Tím vedcov objaví kľúč k počiatkom ľudstva na Zemi a vydá sa na vzrušujúcu cestu do najtemnejších kútov vesmíru za mimozemskou civilizáciou, ktorá nám zanechala svoju adresu na hviezdnej mape. V decembri 2093 pristane výskumná vesmírna loď Prometheus na mesiaci vzdialenej planéty, kde podľa výpočtov môžu žiť mimozemšťania, ktorí pravdepodobne stvorili ľudstvo. Členovia posádky, vedci aj zástupcovia korporácie, ktorá misiu financuje, však majú rozdielnu motiváciu aj ciele, prečo sa expedície zúčastňujú. V mohutnom jaskynnom komplexe objavia vedci  zdanlivo mŕtve telá veľkých bytostí, ale narušia ochrannú atmosféru priestoru, kde majú mimozemšťania uloženú biologickú zbraň hromadného ničenia, pripravenú na vyhladenie ľudstva na Zemi, keby sa vymklo spod kontroly. Nezničiteľné monštrá sa aktivujú... Posádka Promethea nie je pripravená na nepredstaviteľnú hrôzu, ktorá ju čaká a netuší, že práve ona bude musieť zviesť desivý a rozhodujúci súboj o záchranu budúcnosti ľudskej rasy na Zemi. (TV JOJ)

SnOuWeX

Největší zklamání roku. Nevěřím, že tohle pustili ven, je to nedodělané a nedává to téměř žádný smysl. Hrozná slátanina a příšerní herci. Už nikdy víc. ()

Uroboros77

Neškodný film o neškodném začátku mistrovské ságy....kdyby si pan Scott radši užíval důchodu udělal by lépe. Vizuálně velmi pěkně zpracované až na chobotničáka..... ale ten příběh je poslepovaný jako kniha, které chybí každá sudá kapitola. ()

Agnostik

Trikově vynikají,ale dějově poněkud chvílemi jakoby film ztrácel pomyslný tah na branku.Jistě všichni jsme alespon skrytě očekávali nějaké navazující pokračování na dnes již kultovní filmovou serii Vetřelců.Možná ale právě tohle měl mistr Ridley Scott v plánu,jakoby i přes třicet let starou legendární filmovou ságu se pokusil o něco pro nás prozatím průkopnicky neobjeveného.Jistou satisfakcí je milé překvapení v závěru. ()

daemonicek

postavte vesmirnou lod velkou jako mesto, posadte do ni tucet pozemstanu s iq tykve a poslete to cele do vesmiru zjistit, kdeze se to vlastne skryva nas Stvoritel.. Pak uz jen staci pockat si kdo, nebo co se vam vrati.. Dedecek Ridley zde naznacuje, ze za pul stoleti bude lidstvo vyspelejsi nanejvys tak po technicke strance..:( p.s. zavri oci a neco si prej, mozna se ti to splni v posledni minute tohoto vesmirneho veleeposu!..;) 4 hvezdy za vizualni stranku provedeni a napad, zbytek -1 = 3.. ()

HonziKaja

Pustil jsem si to v noci po po dlouhých a nudných přednáškách na vejšce a řekl jsem si že pokud mě Ridley neuspí tak má u mě velké plus a film i hvězdu navíc. Povedlo se. Jen na okraj - scénář je primitivní, nelogické akce postav (Davidovu jednu určitou akci jsem nepochopil a určitě mi to v hlavě bude vrtat dlouho ale to byl možná účel) i občas příliš "klasické" lekačky, juchačky a střílečky. Ale. Ano je tam jedno velké ale. Je to to tak skvěle skryté že to vůbec nevadí. Jasně, i kvůli vizuálu který je špičkový a konečné scény byly prostě úžasné ale i přerod Vetřelce nebo i ten pocit co jsem u toho měl. Ten pocit kdy se vrátil malý kluk který chtěl být astronautem, rodiče ho posílali spát když běželi Vetřelci, v televizi se proháněl Enterprise a Han Solo střílel první. Spokojenost. ()

teseth odpad!

