Grave Encounters

všetky plagáty

Lance Preston a jeho skupina Grave Encounters natáčajú jednu z epizód reality šou o lovení duchov v opustenej Collingwoodskej psychiatrii, kde sa dlhé roky objavovali nevysvetliteľné úkazy. Skupina sa nechá zamknúť vo vnútri budovy a podujme sa na vlastné vyšetrovanie. Čoskoro však zistia, že niečo tam skutočne je a nedovolí im to odísť. Členovia tímu, roztratení v nekonečnom bludisku chodieb, budú postupne odhaľovať temnú minulosť psychiatrickej nemocnice... (mirinkat)

RomeroIsGod

Přes duchy nejsem a vo to víc jsem byl překvapenej. Poctivej hororovej found-footage snímek z perfektní psychoušský kliniky. Pomalejší rozjezd nevadil, herci byli sympatický (hlavně ten kameraman) a ty záhrobní sráčově stáli za to. 70% ()

Standic1

Velmi povedené, ani chvíli jsem se nenudil a opravdu jsem konečně v jedné duchařině uvítal bezmocnost s kterou hlavní hrdinové nemohli najít cestu ven, tam kde měl být východ byla jen další chodba, tam kam měli vést schody byla zeď a tunel, který měl propojovat dvě budovy nikdy nekončil. I tak by mě zajímalo jestli čas utíkal rychle nebo extrémně pomalu a nebo neutíkal vůbec a rád bych zakončení, které by vysvětlilo, jak se k nahrávkám dostali a co si o tom myslí. Lepší průměr... :) ()

Ronaldo79

Klasické found footage bububu. Zde se nedočkáme rozmáznutého fleku na konci filmu, zhruba od poloviny se začnou zombie/duchové objevovat celkem v příjemných intervalech, ale i tak výsledný dojem není nikterak obdivuhodný. 6/10* ()

Lilloos

Učebnicově rozkouskovaný děj (1. půlhoďka kecy, 2. strašení, 3. strašidla) dokázal navodit uvěřitelně děsivou atmosféru, dokud se opravdu nezačalo něco dít. Pak se to zvrhlo v absolutně nelogické vřeštění ve tmě s příšerkami, které vylezly, až když jste na ně znuděně čekali. Naprosto nevyužitý potenciál lekáků a na hlavu postavený příběh, který se ani nikdo nepokoušel vysvětlit. Straší tam a basta! ()

Tunri

Horrory mě obvykle nechávaj chladnou, ale tenhle super, prvních 40 minut klasickej "dokument", něco jako bořiči mýtů a tak podobně, pak to začně být divný. Chvílema už opravdu laciné nebo přehnané, ale najde se tam pár lekavých okamžiků, které vynahradí ten zbytek. Rozhodně lepší než nějaké Paranormal Activity. Dala bych i 4 hvězdičky, protože chvílema jsem se bála, ale to bych to pak musela povýšit nad Hrůzu v Connecticutu, a to zas jako ne :-) ()

embecka

Premýšľam, že čo musí priniesť horor, aby bol hororom... Desivé, mrazivé, prostredie, hudba, zápletka, preľaknutia... Ok, to by sme mali. Stále tomu niečo chýba, nielen pri Grave Encounters, ale pri ďalších x hororoch. Prekvapenie. Pocit, že to nečakáte. Že je to tak hrozné, že si chcete zatvoriť oči. Že ste vydesení ešte pár minút po skončení... Ďalší horor, ktorý toto nesplnil. A to mňa tieto scenérie zo sanatória veľmi bavia. Škoda toho, potenciál tu bol... ()

Heero

Na rozdíl od většiny hororů je tady dobrý začátek i střed. Pak už se to začíná zhoršovat. Ale chvílemi to má fakt hustou atmošku a řeknu Vám, nechtěl bych být přes noc v bývalé léčebně pro psychicky nemocné, kde se to hemží divnými zvuky :) ()

TheSpearCZ

Dobrý začátek i střed. Když chtějí pryč zpět hlavním vchodem a zjistí, že už žádné dveře ven nejsou, tak se to opravdu rozjíždí. Jako konec úplně nevím, mně se úplně nelíbil, ale co už. Za mě kvalitní béčkový horor, který má hodně výhrad, ale jako taková jednohubka poslouží dobře. Čisté 3* ()

Hernycztek

Tým paranormálních badatelů si pro další díl své reality show vybere dlouho opuštěnou psychiatrickou léčebnu, to však ještě netuší, že opravdu na něco nadpřirozeného narazí a že to nebude zrovna mírumilovné. Herci jsou průměrní a občas se chovají dost nelogicky. Začátek nebyl nejlepší.. působilo to hrozně amatérsky a trvalo téměř hodinu, než se něco začalo dít. Kdo viděl trailer, tak bude zklamán, protože všechno důležité je obsažené v něm. Některé otázky, které jsem si v průběhu filmu položil, mi zůstaly nezodpovězené a doufám tak, že mi na ně odpoví dvojka. Styl Found Footage se sem hodil a záběry byly pěkně natočené. Nebýt zdlouhavého začátku a nedostatečného množství duchů, mohlo to dopadnout lépe. ()

bozka10

Dal som repete po veeeela rokoch a mám sto chutí bachnúť za 5,lebo Grave dáva do prdele všetky tie paranormal aktivity srágory a podobné hovadiny s veľkým prehľadom aj teraz.Určite medzi 4-5. ()

Meteorista

Pozoruhodnej horůrek dělající si z found footage žánru srandu, a tim pardoxně sám sobě pomáhající. Díky tomu je práce s kamerou uvěřitelnější a nevytrhává z atmosféry, která je, samozřejmě, pomalu budovaná, ale nezačne nudit. Jak se píše v titulcích: No rats were eaten during the making of this film. Za to jedna hvězda navíc. ()

fisus

Po Paranormal activity 2 a Last exorcism jsem se sice zařekl,že tyhle duchařké fake dokumenty prostě budu přehlížet,ale nedalo mi to a podíval se na Grave encounters.Musím říct,že u několika scén jsem se sice smál,ale některé lekačky opravdu fungovaly (scéna s vanou a poté scéna s jazykem).Jsem rád,že tenhle v poslední době oblíbený žánr se opět zvedl,ale s blížícím se Paranormal activity 3 to bude asi zase o něco horší! ()

jorgus

nebyt toho konce..napr ruce, plus nejasny zaver..sel bych jeste vys..moc se mi libila zakladni myslenka nemoznosti uniku a opravdu jsem se parkrat vydesil..zacatek byl naopak vtipny, opravdu mi to sedlo:) ()

Druury

Opět se ukázalo nepsané pravidlo, že nejlepší scény jsou v traileru, vy je znáte a čekáte je. Od filmu čekáte maximum a čekáte kdy vás překvapí nějaká dobrá scéna, pokud ale nic lepšího nepřijde a naopak se stanete svědky absurdních a spíše úsměvných scén, je to v háji. Tohle v háji je =1* ()

Eragon93

Tak tohle je lekací film jako prase. Jenom jsem čekal, jestli se objeví duch a dočkal jsem se, nebyl jeden. Doporučuju skouknout pokud možno v noci a osamotě. Ještě lepší než Paranormal activity. ()

rusty09

Jako celek to působí dobře, ale když si vemu určité pasáže, jako černé ruce ze stropu, dým kdy najednou zmizela holka, a kluk jí ani nehledá a dalších pár takových věcí, tak to totálně snižuje hodnocení, přitom byli i pasáže, kdy jsem byl fakt napjatý, ale to mi nějak nestačí, když to je chvílema totální magorovina. ()

RedHot

Dvě až tři hvězdy, co s tím. --- Nevyvážili to dobře, ale strach jsem ke konci měl, takže to zaokrouhlím nahoru. Co od začátku nefunguje, jsou postavy, i když si aspoň nemusíte lámat hlavu s tím, komu nadržovat, když už se duchové objeví. No nevím. První polovina je celkem otřesná a nechutně zdlouhavá, kdyby to nevynahrazovala o to vydatnější druhá část, asi bych se dost nudil, což v sedmnácti není problém. Trik s náhlým odmrštěním v chodbě je asi posledním, co bych filmu vytknul, protože je strašně amatérsky udělanej a působí asi jako speciální efekt z doby, kdy se natáčela Arabela. Když na to nebyly peníze, neměli to tom cpát. - Zbytek filmu už šlape slušně a fakticky se bojíte skoro nepřetržitě. Slovy též děsivého Míry Donutila, pořád se něco děje... ()

sNeDy

Blair Witch 28 křížené se Silent Hillem, které je o pár minut delší než by mělo. Ale jinak se na to dívá docela dobře... ()

Wardan

Není to zlé. Prvních 20 minut je sice poměrně nudných (i když se snaží reflektovat některé dnešní reality show) a jsou naplněné neskutečně strašnými, nadužívanými kamerovými zoomy (ten kameraman by se v televizi asi neuživil), jak se ale zamknou dveře začne se pěkně budovat atmosféra a The Vicious Brothers začnou vytahovat poměrně fajn nápady. Musím říct že, některá místa jsou opravdu fest strašidelná. Ke konci to bohužel upadá a začne to dost dřít. Konec pak rutinní a tuctový. Díky fakt dobré prostřední části je to tedy poměrně slušná duchařina, která nepřináší nic nového, ale spolehlivě pobaví a postraší. ()

Matli

Filmy natáčené stylem Paranormal Activity sice nemusím, ale toto mě zaujalo něčím jiným. Lekačky jsou solidní a scénář mě taky mile překvapil, skoro by se dalo čekat, že se ani žádnej nedá vymyslet, ale není to tak bezduchá duchařská zabíjená :-) Jen ten konec mě docela zklamal!!! 60% ()