Nájomný zabijak Jimmy "Bobo" Bonomo (Sylvester Stallone) neváha vraždiť pre peniaze, ale súčasne dodržiava určité zásady a pravidlá - nezabíja ženy a deti. Keď z týchto dôvodov nesplní zákazku a svoju obeť nechá žiť, prichádza pomsta zo strany objednávateľa, ktorý pošle zabijaka Keegana (Jason Momoa), aby Jimmyho zlikvidoval. Ten sa pri útoku v bare ubráni, ale zomrie jeho parťák Louis Blanchard (Jon Seda). Jimmy sa ocitne sa uprostred nebezpečnej hry, v ktorej pôjde o život nielen jemu, ale aj jeho blízkym. Louisovu vraždu prichádza vyšetrovať mladý detektív z Washingtonu Taylor Kwon (Sung Kang), ktorému Jimmy náhodou zachráni život a odvtedy mu je policajt kórejského pôvodu nesmierne zaviazaný, aj keď by ho mal v skutočnosti zatknúť. Obaja rozdielni muži spoja svoje sily a schopnosti, a napriek neustálym rozporom spoločne pátrajú po zločincoch zodpovedných za Louisovu smrť, aby ich doviedli pred spravodlivosť. Najprv kontaktujú spojku Ronnieho Earla (Brian Van Holt), ktorý pôvodne najal Jimmyho s Louisom, a potom odhalia ďalšie články zločineckej siete, ktorú vytvorili skorumpovaný právnik Marcus Baptiste (Christian Slater) a podnikateľ Robert Nkomo Morel (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z Washingtonu. (TV JOJ)

PORTER44

Pořád slušná akční podívaná na to kolik je S.Stallonovi let,hlavně bojové scény jsou výborně zahrané.Dobré akční scény,dobré napětí a docela dobré herecké obsazení.Rozhodně ještě Sly nepatří do starého železa. ()

Grows

Jako kluk jsem se mohl uslintat u filmů jako Rambo, Komando, Tango a Cash, ještě když je daboval ten jeden pán na VHS z RTL stokrát zkopírované mezi známými. Byl jsem nadšený, když jsem poprvé slyšel o Expendables a o týmu snů, který v něm hraje. Film byl nakonec nic moc, ale božský Sly by supercool, dokonce ještě víc než dřív. Expendables 2 mě totálně nadchlo, protože to byla neuvěřitelná prča a v kině jsem se mohl uchlemtat smíchy, když Chuck sapíkem rozstřílel tank a Arnie vytrhl dveře od auta holýma rukama. Bohužel, tento film už je asi myšlený nějak víc vážně a i když je Sly pořád frajer (je to asi to jediné, za co dávám 2 hvězdičky), už to prostě nestačí. Celé je to jinak strašná blbost, pitomá zápletka, tvrďácké dialogy tady také už ztrácejí ostří a korunu tomu dává taková spousta kravin, jako když hlavní hrdina má vrátit flashku, na které jsou citlivá data, kterou mohl mezitím tisíckrát zkopírovat, ale nikomu to nevadí. Jason Momoa byl jeden z dalších důvodů, proč jsem chtěl film vidět, protože se mi líbil jako Khal Drogo, ale ono přeci jen sedět, ukazovat svaly, mračit se a nic neříkat, není asi žádná dřina a tady mi připadal spíš jako šáša. Prostě to není ono. Technicky, trikově a tak je to ok za ty prachy. Dlužno dodat, že Sly v 65 letech vypadá opravdu dobře, až se mi nechce věřit, že takhle vypadá doopravdy. Zkrátka dost bylo comebacků a značka Stallone už sama o sobě zábavný film neudělá. Alespoň pro mě už ne. ()

bonscott

příjemná akční KOMEDIE, ano hlavně komediální hlášky. Chápu, že většina současných akčních filmů, kdy přemety hrdinů dosahují kosmických rychlostí a auta létají mezi mrakodrapy jako čmeláci, jsou tzv.IN, ovšem stará dobrá škola nerezaví . Oddychovka pro střední generaci! :-) ()

Bednobuch

Teda slabota. Celý příběh je jen o tom, aby dal dohromady sérii rvaček, nebo přestřelek, kde to překvapivě končí kuklou mezi očima. Pár rádoby vtipů, ale nepovedených. Celkový dojem. Není nutno vidět. ()

Zidas_35

Starého psa novým kouskům nenaučíš a tenhle film je toho důkazem. K tomu, aby zde schytal „jednu mezi oči“ není třeba nějaký propracovaný psychologický důvod. Zápletka je jednoduchá tak, že by jí pochopil i sjetej dement po náročným chlastacím dýchánku. a stejně tak je jednoduchá i psychologie postav. Sly je prostě Sly. Pokérovanej, nařachanej pernamentně nasranej, který nepohrdne bouchačkou, ani klasickou ruční prací. Na druhou stranu, i přes nepopiratelné nostalgické kouzlo z dob, kdy se veškeré problémy řešily brutální silou se i v tomto případě jedná o naprosto primitivní a banální hodinu a půl, která maximálně pobaví, jinak nic víc nepřinese. Rozpočet filmu vůbec nepatřil mezi ty nadprůměrné, invence scénáře ani náhodou mezi výjimečné a kreace herců mezi oskarové. Není divu, že se film v Česku vůbec ani (narozdíl od Schwarzeneggerovi Konečné) nedostal do kinodistribuce. Prostě primitivní nostalgická prda mezi blinkry. Ale co si nostalgik, který vyrostl v osmdesátkách a na stěnu pokojíka lepil plakát z Brávíčka s Rambem, může přít víc. ()

