Jeepers Creepers

• Česko Jeepers Creepers (viac)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiálny text distribútora)

klerik

Najatmosferickejšia vyvražďovačka posledných rokov. Tento film udal tempo novej vlne - Pach krvi, Tex. masaker...,Jazda do pekla. A je to naozaj horor. Škoda toho finále... ()

SeBig

Spousta děr ve scénáři, které bijí do oka, ale ja to jako malej miloval a byl jsem ztoho creeperse dosranej. Nyní si to pouštím jen jako zábavnou blbinu. Guilty pleasure. ()

korbitch22

Kdysi prý kultovní dílo...hmmmm....pro mě stupidní zvratka, plná nelogických píčovin, imbecilního chování postav, klišé, nudy a trapnosti.U filmu sem snad stihnul i vyluxovat a umejt nádobí.Sračka.15% za monstrum....vzhledově. ()

VenDulin85

Musím uznat, že pro sledování tohoto horůrku jsem si připravila podmínky více než dobré- čas okolo půlnoci, sluchátka a.. ani jedna svíčka. A byla jsem odměněna, kupodivu jsem měla tendence kontrolovat rok výroby, protože mi to přišlo tak dobré, že to snad muselo být natočeno ještě dřív, než před rokem 2001. Celkově jediná drobná výhrada byla k odhalení totožnosti onoho monstra, ale i to se nevidí každý den a Justin Long s Ginou Philips byli oba výteční. ()

eraserhead666

Po záplavě mnohdy nudných a sami sebe neustále recyklujících teenagerovských slasherech jsem byl mile překvapen. Ono sice nápad (okřídlené monstrum, probouzejících se každých 23 let) není nic moc extra novátorského, ale jeho ztvárnění a namaskování je parádní. Starej otřískanej náklaďák, trošku netypický konec, kočičí bába, "svatyně" monstra, útok na policejní stanici - skvělé scény. A Justin Long ukázal, že mu jdou i jiné než komediální postavy, tady se mi líbil dokonce víc, než v kejaké jeho komedii. Jo, tenhle film se mi hodně líbí a rád se k němu vracím. ()

SOLOM.

Celkem slušná první polovina filmu vás všemožně láká, aby jste skutečně věřili, že se jedná o velice dobrý film. Jenže zde jsem měl dojem – čím víc se blížil závěr filmu, tím to bylo horší a nudnější. Herci hrající sourozenecké duo byli příjemným překvapením, jejich výkony bych společně s tím starým auťákem a vyzdobeným sklepením kostela vyzdvihl asi nejvíc. To je ovšem tak vše. Těch několik laciných hlášek, gumových efektů tomu už moc nepomohlo. Navíc se tvůrcům vůbec nedařilo maskovat ty velké díry ve scénáři, kterých tam bylo požehnaně. 5/10 ()

ARI50

Stačí pouhá dvojice, jednoduchá jízda v autě která se dokáže proměnit v boj o život. Už samotné auto a strašidelný klakson nahání dostatečný strach a co teprve kostel tam začíná pravá zábava. ()

veru_needy

Tento film má jednu obrovskou výhodu, nepatří mezi druhy hororů, kdy čekáte 45 minut než se něco začne dít. V tomto případě se jde na věc po několika minutách. Podivný muž v klobouku je odhalen a tak se divákovi naskytne příležitost seznámit se s něčím novým, s něčím co tak často nevidíte. Film má atmosféru, kterou byste v mnoha scénách mohli krájet a parádní hudbu, která dodává na té atmosféře mnohem víc. A co vystraší nejvíc, je asi to neznámo, které sálá z muže v klobouku, který vlastně není ani tak muž, ale spíš krvežíznivá kreatura. Herecky to po většinu času táhne sympatické sourozenecké duo. A jestli jsem se k tomuto snímku vrátila? Ano vrátila a musím říct, že druhý díl byl pro mě daleko záživnější. Ale první díl je prostě první díl, tím to odstartovalo. Dobré na tomto hororu je také to, že většinu scén si prostě zapamatujete stejně tak jako skvělou atmosféru. A proto nemůžete Jeepers Creepers řadit mezi laciné, už dávno zapomenuté horory. ()

Bauer

Velké překvapení! Jeepers Creepers je film, který si na nic nehraje a potom mile překvapí!! Vše začíná klidně, když se dva sourozenci vracejí domů, ale pak na silnici narazí na někoho, kdo má stáre hnusné auto, jenž jezdí děsně rychle na to jak vypadá. Potom sourozenci vidí jak temný člověk haže zkrvavené těla do roury a tak v tom začnou štourat a to byla velká chyba!! Prosté a jednoduché. Docela zajimavý scénář a troufám si říci, že i originální. Velmi se mi líbilo, jak jsem prvních zhruba 60 minut vůbec netušil, co je ten člověk, který házel ty těla zač, až pak jsem zjistil, že je to monstrum. Film má skvělou atmosféru a docela i strašidelné scény při kterých jsem ani nedýchal. Z hereckých výkonů mne zaujal pouze Justin Long, který hraje ze všech nejlepé, protože ostatní herci stojí opravdu za nic. Velmi dobrý horor a právem zasloužené 4*! ()

