Kvety vojny

• Česko Květy války (viac)

Válečný velkofilm od režiséra filmu "Hrdina". V roce 1937 stojí Nanking v přední linii války mezi Čínou a Japonskem. Když útočící japonská císařská armáda obsadí hlavní město Číny, zoufalí civilisté hledají útočistě za zdánlivě ochrannými zdmi západní katedrály. Tady nalezne úkryt i John Miller, uvězněn uprostřed válečného chaosu a následné okupace. Připojí se k němu skupina nevinných školaček a třináct kurtizán, které jsou stejně jako on odhodlány uniknout hrůzám, které se dějí za kostelními zdmi. Nakonec je to hrdinský čin, co vede zdánlivě nesourodou skupinu zpět do boje ve snaze přežít násilí a pronásledování ze strany japonské armády. (oficiálny text distribútora)

JohnCoffe

Čekal sem uplně ale uplně něco jiného ..Ale... Za prvé: sem vlastně poprvé zjistil že Japonci ještě před válčením s Amíkama napadli takovou velmoc jakou je dnes Čína ( dřív to tam bylo s armádou asi těžce na křížku ) !!! Za druhé : Bale konečně po delší době ze sebe vymáčkl něco navíc ..Za třetí : ty Asiatky jsou stejně šťabajzny :) ...spousta patosu a na začátku dobrá akce = 80% ()

Daggeron

Pokiaľ by si Flowers of War zachovali strhujúce tempo a napätie z úvodnej polhodiny, možno by sme dnes hovorili o jednom z najväčších filmových prekvapení roka. Keby sa Yimou Zhang sústredil viac na zobrazenie japonskej invázie a Nankingského masakru, možno by sme dnes hovorili o jednom z najkvalitnejších diel svojho žánru. Začiatok je režisérsky dokonalý a prostredím, atmosférou, ozvučením a celkovým vykreslením vojnových scén by hravo dokázal konkurovať aj slávnym a úspešným snímkom, akým je napríklad Saving Private Ryan. Vďaka výbornej práci s kamerou a strihom mimoriadne precízne zachytáva dôsledky vojny v jej neprehliadnuteľných detailoch - zdemolované ulice a mestá, strach a beznádej v tvárach obyvateľov či brutalita a miestami až neznesiteľná odpornosť okupačnej armády. Komornú a drsnú atmosféru si film udržiava aj naďalej (s občasným odľahčením u Christiana Balea, hlavne v prvej polovici), ale to je asi tak všetko. Vojna ustupuje a na jej pozadí dochádza prostredníctvom konfliktu dvoch diametrálne odlišných skupín žien (prostitútky a študentky v kláštore) k snahe o emocionálne ovplyvnenie diváka. Na prvý pohľad zaujímavý námet, ale aj kvôli nie úplne uveriteľnému záveru a s tým súvisiacej transformácii vzťahov vo vnútri skupiny išiel príbeh mimo mňa a zanechával ma po väčšinu druhej polovice citovo chladným. Východoázijská hudba je miestami príťažlivá, ale jej potenciál zostáva nevyužitý. Tvorcom však vyšiel ťah obsadiť do hlavnej úlohy známu hollywoodsku hviezdu. Christian Bale si svoju rolu značne užíva, predvádza pre neho tak typickú škálu rôznych hereckých polôh a celému obsadeniu suverénne dominuje. V konečnom hodnotení filmu ide o ľahký nadpriemer pohybujúci sa na hranici troch a štyroch hviezd, k vyššiemu počtu sa napokon prikláňam predovšetkým vďaka naozaj úchvatnému Baleovi. ()

pafka

Co k tomu rict. Kamera naprosto uzasna - ale pro nas pomerne dost nezvykla - a proto vyjimecna. Snad jedina vec, ktera mi tu vadila byl takovy srdceryvny a pomerne dlouhy patos pred vyvrcholenim deje. Ale to je mala chybicka, jinak vetsina veci byla vyborna. Rozhodne uplne jine dilko, jinak natocene, nez na je jsme zvykli. ()

kubilov

Christian Bale se po takřka čtvrtstoletí vrací do období druhé světové války do Číny, kde má tentokrát trošku jiný úkol než když byl jako náctiletý v japonském zajateckém táboře. Musí uhlídat celý klášter plný mini jeptišek, luxusních kurev a jednoho blbce před krvežíznivými japončíky, kteří by na nich velice rádi spáchali harakiri. Ale tak chápu, že za to Christian dostal asi pěknejch pár milionů Jüanů. ()

Sticks

Bale ukazuje Číňanom čo je Amerika. Jedna hviezdička dosiahnutá za občasnú kameru. Inak hnus, zbytočnosť, retardácia najmä v námete a scenári a v ostatných končatinách filmu. ()

