Jeepers Creepers 3

• USA Jeepers Creepers 3: Cathedral (pracovný názov) (viac)

Tajomné monštrum nazývané Creeper sa po 23 rokoch opäť vracia, aby si našlo svoje obete. Policajný tím, ktorý monštrum už dlhé roky loví, je presvedčený, že tentokrát už Creeper nemôže uniknúť. Keď sa však na cestách objaví stará známa dodávka s poznávacou značkou BEATNGU a obyvatelia začínajú postupne miznúť, je jasné, že Creeper je späť vo forme, na ktorú policajný tím nie je pripravený. (Marceloo)

George Stobbart

Nie je to to, na čo sa čakalo, nie je to uzavretie trilógie, ani vysvetlenie Creeperovej mytológie a nečakane sa to rozhodlo situovať presne medzi 1. a 2. diel. Ale to našťastie neznamená, že by to bol prúser, len to Victor Salva so svojimi obmedzenými možnosťami a ešte obmedzenejším rozpočtom natočil asi tak, ako mohol. Snáď sa mu to teda nejak osvedčí a dostane možnosť naplniť svoju víziu a dôstojne to uzavrieť skôr ako za 23 rokov. Komu sa páčilo JC 1 & 2, tak bude v tomto prípade možno sklamaný, pretože nielenže je to celkovo tak o level nižšie, no miestami to pôsobí trochu rozporuplne a nedotiahnuto. Mňa prvá projekcia sklamala, ale po druhej nadšene zvyšujem na 4* a pokojne si to niekedy zopakujem, pretože v nezostrihanej a výrazne kvalitnejšej BluRay verzii sa to ukázalo oveľa silnejšie, takže je to pre mňa nakoniec solídny medzičlánok k jednotke a dvojke, Salvovi naďalej verím a dúfam v časť štvrtú. ()

SOLOM.

Fandové této série (mezi které se rozhodně nepočítám) si museli na další díl počkat opravdu úctyhodnou dobu (14 let). Mezitím se rojila řada spekulací a mylných fámů o tom, o čem bude tento díl pojednávat. Jednu dobu se nejvíc mluvilo o návratu hlavní hrdinky z jedničky, ale Salva nakonec přišel s jiným nápadem. Ovšem ne moc vydařeným, co si budeme nalhávat. Hodně lidí bylo nažhavených na další souboj Trish s téměř nezničitelným tvorem, ale muselo se spokojit s bandou vidláků, šerifem a rádoby drsnými pozůstalými, kterým ON zabil nějakého toho příbuzného. Děj se tak odehrává krátce po skončení jedničky a před událostmi druhého dílu. Což by mi možná ani tolik nevadilo, jen kdyby to celé nepůsobilo tak špatným dojmem. O pořádnou atmosféru tu člověk pomalu nezavadí, dodávka střílející kopí z výfuku a s neprůstřelnými okny i karosérií (to už by rudl závistí i slavný Hasselhoff a Knight Rider) to už dost zavánělo trapností, i když se alespoň postarala o několik mrtvých navíc, no a náš zabiják už taky nepůsobil tak tajemně a děsivě jako v prvním díle. Navíc si nešlo nevšimnout, že ani speciální efekty nebyli žádný zázrak. Věřím však, že se najdou tací, kterým se tahle podívaná bude líbit o hodně více nežli mě. Já nikdy nebyl žádným zarytým fandou Jeepers Creepers. 40% ()

JohnMiller

2,5* Už to bude skoro 10 rokov čo som videl prvé dve časti Jeepers Creepers takže nemám ich tak čerstvo v pamäti ale rozhodne si ich pamätám natoľko aby som ich dokázal s týmto pokračovaním porovnať, a výsledok- sú lepšie. Priznám sa, že som nečakal nič extra a preto som si to svojim spôsobom užil. So scenárom ako takým som nemal problém. Príbeh mi sadol, celé to má nádych poctivého pokračovania akoby to natočili v roku 2003 napríklad, vraždy sú mäsité, Creeper takmer nesmrteľný opradený mysterióznom. V pokračovaní kultovky s pôvodným tvorcom sa našťastie neexperimentovalo a tak dostali diváci takmer to čo chceli. No najväčším problém ktorý výsledne skreslil moje hodnotenie, a určite vadil aj iným, boli KATASTROFÁLNE EFEKTY!!!!! Tie boli tak zlé, akoby na nich pracovali mastri od SYFY. Ja sám by som dokázal navrhnúť realistickejší dym v After Effects. Bordová digitálna krv, nerealistické tiene a výbuchy ma miestami vytáčali. Katastrofálne boli aj niektoré chovania postáv. To sa dalo ťažko stráviť. Po pozretí som mal pocit akoby SYFY odkúpili scenár, buchli sa po vačku a natočili solídnejší film ale stále sa nedokázali zbaviť toho céčkového feelingu. Nie je to vyslovene zlé ale tie spomínané vady krásy mi prekážali až až. ()

AlistairMir

Než po 14ti letech čekání naservírovat fanouškům tohle, tak to radši Salva neměl trojku točit vůbec. Rozpočet nic neznamená když člověk umí (viz Wan), takže pokud Salva neměl peníze, měl se soustředit na napětí, atmosféru a hororové prvky místo laciných efektů a "vytuněný" dodávky s neprůstřelnýma pneumatikama atd. Zklamání po všech směrech a ještě horší než dvojka. ()

Gilmour93

No vida, nakonec se čekalo na fešáka s křídly a jeho creepmobil o 9 let míň, ale výsledek je žalostný. Triky syfylitické, herci příšerní (Salva snad s nimi ani neumí pracovat), nějaké logické propojení mezi scénami neexistuje, po atmosféře úvodu jedničky ani památky a arcidémon v červeném tričku z výprodeje je tady pouze za ňoumu a stín kdysi tajemného zla. Z návalů letargie a lhostejnosti mě bohužel nevytrhlo ani hodně prostoru pro dnes už legendární, rezem zabarvený truck Chevy COE a jeho nervy cukající klaksonek. Vidím to tak, že smuteční řeč jsem již pronesl, na počest zesnulého zazněl poslední Salva a Creeper míří pod zem. Sbohem. Nejméně na 23 let, vzhledem k trendu ideálně navěky.. ()

• Natáčení začalo 20. února 2017 v Baton Rouge, Louisianě. (SidneyP)
  • Díky kriminální minulosti Victora Salvy bylo zamítnuto natáčení v Kanadě, práce na filmu se tak prodloužila téměř o rok a nakonec byl film natočen v Louisianě. (Corpsegrinder)
  • Třetí díl dějově nanavazuje na díl druhý, nicméně bude spojovat události, které se staly mezi prvním a druhým dílem. (SidneyP)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (viac)