Jeepers Creepers

• Česko Jeepers Creepers (viac)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiálny text distribútora)

Kusko.t2

Jeeeeepers Creeeeepers – pozor táto pesnička je smrtiaca, keď ju náhodou budete počuť, tak verte že ste v riadnych sračkách, dych sa vám zrýchly, oči vypleštia a začnete v beznádeji očakávať začiatok vášho konca :D. Aj takúto srandu použili kompetentní v tomto filme. Hlavný hrdina Creeper sa na obraze moc neukazuje, ale to vôbec nevadí, pretože sa vo väčšine filmu stavilo na atmosféru ako takú. Tento ťah im vyšiel, atmosféra je hustá, hlavne prvá polovica. Na rok 2001 dobrý, miestami zábavnejší (záverom) horor. ()

Ruut

Ze začátku je to hodně podobné Spielbergově Duelu. A napětí si film drží poměrně dlouho. Bohužel ke konci hodně ztrácí přílišným objevovánim se netvora, ale i tak rozhodně nadprůměr. ()

-OverLord-

Pro mě jeden z těch výrazně lepších a za hranice nadprůměru sahajících novodobých hororů. Začátku se nedá absolutně nic vytknout. Hutná atmosféra, lekačky a tajemno. Druhá půlka filmu, kdy se hlavní záporák začne objevovat téměř v každý druhý scéně má za následek úpadek skoro všeho, na čem si hororový fanda dokáže smlsnout, ale jelikož film netrvá moc dlouho, tak mu to naštěstí vůbec na kvalitě neubírá. A finální scéna se zapíše do paměti snad každýmu. ()

S.Quentin QUALE

Horor, na který mile rád vzpomínám, jeden z prvních, na kterých jsem byl v kině. Perfektní nezařadiletnej záporák, kterej si to pálí v nadupané rachotině, občas se prospí a dokonce to umí i pořádně rozletět. Napínavá podívaná od začátku do konce. 70% ()

misterz

Veľmi ošuntelý horor. Po obsahovej stránke jedna veľká zívačka. Súrodenci idú spolu autom domov k rodičom a po ceste narazia na čudného týpka ako dáva niečo do "tajomnej" rúry. Chlapcovi rupne v bedni a celkom nelogicky, miesto toho aby len informoval políciu, sa hrdinsky ide presvedčiť čo je vo veci, aj keď sa predtým z týpka skoro pokakal..... Potom dejová linka upadne do ešte väčšej nudy v štýle utekám pred niečím a nie a nie uniknúť. Z toho niečoho sa napokon vykľuje okrídlený dlhovlasý a zamaskovaný spevák ACDC s umelou maskou netopiera, ktorý má nad všetkými jasne navrch. Popravde, som rád, že mám tento pomerne známy horor už za sebou. O nič by som však neprišiel, keby som ho radšej vynechal. 35/100 ()

pornogrind

Sračkoidní horor.Ze začátku celkem slibně rozjetej film,ale paradoxně odhalení toho strašidýlka Emílka celou tu snahu poslal do kytek.Fakt směšná postavička.Navíc v tom hraje ten hulibrk Justing Long,takže otřes.Takže jediné co se v tomhle filmu je ten rozjezd a ta stará písnička Jeepers Creepers.Navíc hrající z gramofonu.Jinak velkej shit. ()