Ikewoo

Nutně se vkrádá srovnání s Nanking! Nanking! a navzdory rozpačitému začátku (ne, že by ty bojové scény byly špatné, ale Bale tam příšerně ztrácí) to nedopadlo u mě nakonec tak špatně. Ale je to brutální, tak jak to Asiaté umí. ()

jungewolf

Vynikající film, kde byla spíš jen naznačená bestialita Japonců pokračující dál za 2.světové války, tj. od 6.prosince 1941. Např. jejich řádění v (na Britech) dobytém Hongkongu koncem prosince 1941 (byli horší než chorvatští ustašovci ... ) . O jejich kanibalismu na několika dobytých pacifických ostrovech nemluvě ... . Dávám 5 * a 80 % . ()

lajkaof

Ač se mě události v Nanjingu dotýkají víc než ostatní, nemohu dát víc jak tři hvězdy. Pokud srovnám filmy, které byly natočeny o Nanjingském masakru, tento z nich byl nejslabší. Film byl prostě moc natažený. Musím však vyzdvihnout herečku Ni Ni a Balea ty se zhostili svých rolích skvostně. P.S: S tímto filmem si odnáším stále se zvětšující nenávist k japoncům. ()

joseee

Zhang Yimou, ktory doteraz odmietal robit sucasne filmy (aby sa vyhol spolocenskej kritike) natocil pribeh, ktorym posteklil po brusku komunisticke resp. velkocinske citenie a chce utocit na Oscara. Upodozrievam ho tiez, ze tuto temu si vybral aj preto, ze mu dala moznost zase spravit komparz mladych hereciek a najst nove "nevinne" typy, ktore ma rad. Co sa tyka aspiracii v Hollywoode, incident ktory vyvolal Christian Bale pocas nedavnej navstevy Ciny, istotne neprispel k aspiracii na Cenu americkej filmovej akademie, nechajme sa prekvapit. Komunisticka cinska vlada musi byt vsak spokojna, ze aspon jeden vyznamny umelec sa "nezapredava Zapadu" teda nekritizuje sucasne dianie v Cine. Ide zjavne o snahu poucit svet ako sialeni Japonci nivocili dobry cinsky lud v Nankingu. Ano, svet by o tom mal vediet a zatial svetovych filmov bolo o tomto natocenych nevela. Je tu aj americky hrdina symbolizujuci spojenie a spolucitenie Zapadu a vdaku za pomoc (s cielom ziskat sympatie). Nuz, ked uz sme cervenych bratov prekukli a sme pripraveni na najhorsie, tak k samotnemu filmu: Nepochybne, je velmi kvalitne spracovany. Osobne ma velmi pobavili kurtizany, aj ked trosku malo naturalisticky zobrazene (Cinanky si dost pravdepodobne podpazusie v tom case neholili, a o to tazsie pocas vojny). Naturalizmu si uzijeme v zobrazeni japonskej brutality a uchylnosti. Najdolezitejsiu postavu hra velmi profesionalny Christian Bale, je hadam 60% filmu a ma najvacsiu zasluhu na tom, ze film predci ocakavania a obavy, clovek sa pri nom nenudi. ()

Mathyen

to, co se dělo při dobývání Nankingu, to byly zvěrstva, ...a tenhle film... bere to sice z pohledu za hradbou kláštera plnýho žen, ale i přes ty zdi je cítit obrovskou bezmoc a bolest. Bez Balea by to asi nebyl takovej zážitek, ani by mě asi nenapadlo jít na čískej film, ale jsem rád, že mě právě tak dobrej herec vyvlíkl z prvo-dojmů a ukázal, že i na dálným východě můžou vznikat zajímavý kousky. Je to jiný svět, ale přece tak blízký a film se skutečně poved 7/10 ()

aannemer

Kdyby to nebylo tak dlouhý, kdyby ty holky tak příšerně nevřískaly, kdyby se z Baleho během jedný rány do hlavy nestal z arogantního šupáka neskutečný lidumil atd., nebyl by to tak hrozný film. No, jednou to šlo, ale stejně nevěřím, že by tu závěrečnou fintu Japončíci neprokoukli už v začátku. No, tři hvězdy, víc ne. Hlavně za brilantní válečné scény v první čtvrtině. ()

Paranoir

Kvalitne natočená vojenská dráma z iných oblastí, na aké nie sme zvyknutí. Zaujímavý pohľad na čínsku kultúru, ich zvyky a chápanie hrdosti, boja a odvahy. Pekný silný film s vojnovou tématikou na večer ()

ludovit14

Raz,keď vyrastiem chcem NI NI a bodka,!Najväčšia spokojnosť čo sa týka her.výkonov a príbeh ktorý bol na vysokéj úrovni!!!Made in China-NNNNNIIIIIIIIIIIIIIBALE zase raz dokázal,ako sa má podávať 100 per. herecký výkonHOD:90%!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Zizou_

Podíval jsem se na to kvůli Christianu Balovi - nelitoval jsem. Vynikající. Jinak od Christiana už tradičně brilantní výkon. ()

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)