Ako vycvičiť draka 2

• Česko Jak vycvičit draka 2 (viac)

Ostrov Blp býval miestom, kde Vikingovia vo dne v noci bojovali s drakmi. Potom ale mladý rojko Štikút vycvičil draka Bezzubého, spriatelil sa s ním a všetkým vysvetlil, že ľudia a draky môžu predsa spoločne nažívať v harmónii. Príbeh poskočil o päť rokov dopredu a z Blpu sa medzitým stal dračí raj, kde sa ľudia a draky navzájom rešpektujú a majú sa radi. Štikútova najlepšia kamarátka Astrid je hviezdou obľúbených dračích pretekov, v ktorých hravo poráža ostatných vikinských tínedžerov, zatiaľ čo Štikút dáva prednosť osamelým letom s Bezzubým, počas ktorých mapujú neznáme územia, objavujú nové svety a spoznávajú nových drakov. Jedno z dobrodružstiev ich zavedie do ťažko prístupnej ľadovej jaskyne, ktorá je domovom pre stovky neznámych divokých drakov. Tu sa stretávajú aj s temnou Dračou jazdkyňou, z ktorej sa vykľuje Štikútova dávno stratená matka Valka. Na láskyplné objatia matky so synom ale nie je čas, pretože sa nad spolužitím ľudí a drakov sťahujú mračná, ktoré sa prihnali vďaka Dragovi, mocichtivému samozvanému „dračiemu bohovi", ktorému slúži nafúkaný lovec drakov Eret. Títo dvaja predstavujú nebezpečenstvo, ktoré Štikút s Bezzubým sami neporazia. A preto dávajú dovedna starú partiu, kam okrem Astrid partia aj Pahlt, Soplinos, Rybonoh a dvojčatá Vraska a Tresk. Spolu s nimi sa ale budú musieť postaviť mocnému nepriateľovi aj Štikútov otec, vikinský náčelník Chladnobrv, a predovšetkým jeho matka Valka. Naučiť tento nesúrodý spolok spolupracovať bude nesmierne náročné. Bez nich ale nebudú mať obyvatelia Blpu ani najmenšiu šancu! (TV JOJ)

Killda

Bohužel už klasicky průměrná dvojka. Ale ta Powellova hudba mě tak úžasně, nostalgicky připomíná dokonalý první díl... a to zvedá můj zážitek o hodně. Neuvěřitelný, jak se mnou dokáže soundtrack manipulovat. ()

Ravi

Vzhledem k prvnímu filmu je dvojka výrazný posun vpřed. Méně nepovedených dětinských dialogů, více příběhu, problémů i trpké prohry hlavních hrdinů dokázaly zabodovat a přimět diváka, aby si myslel, že není všechno jen bombastická velká hra s dráčky. Dvojka je trochu vážnější, ale přesto neztrácí punc předchozího filmu. Skvělá hudba a dějem prošpikovaná stopáž diváka nepustí z křesla. 75% = 4/5 ()

drackula

Nevidel som síce všetko animované z roku 2014, ale myslím si, že tento film môžem pokojne označiť za animák roka. Veľmi príjemný pocit z prvého dielu sa plynulo preniesol aj na pokračovanie, ktoré nieje len vizuálne peknou vatou, aby sa zo značky vyžmýkali ďalšie peniaze, ale je plnohodnotným filmom, ktorí za svojim predchodcom zaostáva len minimálne. Chváliť animáciu by bolo nosením dreva do lesa, preto radšej vyzdvihnem dobrý príbeh, uveriteľné emócie a schopnosť chytiť za srdce. Takto si predstavujem dobré pokračovanie animáku pre celú rodinu ! 95% ()

Bagr_007

Fajn animák, ale těch otravnejch jásajích davů je tam snad ještě víc, než ve Spider-Manovi. Děti asi potřebují nějaký impuls, kdy se mají radovat. Animace opět špičková. Jinak byla jednička lepší, hlavně příběh dost drhne, ale to kouzlo tam pořád je. ()

NDroo

Po shlednuti to ode me dostalo 3*, ale s odstupem casu jsem si uvedomil, ze to, sice jen tak tak, ma obejktivne na 4*, ale pak to zas spadlo... jo, kazdej jsme nejakej ;) Pro me v porovnani s uzasnou jednickou hodne velke zklamani. Chapu, ze delat druhy dil tak skrz naskrz propracovaneho dila je obtizne, ale tohle DeBlois nezvladl, musel jsem se podivat, jestli to opravdu napsal a tocil on. Pribeh tuctovy, zadna prekvapeni, vse "predem ohlaseno", dost casto je bez skrupuli vykradana jednicka... Ale neberte to nijak vazne, potreboval jsem si postezovat, stale je to nadprumerny animak... ()

Lottr

V podstatě stejně dobré, jako jednička. Vizuálně velmi povedené a ani dějově pokračování nezklamalo ( z některých situací jsem byl překvapený i já ) Bojové scény jsou epicky velkolepé a celkově povedené. Příběh netlačí zbytečně na city, ale ani tak bych film nedoporučil pro příliš malé a citlivé děti. ()