Začátek mě nadchnul svojí pompézností a opravdovým kumštem. Pak přišla polovina filmu a s ní i velmi studená sprcha. To co přišlo bylo naprosto nesourodá, ubohá a scénáristicky nedomyšlená volovina, která spěla k jedinému konci a to zrození aliena. Konec byl tak přepěchován idiotismem a debilitou, že člověk musí přemýšlet jestli mu mozek vypověděl službu nebo si z něj tvůrci blbě vystřelili. Mohla to být filmová legeda ale fakt jen mohla. Místo toho je to průser roku, který zaplní vaše mozky hromadou nesmyslů, debility a idiocie. ()

Alboin

Videl som to dva krát, pretože som tomu chcel dať naozaj šancu. Neuspelo. Keby sa ten film a veci okolo neho neoháňal neustále votrelcom bral by som to asi inak. Takto to ale vidím ako zbierku scifi klišé, ktorá absolútne nemá atmosféru, postavy mi boli ukradnuté a ich chovanie plné chýb a vyslovených blbostí - schválne som rátal koľko krát si Elizabeth Shaw udrela brucho. Okrem toho je tam kopec narážok na hry a predošlé filmy, aby to prilákalo čo najviac ľudí. Prostredie je až na miestnosť so schránkami úplne oničom a príšery ani nehovorím. Rád by som vedel čo by na to povedal pán Giger. A ten koniec! Už tam chýbala len veta to be continued. Jediné nadšenie pre mňa predstavuje posledný záber stvorenia, ktoré sa vzdialene podobá pradedkovi alienovi. Viem že ide o začiatok niečoho väčšieho, ale s prvým alienom sa to naozaj nedá porovnávať. Proste dafuq a 25%. ()

Big Daddy

Obrovský potenciál filmu coby příběhová návaznost na Scottovu modlu Alien se slavnému režisérovi zcela nepochopitelně vytěžit nepodařil. Je jasné, že si neukrojil zrovna malý krajíc, když je prakticky nemožné film hodnotit jako samostatné dílo bez pomyšlení na dějově příbuzného Vetřelce. Přitom nelze říct, že by snímek byl vyloženě odfláknutý. Občas se daří navodit solidně děsivou atmosféru jakou bychom asi čekali na každém kroku. Bohužel to ovšem není tak, že by divák nevycházel z napětí co se asi stane v příští vteřině, spíš ke konci nevěří, že Scott nechal solidně se rozvíjející snímek sklouznout k obyčejné akčňárně, která spíš pasuje na jeho méně otrkané kolegy z branže. ()

tulrika

Kapitánka v hlubokém vesmíru nemá zdravotní modul pro ženy. Anestezie v budoucnosti neexistuje. Postavy umírají a nám je to jedno, protože stejně nikdo nechápe, o co jim vlastně jde. Tolik očekávání a pak film u kterýho bych raději usnula. A ten konec? Co to bylo? Děsí mě, že chtějí udělat druhý díl cesty hlavní hrdinky a jejího kámoše - blond hlavy... ()

Bodega_Bay

Víc pohromadě drží i moje pyžamo po dědovi......Prvních 40 minut jim i věříte, že už to konečně přijde, protože takhle dlouho na vás přece zbytečně mrkat nebudou....ale budou. A pak už je to jen únavné. ()

Nobunaga

Mně se Prometheus jako takový fakt hodně líbil, na první pohled stará dobrá space opera na vetřelčí téma v moderním hávu. Jenže... jenže v ději filmu a hlavně v chování někerých postav panuje řada nejasností. Původně jsem měl pro film přichystané 4* a pátou si schovával pro očekávaný Director's cut, který by objasnil nesrovnalosti v ději. Jak se ale ukazuje, dle slov R.Scotta, kinoverze má být zároveň verzí finální. V tom případě ale musím konstatovat, že Prometheus má mizerný scénář a po dějové stránce se jedná o poměrně děravý film. Takže * * * ()

montel

Dvojice archeologů objeví na různých místech Země několik jeskynních piktogramům, které by mohli objasnit samotný zrod lidstva. Stopy poukazují na velmi vzdálenou dosud neobjevenou planetu, na které by měl být život. K planetě je tedy vyslána vesmírná loď Prometheus s oběma archeology na palubě. Když loď na planetě přistane, objeví posádka podivnou jeskyni, kde skutečně objeví velmi vzácné předměty a také známky života. Posádka ovšem nemá tušení, že na planetě číhá místo vzácných objevů pouze smrt a zkáza...Dalo by se říct, že je Prometeus jakýsi remake Vetřelce i když vraždící tvorové jsou zde jinačí. Děj je ale hodně podobný a rukopis Ridleyho Scotta je více než patrný. Pro mě byl film ale mírným zklamáním a ani herci mi zde moc neseděli. Když to srovnám s Vetřelcem, který je více než 30 let starší, je to slabota. 55% ()

afroman001

Začátek pozvolný s krásným prostředím typickým na Ridleyho Scotta. Druhá polovina filmu paráda a ten konec...bájo, jo a hlavně dokoukejte film až za titulky bude překvápko (Aliens Prequel). ()

johnysd

Ridley, proč? Proč jsi nám dal další monstrum a tolik otázek a téměř žádné odpovědi? Kdy dostaneme další nášup? Ve zkratce. Prometheus je výborné sci-fi s atmosférou, vesmírem temným a hustým jako asfalt a nastolením otázek jestli jsme opravdu vznikli z nějakých bakterií nebo nás sem emzáci vysadili jako pokusné králiky pro testování vlastních zbraní. Pokud k tomuto filmu přistupujete jako k prequelu Vetřelce, budete zklamáni, protože vetřelce uvidíte akorát v posledních vteřinách a jen si představujete jak za několik let doletí Nostromo s Ripleyovou. Jestliže ovšem přistoupíte k Prometheovi jako ke startovacímu snímku nové sci-fi ságy z Vetřelčího univerza budete nadšeni. Dostanete bravurní sci-fi s nutností zamyslet se, položit si znepokojivé otázky na jedné straně a na straně druhé, film, se spoustou akce, efektů a i nějaká ta hnusota se také objeví. Jasně občas scénář skřípe, jednání postav je občas nelogické, ale stále je to parádní jízda temným vesmírem. Další výtka, v kinech běžela sestříhaná verze. Chtělo by to director´s cut. ()

Iroquois

Tento film nakladl kromě vajíček a zárodků i mnoho otázek: Co to jako bylo zač ti naši "stvořitelé"? A proč nás bez vysvětlení chtějí zničit? To se jim jako nelíbíme? Vždyť jsme hezčí než třeba klíšťata nebo mnohonožky... Nebo ne? A i kdyby ne, tak na kráse přeci nezáleží, důležité je to, co máme uvnitř, pokud to není vetřelec, tedy... My si s nima jedeme pokecat o smyslu života a oni nás hned za to zabijou, no to je hnus velenbosti! Proč posíláme na výpravu k mimozemšťanům loď dementů převlečených za "vědce"? Proč to nevedli Němci, aby to mělo trochu organizaci? Proč vyhazovat prachy za takhle debilní scénář? Proč udělá trochu CO2 navíc hned toxickou atmosféru? Odkdy se na průzkum čehokoli ve vesmíru posílají lidé dřív než sondy? Jak dokázala loď překročit rychlost světla? Co to bylo za zlé chobotnico-žížaly? Proč si někdo myslí, že když bude říkat mimozemské přerostlé žížale, že je krásná, tak mu ta žížala nevleze do držky a neudělá z něj zombíka? Proč v lodi za 2 biliony není (používána) karanténa? Proč si robot může dělat co chce? Proč? Proč? Proč? 50 % za výpravu, efekty a vizuální orgie. ()

Alvin

Uznám, trailery slibovali větší bombu a filozofický přesah filmu na téma "kdo jsme a odkud přicházíme" vyšuměl do ztracena. Ale jinak ty kritické komentáře nechápu. Je zajímavé, že před třemi lety při návratu jiného slavného režiséra k žánru sci-fi všichni slintali blahem u slaboduchého příběhu Avatara a nešetřili hvězdami a teď se tu každý druhý štourá ve scénáři a jeho nelogičnostech. Ridley sere na logiku a hlavně v druhé půlce šlape na plyn a servíruje jednu ukázkovou scénu za druhou. Po trikové a vizuální stránce je to dokonalost, z herců mě nikdo neotravoval a před panem režisérem v jeho 75 smekám. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (viac)

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů