Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Lumpus

Nevím jestli mi přísluší hodnotit tento film, prože jsem jej viděl na silvestra a to samo o sobě vypovídá něco o mé objektivní subjektivitě :-) Mě každopádně nijak moc nenadchl a moc jsem se u něj teda nebavil, ale tím nechci říct že je to špatný film, to ne je dobře řemeslně zpracován je pěkně hřejivě barevný ale děj šel čistě mimo mně. ()

boombang

Kouzelné, něžné, vtipné, romantické, svižné, očistné, nenudící, ironické, láskyplné, napínavé, brilantní, francouzské, dojemné, bizarní, nezapomenutelné, krásné... ()

jprmusic

Jsem fanda sci-fi, hororů a katastrofických filmů protože je to zábava a nikdo si nehraje na to, že je to skutečnost. Na druhou stranu respektuji životní realitu - takže tyhle krásné a optimistické obrázky o tom, jak se lidé mají rádi a konají dobro, jdou mimo mne. Asi to je hezký film, ale mě stačilo 20 min. Nevěřím Amélii ani jedno gesto, ani jedno slovo. Možná bych to zkousnul jako pohádku, ale film ze života ? Na které že se to odehrává planetě? ()

HarlanWade

Věčná škoda naprosto geniální první půlhodiny, kterou ukázkově zazdila ta poslední, která se za každou cenu a na každém místě snaží být něčím děsně extra. Ona ale vůbec není. Mám rád Francii, nevadí mi Audrey, ale tohle mě prostě neoslovilo - asi (zjevně) moje chyba. ()

petite fille

preferujem pôvodný názov Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain, ktorý sa dokonale snúbi s výnimočnosťou tohto krásneho umeleckého diela. videla som ho už miliónkrát a stále žasnem nad tým ako do seba jednotlivé motívy zapadajú. nič nie je navyše, nič nechýba, kúzlo nevypovedaného tiež účinkuje. postavy sú jednoducho čarovné, jedinečné a na plátne doslova ožívajú vďaka skvele obsadeným hercom. vizuálna stránka mi stále berie dych, tak nádherne farebný film sa ťažko hľadá, pričom treba jedným dychom dodať, že nejde o žiadnu samoúčelnosť. čerešničkou na torte je hudba Yanna Tiersena, ktorá sa sem maximálne hodí. bezchybné. ()

lake-lake

do poslední minuty vykalkulovaný film, červeno-zelený lepkavý bonbón, který tvrdí, že manipulace s lidským "štěstím" je přípustná a žádoucí ()

pepo701

kuzlo Amelie na mna posobilo iba zo zaciatku, postupne upadalo a nakoniec som aj ja upadol do rise snov a film som ani nedopozeral. nezvykne sa mi to stavat, a tak aj napriek tomu, ze nehodnotim filmy, ktore nedopozeram davam iba za 3* ... ak v buducnosti dopozeram, mozno hodnotenie zmenim :-) ()

Tuniak DF

Zeleno-červeno-žltý film, ktorý chytí za srdce každého. Je nádherné sledovať, ako sa Jeunet pohráva s každučkým detailom, ktorý sprvu nemusí zabadať, ale pri konci zistíte, že je to všetko nádherne spojené. Herecké výkony tu sú dokonalé... dokonca aj ten chlapec, ktorý osloví Kassovtiza na promenáde, to povie z ľahkosťou, že by si zaslúžil herecké ocenenie. Podpríbehy, ktoré sú vo filme, sú nádherné a vtipné, zmysluplné symbolizujúce útek od stereotypu a branie života z tej najzauímavejšej stránky: Trpaslík cestujúci po svete, príbeh o tajomnoj čoveku na fotografiách, romanca predavačky v butike a suchého burana, predavač zo zeleninou... dokonca aj navonok úplne odveci scény tam zapadajú (keď Debbouze prinesie nákup, z ktorého postupne odkrýva obaly, aby sme zistili, že nakúpil niečo úplne iné). V príbehu sa môže nájsť každý, veď kto nechcel aspoň raz, len tak bezdôvodne si spestriť život detinskosťou? Príbeh o Amélii je vlastne príbeh o žene, ktorá síce dozrela po fyzickej stránke, ale psychika sa stále vracá do jej deckých čias, keď z rodinných problémov utekala vďaka fantázii. Keď stretne svoju "lásku", rozhodne sa ho získať... kde však iný by ho oslovili a doslova zbalili, ona použije tú najmenej tradičnú formu, tak pripomínajúcu detské papieriky, na ktorých bolo napísané "od tajného ctiteľa". Film je doplnený pekných zafarbením, a geniálnou hudbou od Yanna Tiersana, ktorá tu ostane ešte dlho po filme. Ozaj... koľko ľudí teraz asi prežíva orgazmus? 10/10 ()

Born2BeAlone

Nikdy jsem si nebyl úplně jistý, co si představit pod slovem půvabný. Díky Amélii už mám jasno! Děj svižný, pointa vtipná, Audrey kouzelně roztomilá a Pařiž taková, jak jí máme rádi. 90%. ()

Cikinko

Pre niekoho možno filmová poé zia , ale pre mňa len nudné zlepenie filmových scénok bez nejakého pútavejšieho obsahu.Hlavná herečka podala postačujúci výkon ale nezachránilo to celkový dojem. Film som pozrel v dabing a udržiaval ma príjemný hlas rozprávača. Priemer ()

vitac.

25. 1. 2011 - Pro mě stále jeden z nemilejších a nejoptimističtějších filmů. Krásná hudba, vynikající výkon Audrey Tautou a fantastické zachycení snílkovského chápání světa (fiktivní TV zprávy:)). Jasných pět. ()

oasismanik

Ja neviem, mne Amélia nikdy neučarovala, Audrey má síce typický francúzsky šarm, hudba je krásna, zvyšok je len veľká nuda zabalená do rozprávkového pozlátka. 5/10 ()

MondayWay

Chtěla jsem dát dvě hvězdičky, ale krásná hudba mě přiměla ke krásnému průměru. Tento film na mě nepůsobil tak, jak jsem čekala, že bude. Bylo to na mě až přespřílíš stereotypní, zdlouhavé. Nemám moc ráda franzouzskou tvorbu, ale říkala jsem si, že Amélie by to mohla spravit...Nespravila. Nemám ráda tyhle filmy o ničem, kde je jenom spousta rad do života a příběh nikde. ()

Marrianna

A jak už to tak bývá, u filmů jehož kolektivní šílenství nad genialitou mě děsí tak, že se dlouho předlouho přemlouvám, abych jej shlédla jsem opět nadšená, že jsem se nakonec teda překonala a Amélii si pustila. Je to vlastně plytký hloupoučký příběh, ale tak neuvěřitelně roztomilý, miloučký a zlaťoučký, že ho má člověk chuť vzít do náruče a celý umazlit. ()

Lennie

Strašně dlouho jsem Amélii nechala ležet, než jsem si na ni končně udělala a čas...a nezklamala. Naopak byla strašně krásná, roztomilá, optimistická a snivá, celý příběh byl hravý, ujetý ve správné míře a pestře ztvárněný a ta hudba, ta tu byla opěvována už mnohokrát. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta