Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

ScreamJay

Terminátor, artróza, mokasíny a dioptrický brejle aneb jak jsem čekal větší bordel na hranicích Mexika (!!!) Né že bych si musel mazat klouby opodeldokem, ale jako pamětník zlatý éry videopůjčoven jsem si skutečně ještě jednou chtěl říct: "Hej, už si viděl ten novej film se Schwarzeneggerem?!" Arnold, to je něco jako Clint Eastwood, kůže už na něm plandá jak pysky utahanýmu blodhoundovi, jeden univerzální výraz, ale přesto je to pořád TEN Arnold, osmdesátková nostalgie ověšená municí. The Last Stand ale zas tak nostalgicky nevnímám, spíš jako scénáristicky odfláklou jízdu, která ve stěžejních momentech šlape sotva na půl plynu. Jak se dneska některý akčárny ženou do antigravitační absurdity, tady je to naopak všechno neskutečně pomalé, vláčné, bez energie. Takže sem v závěru nevěděl, jestli Arnolda víc sere nijaký Eduardo Noriega nebo blížící se důchodová reforma. Moderní western? Ani zdání! Od režiséra s takovou pověstí, jako má Ji-un Kim, bych čekal mnohem víc, než jen řemeslnou legrácku bez pořádně intenzivní akce. Díky bohu za ten kulomet wehrmachtu a slepě naivní radost z toho, že HE IS BACK, AGAIN. [final rate: 65%] ()

3DD!3

Vidět ten film tak před deseti lety, samou radostí bych si ucvrkl do trenek. Máme tu parádní sporťáky, sličné děvy a hlavně Arnolda! Na ksichtu mi ale přibylo pár vrásek (nutno říct, že méně než Rakouskému dubu) a chci už trochu víc. Pořád je to, ale více než slušná zábava, která místy velmi příjemně překvapuje. Jednoznačným kladem je Ji-un Kim, který ždíme z toho co má maximum, pomrkává na staré westerny, je řádně krvavý a snaží se nejít obvyklou cestou a když už musí, utahuje si z toho. Po herecké stránce jde o neurážející standard dělající křoví staroušovi Arnoldovi, který je přesně takový jak ho máme rádi. Knoxville naštěstí moc neotravuje. Je tu několik opravdu povedených scén, které KONEČNOU táhnou do nadprůměru, z nichž nejlepší je geniální honička v kukuřici. Hlavně Arnold se tu vrací s takovou parádou jaká se sluší a patří, škoda že ho v kinech nevítá víc lidí. ()

Hitman_47

Ji-un Kim opět nezklamal a natočil s Arniem skvělou poctu 80kovym akčňákům jak má byt ! Arnold tu opět hraje Terminatora a nikdo s tím absolutně nemá porblém a když porcuje borce ve dví gatlingem tak stále vypadá kultovně až z toho bolí koule ! Fakt škoda, že si film na sebe nakonec nevydělal... ale třeba to celé zaplatil General Motors, bo ve filmu se výhradně jezdí s jejich kárama :)) ()

Kaka

Tady tvůrci naštěstí celkem rychle pochopili, že se nebude opakovat například T2 a že to s Arnoldem "přímo" už nepůjde. Tak na to šli chytře oklikou. Díky šikovnému střihu a prací s kamerou se na hlavního hrdinu dá celkem obstojně koukat, ačkoliv mnoho jiných věcí je zde přímo k uzoufání. Proklatě nudný a obyčejný záporák, nekonzistentní akce (výtečně stříhané záběry se prolínají s těmi ukrutně nepřehlednými a zmatečnými), nevyrovnané tempo, průměrné hlášky. Občas jsem cítil až brakovitý feeling. Ano sebeparodie nezaškodí (ono také občas nic jiného nezbýva) a je to ještě stále docela svěží věc, ale nic převratného nečekat. Není to po tvůrčí stránce nikterak progresivní, ani chytré. Jen průměrný akčňák s pár velmi zajímavými honičkami v kukuřici. ()

Spiker01

Last Stand je absolutně nedoceněný film. Moc jsem toho od návratu mého oblíbence Arnolda Schwarzeneggera nečekal, ale byl jsem opravdu hodně příjemně překapenej a po celý film jsem se bavil. Ji-un Kim rozhodně neodvedl špatnou práci a ačkoli se to od něj nečekalo, připravil Arnoldovi důstojný debut. Film je plný stylových hlášek a akce, rozhodně vám na to doporučuji zajít do kina. Velice mě mrzí, že diváci film nedoceňují a do kina nechodí, z toho vyplývá že Konečná se při rozpočtu 45 mil.$ nejspíš zaplatí až dvd a blu-ray. To samé s Bullet to the head. Je mi jich obou líto...100%...[13.02.2013_Cinestar_Černý most] ()

