Jeepers Creepers: Reborn

• USA Jeepers Creepers 4

Film se odehrává v době, kdy festival Horror Hound pořádá svou vůbec první akci v Louisianě, kam přitahuje stovky geeků, šílenců a zarytých hororových fanoušků z širokého okolí. Mezi nimi je Chase, doprovázený svou přítelkyní Laine. Během cesty Laine začíná zažívat nevysvětlitelné předtuchy a znepokojivé vize spojené s minulostí města a zejména s místní legendou The Creeper. Když festival začíná, věří, že na místo bylo přivoláno něco nadpřirozeného a že ona je středem toho všeho. (TommyZR)

SOLOM.

Nikdy jsem nebyl velkým příznivcem této hororové série a již první díl považuji jen za obyčejnou průměrnou podívanou. Dvojka a trojka už byla podprůměrnou záležitostí a do tohoto rebootu jsem šel s velkými obavami, ale zároveň i jistou formou očekávání. Proběhla totiž změna na režisérském křesle, kdy kvůli svým hříchům z minulosti nakonec Victor Salva z projektu na nátlak samotných distributorů a chlebodárců vycouval. A já si říkal, že by to mohl být impuls k lepším zítřkům. Zvlášť když se nakonec překopal i celý scénář a místo dalšího navázání na předchozí díly, tu na nás čekal údajně první díl nové trilogie, které se ujal Timo Vuorensola. Bohužel se ukázalo, že tahle volba byla rovněž katastrofální a čtvrtý díl je prozatím vůbec nejhorší.    Nepomohl tomu ani solidní úvod, ve kterém se objevila dvojka starých matadorů a uznávaných hvězd - Dee Wallace a Gary Graham. Ti byli jen šťavnatým lákadlem k jinak těžce podprůměrnému filmu. A katastrofa to byla téměř na všech frontách. Příběh se motá okolo tajného kultu, samotného Creepera, ale pořádně nám neodpoví na žádné otázky. Otázky proč? Zabiják totiž vždycky zabíjel své oběti, bral si z nich určité části těl, doslova nasával strach svých obětí, ale tady to měl jaksi na salámu. Jasně pár lidí zabil – ale už to nemělo potřebnou atmosféru z jedničky, ani černý humor dvojky a většina mordů postrádala nápaditost – některé se odehrály i mimo záběr kamer.    Navíc i samotný Creeper prošel mnoha změnami. Nejen že ho hrál někdo jiný, protože Jonathan Breck nabídku odmítl, ale i jeho podoba byla mnohem horší – nepovedená. Jestli kdysi dokázal nahánět hrůzu, tak tady byl spíše k smíchu. Maskéři se zrovna moc nevytáhli, spíš mi připomínal jednoho ze skřetů z Pána prstenů. O hereckých výkonech většiny zúčastněných už se raději nechci vyjadřovat vůbec. Protože to byla až na pár výjimek přehlídka pěkných ubožáků. Přísnější měřítko si zaslouží snad jen hlavní hrdinka Sydney Craven (na kterou se pěkně dívalo hlavně při převlékání kostýmů na festival) a pak se mi ještě líbil buran Peter Brooke. Zbytek katastrofa. 30% ()

Gilmour93

Místo toho, aby to nechali hnít, přichází po třech postupně mimóznějších Salvách Reborn s finským dělostřelcem. Dull až na střechu s kopím Honzy Železného, po nějaké „klaksonkové“ atmosféře z první poloviny jedničky ani stopa a tak často odehrávající se před zeleným plátnem, že si Creepera můžete splést s opáleným Azogem. Při absenci Jonathana Brecka teď vypadá jako kombinace mimozemšťana z Enemy Mine a Jirky Hrzána.. Producent Michael Ohoven by si měl změnit jméno. Zrovna tady se pod jedno podepsal.. ()

JASON_X

Celkově mnohem záživnější, zábavnější i vizuálně pohlednější než trojka, určitě ne zbytečný film jako trojka, ale nese se to už celé v úplně jiném duchu, než první dva díly Jeepers Creepers. Nemyslím teď ten "moderní" (imbecilní) trend dávat bílým holkám za bojfrendy černochy, ale to, že spíš než o horror jde o odlehčenou vyvražďovačku pro týnejdžry a Creeper je spíš napůl komická postavička a la Freddy Krueger, než démonický pekelník. Ale pěkná a bohatá výprava dělá hodně a rejža Iron Sky není žádný neumětelský nýmand. ()

Trevor

Asi starnem alebo sa tvorcovia v Holývúde zbláznili, alebo to ide ruka v ruke...kým ako teenager som Jeeper Creepers považoval za jeden z najlepších hororov tak tentokrát ma od hodnotenia odpad odradilo iba to že ho dávam ozaj iba filmovým skvostom, ku ktorému sa tento Reborn priblížil....toto je jeden z mála prípadov kedy sú všetky užívateľské recenzie a hodnotenia na mieste, ani ako fanúšik prvých troch pokračovaní v tomto prípade nemôžem dať vyššie hodnotenie, ani keby som sa akokoľvek snažil...záverečná polhodina na zrýchlenom prehrávaní, aby som mal toto utrpenie čím skôr za sebou. ()

iXtr3m3 odpad!

Boha jeho, to čo vytvorili za hnusný grcoidný sračkovitý paškvil? Oproti tomuto bola aj trojka peckový film. Také hnusné CGI a brutálne hrozný Green Screen som nevidel možno aj od čias ranných deväťdesiatiek. Toto bola čistá urážka degradovanej značky. Jednotka bola pecková, zažil som ju v kine. Dvojka bola viac mainstreamová, ale stále bola aj po technickej stránke aj po stránke rozvíjania príbehu viac ako len na úrovni. Trojka som myslel, že padla na dno, ale ak by to tak bolo, tak štvorka prerazila dno do kilometrovej diaľky až do Austrálie. Fuj, grc, hanba. Ten hnusný plochý a do očí neskutočne bijúci Green Screen fakt vo mne prebúdzal spomienky na céčkové videobraky z dôb ranných deväťdesiatiek. ()

• Jedná sa o reštart série a zároveň o prvú časť plánovanej novej trilógie. (tXtX)
  • Film vznikol za mesiac. Natáčať sa začalo v druhej polovici decembra 2020 a posledná klapka padla na konci januára 2021. (tXtX)