83. Annual Academy Awards

Promo 2
Publicistický
USA, 2011, 180 min

Účinkujú:

James Franco, Anne Hathaway, Oprah Winfrey, Jeff Bridges, Sandra Bullock, Marisa Tomei, Halle Berry, Alan Menken, Randy Newman, Robert Downey Jr. (viac)

83. ročník udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2010 proběhne v Hollywoodu 27. února 2011. Diváci HBO mohou sledovat přímý přenos v pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 21 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po třiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2010. Tím okamžikem bude pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiálny text distribútora)

sulimo

Hm, nuda. Člověk asi opravdu musí být prvotřídní herec, aby tam vydržel sedět a poslouchat ty rádoby dojemný výlevy a nepozvracel se nebo neusnul u toho nudou a ještě se nepřestal tvářit tim svým "tysešaletrapnej" úsměvem. To, jak to letos dopadlo mi asi tak z devadesáti procent sedlo, ale myslim, že jsem právě začala nesnášet Jamese France za jeho výraz oživlého dřeva. Jinak je opravdu zarážející, k jaké hudební kýčovitosti jsou lidé vůbec schopni dospět....wau. ()

Jermann

Byla to pěkná show. Jen si myslím, že kouzelná Anne Hathaway by si jako moderátorka vystačila sama .. bez toho pokusu o nového Jimmy Deana. Objevilo se pár milých překvapení .. jako vcelku vtipná speciální muzikálová kategorie, zpívající Celine Dion, stále okouzlující a legrační Billy Crystal .. nebo fakt, že Kirk Douglas ještě žije. Kdo co vyhrál většinou neřeším .. letos například přehršel nominací pro Social Network a naopak skoro úplná ignorace Trona v technických kategoriích jsou důkazem toho, jak se můj vkus naprosto rozchází s vkusem akademie. Zajímají mě už většinou jen herecké kategorie a ty letos dopadly velmi dobře. Dlouho si nikdo tu sošku nezasloužil tak, jako dnes Natalie. ()

Riley

Ti co to komentovali, to s prominutím úplně zkazili. Předpokládám, že 99% z těch, co jsou vzhůru celou noc, aby sledovali přímý přenos, viděli, nebo minámlně vědí,o čem jsou alespoň hlavní nominované filmy. Nebylo snad tedy potřeba kazit nominace nebo pěvecká vystoupení zbytečnými řečmi. ()

papaJA21

Mě se letošní předávání docela líbilo. I dvojice která provázela celé Oskary. Žádné trapné hlášky a žoviální kecy. Taky děkovné řeči byly fajn. Jediné co se mi nezdálo bylo uvedení sestřihu nejlepších filmů, kde v sestřihu všech filmů byl pouze hlas Colina Firtha. ()

Ice123

Na udílení Oscarů se vždycky těším a po naprostý katostrofě, když loni uváděli Alleck Baldwin a Steve Martin, u kterých jsem se téměř vůbec nenasmál a ještě tehdy byly nominovaný naprosto hrozný filmy je letošek s Anne Hataway a Jamesem Francem naprosto skvělý... jediný co mě rušilo, byl až moc snaživý dabing pánů z HBO, když jsem to sledoval ve Světozoru, no jsem poučen pro příště = najít si stream opět doma na internetu a vyslechnout si Red Carpet (z kterýho jsme neměli nic, jelikož čeští moderátoři mektali naprosto něco jinýho) a slyšet celý diskuze a proslovy a ne jen to co se jim podařilo přeložit..... Ale jak řikám jinak opět zábava a spokojenost ;) 80% ()

tojowoeZNK odpad!