Falko

Konecne prva hlavna uloha Arnolda po TERMINATOROVI 3: VZBURE STROJOV (2003) a hned celkom slusny, hlavne nie nudny film. Jasne, ze tento film nepriniesol nic nove, co by sme nikdy nevideli, ale to nebolo ani zamerom filmu. Arnold nam sice zostarol, ale stale dokaze zahrat slusnu akcnu postavu v dobrom akcnom filme, pretoze pri jeho poslednych akcnych filmoch pred Terminatorom 3 (2003) a po PRAVDIVYCH KLAMSTVACH (1994) som mal obavy, ze snad to nebude zase len jedna z tych beckovych jednohubiek, spomenul by som napriklad LIKVIDATOR (1996), KONEC SVETA (1999) alebo PROTIUDER (2002). Zatial vyzera do buducnosti jeho filmografia viac, nez zaujimava, tak som zvedavy, ake budu jeho dalsie filmy, na ktore urcite pojdem do kina. Predsa len som vyrastal na jeho filmoch, takze dovod na radost mam. ()

Nevka

Po dlouhé době opět klasický Schwarzenegger se spoustou krve, zbytečného násilí a trochu větším pupkem. Honička v obilném poli byla výtečná a duel na mostě taky. V rámci žánru výtečné a já osobně to chválím. ()

castor

Tak trochu nadržená filmařina. Jen škoda, že není ještě víc nekorektní. Jakoby se vždycky na poslední chvíli tvůrci (producenti) zasekli a řekli, že tohle nebo tamto je už moc, takže raději trochu ubereme a uděláme krok stranou. Chyba, velká chyba, protože hlavní hrdina stále bez větších obtíží uhraje původního Johna Matrixe. Arnie se tak vrací v oldschoolovém béčku o šerifovi malého městečka poblíž mexické hranice, co srovná do latě partu drogových překupníků, za kterými v luxusní káře míří uprchlý boss, který měl toho času vyčkávat v cele smrti. A nutno podotknout, že onen aktuální model Arnieho stále chutná. Pořád má čich na slušné látky, pořád ví, s kterým režisérem do spolupráce jít. Jede v osvědčených kolejích a ignoruje ty, kteří chtějí pravidla žánru měnit. Vytknout by se dal poměrně dlouhý rozjezd, zamrzí i lehce zakřiknutý dojezd. Ji-un Kim, rodák z korejského Soulu, ale do každé slabší scény přidává řízný vizuál. Novinka Bullet to the Head od Slye (s o dost vydatnějších rozpočtem) dopadla o poznání hůř. Tady za málo muziky dostáváme hodně slušné akce a pořád absolutně spolehlivého rodáka z Thalu poblíž Štýrského Hradce. Lehce nadnesené, ale přesto čtyři hvězdy!! ()

ClintEastwood

Já toho chlapa přes naše město nepustím. Ne bez boje! Velký comeback největšího akčního hrdiny dopadl nad očekávání dobře. Až na několik minusů (tradičně otravný Knoxville, nesmrtelnost některých lidí, přepálené - za vlasy přitažené honičky či auto s podvozkem 7cm, brázdící si v klidu kukuřici) nemám moc co vytknout. Poctivá práce, která nenudí, akce, která má spád a solidní herecké obsazení, jsou zárukou slušné podívané. Arnold vysype z rukávu několik podařených hlášek a v závěru se vrátí do 80. let, kdy kosil mnohem větší padouchy a monstra, než byl Eduardo Noriega. Je už starší, ale pořád frajer. Nebýt však ve filmu on, jednu hvězdu si z mého hodnocení odečtěte. P.S. Když Arnie řekne, že to neudělala normální zbraň, tak nápadně mrká, na fanoušky senzačního Predátora (1987). Stejně jako v závěru, kdy se záporák zeptá bývalého guvernéra - sakra, kdo vůbec jsi?! Mně se Konečná líbí čím dál víc. ()

Rex Mundi

Starý dobrý Arnie v klasickej úlohe, ktorá mu sadne. K tomu zopár chutných čerešničiek (arogantné FBI) a fajný záverečný súboj a je z toho excelentné guilty pleasure :-) ()