JASON_X

Nevážně vážná crazyhorrorová lahůdka z (tehdy ještě) DVD půjčovny, na kterou bych býval asi zapomněl, kdyby se mi před pár dny nepřipomněla čtvrtým dílem. Je v ní sice několik prvků, které mi zrovna nevoní, jako třeba že je místy moc rozeřvaná, místy moc užvaněná, místy moc komediálně nadsazená, ale její pozitiva jednoznačně převažují: Skvěle se doplňující hlavní duo (navíc Gina Philips je přeukrutná kočka), děj je nabitý hláškami, gagy, akcí i překvapivými momenty, no a celkově to všechno skvěle drží pohromadě a má to nezaměnitelnou originální atmošku. Sakra, vidím že jsem Salvovy filmy neomluvitelně zanedbával, to hodlám co nejdřív napravit. ()

Lacike

Prvá polovica filmu v ktorej je monštrum tajomné, keďže ho poriadne nevidíme, je parádna. Salva čerpá z klasík typu Duel alebo The Hitcher, v ktorých nejaký magor neustále prenasleduje svoje obete. A nielenže sa im vyrovná, ale občas ich aj prekonáva. Strašne ma bavila kamera a rôzne pomalé nájazdy, ktoré dokonale budovali napätie. Ústredná súrodenecká dvojica je tiež sympatická. Ona nebojácna a on je tu vlastne za typickú vystrašenú hororovú blondínku, ktorá neustále prichádza s jedným hlúpym nápadom za druhým. Ale aj keď miestami gúľa očami až príliš otravne, tak vďaka mladému sympatickému Justinovi Longovi som aj jemu držal palce. V polovici sa ale monštrum naplno odhalí a ani zďaleka sa nevyrovná ikonickým monštrám akým je napríklad Predátor. Pritom schopnosti má celkom pôsobivé a neviem si predstaviť, čo by ho mohlo zabiť. Lenže tá jeho maska nie je dvakrát vydarená. V druhej polovici absenciu napätia nahrádzajú akčné scény, ktoré našťastie tiež stoja za to. Takže kvality filmu neklesnú natoľko, aby mi to pokazilo dojem zo skvelej prvej polovice a celkovo sa stále jedná o dosť vysoký nadpriemer. Takéto jednoduché ale dobre natočené horory mi dnes chýbajú. 7/10. ()

maseer2

první polovina skvělá.. ale jakmile se objeví to monstrum nebo co to je, tak to jde všechno do háje... celkově tudíž nic moc ()

BoPo

Tento film mi vyložene sadol. Atmosféra, príbeh a monštrum. Jednoducho všetko. No a hlavná pieseň filmu je chytlavá. Takže až budete počuť Jeepers Creepers, budete určite spokojní. ()

bouncer

Hororů je v poslední době málo a když tak nejsou moc kvalitní...První půlka tohoto bijáku mě přímo nadchla, snad se vše v lepší obrátí, krásná ukázka filmového napětí. Ale pak přišla půlka druhá a od chvíle, kdy ukázali onoho zabijáka to nemá cenu ani sledovat. ()

Avalon820

Strašidelné? Ano – do chvíle něž se hlavní obludka ukáže, pak už se není čeho bát. Charakterní postavy? Ano – dvě. Ostatní jsou samoúčelné. Dobré efekty? Ano – Hezká obluda. To je ale vše – mrtvoly jsou figuríny z vitríny obchodu s textilem. Příběh plný zvratů? Ano – napínavý začátek, v polovině filmu zvrat. Tuctová a nudná druhá polovina snímku a závěr, který všechno zazdil. Verdikt: Všeho půl a ničeho dost. Průměr. ()

Terva

Když jsem to viděl poprvé, smál jsem se těm situacím...nejde zařadit rychlost, nefunguje telefon..atd. Ale později jsem měl chuť se na ten film podívat znova a ono mně to bavilo. Nakonec po třetím podívání můžu napsat, že jsem dlouho neviděl něco podobného. Film se docela povedl, a já se divím, že jsem ho dříve tak nesnášel. CITÁT - To není člověk, smrad s tvých ponožek by ho zabil........ ()

moviesfan

Horor je to velmi rozporuplný. Z počátku má našlápnuto velmi dobře, protože na mě působil originálně s myšlenkou. Čím více film pokračoval, tím úroveň klesala. Nakonec je tento horor průměrem, ale k zahození není. ()