tommmy89

1,5 kila zemiakov, 2 litre vody, 2-3 mrkvy, nejaký ten petržlen a zeler a koreniny. Tak si tu varíme polievočku a postupne pridávame ingrediencie, aby nám dobre odstáli a zmäkli. Presne tak mäknú naše mozgy pri týchto lacných, no zároveň dobre naanimovaných rozprávkach. Dnešné trendy sú len dobré zmesi pridaných surovín v nových dieloch a pritom sú tak lacné a polovičato pozerateľné, že sa vôbec čudujem, že sám na to ešte pozerám. Jasné, jasné, treba dať šancu aj remake, či rezuméééé, inak by to ľudia ani nepozerali. Šancu som tomu dal i ja, no príbeh je u mňa (ako som písal) nulový. Alfa sem, beta tam, gama hen a sme doma. Pomaly tu už prichádzame na japonské anime a to tu nechceme. Skrivené tváričky bez nosu a trojsekundový zasekunutý úsmev v scénke. Všimol som si, že sa chystáme aj na HtTYD3 (no zbohom). Osobne som milovník animákov, ale pokračovanie lacných príbehov - toho vyznávač niesom. Dal som 4* za animácie, ktoré boli výborné. Príbeh by chcel remake - ten papajú len deti v cinemaxe pri pukancoch a predraženej kole. ()

jefff

První díl se mi líbil víc i přesto, že je tento epičtější, akčnější a dospělejší. Je krásně animátorsky propracovaný a je veden skvělou režií, ale bylo to na mě nějaké ploché. Neměl jsem z dvojky tak dobrý pocit jako z jeho předchůdce. ()

Alisa

Skvělá animace, hodně akce, emocí a dobrý příběh! Až na scénu seznamování s drakem v jedničce mě dvojka bavila víc. Málem bych zapomněla pochválit úžasnou hudbu. :) ()

Maynard.

Moc hezkej animák! Abych řekl pravdu, tak si ani nepamatuju, kdy sem nějaký v kině viděl naposledy. Na draky sem se těšil poměrně dlouho, páč jednička je u mě hodně vysoko. Dvojka je snad ještě lepší. Hlavně ty lety na dracích, ty sou naprosto, ale naprosto vychytaný. Rozmanitost draků je též uplně okouzlující. Parádní sou taky postavy a to nejen lidi, ale i draci, hlavně samozřejmě bezzubka nebo jak se ten týpek jmenuje :o). Od první chvíle, až do závěrečných titulků mě tohle totálně přikovalo ke křeslu. O to bylo horší po filmu vyjít mezi pražáky z nákupního centra, bléé. To byl těžkej návrat do reality. A že má bejt za 2 roky třetí pokračování? Jo, to je dobrá zpráva! Páč když to bude "točit" tenhle rejža, nemusíme se bát šitu. Díky! ()

ondra.kymla

Super, prostě super :-). Bylo to vtipné, zábavné, akční, dokonce jsem v jeden moment skoro uronil slzu - ano, ta scéna s otcem. Animátoři se opět vyvztekali a teď ještě více než v minulém díle, protože ty stovky draků se nenaanimují sami :-). Alfa draci byli opravdu alfa a Škyťák s Bezzubkou opět váleli. ()

LuciusWlk

Při prvních dracích, jsem se tetelil, jako malé dítě. Zde jsem chrochtal blahem. Výborná animace, soundtrack, příběh, zábava. Příběh je krásně vygradovaný, draci vynikající. Nevím, co bych měl namítat. Jednak jde o animák a navíc jeden z nejlepších. ()

kenkaku

Chci opravdu dát najevo, že dvojka se mi líbila víc. Je propracovanější a zábavnější. Když se poprvé objevil alfa drak, byl to jak výjev z Avatara. Osobně mě sice rozčilovala ta rodinná odrhovačka uprostřed, ale ve vzduchu bylo dávno cítit, že to není na dlouho. Ten průser na spadnutí byl jasný od chvíle, kdy se poprvé ukázal ten co vypadal jako indiánská babička. Bohužel si opět autoři neodpustili podpásovku (fakt ta smrt otce musela být, když vrchní záporák vyvázl?). no to jsem moc nepochopil... nicméně dobře rozpoložen nechám plný počet. ()

Firebug

Z technického perfekcionismu tvůrců se tají dech (i když Lego Movie mě vizuálně uhranul o chlup víc). Bohužel se to samé nadá říct o příběhu a ani zaujetí fikčním světem úplně nefunguje. Jednak proto, že jde o návrat do starých vod, ale také tím, že jsou ty staré známé vody dosti uměle rozčeřené... V jedničce přestavovali draci skutečnou smrtelnou hrozbu, ale tady je parta výrostků chytá jednodušeji než ryby atp. (chci se vyhnout spoilerům). Určitě se jedná o nadprůměrný animák, ale vážně jsem čekal o dost lepší zážitek, než klasicky nabubřelé pokračování připomínající jízdu na horské dráze a s příběhem, který mě místy i docela štval. Tři a půl hvězdy zaokrouhlené dolů a mírné zklamání. ________poznámka pod čarou: Bojím se pokračování! ()

Sdoom

Vše podstatné, co se tohoto universa týče, bylo již řečeno v jedničce. Tahle dvojka je celkem typická, více akce, více draků, více všeho. Ale ku prospěchu věci to není, protože tím tratí zejména příběh, který je zde celkem jednoznačně nastavovanou kaší. Jako jo, skvěle se na to kouká, obzvlášť ve 3Dčku, ale chybí tomu kouzlo jedničky a to se nedá nahradit ničím. Slušné 3 hvězdičky. (Blu-ray 3D, orig.) ()

sQelle

Tohle je dokonalost. Předčilo to mé očekávání, která tušila kvalitní a hezký film, ale tohle bylo ještě lepší. Při té nejsmutnější scéně mi díky atmosféře v kině a samotný můj žal zajistili mrazivé běhání po zádech, až skoro slzy mi vyhrkly. Už teď předpokládám, že se jedná o animovaný film roku, aspoň teda pro mě. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)