuchalk

Vlastně nijak objevné, vše v žánrových intencích, ale ono to prostě funguje a film šlape. I ta trocha patosu je pochopitelná. Kdo by to byl řekl, že z toho průměrného herce vyroste celkem zajímavý režisér? ()

Bivoy

Skvělá zápletka je tu jen umocněna tím, že je vlastně založena na skutečnosti. Affleck pracuje výborně s napětím, které se v určitých momentech stupňuje až téměř k nesnesitelnosti. Bezvadný střih, kamera mírně rozostřená, v davech šíleně poskakující, obličeje často přesvícené nebo naopak snímané v pološeru, dobové oblečení, velké brýle a dlouhé vlasy, to vše přispívá k větší autenticitě, až se téměř zdá, že jde o dokumentární film. Pěkně je zpracovaný i úvod, ve kterém je velice srozumitelně nastíněno pozadí konfliktu v Íránu. ()

Illy

Solidní podívaná s výbornou dobovou atmosférou. Že by mi z toho ale nějak hučelo, dokonce zlatého šulina musel rozdávat, to tedy ne. ()

majec4

Super natocene. Ben Affleck to fakt vie. Filmu sa da vytknut len to, ze dlhsie trva kym sa rozbehne akcia. Potom je to uz lahodka. Mam rad filmy, kde citit napatie, emociu - bez zbytocnych vystrelov a vybuchov. Uznanie v tomto pripade prislucha aj CIA, kedze ARGO bola podarena akcia, klobuk dole pred realizatormi. Aj ked si neodpustim poznamku, ze svetu by bez ich posobnosti bolo urcite lahsie. Benovi, vsak urcite drzim palce pri dalsom reziserskom pocine. ()

(Z)denny

Čekal jsem že to bude nářez. Čekal jsem, že to bude bomba. A on to byl jenom takovej nedomrlej pokus o něco, co mohlo být dobrým snímkem. Škoda, potenciál tam byl ()

JK-Stinger

Úžasně natočené, bravo Bene. Příběh mě sice na první pohled tolik nelákal, ale už od začátku je příjemně vyprávěn, neztrácím se a hlavně se po celou dobu napětí parádně stupňuje. Ideální film, pokud chcete něco trochu náročnějšího. ()

majo_svk

Je politickým thrillerom, v ktorom sa harmonicky spája vážna politická téma s odľahčeným a hravým svetom filmu a hollywoodskych štúdii. Affleck je dobrý režisér a celý film je vyzretý režijne i scenáristicky. Dobová atmosféra, vizuál, herci a hudba sú úžasné. Koniec filmu, od príchodu na letisko až po odlet lietadla, je brutálne napínavý a dramatický. Hoci je trochu prifarbený od skutočnosti, nemá žiadny negatívny vplyv na celkový divácky zážitok. Podobné filmy sú radosťou pre všetkých tých, ktorí sa filmom trošku venujú a nechodia si do kina len odjesť pridelenú dávku pukancov. Oskara si určite zaslúžil a to nielen z pohľadu akademickej obce, ale aj bežný vyzretých fanúšikov. Vydarený film. ()

ursinko

90%.Príjemne ma prekvapil pred pár rokmi Mestom a teraz tu je od neho ďalšia filmová lahôdka. Ben Affleck je frajer. Napriek tomu, že človek vie ako to celé skončí, napätie a nervozita sa dali v druhej polovici filmu krájať. A aby som nezabudol, celý film mi išlo hlavou, že žijeme v dobrej a krásnej krajine. ()

M1k9

Od chvíle kdy jsme se konečně dozvěděli co vlastně Argo znamená se věci daly do pohybu. Okey, to bude dobré, tušil jsem. Místo klasických emočních bouří Argo servíruje pocitově neutrální a napínavé scény s geniálním hudebním doprovodem. Žádné vydírání, žádné kapesníky. Kontrast k epickému Black Hawk Down. Režisérský rukopis je originální a závěr to jen potvrzuje. Slabinou nakonec zůstal dojem z hereckého výkonu. Kdo tam hrál? 7.5/10 ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (viac)

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)