D.Moore

Vynikající moderní western, ve kterém je naprosto všechno, co v něm být má. Plus Arnold Schwarzenegger. Akční scény jsou nápadité a navíc přehledné, herecké obsazení jedna báseň (vyžívající se Peter Stormare!), scénář se veze na nostalgické vlně a díky štědré porci humoru si může dovolit používat i otřepaná klišé, aniž by to člověku začalo lézt na nervy či krkem. Arnold je v roli nekompromisního rakouského nárazníku, který se postaví do cesty prchajícímu grázlovi, prostě báječný. Kritizovat jeho herectví nemá cenu - je to pořád ten samý akční borec, jemuž stačí říct jednu větu, jednou hodit drsným pohledem, pak vystřílet jeden zásobník a vše korunovat jednou vtipnou hláškou. Konečná je zábavná (opravdu dlouhá přestřelka odlehčovaná vtipnými momenty všeho druhu), Konečná je napínavá (první střet se Stormareovou bandou), Konečná bere dech (autohonička v kukuřičném poli mě opravdu odrovnala), Konečná je o hodně lepší než Expendables 2 a stačí jí k tomu překvapivě málo (závěr na mostu). ()

kulyk

Tak spíše ne-e, než jo-o. Očekával jsem osmdesátkovou poctu, pomník a trošku té sebechvály. Obdržel jsem samohanu v dosti nevzhledném hávu. Verbitch si to zase shrnul tak pěkně, že na něj s radostí odkazuji a pošetřím si díky tomu klávesničku (Herr Jirži, mě naopak džekec Noksfile líbila se. Ona ten posletni důfot, že to dochledět do konec, ja? Chumor a tak dal. Sranta to plpy jak minister Bendl, ale poržhad ještě natpruměr oproti sbytek filma). ()

Niktorius

Solidní přestřelky a potěšení z toho vidět zase v akci starého dobrého Arnieho jaksi nedovedou převážit scénář, který by se spíš hodil k nějaké televizní okrajovce a jehož největším problémem je řada přihlouplých a absurdních kliček, které mají vysvětlit, proč je Ray se svou svéráznou partičkou na mexické zlosyny sám. Laciný a otřepaný humor mne také nenadchnul - sorry, ale v roce 2013 se nehodlám smát scéně, v níž vetchá stařenka popadne deštník - ehm, brokovnici - a rozhodne se to natřít urostlému bídákovi. ()

Spooner

Jo Arnie, když už máš na starý kolena točit nový akční fláky, tak rozhodně takhle. S fyzičkou už sice na tom není bývalý guvernér jako dřív a v závěrečné bitce jeho bojový styl spíš připomíná Buda Spencera, jinak si ovšem Arnold krade celý film pro sebe a ve výstřílení nábojnic a procedění výtečných hlášek nemá konkurenci. Tady prostě co věta to perla. Ji-un Kim navíc akční legendě dosti pomáhá a nabízí vizuálně výborný film se slušným tempem a nářezovou akcí. Navíc se to nebere vůbec vážně. Jen škoda ospalejšího úvodu a poněkud slabého záporáka, který sice umí udělat hezkou reklamu Chevroletu, ale jakmile promluví, tak je zle. I tak ovšem nostalgický a zábavný návrat, jak má být. Arnie, chyběl si nám. 70% ()

Wacoslav1

Davny buh akce se nam vratil po Expendables 2 pro mne neexistoval ocekavanejsi film nicmene moje pocity jsou lehce rozporuplne kdo ceka akcni narez od prvni minuty bude asi zklaman fakt je ze film je dost ukecanej a v prvni pulce se az na docela originalni unik hlavniho hajzla nic moc nedeje a samotny Arnold je v akci vseho vsudy asi tak 20 minut z celyho filmu na druhou stranu svizny finale nam vsechno vynahradi bohate se hlaskuje obcas sem se pekelne zasmal a napad dat toho silence Knoxvilla vedle Arnieho neni vubec spatnej je to spravnej cvok a predvede i jeden kousek tak trochu ve stylu Jackass zkratka narozdil od vetsiny zdejsich komentujicich mi tam docela zapadal jenom ti zaporaci jsou nevyrazni ze by je hanba mela fackovat ten Noriega nebo co je zac to je vyslovenej traged nevyraznej Stormare sice o tridu lepsi ale zase pro zmnenu se zoufalym nedostatkem prostoru jinak co se Arnolda tyce mam porad takovy dojem ze to co nam serviroval v Ex 2 i tady je porad jenom takova ochutnavka a hlavniho chodu se teprve dockame aspon doufam kazdopadne je tu sympatickej jako vzdy neboji si ze sebe udelat srandu a skalni fanousky rozhodne potesi jenom se proste nemuzu zbavit pocitu ze jsem cekal vic takze celkove vzato Last Stand je kvalitni oddechovka ktera urcite svym tezkym osmdesatkovym lookem potesi vsechny oldschol fanousky ale uz ted si troufam tvrdit ze status jakesi kultovnosti kterou uz ted urcite maji lonsti Postradatelni 2 ziska jen tezko rozhodne prijemna jednorazova zabava ale nic co by se nesmazatelne vrylo do pameti a to si nejsem tak uplne jisty jestli byl zamer kazdopadne nadseni z navratu nejvetsiho akcniho borce vsech dob je nezmerne a proto i pres chyby ktere jsem v komentari popsal palim tomuhle flaku plnej pocet Arnie si to rozhodne zaslouzi! ()

Davies182

Arnold se možná mohl vrátit v lepší formě, ale těžko stylověji. The Last Stand je ukázkové "áčkové béčko", provázené mj. jedněmi z největších výbuchů smíchu v kinosálu od amatérského filmu na konci Super 8 - což je naštěstí myšleno jako pozitivum. Politováníhodné americké tržby bolí o to více, protože tohle si jeden z nejkrystaličtějších akčních snímků poslední doby rozhodně nezasloužil. Evropo, předveď se! P.S. Ji-un Kim a jeho práce s krvavými vizuálními efekty bere dech, ten chlap snad normálně nechal herce střílet do živých lidí! ()

petero

Náramne som sa potešil, keď si za svoj návrat do hlavnej úlohy po dlhých 10tich rokoch Arnold Schwarzenegger vybral film pod taktovkou môjho najobľúbenejšieho kórejského režiséra Jee-woon Kima – vyzuálne veľmi nadaného režiséra drsných príbehov s jemnou dávkou poriadne čierneho humoru. Vo svojom americkom debute je však podľa očakávania umiernený, no The Last Stand i keď sa stal prepadákom, rozhodne nebude robiť hanbu vo filmografii ani jednému z nich. Po čiernom humore neostala ani stopa ale odľahčené prvky našťastie ostali – prestrelka drsných nájomných zabijakov so zástupcami šerifa v mestečku (scénku s Luisom Guzmánom asi poniektorý neprehltnú), inak krásne to rôznorodá a jednoznačne sympatická partia od Jaimie Alexander po Johnnyho Knoxvilla ktorý je asi prvý krát znesiteľný. Vizuálne je film lahôdka hneď od úvodných titulkov až po záverečnú naháňačku s fárami v kukuričných lánoch (milujem naháňačky na autách v kukuričnom poli a práve v Arnieho filme je top =)). ()

gogo76

Hlášku " I´ll be back" Arnold naplnil. Strašne som sa na jeho filmový návrat tešil. Po jeho mini vystúpení v Expendables I, II, ma jeho forma a" herecký výkon" veľmi nepotešili a v duchu som si vravel, ako jeho návrat dopadne... Dopadol nad očakávania dobre. Arnold sa vrátil v plnej sile, v dobrej forme a sem tam vykúzli niečo ako herecký výkon, ale na to on nikdy nebol. Kórejske filmy majú v poslednej dobe zvuk, preto ma réžia "made in Korea" potešila. A je to aj trochu vidieť. Po toľkých akčňákoch, čo človek videl, mi to prišlo naozaj zaujímavé. Napriek tomu, že vieme ako to skončí, je príjemné sa na film pozerať. Nechýba humor, krvavá akcia, dobrí herci vo vedľajších úlohách ( aj "Pachanga" tu je, kurva jedna....) a samozrejme kráľ akčných filmov- Arnold. Po rozvode s manželkou Arnold asi "zabúda prácou", jeho diár je nabitý a zdá sa, že sa máme na čo tešiť. Arnie, tvoj come back sa vydaril! 80%. ()

pepo

Sklamanie.Matný tieň Arnoldovych úspechov. toto je skôr na úrovi Raw Deal a Running Mana. Tretia * čisto z nostalgie a strachu, že arnie už nebude nikdy back :( ()

Xmilden

Akčňák s westernovou inspirací. Do městečka mají přijít po zuby ozbrojení banditi a je třeba je nejen zastavit, ale i zneškodnit. Arnold je ve formě, ale tuším že tahle role je pro něj hodně veliký strop toho co mu divák je ještě schopen odpustit. Stallone vypadá v novějších filmech lépe. Arnold je přesvědčivý jen v mluvených pasážích, ale tomuhle dědkovi prostě jen těžko uvěříte že dokáže vyskočit s chlapem z okna na ulici. Příjemnou atmosféru to má, záporáka taky, Forest Whitaker je skvělá volba. Ostatně casting není vůbec špatný. Koho bych klidně vynechal je šerifův mladý zástupce, který to na začátku koupí. Takže ....Arnií vítej zpátky, škoda ale že návrat trval tolik let. 55% ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)