Jeepers Creepers

• Česko Jeepers Creepers (viac)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiálny text distribútora)

kaylin

„Jeepers Creepers“ je slasher, který je pro svou dobu tradiční, a to i se všemi svými nešvary. Gore je zde spíše slabší, hnusné, ale méně krvavé. Monstrum se ale vyloženě povedlo a je to jedno z těch, které rozhodně stojí za pozornost. Není se pak čemu moc divit, že došlo na pokračování a dokonce se chystá i třetí díl. Nejedná se však o sérii, která by měla ohromit. Prostě jen pobaví, pokud odhlédnete od těch prázdných míst. ()

Gee.Rocks

Jeden z mých nejhorších filmových zážitků. Není to strašidelné, není to odporné, není to slané ani mastné. Já tedy od filmu, který si vůbec může říkat horor, očekávám podstatně víc, než nic. To monstrum, co slyší na písničku, je neskutečně pitomé... a kdyby to bylo aspoň směšné, ale není - je to spíš k pláči, že se tohle vůbec někomu zrodilo v hlavě. ()

Faustka

Vždy když si přečtu na obale DVD, že je to nejlepší horor posledních deseti let, nebo nejlepší horor všech dob jsem dost skeptická, protože mě film většinou zklame. No tentokrát to bylo jinak. Nebylo to tak špatný, napětí tam bylo dost a i když vás po odhalení příšery nemohlo už nic překvapit, tak jsem docela zvědavá na dvojku. ()

zdepapepa

Zajímalo by mě, proč téměř vždy skončí tito vyvražďující šílenci kdesi uprostřed "rural" Ameriky. Neměli by efektivnější udělat si doupě s mrtvolami třeba v New Yorku? Sice je to tam určitě podkopané metrem a trubkami, ale určitě by se našlo místečko na šachtu, kterou by jezdily mrtvoly do nějaké temné komůrky. Rovněž by mě zajímalo proč v tomto žánru všichni dělají tak hloupá rozhodnutí jako "pojďme se podívat do toho tajemného domu na samotě" když je před chvilkou ohrožoval nějaký šílenec místo nalezení města, když auto stále jede a "pojďme pořád jet před tímhle řidičem" když do nich už párkrát najel a stačilo by na chvíli sjet ke krajnici, místa tam bylo dost, jak se stejně nakonec přesvědčili, když je z té silnice vytlačil. To druhé bych ale částečně omluvil panikou. Drobné plusy jako např. fakt, že ani hlavní postavy nejsou imunní vůči smrti, a fakt, že ani policejní sbor si s hororem ve filmu neporadil, v mých očích už tento komediální horor ale moc zachránit nedokáží. ()

Makky

"Víš jak jsou v hororech tí pasáže, když někdo udělá něco fakt stupidního a všichni ho za to nanávidí? Tohle je ono!" Veď toto ani horor nebol! Jediné šťastie Jeepers Creepers je, že tvorcovia to všetko brali s troškou nadsázky a herci tak neprehrávali ako v iných filmoch. Prvá polka mala dokonca aj slušnú atmosféru, ale potom, no škoda reči. Zvrtlo sa to do neskutočnej blbosti a s príchodom nášho netvora sa strácala atmosféra a aj celkové napätie, ktoré v prvých minútach aké-také bolo. Pôvodne som chcel vidieť obidve časti naraz, ale po tom, čo som pred chvíľou videl sa na ďalší diel neodvážim. ()

• Jediná replika, kterou „Creeper“ ve filmu měl, byla později vystřižena. (Mr. Filuta)
  • V scéne s mačkami sa všetky mačky pozerajú cez okno, pretože bolo natreté tuniakom.
    (Marceloo)
  • Film vydělal při celosvětovém promítání v kinech téměř 60,000,000 dolarů. (Chatterer)