Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

mros

Jeden z mých oblíbených filmů, film plný poetiky, a s vynikající kamerou. Celý film je stavěný na jednotlivých detailech, ale přitom scénář není vůbec "potrhaný". A když k těmto faktům připojím dokonalé zvuky, zdůrazňující vážnost detailů, přehnané do absurdna.. na tuto atmosféru nelze zapomenout. Navíc hudba Yanna Tiersena zde zcela splývá z dějem, což se už ovšem nedá říci o jeho hudbě ke Good Bye, Lenin. Těší mě, že se francouzské kinematografii objevují další výrazné snímky jako Strach a chvění, či "koljovský" Motýl, které ve mně zanechávají podobné pocity.. ()

pepino

Filmová pohádka plná optimismu, radosti a vtipných situací. Občas ale i trochu smutná. I přesto vynikající oddychovka která krásně zpříjemní večer. ()

Marat

Mrzí mě, že jsem jeden z mála, kterým se tento film prostě a jednoduše nelíbil. Je natočený zajímavě, ale příjde mi to jako 122 minut nudy, na kterém nic nevidím. Teda jinak, jsou zde scény, které se mi líbí, třeba úplný začátek filmu, ale potom už bohužel ne. Viděl jsem film 3x a nikdy jsem si k němu nenašel ten pravý cit. A pokaždé, když si jej znova pouštěl, tak si říkám, že to prostě zkusím, že se mi napodruhé nebo na potřetí zalíbí. Ne, nepřišlo to a tím pádem hodnotím tímto způsobem. Svě hvězdičky alespoň za to, že film má alespoň svou originalitu a za zmiňovaný začátek ()

imarvin

- prozatím neznám romantičtější film. Protože každá láska, kterou musíte dlouho hledat a trošku se kvůli ní i trápit, je ta pravá. Tenhle film mě pohltil od začátku do konce. A mimochodem, nemám rád: smrad z ryb, když někomu sjede nehet po tabuli, dlouhé telenovely. A miluji: cokoli z brambor, škrábání na zádech, a když mám delší dobu volno, tak vylepšování našeho bytu. ()

Baki

Ach ta Amélie. Počin který (hraničí s) je uměleckým dílem povýšeným geniální hudbou Tiersena. Nemám slov, jen že scéna, kdy Amélie strčí ruku do čočky, je pro mě jedním z nejsilnějších filmových zážitků! ()

Toustovač

Neskutečně milý a jemný film, jeden z mých vůbec nejoblíbenějších. Ústřední dvojice je naprosto perfektní, zbývající charaktery ani v nejmenším nezaostávají. Skvělá atmosféra, kamera i hudba. Doporučuji český dabing, originál mi až tak nesedl. ()

Jaromír

Dokonalý film, Pulp Fiction běžného života :). Na někoho tenhle film může působit jako kýč, vždyť je tam nakonec i trpaslík :), ale pro mě to je jeden z nejkrásnějších filmů. Bych ho dával v lékárnách běžným lidem, jako antidepresivum. Jak se podívám ven, právě je zima, všude sníh, čtvrt-roční přípravy na vánoce, samé půjčky a stupidní odrhovačky, hodně lidí to psychicky nezvládá. Tohle není film, je to lék, který by si měl aplikovat každý smutný člověk. ()

stainboy

Moje srdeční záležitost! Jean-Pierre Jeunet (režie), Audrey Tatou (hlavní role) a Yann Tiersen (hudba) ve své nejlepší formě. Nutno dodat, že ostatní herci se ve svých rolích také činí. Film, který asi není pro každého, ale ti ostatní si ho zamilují. Vizuální orgie, originální humor a příběh, po kterém vám zůstane ještě hodně dlouho hrát prazvláštní úsměv na rtech. ()

Nawri

Pozitivní až moc, já se všem omlouvám, ale Amelie je na facku, po půlce filmu jsem na ni začal být neskutečně alergický, což je v jejím prakticky neustálém obsazení poměrně průser :).Na podruhé to třeba bude lepší. ()

Bigfuckman

Bravo, bravo a nemyslím ten časopis pro pubescenty!! Tenhle film (snímek ho pojmenovat by byla urážka) je perfektní od Amélie do Žnoucího konce. Prostě pohodová Francie a ještě jenda holka co hledá (asi tak jako já) něco jiného než ordinérní život plnej pravidel, nařízení a stereotypu! ()

Pai-Mei

Pekný film bez zbraní a násilia od režiséra štvrtého votrelca. Film je typický zábermi detailov tvárí a predmetov, čo mu dodáva na zvláštnej atmosfére spolu s typickou francúzskou hudbou. Okrem toho, Audrey Tautou svoju úlohu zahrala bravúrne takže tu určite dávam plný počet. ()

alpeew

dávala jsem tři, ale po opětovném shlédnutí to beru zpět. Amélie je zpracována s zakovou něhou a jemností, že si něčeho ani nevšimnete. Ne napoprvé. Líbí se mi na ní všechno - ale nejvíc její snaha dělat lidem kolem ní takový život jaký si zaslouží - a když to není nic dobrého, uděšlá to s takovou elegancí a vtipem, že je to i tak citovka a jemnost sama! Paráda. ()

Lumpus

Nevím jestli mi přísluší hodnotit tento film, prože jsem jej viděl na silvestra a to samo o sobě vypovídá něco o mé objektivní subjektivitě :-) Mě každopádně nijak moc nenadchl a moc jsem se u něj teda nebavil, ale tím nechci říct že je to špatný film, to ne je dobře řemeslně zpracován je pěkně hřejivě barevný ale děj šel čistě mimo mně. ()

boombang

Kouzelné, něžné, vtipné, romantické, svižné, očistné, nenudící, ironické, láskyplné, napínavé, brilantní, francouzské, dojemné, bizarní, nezapomenutelné, krásné... ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta