Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

Tom Hardy

Nebýt prostější zápletky a postavy Johnnyho Knoxvillea, která se svým pojetím do filmu zoufale nehodí, mohlo to být naprosto čistých 80%. Takhle je třeba přivřít oči, vzhledem ke kvalitní akci, pěknému vizuálu, památným hláškám a příjemné sebeironii, kterou božský Arnie projevuje, to ale není vlastně tak obtížné. Sice "jen" 70%, ale zatraceně pevných pro poctivě odvedené béčko v áčkovém balení. A nejmilejší překvapení? Arnold na to i po letech má. Vypadá výborně! ()

POMO

Sympatická herecká zostava v akčnej jednohubke, ktorá občas prekvapí dobrým nápadom a občas zatrpkne lacným klišé. Arnold, veľké zbrane, sexy kočky, rýchly šporťák s honičkou v kukurici, atď. Celkom zábavné, a určite lepšie než sľuboval nemastný-neslaný trailer. ()

verbal

Dobrá zpráva pro všechny atrofované, plešatějící otyloně, kteří v osmdesátých letech tahali na rameni svlečení do půl pasu nějakou tu třímetrovou kládu, aby udělali dojem na naondulované kikiny v plísňácích a síťovaných tričkách a při funění na benčpresu téměř neheterosexuálně, závistivě pokukovali po vybledlých, pokrčených fotografiích Mistra Olympie ve slipech, vytrhaných ze Západoněmeckých časáků, a cpali se rozmixovaným tvarohem a drcenými skořápkami ořechů kvůli objemu. Guvernátor je back, jak ostatně sliboval už nořivřší se se vztyčeným palcem do ingotu se zkapalnělým železem. Roky jsou však neúprosné a už zdaleka nevypadá jako ten přežraný, stažený králík, co si při kolébavé, nemotorné chůzi o sebe frajersky odíral ochlupení na gigantických femorisech a jemuž jsme se všichni tolik chtěli podobat. To, co se z něj vrátilo, spíše připomíná přestárlého šarpeje, kterému někdo omotal kolem krku krepák, a jemuž by to s jeho striemi a nadměrně vytahanou kůži slušelo v dalším pokračování MIB. Avšak kult je kult! Arnieho akcent i po sto letech za oceánem pořád zní, jakoby se každou chvíli chystal navléci do kožených kalhot a začít jódlovat, a jeho herecký talent nehoblovaného prkna prostě přinutí každého pravověrného funouška zamáčknout nostalgickou slzu, trochu opět rozpumpovatl na Kettleru své kefírovité bicáky, ulízat přehazovačku a zkusit ještě z posledních sil zachránit nějakou tu Sáru Connorovou ze spárů robotického dilda. Ruku na Superanabolon, zrovna dvakrát triumfální návrat se nekoná. Možná je to tím, že si scénárista ještě nevšiml, jaký máme dneska rok a v jednoduchosti spojené s topornými hláškami už síla přeci jen není, možná tím, že tam musel za každou cenu narvat supertrapného Jackasse v roli Raimiho retardovaného bratra Mixéra, který by se měl raději nadále nechávat kopat do koulí, žrát hovna a vylizovat houmlesákům podpaždí v reality show pro obráběče kovů a debilní závozníky. Tak či onak, na upocené tři to s namoženým trapézem nakonec vydá a nezbývá, než se děsit, jak bude vypadat babí léto GerontoConana, povislého krále Aquilonie. ()

Matty

Arnold ztvárňuje postavu, která by před padesáti lety velmi slušela Johnu Wayneovi (srovnání s Rio Bravem je nevyhnutelné). Jenomže zatímco Duke bral budování vlastního kultu seriózně, kalifornský ex-guvernér projevuje mnohem vyvinutější smysl pro sebe-ironii, která se dotýká i „nedotknutelného“ tématu patriotismu. Oblíbený terč vtipů představuje Schwarzeneggerův pokročilý věk a pomocí střetů pomalejšího světa odpočívajícího šerifa s akcí napěchovaným světem celostátně hledaných padouchů je vyprávění strukturováno. Konečná je z její comebackové podstaty vystavěná jako návrat k žánrovým tradicím, pročež oldschool metody protřelého strážce zákona nutně přinášejí větší efekt než sebemodernější technika poněkud opožděných agentů FBI (ačkoli také šerif musel kvůli product placementu vystřídat koně za chevrolety). Lehce překombinovaný scénář využívá většiny klišé béčkových akčních filmů (naštvané vystřílení zásobníku, zrádce ve vlastních řadách) a maximálně vytěžuje fetiše dělající Spojené státy Spojenými státy (rychlá auta, silné zbraně). Skloubení westernové nostalgie s hyperrychlou akcí zde přesto funguje o poznání hůře než v Hodném, zlém a divném. Akční scény nejsou – zřejmě i kvůli nižšímu rozpočtu – dost přestřelené, padouch dost výrazný a film náležitě vygradovaný. Všechny vedlejší postavy jenom vyklízejí prostor pro Arnolda, který si bez přehnaného snažení pojišťuje své dávno zasloužené místo v pantheonu velkých akčních hrdinů. Bez něj by šlo pouze o ucházející akční vycpávku večerního televizního vysílání, ve které by zřejmě nikoho nenapadlo spatřovat místy podnětný příspěvek do diskuze o současné vlně retro akcí. S Konečnou se to má podobně jako s Postradatelnými - kdykoli je na plátně akční legenda (zde bohužel jenom jedna), zábavnostní hodnota letí prudce nahoru. Jsem ale přesvědčen, že kdyby měl Kim větší režisérskou volnost, jde o mnohem masivnější akční nášup, u něhož budou snáze rozpoznatelné momenty prostě špatné a špatné záměrně (v duchu naivních akčňáků). Jako nový film s Arnoldem, jakého jej máme nejraději, uspokojující. Jako nový film jihokorejského mistra mnoha žánrů mírné zklamání. 65% ()

Tosim

Zpětně jsem si uvědomil, že jsem před časem přemýšlel, v jakých filmech by měl Schwarzenegger hrát a tohle je přesně ono. Nadhled, pomrkávání na diváka, pocitvá akce, nějaká ta osmdesátková explicitnost a závěrečný souboj tváří v tvář. Chybět mi nebude snad onen už přehnaný humour a špatná zadní projekce na mostě. Nadávat na Arnoldovo herectví by už bylo klišé, pokud je film kolem něj dobrý, nění o čem hovořit (i když tenhle typ akce pro mne nikdy nebyl klasikou a nejvíc mám rád Total Recall). Nakonec se ze snímku stalo nejspokojenějších 70%, které jsem za poslední měsíce udělil :o) ()

J*A*S*M

Tři hvězdy za to, že mě film i přes všechny mínusy (z mého subjektivního pohledu) bavil a neměl jsem nutkání jej vypnout. Zvlášť zoufalé jsou jakékoli pokusy o humor a smutně vnímám to, že Arnold svým nehereckým přehráváním nakazil i všechny okolo (Stormare!!). Záverečný fight na mostě už je pak skoro jak z nechtěné sebeparodie. No ... a přes tohle všechno jsem se zkrátka docela pobavil. ()

Enšpígl

No bylo mě trošičku smutno když jsme si čet články o tom jak Arnie a Sly mají na kontě propadáky a protože jsem přítel starých dobrých akčních časů, rozhodl jsem se, že zvednu svůj, ženami tolik obdivovaný zadeček a na 107 minut ho ubytuju v sedačce multikina. Jako já si nestěžuju ani na sedačku v multikině ani na film. Samozřejmě můžeme spekulovat jak ten film byl ve stínu reflektorů, kdyby v něm nehrál big Arnie, ale taky na to můžeme mrdat a já volím druhou variantu. Osobně jsem se na film těšil a taky trošku obával, ale Arnie ze sebe mačká osmdesátky jak může a já spokojeně předu, protože všechny ty akčnáčky dnešní doby typu spidermana jsou tak nuceně cool, až mám pocit, že sleduju omalovánky, plnejch učesanejch chlapců - manekýnů ve značkovým oblečení, kterým dá marketing dotyčnýho hollywoodskýho studia nápis akční hrdina a vypustí ho rejžovat zlaťáky, jenže já mám radši chlapáky ze starejch časů, co vezmou pořadnou flintu a ulevěj přelidněný planetce o několik zbytečných existencí a neřešej zda maj na hlavě holubí hnízdo. A taky mám rád chlapy co nelítaj dvacet metrů nad zemí přivazený za ocelový lanko a jakože karate, ale co uměj dát starou dobrou ránu pěstí a ucedit u toho sarkastickou hlášku. Jo to všechno mám rád a je fajn že s tím vším co na akčnácích miluju jsem si tady moh podat ruku a říct "těší mě". Tak vítej zpět Arnie, rád vidím že si opustil brány politiky a nastoupil zase do továrny na sny, protože tam si vždycky patřil a doufám že už tam navždy zůstaneš a já se budu vždy těšit na tvou práci, chlapáku . ()

