Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

cogi

Velice příjemné, hravé ... nádech francozské atmosféry. Po shlédnutí Amelie, jsem měla pocit, že možná existuje dobrý konec, že někdy může něco dopadnout dobře. Pokud vás bude někdy soužit špatná nálada jako mě před prvními sekundami filmu, tak okamžitě si stáhněte zasněnou Amelii a nechte svůj smutek odplavat. ()

Luczynkaaa

Detaily. To je to, co film dělá tak úžasným. Od začátku do konce jsem se nemohla odtrhnout od obrazovky. Co mě opravdu zaujalo, je stále vyzařující optimismus z Amélie (Audrey Tautou) a dobrosrdečnost. Hudba od Yanna Tiersena naprosto skvěle pasovala do prostředí krásné Paříže a v člověku vyvolává krásné pocity. Na tento film bych mohla koukat každý den a nikdy by se mi neokoukal, protože pokaždé najdu něco, co jsem předtím neobjevila. Oprávněně dávám 5*. ()

Pesosek

Každopádně roztomilý film, avšak nic co by mě nějak zvláště nadchlo, či snad ohromilo...ryzí průměr, zapadá mi mezi mnoho filmů daného žánru. Neurazí, pobaví, ale jinak vcelku o ničem...70% a ani o chlup víc. ()

Haide

Myslím, že u mě tento film doplatil na to, že jsem ho byla nucena snad 10 krát zhlédnout na základní škole na konci roku, když už učitelé nevěděli co s námi. No a musím říct, že to pro mě byla doopravdy nuda k uzoufání. Pamatuji si, jak se nad tím některé spolužačky přímo rozplývaly, ale bohužel nemohu sdílet jejich nadšení. Vybavuji si pěknou hudbu, ale to je tak vše. Pokud je film dobrý, měla bych si ho pamatovat mnohem déle. Dodatek: Když jsem si film pro objektivnost pustila znovu doma, stále mě na něm nic nezaujalo, resp. zaujala mě očividná snaha autora vytvořit skvělý film. U mě ne. ()

bararich8

Už dlouho mě žádný film takhle nenadchnul...tohle je dokonale slazená symfonie jak herců, tak hudby i příběhu. Opravdu mistrovské dílo, které je škoda zhlédnout jen jednou. ()

Alice02

Neobyčejné, poetické a nádherné dílo, u kterého jsem už na začátku tušila, že to bude něco vyjímečného. Amélie mě okouzlila stejně tak, jako atmosféra filmu:) ()

BernardBlack

Esteticky dokonalý film, naprostá pastva pro oči. Neznám film, který by byl přívětivější pro všechny věkové skupiny i různé typy lidí. Skvěla Thiersenova hudba, kamera, Audrey. Naplňuje člověka energií. ()

ROBOTER

I když filmy z dílny režiséra Jauneta moc nemusím, Amélie z Montmartru je snímkem, který mám moc rád. Je skvělé, že si udržuje přiměřenou míru komična vhodně kontrastující s poněkud smutnějšími scénami; je zpracován krásnou kamerou a podkreslen nejlepšími hudebními počiny Yanna Tiersena. Zkrátka film, ke kterému se rád vracím. ()

IdaHutt

Tu jednu hvězdičku je nutno zdůvodnit, alespoň stručně. Tedy: silně mi vadí otrocké, nakašírované, načančané implantování magického realismu do evropských reálií. Ano, na volbu své metody má každý tvůrce nezadatelné právo. Já jako divák mám zase právo nesouhlasit. Už jsem to kdysi kdesi shrnula do následného názoru: zatímco magický realismus se zrodil z mytologických kořenů, a tudíž ho zajímá, "jak" se věc dějí, evropská kultura je od osvícenství definitivně spojena s racionalismem (mimochodem, velmi silně reprezentovaným právě francouzskou filozofií!). V Evropě tedy tvůrce zajímalo a zajímá, "proč" se věci dějí. V tomto směru budu evropské variace na magický realismus cítit vždycky jako něco cizorodého, ba konjunkturálně odcizeného jiné kultuře, aniž by byla respektována skutečná funkce takovéto "magie" v evropské realitě. V tomto smyslu se jedná spíše o (falešnou) postmodernu, a tu už vůbec nesnáším. ()

Desdemone

Audrey Tautou je úchvatná sama o sobě i jako Amélie, Amélie je úchvatná postava, ale možná jsem se až příliš namlsala těch pochval, které na film pějí všichni a ze všech stran. Možná, kdyby to viděla dřív, než jiné, podobné filmy. Takhle je to pro mne ale průměrný snímek. ()

VerenaLord

Po prvním shlédnutí ve mě zůstává roztodivný zmatek, po druhém shlédnutí už se vše spojuje v celkem rozumný celek. Ale i tak mám výhrady - postava Amélie mi přijde přespříliš jednoduchá až bezduchá a samotný příběh rovněž tak. ()

fraktal

Jeden z mála skutečně nezapomenutelných (kultovních) filmů. Nádherná atmosféra, úžasná A. Tautou, monumentální Yann Tiersen. ()

papaguy

Na můj vkus přespříliš infantilní film, který mě svou roztomilostí a poetikou zcela minul (chápu, že skalní fanoušky asi trochu naštvu);-) Jeden bod za skvělou hudbu a druhý za schopnost autorů vytvořit kult ze střípku holčičkovského snění. ()

chrispe

Kouzelná Amélie, nádherná atmosféra a ten soundtrack! Taky jste po tomto filmu tak nějak melancholičtí? Pro popis nemám slova, jsou to jen pocity. ()

iNKa 1104

Efekt motýlích křídel... souznění... vzpomínka... surreálno... V tolika detailech promyšlený a procítěný film, že mám skoro pocit, že snad i dokonalý :). Každopádně laskavý, originální a jedinečně svůj. (Před-cvičením Amélie byl Jeunetův film Foutaises.) ()

goni

Kazdopadne je to velmi nevsedne dielko, ktore sa diametralne odlisuje od ostatnych filmov podobneho zanru. Zo zaciatku som sa super bavil, ale postupom to zacalo trosku upadat. Urcite vsak odporucam vsetkym fajnsmekerom, ktori maju radi tak trosku uletene filmy [28/2013]. ()

albionlady

Zo začiatku som mala z toho trochu guláš, dialo sa tam veľa vecí, ktoré som si nevedela vysvetliť a spojiť, ale samozrejme, čím sa film uberal svojím pomalým tempom sprevádzaný akordeónovým podmazom ďalej, všetko začalo klapať. Amélia je úchvatná mladá dáma, ktorej vynaliezavosť (trpaslík!! :)) a dobroprajnosť (alebo v prípade toho otravného trhovníka jej nenápadná "pomsta") vás prinúti prihlúplo sa usmievať. Jedinečný film s nádhernou atmosférou a podmanivou hudbou. Spolu s Polnocou v Paríži ma presvedčil o tom, že do toho mesta raz chcem veľmi ísť. ()

PenaPP

Tenhle film jde absolutně mimo mě. Ani jsem to nebyl schopen dokoukat do konce, jak mě to nudilo :( Věřím, že to má svůj umělecký význam, ale ten se mě nijak nedotkl. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta