Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

redwik

Takÿ film o ničom a zároveň o všetkom. O každodenných veciach, ktoré si nikto nevšíma, no keby tu nie sú, tak by si to všimol každý. Určite je to jeden z najzaujímavejších filmov, aké som kedy videl. Poskladané z mnoha malých príbehov, ktoré na seba väčšinu času nenadväzujú, ale na konci sa tak neuveriteľne spoja. A ešte aj tá Audrey Tautou má asi najčarovnejší úsmev na svete a ako Amélie bola perfektná. Nedivím sa, že je to 22. najobľúbenejší film. Audrey Tautou - Amélie Poulain /:/ Mathieu Kassovitz - Nino Quincampoix /:/ Rufus - Raphaël Poulain /:/ Serge Merlin - Raymond Dufayel /:/ Jamel Debbouze - Lucien /:/ Clotilde Mollet - Gina /:/ Claire Maurier - Madame Suzanne /:/ Isabelle Nanty - Georgette /:/ Dominique Pinon - Joseph /:/ Artus de Penguern - Hipolito /:/ Yolande Moreau - Madeleine Wallace /:/ Urbain Cancelier - Collignon ()

xjitule

Musím přiznat, že i přes mé nejvyšší hodnocení, tomuto filmu jsem přišla na chuť až po druhém shlédnutí. Amélie na první pohled podivínka, co neměla lehké dětství, se rozhodla měnit životy jiným lidem. Zní to trochu kýčovitě a nudně, ale film zaujme svou originalitou v maličkostech. Pro někoho zůstane Amélie nepochopená podivínka a pro jiného člověk se srdcem na dlani a svými zvláštními koníčky. Ale když se sami zamyslíme, nadtím co máme a nemáme rádi. Vyvztane otázka "Je opravdu tak podivná?" Záleží na úhlu pohledu. U mě osobně si mé pozitivní hodnocení plně zaslouží. ()

Jenilius

Lék na špatnou náladu. Snad nejhezčí film, co znám. K takovému výsledku dospěl film hlavně díky hereckému výkonu Audrey Tautou, skvělému soundtracku a nádherné paříží. ()

bubblebobble

Tak na tretí krát som sa konečne odhodlal Amelie ohodnotiť. Už teraz ale viem, že si ho pozriem aj štvrtý krát a práve v tom spočíva pre mňa to kúzlo. Stále mám pocit, že som tam niečo prehliadol a niečo mi uniklo. Ani nerozumiem ako toľko drobností dokáže niekto spracovať na prvú. Rozhodne žiadna jednorázovka. ()

MrGregor

O šest let později, o šest let starší ... Pamatoval jsem si jen střípky mých tehdejších pocitů a při náhodném znovuobjevení krásné hudby Yann Tiersena jsem se rozhodl dát Amélii další šanci. Začátek filmu je přesně dle mých představ, milé, vtipné, ujeté, škoda, že jak se film posouvá, vyvíjí se pro mě nezajímavým a až otravným směrem. Z filmu, který by mohl být šíleně krásný je film bláznivý, a až na několik scén a sporadických vtípků či poznámek bohužel i nudný. Možná je to proto, že jsem se s některými postavami nedokázal sžít, vlastně ani s Amélií, která mění chování až příliš často (a tím nemyslím její pozvolný vývoj). Není divu, že si lidé spíše vybaví hudbu než tento film, on je totiž tak trochu o ničem a mně nestačí k "dokonalému" filmu pouze hezký zevnějšek. I přesto musím své původní hodnocení o něco zvednout, protože i přes výše uvedené jsou 2* pro Amélii málo. ()

Anezaa

Takový film jsem teď přesně potřebovala. Milé a zábavné vyprávění mě do sebe vtáhlo a nepustilo. Audrey má skvělý kukadla a moc dobře se na ní kouká. Skvělá hudba , kamera , prostě kouzelné. ()

