Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

castor

Kdykoliv slyším u filmového díla sousloví paranormální jevy, zbystřím. Ovšem z obav, že budu po projekci kroutit hlavou. Naši dva vědátoři tu a tam odhalí uřvané podvodníky, kteří obírají důvěřivé lidi báchorkami, koho všeho vyléčili. Skeptičtí jsou i k médiu, které se vrací po dlouhých letech na scénu a má ksicht Roberta „poslední roky se nechávám uvrtat do všeho“ De Nira. Pátrání po pravdě je poměrně napínavé a má jakous takous kvalitu, čemuž pomáhá hlavně duo spolehlivý Cillian Murphy a výše zmíněná legenda. Rodrigo Cortés zvládá atmosféru docela obstojně, psychologický thriller si přesto představuji kapánek jinak. Rvačka na toaletě á la Pravdivé lži se hodí trochu někam jinam. Slušná ale je. ()

*CARNIFEX*

Vyšetrovateľka paranormálnych javov a jej asistent skúmajú všemožné osoby tvrdiace, že sú obdarené nadprirodzenými schopnosťami. Jedného dňa sa po 30 rokoch vracia k vystúpeniam jeden z mála, ktorému sa šarlatánstvo preukázať nepodarilo. Boj o "pravdu" môže začať. Mysteriózny thriller - URČITE!! Horor?? - ale prosím Vás :) Musím uznať, že tento film mal ozaj svoju hĺbku. Dej nezaujme skutočne len málo koho. Pre mňa osobne veľmi slušné dielo, ktoré vďaka výbornému záveru potvrdzuje hodnotenie veľmi silných 3 hviezd. Ideálny film na uzimené počasie. ()

D.Moore

Dost, dost, dost dobré pokoukání. Navíc konečně zase pořádná role pro Roberta De Nira, hurá! Spíše než Šestý smysl, s nímž snímek (hloupě) srovnává tuzemský distributor, mi ale Červená světla jakousi prazvláštní atmosférou připomněla Nolanův Dokonalý trik. Navíc už dlouho jsem si po skončení nějakého filmu nebyl tak moc jistý tím, že ho chci co nejdříve vidět znovu. Červená světla jsou perfektně obsazená a samozřejmě také zahraná, scénář sice nestaví na bůhvíjakých šokujících pointách, ale je po čertech (ne)příjemně magický a napínavý. Režie bez výhrad stejně jako její spolupráce s hudbou, jediné, co bych mohl vytknout, je snad ten až příliš doslovný závěr... Ale to je jen taková moucha, kterou mi momentálně nedá práci přehlédnout.__P.S. Až díky zdejším zajímavostem jsem se dozvěděl, že záběry "mladého De Nira" vůbec nebyly trikové, jak jsem se domníval, ale že šlo o mnohem jednodušší "fígl". To tedy zírám! ()

MM_Ramone

So španielskou horrorovou filmovou tvorbou mám v posledných rokoch veľmi dobré skúsenosti. Španieli natočili mnoho titulov, ktoré ma zaujali. Takže som bol na snímok "Červené svetlá" (Luces rojas) hodne zvedavý. Aj keď paranormálne horrory nie sú pre mňa zrovna moc atraktívne, v tomto prípade mi táto téma prišla vhod. Režisér Rodrigo Cortés to inteligentne spracoval a natočil zaujímavý, napínavý, tajomný, psychologický, horrorový thriller. *** ()

Davies182

I don´t need to understand. I believe. Aneb film o něčem úplně jiném než se může na první pohled zdát. Pochybuju, že je ta podobnost s plakátem ke Stay zcela náhodná, stejně tak jako atmosféra ne nepodobná Dokonalému triku... Bravissimo! (Počet hvězdiček na uživatele se bude s přihlédnutím k počtu opakovaných shlédnutí úměrně zvyšovat, na to vemte jed.) ()

petero

Podobný štýl ako The Awakening (2011), Red Lights však zdá sa rozohráva väčšiu show, bohužiaľ ten záver je mierne povedané dosť matúci. ()

gogo76

Veľkým lákadlom je kvalitné herecké obsadenie, navyše DeNiro po dlhšej dobe naozaj v dobrej roli. Lákavý je i slogan filmu, ktorý ho prirovnáva k Šiestemu zmyslu. V istých momentoch je film napínavý, v iných zase zbytočne špekuluje a naťahuje. Film má výborný scenár, stačilo sa iba viac sústrediť na postavu DeNira, odhaľovanie klamstiev, podvodníkov a bolo by to podstatne lepšie. Tak trochu nejednoznačný záver v štýle Šiesteho zmyslu postráda hlavne tú údernosť, silu a presvedčivosť starého megahitu. Ak som záver pochopil správne, napadá ma množstvo otázok typu: "o.k, ak je to tak, prečo robil to a to?" Stačilo málo a mohol to byť byť hit. Problém je, že sa film tvári vážnejšie, než v skutočnosti je. 60%. ()

Xmilden

Hodně zajímavý film pojednávající o zkoumání paranormálních jevů. Nabízí nám pohled z úplně jiné strany než bychom čekali a to ze strany vyšetřovatelů, kteří jsou k těmto jevům notně skeptičtí a jejich úkolem je odhalit podvodníky. Herecké obsazení je zajímavé a hlavně De Niro je tentokráte lahůdkou. De Nirův celoživotní podvod mě napadl prakticky okamžitě, přesto jsem byl na konci hodně zaskočen. Mohutných 70% ()