Cervenak

Asi hodinu je to prekvapivo vážny film s "nie až tak blbým" scenárom a roztomilým Arnoldom, ktorý stále nedokáže vysloviť zložitejšiu anglickú vetu, ale uzemňovacie pohľady hádže stále luxusné. Hladko to graduje... avšak potom príde iba priemerná polhodinová masakrovačka, ktorá sa z nelogickej westernovky (mesto) postupne zvrháva na nechcenú komédiu (most). Keby si film udržal ten tón z prvej hodiny, bola by to lahôdka. Ale v rámci žánru stále príjemná záležitosť. ()

Malarkey

Arnold Schwarzenegger je pro mě postava, která je u mě spojená se sobotním večerem, kdy jsem se pokaždé v televizi jako malý capart těšil na nějaký ten akčňák, kde by mě právě on nikdy nezklamal. Takhle to fungovalo celé mládí a já jsem si během toho na Arnolda tak zvykl, že se stal mým největším akčním hrdinou. Pak se na filmy vykašlal, čímž mě obrovsky zklamal, aby se v roce 2013 naplno vrátil a začal opět brutálně hláškovat. Když šel film Konečná do kin, snažil jsem si najít čas, abych na něj zašel. Nakonec jsem si ho v týdnu udělal, abych zjistil, že jsem v kinosále úplně sám, což mě hrozně mrzelo, protože si to podle mě taková persóna určitě nezaslouží. O to smutnější to je, když si uvědomím, že se vlastně jedná o naprosto upřímný nadhled Arnolda, který cynicky naráží sám na sebe a jeho guvernérskou kariéru. Do toho se ale jedná o super příběh, kde si zamilujete snad každou postavu z toho amerického ospalého venkova. Každopádně jsem s filmem měl jeden problém a to byla, občas moc bláznivá, kamera, za kterou se postavil korejský režisér Ji-un Kim. Je to docela zvláštní, že režisér, který ani neumí anglicky najednou točí návrat Arnolda Schwarzeneggera, každopádně dobrá, udělal to slušně, trošku neobvykle, ale dalo se to přelísknout. Snad jenom, že na takové natáčení nejsem zase tak zvyklý. Co se ale týče samotného Arnolda, nevěřil jsem, že by se vrátil v takové formě, jak ho znám, přesto ale předvedl naprosto skvělý výkon, který mě celý ten film prostě nepřestal bavit a já jsem rád, že se zase vrátil do hollywoodských vod. Snad je ještě trošku rozčísne. Mimochodem, když Arnold řekl tu poslední hlášku na emigranty do USA, došlo mi, že ryzích amerických herců, je v tomhle filmu pomálu. Účel? Možná, i tak se jedná o naprosto upřímný film, který 107 minut zaručeně nepřestane nudit a to je ten hlavní důvod, proč ho vidět a dát mu šanci. Arnold je prostě sympaťák. ()

T2

Rozpočet $45miliónovTržby USA $12,050,299Tržby Celosvetovo $48,330,757Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,464,777Tržby za predaj DVD v USA $6,415,790║ Príjemné návraty k akčným béčkovým 80.rokom pokračujú, Arnold sype hlášky ako za mlada, na staré kolená to dobre zvláda, o akciu nie je núdza(dokonca konkurujeme naháňačkam Rýchlo a zbesilo), troška svižnejšia réžia by tu nezaškodila ale zas nemôže byť všetko dokonalé, samozrejme neprídeme ani o dávku naivity, či strašne predlžované finále aj keď na prekvapenie príde len súboj jeden na jedného ale aj tak návrat posledného akčného hrdinu bol v skutku príjemné úderný. /80%/ ()

Marigold

OK, nechte hlavní postavu, která je napsaná někde mezi Waynem a Eastwoodem, hrát chlapa, který má těžký germánský akcent, v emocionálně vypjatějších scénách připomíná buldozer omylem zaparkovaný na výstavě jízdních kol a dělá fóry o tom, že je imigrant. Mázněte pod to soundtrack, který částečně frčí v těžkých basových ofenzívách, občas si šlehne modernu, někdy přeřadí na (asi ironickou) klasiku a často zajde pro fazole k westernovým předkům. A celé ať to natočí Korejec, aby to někdy připomínalo pohraniční western, někdy seriálový crap o texaských rangerech, někdy osmdesátkový akčňák a někdy modernu (furt jsem se nerozhodl, jestli ty überdigitální odstřihy v některých akcích jsou stylový záměr, nebo ne). Vznikne nejspíš film, který nejlépe funguje v segmentech, kde nikdo nehraje a nemluví. Problém je, že těch segmentů je tam moc málo a taky to, že Arnie ani v nové tisíciletí nehraje v komických / dramatických scénách o nic lépe než ve zlatých letech - a těch scén, kdy může po svém zaperlit sarkastickou hláškou je po čertech málo. Podstatný rozdíl oproti osmdesátkám je to, že už se na to nepohrnou davy. Škoda, poslední Postradatelní ukázali cestu, kudy tyhle staré tanky ještě projedou, jen to chce víc nadsázky, sebereflexe a méně pokusů "dělat charakter". Při závěrečné mlatě na digitálním mostě jsem se nedovedl rozhodnout, jestli cítit pobavení nebo lehkou lítost nad tou anachroničností. Kus od obojího nakonec, tahle Konečná. ()

Superpero

Měl jsem z toho pocit, jak ze starýho dobrýho akčňáku. Obyvatelé buranova jsou všichni sympaťáci a Arnold je super i s vrásčitym ksichtem. Je vidět, že režisér je z Koreje, protože asijská ujetost se projevila na postavě Johnnyho Knoxvillea, kterej tam běhá ve středověký helmě se štítem. Bohužel hlavní záporák byl necharismatickej debil a Forest Whitaker a FBI totální a meganeschopný kašpaři. ()

Fr

,,TOHO CHLAPA PŘES NAŠE MĚSTO NEPUSTÍM. NE BEZ BOJE“...... /// A to původně starej Árnie vočekával klidnej víkend.... Akční film pro začátečníky. Ti budou nadšení ze suchejch hlášek, z Corvette ZR1, ze střílení, a nebude je srát, že všechno (teda děj) je tomu tak stupidně podřízenej (třeba ta policejní slaboduchost). Čekal jsem víc. Čekal jsem famózní návrat legendy. Né, že by mě to nebavilo, ale žádný extra nadšení se nekoná. Dost mě mrzí, že jsem nepostřehl žádnej úšklebek ve smyslu – neber mě vážně…. ,,B“éčko, který pro zvýšení zajímavosti šahá do ,,C“éčkovejch vod. Ji-un Kima bych nezatracoval a Arniemu doporučuju, aby líp četl scénáře. Jinak se mu takovej Jack Reacher bude potupně tlemit do ksichtu. (a co teprv bratři Oodieovi!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli se Corvette ZR1 hodí do zemědělství. 2.) Chcu se vsadit, kdo je větší zombie - jestli Kája Gott nebo Arnold. 3.) Thx za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Nathalie

Tohle není Arizona, tohle je ARNIEZONA. Vždycky jsem chtěla závodit s Corvettkou a Bumblebeem v kukuřičném poli. Ale tohle je opravdu oldschool popkorn, dokonce tak oldschool, že už dost možná ani nežijí jeho pamětníci. Vlastně jsou tu jen jediné dvě aktualizace 21. století: mobily nevypadají jako cihly a neprůstřelné švýcarské bankovní tajemství už je minulostí. 70% ()