Wilko70161

konecne nieco poriadne v style 80rokov skvele upravene do noveho plasta sice nic svetaborne ani prekvapujuce zaujimava kamera a strih a tvrdak sly ako za starych cias jednoducha jednohubka ktora pohladi srdce kazdeho fanusika akcnych filmov.Odporucam ()

onevoice

Nie zlé ale čakal som od toho viac. Top časť filmu záverečný fight s Momoom. Sklamaný som bol hlavne slabým výkonom Sung Kanga. Naopak Momoa prekvapil. ()

lukas862

3 hviezdičky so zaťatými zubami 90 minut sa pozerat dalo. Keby to bolo dlhsie uff. Bum, prask, bum,bum par vetičiek k tomu a balime. Číňanek ušiel dcéruška bola sexi, nahé ženy tam boli, záverečna ,,mastenica,, ušla. Ku pondelkovému popoludniu celkom fajn oliva. Ham. ()

AldaPalda

Jediny, co me fakt jako dostalo, byla samodoplnovaci se sklenicka s Bullet Whisky na uplnym konci. Rambo IV se mi libil asi vic ( cakalo fakt hoooodne moc krve a kousku tel ), ale i tohle melo spad. Nektery lehky nelogicnosti byly v ramci zanru OK, pidlovokej samuraj z Koreje se moc nepredvedl, Slyova dcerecka paradni. 3,11 ()

HectorHagman

Kterak Barbar Onan přičmoudlej gay Aquilonie nasral Ramba a co z toho bylo......Kdyby tam nešaškoval ten Bambus a byl tam místo něj Punisher jak se původně doufalo dal bych tomu snad šestou* ()

Edwin44

Tak tohle se moc nepovedlo. Přál jsem si (už kvůli Slyovi) lepší film, ale nepoštěstilo se. Hlavním kamenem úrazu je scénář, lepší dialogy bych snad vymyslel i o pulnoci na záchodě. Nějak jsem prostě nevěřil těm moudrům co tam pronášej. Další mínus filmu jsou herci, krome Slye a Khala Drogy jsou všichni jak pařezové. Na to jak mi sedí v FF V i VI tak tady mi proste Sung Kang nesedel, ale vůůůůbec, snad horší jak Nicolas Cage v současnosti. Naopak parádní byla závěrečná bitka "holýma" rukama, ta byla zpracovaná velmi zručně imho. Za Slye a závěrečnou scénu nemůžu jinak než za 2*, kdyby tam aspon hrála nějaká kvalitní muzika. ()

jerzy1976

Od skalního fandy Stalouna jako jsem já nelze čekat objektivní komentář. Takže pro mě klasický akční film, pomsta, zbraně, sekery, správnej záporák/ci, napumpovaný bicepsy...akorát nějak pořád nemůžu pobrat ty kérky, co má Sly na těle...:-) A prostředí New Orleans mám rád už od doby Žán Klódova Hard Target:-) ()

tajpan

Neskutočný slááááj v tomto filmíku. Malo to všetko. Gule, akciu, príbeh, krásnu dcérenku. Až teda na obsadenie vedlajšej úlohy bolo všetko na parádu. Štyri hviezdy si isto zaslúži tento snímok podla mňa. ()

texxik

Napriek niektorym negativnym komentarom musim povedat, ze ja som sa vyborne bavil - pre mna to bol navrat do cias ked som mal tak 12 rokov a s otvorenymi ocami som pozeral na terminatora, demolition man a ine klasiky. Diky Sly ()

Milabusek

No po dlouhé době zase dobrej akčňák se Slyem. No musím uznat povedený Akčňák se Slyem. No Sly nám tu rozdává hodně ran a když né pěstní tak nám tu rozdává olovění kulky a když už ani né olověný kulky tak nám rovnou vtipkuje. Celkem dobré bytky, kterou sou přehledné. No myslím že kdyby bylo takových filmů více tak by to ani neuškodilo ( ale musely by být se Slyem ). Jo a malem bych zapomněl na hlavního zaporaka Jasona Momoana který by vám rozpáral břicho papírem no to sem mu možná dal až moc brutalní zbraň ale to je jedno zkrátka dobře sem se pobavil a můžu vám to jen a jen doporučit 83%. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Rambo ještě neřekl poslední slovo

Rambo ještě neřekl poslední slovo

09.03.2012

Alespoň to tvrdí Sylvester Stallone, který v aktuálním interview prohlásil: „Umírám touhou natočit dalšího Ramba. Bude v Arizoně blízko hranic a pojede do Mexika. Nemyslím si, že se bude s Mexikány… (viac)

Postradatelní drtí kosti v Číně

Postradatelní drtí kosti v Číně

27.08.2011

Natáčení The Expendables 2 začne 19. září v Nu Boyana Studios v Bulharsku. Zdá se ale, že štáb si odskočí na několik dní i do Číny. Produkce totiž vyjednává s čínským distributorem, což znamená i… (viac)