MIMIC

Ak po druhom zhliadnutí nejakého hororu konštatujem, že atmosféra sa vôbec nevytráca, že dokonca ešte väčšmi hustne a film efektívne napĺňa svoj cieľ, potom to nemôžem prejsť mlčaním a písať o "pohodových" troch hviezdičkách. JC je postavený na princípe akumulácie senzácií, ktoré po sebe kaskádovite nasledujú v snahe maximálne diváka zaujať (divák tu párkrát nie je ani tak maximálne zaujatý ako skôr úplne perplex) a nedať mu vydýchnuť, niekedy i za cenu absencie logiky (ak jediným cieľom monštra je vyhliadnuť si ten správny pokrm a nasýtiť sa, prečo sa prácne umelecky realizuje plastickou variantou Sixtínskej kaplnky atď.). To mi ale nevadí, pretože akceptujem víziu tvorcov a logika je jedna z mála vecí, bez ktorej nejaký horor prežije bez väčšej ujmy na zdraví. JC však potreboval väčšiu scenáristickú vynaliezavosť po 60. minúte a predovšetkým redesign monštra, ktoré pripomína bábku čerta zo Švankmajerovho filmu Lekce Faust. Keď som prvýkrát uzrel tú tvár, uvedomil som si, že ja vlastne nič také vidieť nechcem - celkom by mi bol stačil hlboký tieň pod van helsingovským klobúkom. Každopádne réžia Victora Salvu a výkon Justina Longa sú skvelé a záverečný záber patrí do výkladu lahôdkárstva. Bože, čo všetko sa stáva na amerických vidieckych cestách... Pokiaľ však mám byť úprimný, ak sa tam už niečo stane, malo by sa to stať "poriadne". ()

kingik

Po hororové silnici až do kursu sešívání. Sourozenci Trish a Darry se vydají navštívit své rodiče. Na opuštěných silnicích se náhle objeví stará dodávka s tajuplným řidičem, který si své oběti vybírá z těch, kteří mají tu smůlu, že do těchto zapadlých končin zavítali. Hrůzný nález v podobě sešitých těl u starého kostela jim jen potvrdí, že jsou v ohrožení a nevinný výlet se změní v boj o holý život s podivným monstrem, na jehož vražedné řádění má nezanedbatelný vliv i song s názvem "Jeepers Creepers". Victor Salva natočil pořádný napínák s postupně houstnoucí atmosférou strachu. Škoda, že to takto nevydrželo až do konce. Na plac vrhnul cool silničního zabijáka, kterého divákovi záměrně neukazuje na denním světle, dobře si vědom, že z diváckého hlediska je nejpůsobivější to, co není hned nebo příliš vidět. V těchto fázích si film velmi dobře uměl vyhrát s divákovou představivostí. Do rolí sourozenců obsadil nadějné mladé herce z nichž se později prosadil o něco více Justin Long, zatímco Gina Philips postupně zapadla poté, co odmítla účinkování ve dvojce. Salva není úplně nejzručnějším režisérem. Pár scén se mu podařilo zazdít nebo nedopatřením vyzněly absurdně, ale v zásadě režíroval výkonným způsobem. Okřídlený zabiják vypadal designérsky dobře, když režisér dopřál jeho prohlídku, což se nedělo v plné kráse příliš často. Působil sebevědomě, zvláště když měl svoje dny, ale scénář přece jen přál o něco více sourozenecké dvojici, která jako by nad ním měla pořád navrch. To z něj činilo trochu neschopa a nemehlo. To se nepatrně změnilo až v závěrečné třetině filmu. Původ zabijáka a důvod jeho zabíjení film objasnil poměrně originálním způsobem. Pojídat určité části lidského těla pro vitalitu svého organismu se ukázalo jako neotřelý nápad. Z mého pohledu zub času zapracoval na ošuntělém vizuálu a rovněž triky nejsou z kategorie ohromujících. Finálový střet mohl být ostřejší. Je sice pěkné, že režisér dodržoval hororová pravidla, ale celé finále vrhnout do tmy zrovna nemusel. Měl myslet na diváka, aby z něho taky něco měl. Film působí neukončeně a ponechal si pootevřená vrátka do dalšího dílu. Salva první díl nastavil relativně vysoko. Je to patrné na následném pokračování, které se už příliš nevyznamenalo, a všechno, co bylo na jedničce dobré, ve dvojce vzalo za své. 70% ()

Legas

Začátek mě natěšil na vskutku napínavý, zajímavý, místy docela hnusný a možná i inteligentní horor, který si občas střílí ze svého vlastního žánru (podobně jako Vřískot 2). Bohužel přesně po uplynutí 1 hodiny je všechno tajemné vyzrazeno a film už není ani napínavý, ani zajímavý, vůbec strašidelný, nekoná se žádná šokující pointa, ani super-akční finále. Prostě všechno dobré urychleně vyšumí. Poslední záběr filmu mě pobavil poněkud nehororovým způsobem - příjemně mě rozesmál. Ještě by mě zajímalo, jestli ten úvod se starým vozem byl poctou Spielbergovu Duelu nebo prostou vykrádačkou. ()

Anderton

Mal som veľké šťastie, že som na tento film narazil niekedy dávnejšie v televízii okolo jedenástej v noci. Ak by som ho videl cez deň, alebo si zaňho zaplatil vstupenku do kina, bol by som asi sklamaný. Takže priemerný, z klasík žánru vychádzajúci horor poteší väčšinu fanúšikov tejto hororovej odrody. Ja ním nie som, ale solídna atmosféra a krátka stopáž urobili svoje. VIDENÉ ZNOVA 8/23: Prekvapenie sa nekoná, film mal na mňa podobný dopad ako kedysi. Monštrum je skvelé, logika je príšerná, atmosféra poteší a Justin Long predvádza jeden z najhorších výkonov teenagera v horore, ale tu mám dojem, ako by išlo o jeho cynický zámer. Záver fajn. ()

Frajer42

Docela fajn horor o jednom zvláštním stvořením, které nadevše miluje zabíjení a docela mu to i jde. Film jsem viděl dostatečně dávno na to, abych zapomněl všechny negativní stránky a pamatoval si pouze to pěkné. Docela přesně si pamatuji ústřední hudbu, která byla děsně fajn. Tuším, že příběh byl asi takový, že naši hrdinové šli nejdříve omrknout příbytek monstra a pak před ním neustále utíkali. A docela jim to šlo. 3* ()

Smok

Moja chyba je, že som si bohužiaľ najskôr pozrel druhý diel Jeepers série. Ak som ale dvojke dal tri hviezdy, musím jednoznačne konštatovať, že jednotka disponuje omnoho lepšou atmosférou a logikou príbehu, takže jednu hviezdu s kľudom prihadzujem. ()

swamp

Tenhle horor mi místy přišel až k smíchu, takže bych spíš očekával label Horor / Komedie. :) Kdyby se autoři vážně rozhodli udělat to vtipně, mohla to být celkem legrace. Alespoň ta průvodní písnička (Paul Whiteman and his Swing Wing - Jeepers creepers) stála za to, jinak se jedná o další nepovedený horor z mnoha.. ()

oje

Začátek je skoro horrorový sen. Vír okolních událostí je krásně tajemný a s mrazivým napětím vyvstávají otázky co to dělá, proč to dělá, co je zač a chce nám ukousnout hlavu? Každý sen ale jednou končí a ten s názvem Džíprs Kríprs to má za sebou asi po půlhodince. Nevím čím se režisér nadopoval, ale vážná a napínavá struna výrazně zjemnila. Film ubral na seriózitě a co se přehnat dalo, to se taky přehnalo. Z dvojsečného dojmu se tak víc než průměr bohužel nevykouzlí. ()

Slartibarkfast

Nejsem fanouškem horrorů a tak jsem koukal na tenhle kousek s menším zaujetím. Nebylo to ale zas tak špatné. Jen se nebylo čeho bát. Hlavní potvor byl sice děsivý a scénáristé ho pěkně schovávali skoro celý film. Vesměs je to ale lekací záležitost a těm já moc neholduju. Je to takový ten horror, při kterém vám partnerka rozbije hubu loktem, když zrovna usínáte, díky nějaké komické scéně plné krve. 55% ()

Arsenal83

Prvá polovica vynikajúca, v druhej to už pokulhávalo a samotný strašiak nebol vôbec strašidelný, hoci pár odrezaných hláv mohlo pred dvadsiatimi rokmi ešte vystrašiť. Ale chválim Ginu Philips, o ktorej som si myslel, že to je nejaká pekná pubertiačka a ona hoplá už 31 rokov mala v tomto filme. Vo filme sa vyskytne dosť veľa nelogických rozhodnutí, to sa dá odpustiť, ale aj zle natočených scén, napríklad chlapec padá dole rúrou hlavou napred a spadne na chrbát... ()