EvilPhoEniX

Oficiální název filmu NFS:Most Wanted! Arnold is BACK! Skvělý badass Eduardo Noriega: chlap vytvořen pro další generaci Akčních a Scifi filmů! Ji-un Kim a jeho tým udělali precizni práci. Solidní scénař s akcí bez jakékoliv mystifikace a pozornost detailů bez jednotvárnosti je nevšední. Humor, Střelba, Corvetta... Pecka ! Sex: NE! Násilí: Ano, kritické ! Scénař:Solidní! Herecké Obsazení: Ucházející ! Alkohol& Kouření: NE! ()

tron

„Videl som už veľa krvi a smrti.“ Arnold Schwarzenegger tu vôbec nie je zlý. Naopak, je jednou z mála vecí, ktorá v Konečnej funguje. Ale strašne mu to kazí nevydarený kasting (divný Rodrigo Santoro, čudný Peter Stormare, zvláštny Johnny Knoxville) a nezáživný scenár. Takisto réžia sa nevie odpichnúť od zeme; neustále čakáte, kedy sa rozbehne... a ona sa nerozbehne. Nekonečné scény s autom bleskovo frčiacim nočnou cestou začnú diváka štvať po pár minútach. Zloduchovia v čele s neviditeľným ústredným bossom o ničom. Mohlo by sa zdať, že mnohé zachraňuje Arnold, robiaci si sympatickú srandu zo svojho veku ("Ako sa cítiš?" - "Staro."), ale je to skôr smutná nuda, než akútna zábava. Aspoň ja som sa teda každopádne nebavil. Ani akcia ma nebavila. Len občas sa objavilo niečo, čo ma zaujalo, či už postava (Harry Dean Stanton), dialóg alebo hláška. Som sklamaný, Arnold. Výrazne sklamaný. Forest Whitaker to nevylepšil. ()

B!shop

Cekal jsem vic, o hodne vic. Pribeh naprosto jednoduchej a z nejakyho nahaneni drogovyho krale se za chvily stane lehce usmevna variace na vsemozny zavodni filmy, kdy je vzdy na silnici nejaka prekazka, pan velkej borec ve svy nadupany kare udela nejakej tricek a vymlety polisi zustanou jen cumet, pripadne lezet v kaluzi krve a mozku. No a vse to samozrejme smeruje k tomu zaverecnymu stretu s mocnym Arnoldem, kuli kterymu si tenhle film urcite pustilo 99% lidi. Ten je sice videt prubezne po celou dobu filmu, ale jen se tak poflakuje po meste a tak i kdyz se vlastne furt neco deje, cely se to tak nejak tahne a nudi. No a pak konecne pride zaverecna vyrubavacka, ktera je bohuzel ale sfouknuta prilis rychle, Arnold je viditelne unavenej a ani ty hlasky z neho moc nelezou a clovek si neuzije ani to hovado Knoxvillea. Kdyby byl zaver epictejsi, urcite by to hodnoceni o kus vytahlo, takle jen zklamany 3*. ()

Slasher

Ne, jako vážně?? Schwarzenegger je neuvěřitelnej člověk. Dřív jsem ho tolik nemusel, ale získal si mě na starý kolena. V nácti se chlubí jak je pumpení bicáků lepší pocit než orgasmus a vyhraje 7x Mr. Olympia, pak stráví kariéru jako jeden ze dvou největších akčních hrdinů planety, pak pro změnu 8 let guvernuje Kalifornii (! :DD ), pak místo aby si dal konečně pohov, vrátí se s partou EXPENDABLES a jede vesele dál. Tomu říkám životopis... Tak tohle je bezchybná oddychovka plná zbraní a nábojnic, hlášek, srandy. Šaškuje tu Guzmán a jako militantní kokot Knoxville, nazikiller kulomet, babka s brokovnicí, vidlácký maloměsto jak má bejt. Taky je tu kurva duel ZL1 Camaro a ZR1 Corvette někde v kukuřičnym poli. A nad tím vším šerif starý školy co prostě uhne jedině přes mrtvoly. Žeru to. V kategorii akčních blbostí absolutní top. A další na řadě - BULLET TO THE HEAD... ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)