Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Illioplius

Film, ktorý by kľudne nemusel mať dej, lebo by stačilo, keby po celú dobu tým svojim „dokumentárnym“ štýlom opisoval scénky, ktoré síce nie sú dotiahnuté ani z logickej a ani racionálnej stránky, no sú „skrátka pekné“. Vôbec, v tomto filme ide hlavne o to, aby bol „skrátka pekný“, „skrátka milučký“, „skrátka zlatučký“ a podobne. To sa mu aj podarilo a aj preto udeľujem až tri hviezdy. Celková forma tohto filmu ma dosť iritovala, najviac asi tie pohľady do kamery a rola rozprávača. Nepochybujem však o tom, že tá milučkosť a zlatučkosť Amélie, či už ako filmu alebo ako postavy, nedostatky v očiach bežného diváka prehlušia. Veď predsa vždy ide o to, aby to bolo pekné; podstata je však v tom, z čoho táto peknosť pramení. Toto mi skrátka nestačilo, nech to je originálne a alternatívne ako len chce. ()

Pauliii

Nemohu si pomoci, ale tohle není opravdu šálek mého čaje. Obrovský kýč, i když s potencionálně hezkým nápadem. Jenže… Kdyby nebylo ,,roztomilého kukuče“ Audrey Tautou (herecky proti ní nic nemám) a občas šílených momentek možná by celá tato záležitost nevyznívala tak stupidně. Dvě hvězdičky za úžasný soundtrack, atmosféru Paříže a nápad šířit dobro. ()

kika771

Perfektní film z krásného francouzského prostředí, který vám nejen vykouzlí úsměv na tváři, ale i pohladí na duši. Herecké výkony všech postav nemají chybu, především okouzlující Audrey Tautou svoji roli zvládla na jedničku. Poutavý a originální příběh propracovaný do detailů, doprovází nezapomenutelný hudební doprovod Yanna Tiersena. Na tenhle film je i 5 hvězdiček málo :) ...klobouk dolů! ()

John8

Když se vám nelíbí svět kolem vás, změňte ho, krásný milý filmek který slupnete jako malinu, ale ropouštět se bude ještě hodně dlouho. ()

*Colorado

Film, který mě opakovaně nabíjí dobrou náladou a na konci donutí uronit slzu. Shlédl jsem ho již několikrát a nenašel jsem nic, co bych mohl zkritizovat, naopak nacházím stále více pochvalného a stále více mi tento skvost přirůstá k srdci. ()

Colleague

Netradičně pojatý film s krásnou hudbou. Bohužel mi přišel takový moc zvláštní, chápu ale, že se spoustě lidí může hodně líbit (zvlášť těm, kteří mají rádi francouzštinu, kam bohužel nepatřím). ()

BOURQUE

Film, ktorý vo vás zbudí dobré pocity a hlavne to, že hneď niekomu musíte spraviť niečo dobré. Film, ktorý nás upozorňuje na to, že svet okolo nás môže byť oveľa krajší. Film, bez ktorého by bol svet kinematografii veľmi chudobný. Film, ktorý bez úsmevu Amelie (Audrey Tautou) by bol „len“ nadpriemerný. Osobné hodnotenie: 91% (*****) ()

Clu

Tenhle typ roztomilého kýče není můj šálek kávy. Minulo mě to, přesně jak jsem čekal, ale těsněji, než jsem čekal. Nemůžu přehlédnout hravost tohoto filmu. Párkrát jsem se skvěle zasmál u několika geniálních momentů (dvě možná vysvětlení, proč nepřišel). Objektivně tomu filmu nemám co vytknout. Možná jen zbytečné natahování a obraz vymáchaný v moči (unikátní atmosféra). Vytýkat šablonovitost postav je sice u filmu, jehož postavy stylizací hraničí s animákem scestné, ale neodpustím si to. S odstupem jsem schopen ocenit nerušivý voiceover, balanci nadsázky a uvěřitelnosti a nápaditou kameru. Hudba, atmosféra a všechno ostatní prostě záleží na vkusu. Závěr: Je velká pravděpodobnost, že se vám to bude líbit. ()