Moje prvni sledovani oscaru dopadlo tak ze sem usnul u druhe reklamy... Ted ze sestrihu usuzuju ze je to nudna mrdka plna trapnych picusu, navic nesnasim takovy vytepleny show a vlastne ani novy filmy nesleduju. S vysledkama taky nespokojenost protoze sem ve vsem fandil Coenum kteri dostali na prdel, takze ja rikam nachcat ! ()

E=mc2

najslabší OScar čo som kedy videl a to som ho pozeral až do pol 6 ráno. Inak nevšimli ste si že zabudli dať cenu za celoživotné dielo? Len to tam ukázali a potom sa ku tomu už nevrátili.. A ten príšerný dabing na HBO sa nedal ani vypnúť..len samé eee aaa..keď to nevedia preložiŤ nech sú aspoň ticho a nekazia to eee AAA Jediné plus, krásne pódium Absolutny nesuhlas s vysledkami za kameru a hudbu. Kamera Deakins mal ju najkrajsiu zo vsetkych..a hudba hádam Zimmer ()

moviefilm

Hathaway sa síce snažila a bola veľmi dobrá, ale pri takom tĺkovi, ako je Franco (ako herca som ho mal doteraz veľmi rád) by ani Billy Crystal veľa vody nenamútil. S víťazmi som bol spokojný, ale bola to už trochu nuda. Možno preto, že chýbalo napätie, ale hlavne kvôli málo humoru (Kirk Douglas a Melissa Leo boli najlepší z celého večera). Dosť nemastné-neslané... ()

Klenotka

Co to bylo? Těšila jsem se na noc plnou humoru, jak slibovala videa ze zákulisí a místo toho přišla jen dlouhá nuda. Anne se sice snažila, a spoustu toho se svou spontánností zachránila, ale s materiálem, co jí dali, se toho moc dělat nedalo a James Franco vypadal, že se ho to vůbec netýká, v zákulisí něco popíjel (nebo hůř) a strávil víc času se svým mobilem než s diváky. A bohužel táhl sebou dolů i Anne. Ve chvíli, kdy na pódium elegantně vplul Jackman, nebo se vřítil smršť Billy Crystal, bylo jasné, že i loňské nalajnované moderování překoná to letošní. A zbytek? Předvídatelnost od začátku do konce a některé projevy byly děsně dlouhé a nespontánní (snad až na Mellisu Leo, která to snad jediná nečekala). Díky za Sandru Bullock, která tomu na konci vlila trochu života, vtipného RDJ s Jude Lawem, proslovu Billyho Crystala a Kirku Douglasovi. Nádherné dekorace, které se vážně povedly, tuhle šeď z (pod)průměru nevytáhnou. ()

AntonG.

S vítězi jsem po dlouhé době spokojen (13 tipů ze 17ti jsem měl správně:D, škoda jen Zimmera a ignorace Nolana), ale jinak ničím vyčnívající ročník. Franco a Hathaway byli nevýrazní a více méně zbyteční. ()

ing.Frosty

Poněkud slabší ročník, co se týče televizní show. Od Franca a Hathaway sem čekal mnohem víc. Nemastná, neslaná dvojice vždy přikráčela a řekla "Nyní přijde ten a ten a uvede tu a tu kategorii" a to bylo vše. Scénky a monology, které pronášely hvězdy téměř před každou kategorií byly absolutně vytrženy z kontextu a skoro pořád sem si myslel, "proč to tak cpou, vždyť to stím vůbec nesouvisí". Co se však týče udělených cen, tak sem nad míru spokojen. Kromě absence Inception v kategorii střih a Nolana v režii, což považuji za největší ignoranci a definitivní důkaz o senilnosti 95% akademie. ()

JimmyII

Před dvěma lety nasadil Hugh Jackman laťku extrémně vysoko, a poměrně nečekaně ji dejme tomu skoro i udrželi Baldwin s Martinem o rok později. A letos jsem se na moderátory hodně těšil, zvlášť na Franca a na to, že údajně mají být více na pódiu, ale skutek utek. Kromě úvodního sestřihu, klipu "He Doesn't Own a T-Shirt" byl v průběhu večera předvedeno asi tak jeden a tři čtvrtě vtipu. A to je dost málo. Franco strávil na pódiu tak deset minut, zbytek zuřivě tweetoval ze zákulisí (což je dost úpadek naší civilizace) a Hathaway akorát měnila šaty a hihňala se, bohužel, vždyť jinak je to holka sympatická! Žádná vtipná hudební čísla, ani předávající nebyli zábavní (víc než člověk může čekat na strašných Lvech) a optimální drsné žerty na účet herců, tvůrců či akademie se nedostavily vůbec... Kde to jsme??? K tomu téměř nulový moment překvapení. Aspoň, že ceny jsou ve správných rukou. NEVERMORE probdělé únorové neděli. ()

Vraccas

Nejsem schopen zhodnotit z komplexního hlediska už jen kvůli tomu, že jsem neudržel pozornost a otevřená víčka až dokonce, ale tu první část, kde sypali ocenění jedno za druhým ta ušla tak ***. Později se to prý protahovalo a byla reklama za reklamou. James Franco by měl zůstat u hraní a ne moderovat. ()

klavitka

Opravdu nehodnotím výsledky Oscarů, jelikož ty byly již předtím celkem jasné a jsem s nimi relativně spokojena. Hodnotím celou tuto "show", která byla opravdu velmi nezáživná. Anne ze sebe dělala trapku po celou dobu. Naštěstí James je celkem sympaťák, takže to uhraje i bez mluvení. Jinak, gratulace Natálce a Colinovi! Jupí! - Menší doporučení na závěr: Najděte si online přenos a nečtěte idnes! :-) ()

Cocacolix

Oproti posledním dvoum ročníkům velká nuda. Dva slušný fórky od omlazeného dua a "seschlý" Kirk Douglas, který ale utřel snad všechny. Jinak to ale nebylo ani zábavný, ani vizuálně přitažlivý. Nicméně moc díky ČSFD za další přímý přenos na velkém plátně kina Světozor ()

KitFisto

První oscary, které jsem viděl live a musím říct, že mě zklamaly. Celý program byl vpodstatě nuda, nemluvě o hlavních průvodcích večera ( James Franco, btw ta jeho pořát stejná grimasa a gayský usměv mě fakt srala a Anne Hathaway), kteří mě unudili k smrti, že jsem asi na cca 30 minut usnul. Rozdělení cen dopadlo zhruba podle mého očekávání. Snad to příště bude zase lepší. ()

neoBlast

Ajaj, narazili jsme... Zatím nejhorší oscarová show, kterou jsem z těch posledních pěti/šesti ročníků měl možnost zhlédnout. Asi to opravdu bude špatně zvolenými moderátory, kteří se stali jen pasivními předčítači předpřipravených uvozujících frází (rada napříště - vemte zpátky zase komiky). Jejich parodické uvedení na scénu za pomoci Inception bylo velmi trapné a jediné co zde účinkující Aleca Baldwina a Morgana Freemana zachránilo ode dna bylo ještě více směšné (ve špatném slova smyslu) převedení Stmívání, Pottera a The Social Network do muzikálu. Hugh Jackman si comeback s Anne Hathaway bohužel netroufl a neopakovala se skvělá loňská taneční performance při představení nominací v kategorii nejlepí původní hudba. Klady? Snad jenom pěkné pódium a že Dido nahradila skvělá Florence Welch. 35 % ()

anli

Ano předávání Oscarů by měla být velkolepá šou.S tím souhlasím.Tady tomu ale tak nebylo.Byla to spíše velmi průměrná zábavná šou,které chvíli nad průměr pomohli hosté(Crystal,Douglas,Spielberg atd.).James a Franco u mě moc nezabodovali,holt je vidět,že zábavný a vtipný moderátor není každý.Pár věcí a vtipů se jim ale povedlo,tak děkujme,že to nedopadlo hůř.Výsledky jsem víceméně tipoval a tudíž očekával(jen ten Zimmer mě mrzí)a byl jsem spokojen.Takže zábava"kde nic tu nic",ale Oscary přešly do správných rukou.Díky tomu a několika skvělých výstupů dávám 60%. ()

drake31

Netajím sa tím že odovzdávania akýchkoľvek cien je pre mňa vždy príjemným pozeraním, a dá sa povedať že tomu nebolo inak ani pri sledovaní 83. odovzdávania Oscarov. Na rovinu poviem že show bola slabšia ako minulé dva roky, a výsledky tiež neboli moc potešujúce ale niektoré momenty tejto troj-hodinovej prehliadky hviezd filmového plátna stály za to. "Houstovia" JF & AH boli sympatický ... a už asi nič viac ale ich hľadanie Aleca Baldwina patrilo k vrcholom celej show. Nič ma už nenapadá, takže končím ... ()