Tom_Lachtan

Slušná záležitost, který vyniká především v tom, že jde na paranormální jevy jinou, mě osobně hrozně příjemnou cestou, a jako hlavní postavy předhazuje skeptiky, kteří odmítají jen tak uvěřit. A to je vlastně spolu s kvalitními herci základní kámen úspěchu a to, co dělá Červená světla jedinečnými, jinak je to ale nijak dvakrát unikátní žánrovka (i když absolutně netuším, jak ten žánr popsat (o=´), které by slušelo o pár minut méně ve stopáži. PS: hodně lidí tu komentuje závěr, někdo ho považuje za geniální, někdo za špatný, já tvrdím, že je to fakt úplně, ale úplně jedno. Howgh. ()

darkrobyk

Stále oblíbené téma paranormálních jevů a a nevysvětlitelných úkazů, které nelze prokázat současnými vědeckými metodami a přístroji, se stává hlavní náplní snímku. Dvě herecké hvězdy - Weaverová a De Niro, jimž zdárně sekunduje C.Murphy, se po letech opět setkávají, i když Margaret (Weaverová) ví, že v souboji s populárním senzibilem nemá šanci vyhrát. Její asistent (Murphy) se však nenechá odradit a spouští lavinu nevysvětlitelných paranormálních jevů, jejichž intenzita se stupňuje. Zdánlivě pomalé tempo filmu (asi nebude vyhovovat každému) s velmi dobrou hudbou a solidní kamerou začne pomalu zrychlovat a smrt si začne vybírat svou daň. Asistent Buckley (Murphy) téměř do posledních chvil netuší, jak strašlivé tajemství ho na konci čeká. Pro příznivce akcí a klipového střihu bych nedoporučoval, pro milovníky tajemných psychologických dramat dobrá volba. ()

LiVentura

Myslím si, že velmi dobře vypointovaný příběh o pronásledování člověka, který tvrdí, že ovládá "nadpřirozené síly" a o tom, kdo je vlastně podvodník... Moc jsem se bavil, vřele doporučuji.! ()

Boogeyman

Do poloviny velice zajímavé s hutnou atmosférou, poté se to ale zvrhne v nedomyšlenou lekačku, která chce být za každou cenu inteligentní. Herecky paráda. ()

Madsbender

Kvalitná žánrová jednohubka so zaujímavým príbehom a výborným obsadením. Sigourney na mňa najviac pôsobila ako Scalliová po 30.-tich rokoch, De Niro v roli tajomného sensibila a Murphy ako vyšetrovateľ, ktorý sa do jeho prípadu vložil až príliš... Dobre vybudovaná atmosféra a napätie, gradujúci dej, veľa strašidelných momentov a celkom inteligentný scenár sľubujúci geniálne vyvrcholenie, fungujúci až do záveru, ktorý mozog jednoducho neberie a nedostojí očakávaniam. ()

S.Quentin QUALE

Ztráta času. Popravdě ani sám nevím, za co ty dvě hvězdy dávám. Jednu za to, že jsem se dodíval do konce v lichém očekávání výrazné pointy, a tu druhou nejspíš za to, že navzdory všemu jsem se po skončení nerozčílil. Prostě zítra nebudu vědět, že jsem to viděl. Velké zklamání. ()

misterz

Miljem túto tému, filmy o paranormálnych javoch to je proste moje. Ale toto spracovanie mi vôbec nesadlo. Atmosféra a napätie bolo priemerné až podpriemerné ako by som od filmu tohto žánru očakával. A ten záver všetko pokazil ešte viac, to vôbec nevyšlo. Ide o oddychovku, ktorú keď si pozriete tak na druhý deň už je z hlavy vyfučaná a zabudnutá. ()

liskam

Tak horor jóóóó... to opravdu těžko. Ale psychologické drama určitě. Které si hraje nejen s filmovými hrdiny, ale také s námi diváky. Otázka, kdy už přijde na řadu a kdy se postaví rovnoceně vedle exaktní vědy "tajemno a mysticismus" je tady už nějakou dobu. A my lidé si s ní zahráváme, přemýšlíme o ní, bereme jí, ale také zavrhujeme. Protože se bojíme neznámého, a to nás vždy omezovalo. Telepatie, Telekineze, Pyrokineze, duchové, ano či ne.. jsme skeptičtí a ustrašení. Na druhou stranu, lidský mozek využívá cca 16% své kapacity, a s ní jsme toho zvládly docela dost. Co kdyby se to najednou změnilo třaba na 70%...?? Dovede te si to představit? Já pořádně ne, protože také využívám "stabých" cca 16% ale nahodím... co třeba samoléčení... předvídání... komunikace se zvýřaty... atd atd. tenhle snímek se mi líbil nejen provedením a hereckými výkony, ale také myšlenkou. Za mě 80% ()

Omnibus

Kdybych místo na tenhle film čuměl hodinu a půl na červeně svítící žárovku a k tomu si pozohýbal pár lžiček ze servisu po babičce, zažil bych větší vzrůšo. Samotný motiv odhalování falešných paranormálních schopností byl fajn, ale bohužel čím dál větší nuda při čekání, jestli z toho něco kloudného vyleze. Nevylezlo. Jo, já vím, VELKÁ POINTA mě měla posadit na prdel s pokleslou čelistí. Ale neposadila. Místo toho jsem jen pookřál, že už je konec. A nedivil bych se, pokud by důvod nesmyslně předčasné smrti Sigurney uprostřed příběhu bylo to, že jí prostě došlo, co za šedivou nudu to bude a uprostřed natáčení jim vzala kramle... Sorry, jestli někomu šlapu po bávovičkách, i já jsem původně moc těšil. Jak se tam bude něco (para)zásadního řešit. Těšil jsem se jako dítě na bonbónek... oops ! Spadl mi do blátíčka, už ho nechci. Vytáhnu si z filmovýho pytlíku jinej. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)