Heroine

Jean-Pierre Jeunet je můj oblíbený režisér, a už proto byl tenhle film pro mne obrovským zklamáním. Mimo jiné taky proto, že právě Amélii každý považuje za jeho nejlepší dílo, a vůbec jeden z vůbec nejlepších filmů. Nemůžu si pomoct, ale kromě toho že mi film přišel až k smrti nudný, ještě navíc mi přišel neskutečně trapný. Zelené světlo, rybí oko, otravná hudba (jako by bylo k navození Pařížské atmosféry stále zapotřebí nesnesitelného akordeonu), neuvěřitelně šerední herci, to všechno bych snesla, kdyby to mělo dobrý scénář. Ale tady jako by najednou převládl holý průměr, nad jakoukoli originalitou, která se dá najít jak v Galimatyáši, tak ve Městě Ztracených Dětí. Nepůsobí to na mne ani kouzelně, ani romanticky, ani mi Amélie není sympatická, ani slečna Tautou se mi nelíbí. Ano, řekněme že jedna ze základních myšlenek je ta, že to snílek může mít v životě těžší, ale zato krásnější než nad životem neuvažující člověk. Dobře, může být. Ale je to opletené takovou kombinací scén a osudů, že je pro mne tenhle film téměř nesledovatelný. Jediné světlé, pro mne až úsměvné místo, bylo když Amélie přemýšlela kde se Nino zdržel, že nepřišel na čtvrtou hodinu do restaurace. Ale jinak je to, promiňte mi, totální blbina. ()

t0ny

Roztrhané fotky pod automaty, záhadné modré šipky na chodnících a jedno děvče, které se raduje z maličkostí. Barevná Paříž, zvuky houslí a harmonik, krásy a lásky života. Síla idealistické myšlenky a možná i rozčarování z ní. Audrey Tautou zůstane navždy Amélie. ()

HDeer

Je možné že som nepochopil podstatu tohto filmu ale viem že to čo som videl ja nebola komédia ani dráma - bol to akýsi dokument zachycujúci Francúzsku spodinu. Príbeh ktorý zobrazuje osudy dvoch šialene zamilovaných ľudí ktorí pôsobili až autisticky mi príde niečo absurdné. Nebyť sexuálneho obsahu film doporučím pokojne aj deťom. Zaujala ma jedine netradičná hudba a postava "sklenený muž". ()

Adm.Nelson

Tej samoúčelnosti je tam možno až príliš, avšak ja som bol pred filmom tak dobre naladený, že ma to nijak nevyrušovalo. Väčšina ľudí by nad konaním Amélie asi len krútila hlavou, ale kto má v sebe aspoň kúsok zasnívaného romantika, ten jej musel držať palce. Dobrému pocitu počas sledovania ale predovšetkým napomáha krásna hudba, hlavne skladba v samotnom úvode je vynikajúca vec. 9/10 ()

Nerd4Dreaming

Francouzská kinematografie vrací úder.. . a to osobitým stylem. Amélie je vlastně divná můra ale hezká a zábavná. Film podává v podstatě o jakousi sondu do jejího myšlení, ale překvapivě ji nepodává vnitřním monologem sama hrdinka ale vypravěč, který tak může vyprávět i vtipné souvislosti o kterých ani hrdinka netuší. Krom toho se kolem ní motá spousta zajímavých postav, o kterých se občas dozvídáme vtipné detaily, vypravěč jako by věděl úplně všechno, ale řekne jen tolik, kolik je potřeba.. A to se mi líbí! ()

BeranSon

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Co se týče originality tak Amélie z Montmartru je hodně pestrým filmem, který ač se zdá bez děje je velice příjemně atmosférický a roztomilí. Úvod do filmu si mě úplně přivlastnil tím myslím přesný čas na vteřiny, počet máchnutí křídly a začlenění několika zbytečných a jedné hodně podstatné postavy. Příběh Amélie si můžeme vybavit jako příběh Marie Terezie, která taktéž pomáhala lidem, jenže v tomto případě hlavní hrdinka působila štěstí s spokojenost a neléčila rány, ale ono štěstí je někdy ten nejúčinější lék. Herečka Audrey Tautou je neskutečně půvabná a nádherná a dá se říci že jsem se do ní v tomto filmu úplně až po uši zamiloval. Na oko vypadá tak roztomile, nevině a křehce, že dokáže zlomit i toho nejtvrdšího rváče a svojí roli uhrála ÚŽASNĚ. Jsem velice spokojený s celým filmem, jeho přednes je perfektně naservírovaný, ale musím se přiznat že občas sem se příšerně nudil a to by se rozhodně stát nemělo, no co čtyři hvězdy taky hvězdy. - 7/10 - ()

Lyžař

A to jsem se Amélie tolik bál. Amélie z Montmartru byl stejný případ jako Shawshank, dlouho jsem se bál, že mě zklame a teď jsem rád, že jsem si doplnil "vědomosti". Amélie je prapodivná dívenka, avšak bezelstná a dokáže připoutat pozornost. Na jedné straně jsem se strašně moc bavil, film je dějem dost barevný, postavami prostě okouzlující a popisný až někam. Bohužel v některých částech ubírá na rychlosti a tím mě dával možnost zapřemýšlet se mimo děj. A to mu trochu ubírá. To však nic nemění na tom, že všem lidem s dětsky čistou duší uvnitř se prostě líbit musí :-) Režie: *****; Hudba*****; Scénář: ***; Herci: **** ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta