Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

katuuuska

Milejší film jsem dlouho neviděla. Lituju, že jsem se ke shlédnutí nedostala dřív a nebo jej pořád oddalovala s tím "vždyť tohleto mě přece nemůže bavit". Ale může! A skvělá hudba je jen třešničkou na dortu :) ()

Forsetino

Pěkný filmový zážitek. Skvělá kamera a nápaditost jednotlivých scén mě v tomhle filmu uchvacovala. Poetický a hravý snímek, který je natočený s invencí, kterou umí jen Jeunet. Pěkně se na to dívalo, ale v druhé polovině mě přecejenom děj už přišel dost bez nápadu a neustálé schůzky neschůzky už mě docela nudily. Možná by stačila 90minutová stopáž a užil bych si to bez výtky. Přesto se na film moc pěkně koukalo a navíc k tomu hrála velmi pozitivní hudba. Líbilo se mi a těším se na další snímek od Jeuneta, který si pustím! 7/10 ()

Sagisia

Od chvíle, kdy jsem poprvé viděla závěrečné titulky Amélie z Montmartru, se můj život rozdělil na dobu před Amélií a po Amélii. Svět se změnil, Montmartre nabyl úplně nového významu, trpaslíci na zahradě zatoužili cestovat a lidstvo začaly konečně těšit drobné radosti života. A já, malá holka s duší dítěte, jsem se navždy zamilovala do jejího oranžovo-zeleného příběhu, plného fantazie a nápadů s tóny Tiersenovými. A při házení žabek na řece nebo u trhání malin na zahradě si nelze nevzpomenout :) ()

Tom5821

Kouzelný film, který působí krásným, uklidňujícím a optimistickým dojmem. Je zárověň i takový tajemný a právě tím tajemstvím vtahuje do děje a rozvíjí svět našich snů a fantazií. Ladný dojem dokresluje skvělá hudba, která film báječně doplňuje. Musím se přiznat, že tento snímek mě zvláštním způsobem pozitivně naladil... ()

Angel30

Skvostný, kouzelný, milý, ... mohla bych pokračovat do nekonečna a stejně by to nebylo dost a hlavně to tu již bylo jistě sepsáno ... Kdyby Audrey Tautou v roli Amelie nahradila jakákoli jiná herečka (i kdyby talentovaná) už by to nebylo ono. Stejně tak jako by to nebylo ono bez té úžasně hudby co hrála po celý film a dodávala tu správnou atmosféru. ()

ConDar

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov, môžete ho vidieť aj 20 krát a aj tak nájdete niečo nové, čo vás zaujme, alebo upúta... nádherný príbeh skvele dokresľuje fantastická hudba ()

Mykhaluu

Někdy mám pocit, že ty komentáře se fakt ztrácí. Mám intenzívní halucinaci, že jsem komentář k Amélii už psal. Nuž, znova! :) Viděl jsem film opožděně, po mnoha oslavných proslovech přátel a známých. Film se mi líbil barvami, nápady a tak... Nelíbil se mi některými nelogičnostmi, štvala mě místy Amélie. Taky se mi nelíbilo, že skončili předmanželským sexem! ;-) Nu, ale vzali se vůbec?!?!? :) ()

kymla

Unikátní snímek se strhujícím výkonem Audrey Tautou v hlavní roli. Film o tom jak konat dobro Vás vtáhne do děje. Jedním slovem nádhera. Film o lásce, pokoře, přátelství nás nabádá k tomu abychom k sobě nebyli lhostejní a snažili se jeden druhému pomoct. Tento film podle mě nemá jediné hluché místo, vše do sebe zapadá. Úžasná hudba je třešničkou na dortu... ()

Sabisk

Naivný, gýčovitý, hlúpučký, no na druhej strane vtipný film s úžasnou hudbou! Ani neviem prečo, ale veľmi sa mi páčil. BTW. Audrey Tautou má krásny úsmev, aj keď na tých promo fotkách vyzerá skôr odstrašujúco :). 80% ()

Pria

Chvíli jsem přemýšlela, jestli mám dát dvě hvězdičky, ale z úcty k francouzskému filmu, roztomilé Audrey a krásné hudbě jsem je tam nakonec přiklepla. Jinak je to pro mě opravdu špatné a nesmyslné. Nejlepší romantický film? Ale kdepak, jenom patvar, co staví na auře Paříže a nevychází mu to. ()

donnovann

Těšil jsem se na film, který je v TOP 20 nejoblíbenějších, ale tento utahaný a nudný kousek který je absolutně o ničem rozhodně nikomu nedoporučuji, * za cestovatele skřítka ten nebyl špatnej.. ()

yaqwsx

Na Amélii jsem se strašně dlouho chystal... Vždycky když jsem si řekl, že se na ni podívám, tak jsem uviděl plakát, lekl se jejího výrazu a zase film schoval. Nebylo proč ce bát. Amélie si mě již od začátku získala. Obyčejně ve filmech doslova nesnáším vypravěče - přijde mi to jako berlička pro tvůrce - ale zde se perfektně hodil. Doplňoval tu zvláštní atmosféru filmu. ()

Pajotka

Tak tomuhle filmu jsem musela přijít na chuť. Při prvním shlédnutí mi vadila jak Audrey Tautou v hlavní roli, tak to, že film působil díky vypravěči jako adaptace seriálu Řekni kdo tě zabil. Když se ale po roce dívám znova, musím říct, že jde o velice zvláštní film s lehkým nádechem neskutečna, který stojí za to vidět. ()

bloody21

výborná herečka ! :) Krásný, opravdu krásný, v některých pasážích mi bylo amelii trochu líto...ale to jak pomáhala lidem bylo moc pěkné, ale celkem nereálné...báječné ()

Horxus

Šišlající a nesympatická Audrey Tatou s příšerným sestřihem v typicky francouzském filmu. A já nevím, co si myslet. Na jednu stranu je to odporně naivní, ulítlé a o ničem, na druhou je v tom dobrý nápad, který se ovšem dal udělat lépe. Opravář fotomatu však vše vylepšil, 3,5* ()

anyonecek

Ze začátku nic neříkající slaďárna, premýšlel jsem, proč se na to ještě vůbec dívám a ejhle na konci jsem to pochopil. Když už romantický film tak tenhle jednoznačně vede, nedivím se, že je tak vysoko hodnocený, protože toto je prostě pastva pro oči jak kamera, tak zvuk, příběh, prostě dokonalost. Několik střípků spojeno v jeden velký celek a tohle z toho vzniklo. Chvílema jsem se cítil jak Amélie, protože celkově to byl jeden velký příběh ze života, obohacený spoustou detailů, které tento jeden příběh učinily zkrátka bezchybným. Jsem velice rád, že jsem se donutil na tenhle film podívat. Vřele doporučuji, myslím, že každý si odnese něco z tohohle filmu. ()

kubas369

Jestli chcete vidět sádrového trpajzlíka rajzovat po světě, tak je tohle přesně film pro vás. Jinak jemná, procítěná citovka. Pro mnohé možná kýč a já chápu proč, pro mě stoprocentní záležitost. ()

Alex696

Nuda, nuda, nuda. Keby tento film dostal aj neviem koľko oscarov aj tak by stál za ... je to na hony vzdialené od romantiky. Prinútil som sa pozerať tento trápny film, len preto aby som mohol zodpovedne hodnotiť a to aj s prižmúrením oboch očí len jednou hviezdou. Dúfam, že už nič tak slabého neuvidím. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta