83. Annual Academy Awards

Rozhovor 6
Publicistický
USA, 2011, 180 min

Účinkujú:

James Franco, Anne Hathaway, Oprah Winfrey, Jeff Bridges, Sandra Bullock, Marisa Tomei, Halle Berry, Alan Menken, Randy Newman, Robert Downey Jr. (viac)

83. ročník udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2010 proběhne v Hollywoodu 27. února 2011. Diváci HBO mohou sledovat přímý přenos v pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 21 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po třiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2010. Tím okamžikem bude pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiálny text distribútora)

Krosmen

Zlaté globy 2011 ode mě získaly 4*, tím pádem Oskarové hodnocení musí být nižší. Nejvtipnější na přenosu byly jistojistě videovstupy a různé vizuální hrátky s nimi. Moderátoři byli sympatičtí, zejména pak Anne Hathaway. James Franco si asi koutkem duše myslel, že by přece jen mohl získat Oskara a jeho všudypřítomný "american smile" už ke konci nepůsobil velmi sympaticky. Předávání je ale zejména o ocenění hereckých výkonů, a s jeho rozdělením jsem byl spokojen. Celý dojem kazily i komerční pauzy, kterých bylo hodně, ale je jasné, že jinak to bohužel nejde a nepůjde. ()

Bagr_007

Franco a Hathaway by už nikdy neměli moderovat ani regionální soutěž v nejlepším zakroucení sponek. Výsledky převážně nepotěšily, ale pár radostí se tam našlo. ()

KR4T4S

Nuda. Franco zklamal, Hathaway nepřirozená (jsem zvědavej na TDKR...), bez vtipu. To že to nedostal Fincher, ale Hooper a jeho King's speech je už můj problém. ()

Earl10

Osvěžení v podobě mladé generace nebylo zas tak zábavné jak se očekávalo. James Franco víc twitteroval než moderoval, ale zase bylo vidět, že je v pohodě a tréma mu nic neříká. Anne Hathaway byla velmi příjemná a zmákla to celkem slušně. Takže co se týče moderování, průměr. A tak vypadal i zbytek večera. Bez zajímavějšího nápadu, kromě občasného nakouknutí do historie. O vtipné momenty byla nouze. Pobavit se pokoušeli třeba Downey jr. a Jude Law, takže zas takovej průser to nebyl. A co se týče výsledků, tak jsem spokojen tak napůl. Nejvíc mě potěšilo ocenění pro Natalii Portman, škoda jen že skvělá Černá labuť jinak příliš neuspěla. Překvapivé vítězství Toma Hoopera a obrovské zklámaní, že si Hans Zimmer neodnesl sošku za skvělou hudbu k Počátku. A také, že nebyl vůbec nominovaný Christopher Nolan. Jinak celkem spravedlivé. Byl to můj první přímý přenos Academy Awards, takže pro mě příjemná noc strávená v pražském kině Světozor! [viděl v kině přímý přenos] [60%] ()

Eraserhead

Jedna hvězda dolů za kamenného Franca (když nastoupil Billy Crystal, šlo to rázem o pár levelů výš). Druhá hvězda dolů za neudělení ceny Davidu Fincherovi! ()

cab

Castecna spokojenost s vysledky, ale o to mensi s nudnym az fadnim prubehem pod taktovkou k sobe se nehodiciho paru (James Franco a Anne Hathaway). Po par dnech cely galavecer vysumi z hlavy a zadna scenka neni hodna zapamatovani. Doufam v napresrocni napravu. 50% ()

Itar

Zdlouhavé, prokládané humorem místy hraničícím s trapností. James Franco neviděl charisma ani z jedoucího vlaku a samotná koncepce celého večera tomu také moc nepomohla. Dvě hvězdičky za Kirka Douglase, dua Downey Jr./Law a vkusně zpracovaných nominačních trailerů. ()

katchi

Tak mám za sebou svoje první noční vstávání kvůli Oskarům a musím říct, že jsem unešená. Nějak nechápu, že až letos jsem se odhodlala tuto show sledovat živě. Co se týká moderátorů, tak Anne i Franco působili poněkud nemastně neslaně.Čekala jsem, že se budou více bavit, ale tak co. Ještě v tom nejsou tak zběhlí. Z výsledků mám radost. Koktavému králi jsem to přála daleko více než Facebooku. Colin Firth byl jasným vítězem, Natalie Portman taky, ta neměla letos žádnou konkurenci.Velmi mě i potěšili 4 oskaři pro Počátek. I když jde jen o technické kategorie. ()

TheKiw

Samozřejmě nemůžu hodnotit udělené ceny, to je nesmysl (A musel bych být na Akademii za The King's Speech a Hoopera zlý). Samotná show se sice nesla v příjemně snesitelném duchu, ale nešlo o nic extra povedeného - celý koncept strojenosti a připravenosti by měl doznat změn. Těch pár skvělých momentů to vytáhlo na 3 hvězdičky - Kirk Douglas, některé Francovy výborné hlášky nebo příjemně roztomilá Anne Hathaway. Hugh Jackman je ale Hugh Jackman. ()

dehlie

hodnotenie výsledkov nechám na neskôr, keďže všetky nominované a víťazné snímky som nevidel, ale čo som videl a už nechcem je franco a hathaway ako moderátori. ()

LBsmoke

totálně trapně Hathaway a Franco.. aspoň tu jednu hvězdičku za Douglase který to zandal drsně.. a s oceněníma to nebyl naštěstí průser.. ()

Kratoc

Alec Baldwin a Steve Martin jsou stále nedostižní. James Franco působil jako robot, který stál naprosto bez grimasy, pohybu a v protikladu k němu naprosto afektovaná Anne Hathaway. Nakonec nejlepší byl vážně Kirk Douglas (i když jeho angličtině aby čert rozuměl, naštěstí toho moc nenamluvil), Sandra Bullock a Colin Firth ve své děkovačce. Příště to asi chce méně progresivního mládí a více zkušeností. I když pravda, úvodní scénka parodující nominované filmy byla velmi výživná, bohužel pak už to šlo dolů. P.S. A nepochopil jsem ten dětský sbor na konci. Zpívat neuměli a i když jim neberu nadšení pro věc (a afektovaného dirigenta), tak si nemyslím, že to bylo důstojné zakončení. ()

camper

Mě se to líbilo, možná proto, že nemám s čím srovnávat, byla to první Oscarová noc, kterou jsem viděl. Dokonce jsem si dopřál přímý přenos ve Světozoru. Škoda, že jsem ve finanční krizi a nemůžu si dovolit chodit do kina, to bych viděl více, než jen film Den a Noc, který byl nominovaný v kategorii krátký film. ()

Nexík

Konečně se dočkala Natálka - tak dlouho jsem jí to přál :) !... Jinak se zbytkem jsem tak nějak spokojený. Jen je ještě škoda, že Tangled neproměnilo svou nominaci. ()

Domec

Je pravda, ze letos udileni ven bylo slabsi nez v predchozich letech. Nebylo to tak vtipny a tim se vecer (2:00-5:40) tahnul opravdu pomalu, a to hlavne u udileny technickych cen, ktere nejsou pro mne zas tolik zajimave. Oscari by jeste sli, ale to co predvadej komentatori z HBO je opravdu hruza. Takze jsem se prvni pulku modlila aby uz zklaply a druhou jsem premejslela jestli jim dat mute. Takze uz jenom diky nim jsem si predavani cen nemohla tolik uzit. ()