Kiisaki

Jedinečné. Amélie je taková moderní pohádka pro dospělé odehrávající se v překrásných kulisách romantické Paříže. Atmosféra je hravá, kouzelná, nostalgická a v divákovi vyvolává velice milý a hřejivý pocit. Audrey Tatou se v ikonické hlavní roli proměňuje v podivínského snílka rozhodnutého ovlivnit životy lidí kolem sebe k lepšímu - a uprostřed tohoto snažení se i její vlastní život proměňuje, když potkává spřízněnou duši v podobě stejně ujetého Nina. Po vizuální stránce jde o velice nápaditý a originální film, jistě by se dal označit za kultovní. A ta hudba? Ta to celé korunovala. ()

Emily93

Amélia mi neponúkla plochý nevšedný zážitok, darovala mi omamné precítenie. Každý jeden nadých sa stal dúškom života, sna, túžby ostať sama sebou, prežiť ho neopísateľnou vnútornou láskou. Po skončení filmu som sa prebudila na hebkou páperovom obláčiku, naplnená nehou a úsmevom. ()

Biopler

Krásna Audrey Tautou v pôvabnej exhibícii režiséra, ktorý srší jedným originálnym nápadom za druhým. Pôsobivé, optimistické a pozitívne pocity vyvoláva toto dielo podfarbené galakticky jemným Tiersenovým soundtrackom. Jeunetov opus magnum. ()

Kingjiri

Zvláštní a občas až divnej (nikoliv ve špatnym slova smyslu) biják, kterej je občas spíš směsící různejch scének než ucelenym filmem, ale přesto je hrozně fajn. Hodně dělá kromě sympatickýho castingu i audiovizuální provedení, kdy líbivou filmařinu nebo výpravu doprovází ještě lepší hudba. Lehce bláznivá originální romantika, ze který feel-good atmosféra jenom sálá. Tohle musí aspoň trochu zaujmout každýho diváku bez ohledu na jeho vkus, čtyři jistý hvězdy. ()

Kitcat

Nemám ráda: sladké, mlaskání u jídla, nesprávný výběr barev. Mám ráda: vůni nových knih, šumění lístů, být vzhůru nohama. (: jednoduše:jiné, srdečné a kouzelné♥ ()

Stíba

Nezasáhlo mě to sice ani zdaleka tak jako mnohé další místní, ale že je to milý snový film s osobitým pojetím i vzuálem a moc fajn hudbou tomu upřít nelze. ()

Razzor_82

"A tvoje blbost je vrozená?!" Jean-Pierre Jeunet zase čaruje s obrazem. Opět okouzlující kamera. Pěkné vtažení do malebné ulice v  Montmartru. Pěkné nápady a sympatická Audrey Tautou. Amélie chce konat dobro což je pěkné. Vtipné momenty hlavně v první půlce. Jenže  jsem se chvilkami dost nudil, díky slabšímu scénáři. Přes vysoké hodnocení tady jsem čekal ale daleko víc. 6/10 ()

FOCKE_WULF

Amelie je velice pocitová, na začátku příběhu nemá dost sil žít svůj život, proto parazituje na osudech jiných. Manipulátorka, emoční nymfomanka. No ale protože všichni lidé jsou krásní, dobří a propojení hlubokou láskou, i ona najde Pařížana, se kterým se může pelešit a chodit na procházky. ()

Solly

Tak neuvěřitelně nápaditý scénář a tak milý film. Měl jsem z tohoto filmu pocity, které mívám běžně snad jen z Menzlových filmů. ()

Odpadlik

Když pominu výborné herecké výkony a dějovou stránku příběhu, tak pro každého kdo má rád Paříž, by měl být tenhle film povinný, protože díky němu se tam skutečně ocitnete. ()

HawkeyP

Nadpozemsky krásný film, který přetéká optimismem. Audrey Tautouová Amélii nehraje, ona jí JE. Víc chvály pět nebudu, tenhle film to nepotřebuje. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta