Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

• Česko Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (viac)

V novom dobrodružstve má Jack Sparrow opäť raz smolu a musí čeliť zatiaľ najdesivejšiemu nepriateľovi – mŕtvemu kapitánovi Salazarovi a jeho posádke duchov. Tomu sa podarilo uniknúť z Diabolského trojuholníka a jeho jedinou túžbou je vyhladiť všetkých pirátov – na čele s Jackom, s ktorým má staré nevyrovnané účty. Jack má jedinú šancu – nájsť bájny Poseidónov trojzubec, ktorý svojmu držiteľovi prepožičiava moc ovládať na povel morské vody. K tomu však potrebuje pomoc krásnej astronómky Cariny a Henryho, tvrdohlavého mladého námorníka kráľovskej flotily. Na palube Jackovej chatrnej lode vyplávajú zvrátiť nepriazeň osudu... (Saturn)

Star_Lordz

Film pro mě nebyl velkým překvapením, děj je až na výjimky lehce předvídatelný, bez větších zvratů. Hlavní záporná postava není nápaditá a je až moc přímočará. Nepříjemně mě překvapilo využití reálné postavy mezi ostatními fiktivními charaktery. Na druhou stranu, jak už je u této série zvykem, je ve filmu spoustu vtipných momentů, zápletka není úplně nejhorší a dokonce přijde ztráta jedné z hlavních postav, což je překvapení. ()

TynTynka

Nejhorší díl to není, ale už to taky není ono. Některé scény jsou předvídatelné, rádoby vtipné věci jsou spíše trapné, efekty přehnané...Byli tam i scény, které byli i vtipné a na celý film se dalo podívat, ale přijde mi, že už se tam točí pár věcí dokola a není tam nic nového. ()

BranuliQ

Kedy ľudia v Disney konečne pochopia, že táto pirátska sága mala skončiť už dávno? Piate pokračovanie je totiž opäť úplne zbytočným filmom, ktorému podráža nohy takmer úplne všetko. Scenár je hotové peklo, záporák nie je vôbec zaujímavý, z Deppovho Sparrowa tvorcovia každým pribúdajúcim dielom robia totálneho magora, hudba je len obyčajná vykrádačka a ani nové tváre nijako neohúrili. Zachraňuje to naozaj len pár scén, ktoré ale boli v niektorých prípadoch naozaj skvelé. Je naozaj škoda, že za taký tučný rozpočet, ktorý je vo filme viac než len viditeľný, tvorcovia opäť nedokázali oprášiť pôvodnú Verbinského trilógiu, geniálny prvý diel opäť nebol prekonaný a stavil by som úplne všetko na to, že ani nikdy nebude. 40% ()

Jimmosaz

Hned po prvním dílu je tohle asi nejlepší díl. Nechybí zajímavé zvraty a odhalení nebo svižná akce. Doporučuji si na tento film zajít do kina, protože v televizi nebo na PC to takovou atmosféru asi mít nebude. ()

Pecaldo

Noo proč ne ! Po řekl bych třech až čtyřech dílech Pirátů, kde se tak nějak vařilo z vody, je Salazarova pomsta pro mě velmi příjemným překvapením. Johny Depp předvedl tak nějak svůj standard, protože podle mě mu charakter jeho postavy ani nedovoluje se nějak herecky ukázat ještě jinak než jako klasický Jack Sparrow. Důležité však je že v tomto díle to netáhne sám ba naopak. Kapítán Barbosa a jeho dcera, mladý Turner a kapitola sama pro sebe je Javier Barmem,který mě neskutečně bavil=)) Ikdyž je to samozřejmě negativní postava (vlastně až zas tak moc ne, prostě likvidoval piráty) tak jsem mu hrozně fandil a film byl z velké části jeho zásluha (alespoň pro mě). Snímek jsem viděl v originálním znění a Bardemův španělský akcent je prostě TOP !!! :-D Navíc občasná prohozená slovíčka jako OMBRE, OLA, VAMOS byly brilantním detailem v jinak klasickém, anglickém filmu.. Jak říkám Salazarova pomsta je pro mě milé překvapení.. Vždy si ho rád pustím z jedné třetiny kvůli Deppovi a ze dvou třetin kvůli Bardemovi. Dík však patří oboum.. ADIOS OMBRE ! ()

CrashHP

Slušné pokračovanie série o Jackovi Sparrowi a všetkých pirátov, ktorí tentokrát čelia tomu najdesivejšiemu nepriateľovi, obávanému kapitánovi Salazarovi. Vynikajúci vizuálny zážitok klasicky so skvelým Deppom a výborným záporákom Salazarom. Beriem to ako príjemné spestrenie konca jari a otvorenie letnej filmovej sezóny. A piráti to zobrali svižným tempom. Film si užije každý fanúšik tejto pirátskej série. Som zvedavý čo nám prinesie ďalšia časť. Tvorcovia ale majú na čom stavať a nového príbehu sa pravdepodobne dočkáme čoskoro. ()

Oxytocin

Evidentně mi zase ujel vlak, když se podívám na hodnocení, které tady soudruzi z ČSFD rozhazují plnýma rukama. Neskutečně bláznivá taškařice a skoro až parodie na všechny ostatní díly. Úvodní scéna, kdy trezor ničí nekonečně dlouho baráky a celé město mi mělo hned naznačit, že něco nebude v pořádku. Konec je jako z typicky béčkového filmu (visící kotva, po které se šplhá, rozestoupené moře a nekonečné přetahování sem tam.... feministky mají jistě radost, že se slečna prohlásila za pomocí titulek "Carin Barbossová" a ne za "Carin Barbossa" :)))))) ()

Zoulik1993

S původní triligii se jedná o nejlepší pokračování pirátské série. Přiměřená dávka vtipu a akce dělá z pátých pirátů velice povedený kousek. CGI občas pokulhává, ale navzdory dobrému přiběhu můžeme přimhouřit oči. Pro někoho možná zbytečný, ale velmi mě potěšil návrat Orlanda a Keiry. ()

SebastianB

Na nových Pirátov z Karibiku som sa veľmi tešil a dúfal som že ma nesklamú.Film ma všeobecne nesklamal pretože pobavil skvelými hláškami mal skvelé scény a potešil aj nový záporák ktorého Javier Bardem skvelo stvárnil.Celkovo herecké výkony boli úžasné a príbeh bol tiež dobrý.Koniec filmu bolo menšie sklamanie ale nieje to veľké mínus.Myslím si že sa film celkovo rovnal úspešnému prvému dielu.90% ()

io.

Pokud jde o 3D provedení - byla to pastva pro oči. Námět příběhu byl dobrý, ale děj je na můj vkus zbytečně roztahaný, chvilkama jsem si říkal, že mě to snad začíná i nudit. Ale jinak to určitě stojí za shlédnutí, je to pěkný filmový zážitek. ()

newk

Moc pěkný film do kina. Plno pěkných efektů, na které se fakt pěkně dívalo. Děj filmu jakš, takš, ale ftípky kolem Sparowa byly tak nějak bez náboje. Na nelogičnost narážíte neustále, ale beru to tak, že je film dělaný i pro děcka.Nejhorší na filmu pro mě byl ale dabing hlavní hrdinky, ten mi těžce nesedl a když jsem ji musel poslouchat, byla to hrůza. ()

8rec

Noví Piráti se představili trochu jinak. První půlka filmu na souši, druhá na vodě. Přesto to ale funguje a celý film má krásný spád. Jen ten konec může spoustu fanoušků zklamat - za sebe si myslím, že to bylo zbytečné. ()

Jezkys

Piráti a samotný "Jack Sparrow" jako vždy nezklamali, vtipné scény určitě nechyběly, určitě je super nová postava "Salazar", který ví jak nahodit atmosféru. :-), no konec...za mě nebyl špatný, ale ani, že bych si řekl wow, no celkově si film odnese 4 🔯 ()

Ascites

Poslední piráti z Karibiku podle mě uspěli. I když jedničku či dvojku nepřekonají, rozhodně jsou nesrovnatelně lepší než čtyřka nesoucí se na vlnách podivna. Ani role Sparrowa v novém filmu nezklamala. Tady nelze Johnymu Deppovi nic vytknout, protože v podstatě hraje tak trochu sám sebe a na téhle úrovni to tak vždycky bravurně zvládne. Místy se vyskytlo pár nevyhnutelných chyb vysokorozpočťáků, kontinuita chvílemi neseděla úplně stoprocentně, ale na to už jsme ostatně v poslední době u hollywoodských trháků podobného ražení trochu zvyklí. U zápletky se žádný moment překvapení nekonal, syn chce prostě zachránit tátu a toť vše. Javier Bardem a Geoffrey Rush byli skutečně skvělí a nakonec nás potěšila i letmá přítomnost Keiry Knightley, která ve filmu na zasloužilou maminu vypadá pořád podezřele dobře. Možná jedině Orlando mohl dostat alespoň tolik prostoru, jako v trailerech. Nová generace ve filmu dobře sedla a já už se proto těším, co vymyslí zase příště. Bude Davy Jones? ()

Noosal

Musím říct že 5 piráti byli asi největším zklamáním tohoto roku.. Film mi přišel spíš jako nepovedená parodie na Piráty a Jacka Sparowa který zde hrál tragikomicky. Film vykrádá předešlé epizody jak jen může, zase jsou hlavními aktéry nemrtví kteří jsou pod nějakou kledbou ale to už tu bylo... Ty 2* jsou pouze za Barbossu který jako jediný zahrál svojí roli perfektně. ()

Teaser

Tak to už si snad děláte srandu. Že se vůbec do toho ještě tvůrcům chce po nepovedeném 4. dílu. Film je plný nesmyslných trapných scén, které nedávají smysl a porušují spoustu fyzikálních zákonů. Věčná opilost a totální nezájem Jacka Sparrowa mě už celkem nudí. Mně přijde, že už nevědí co natáčet. Promiňte, ale tohle by napadlo i malé děti. Podle mě měla série 3. dílem skončit a zachovat si ještě nějakou úctu. Více o tom neřeknu, v půlce jsem se rozhodl opustit kinosál. ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (viac)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka.… (viac)