Seriál priamo naväzuje na film Zkazená mládež z roku 2007 a opisuje osudy študentov, ktorí prežili masaker. (slavo_held)

Janega

Tento 7 dielny seriál je pre všetkých, ktorých emočne zasiahol film Zkažená mládež (2007) a zaujímajú ich osudy jednotlivých priamych či nepriamych protagonistov týchto udalostí (žiaci, učitelia, rodičia,...). Každý diel je venovaný samostatnej postave. Niektoré diely sú zaujímavejšie, niektoré menej, no vidieť, že tvorcovia si dali záležať a zameriavajú sa najmä na psychologickú stránku postáv. Držia sa "reality" čiže "ako by to asi pokračovalo v skutočnosti", i keď posledný diel o Kasparovi mi pripomína Ameriku. Jednotlivé osudy majú k danej situácií relatívne šťastný koniec. ()

Mafian

Tak jsem si vyjel trestní zákoník, abych zjistil jestli by u nás mohl člověk dostat podmínku za organizaci a provedení masové vraždy několika mladistvých. Estonský soudní systém, který dá stejný trest obyčejnému sexuálnímu násilníkovi, je lepší než ten americký, to vám povím. První díl byl fajn, zbytek ušel a ten závěr podrývá celovečerní film. ()

orkadimenza

Jsem moc rád, že se Ilmar Raag rozhodl pro natočení pokračování Zkažené mládeže ve formě seriálu. Ten si mě získal stejně jako film, který zařazuju mezi mé oblíbené. Některé díly byly slabší, některé na mě ale velmi zapůsobily. Pro ty, kterým se Zkažená mládež líbila bych seriál doporučil, ale pro všechny ostatní stačí, aby viděli poslední epizodu, která opravdu stojí za to. Hodnocení epizod: 1. Kerli- 3*, 2. Joosepův otec- 5*, 3. Třídní učitelka- 3*, 4. Thea- 4*, 5. Rodiče hajzlů- 3*, 6. Toomas- 5*, 7. Soudní proces- 5*. ()

evson

Co se stalo poté, když se TO stalo? Úžasný nápad a skvělé provedení. Možná se mi to líbilo ještě víc, než samotná Klass.. ()

Narciska

Film mě zasáhl a víc než kdy jindy jsem byla zvědavá, jak šel život dál, tak jsem ráda, že vzniklo tohle pokračování, které minimálně herecky, režisérem a kamerou se nese ve stejné kvalitě, ale první díl mi odhalil, že bude také velmi emočně náročné, víc, než si chci nyní dopřát. ()

Luk Skywalker

Viděl jsem na doporučení jen poslední díl, jako ten, který za něco stojí. Ta romantika to kazila, ale vzhledem k tomu, že 7.díl má stopáž hodinu 20 minut, tak tam něco navíc být muselo (navíc to nepůsobilo moc reálně, ale i taková událost v 1% případů může nastat). Přestože je to seriálové pokračování, tak ten díl, který jsem viděl své opodstatnění má. ()

Cheeker

Povedený seriál navázaný na film. Pohled zúčastněných stran na dění po útoku. Jejich city a navíc je tam hodně skrytých myšlenek. ()

Ergon

Seriál, který bezprostředně navazuje na film - zajímavý a ojedinělý projekt! Pátá epizoda je jednoznačně nejslabší a, podle mně, zbytečná a zdlouhavá, což má ve výsledku vliv na celkové hodnocení, které snižuji na 4*. Poslední, sedmá epizoda je jednoznačně nejlepší a soudní proces završí tento skvělý počin. 405. HODNOCENÍ! ()

Sign

Dlouho se mi nestalo abych podobný seriál shlédnul celý na jedno brdo, pochopitelně i s filmem. Něco tak výborně natočeného a ještě podle skutečné události se jen tak nevidí, gor když to není nic Amerického ani anglického a vůbec známého. NAPROSTÁ BOMBA!!! ()

Dzvandzi

Jsem velmi rád že k filmu,který se u mně drží na absolutní špičce bylo natočeno pokračování. Ilmar Ragg se podle mého vydal tou nejlepší cestou,která šla.Udělat to na díly a v každém se věnovat určitým obětem tragédie.Tohle prostě bylo potřeba.Dokončit to! Za celý projekt (Zkažená mládež)musím Estoncům poděkovat..Děkuji !!<3 Hodnocení dílů- 1.Kerli-3*,2.Joosepův otec- 5*, 3.Třídní učitelka- 3*, 4. Thea- 4*, 5. Rodiče grázlů- 4*, 6. Toomas- 5*, 7. Soudní proces- 5*. ()

GTS_PUNK

Pôvodný film Klass žal po svojom uvedení väčšinou slová chvály, ale mňa zaujal už menej, čo si môžete nakoniec prečítať aj v mojom komentári. Tri roky po udalostiach odohrávajúcich sa vo filme, sa v roku 2010 dostal von sedemdielny seriál mapujúci "život po tom". Estónski tvorcovia v ňom mapujú život spolužiakov, rodičov strelcov a zavraždených, ale aj postáv, ktorých sa tragédia dotkla viac-menej iba okrajovo. Všetko sa začína iba pár minút po spustení streľby v školskej jedálni a jednotlivými dielmi postupne divák prechádza až k súdnemu procesu so strelcom Kasparom (Vallo Kirs). Po zhliadnutí filmu som neočakával od seriálu nič extra, avšak po prvom dieli sa moje očakávania mierne zdvihli len preto, aby hneď ďalším dielom znovu spadli a až do záverečnej časti iba klesali. S odstupom času si tak hovorím, či by nebolo lepšie všetko ukončiť iba spomínaným filmom a do tohto projektu sa zbytočne nepúšťať. Tvorcovia sa síce snažia ukázať to, ako sa s udalosťou vyrovnávajú jednotlivé zainteresované postavy, ale aspoň z môjho pohľadu im to mnohokrát nevychádza. Viaceré konajú zvláštnym spôsobom a sú tak vlastne iba zrkadlom celej dejovej línie seriálu. Zvláštne rozprávanej bez celistvejšieho tvaru, ktorá baví snáď len prvým dielom. Od druhého až po šiesty sa tým ešte akosi divák zubami-nechtami prehryzie, aby si potom pozrel diel záverečný a neuveril tomu, čo videl. Stále premýšľam, či to má byť forma happy endu alebo ukážka prazvláštneho konania estónskej justície v praxi. Toto si musí pozrieť každý a utvoriť si na to vlastný divácky názor. Ja sa smejem a nechápem. Klass - Elu pärast odohrávajúci sa v chladnom, zasneženom prostredí Tallinnu, ukazuje divákovi nielen vzhľad post-sovietskej krajiny, ale najmä to, čo so zmýšľaním ľudí spravila streľba tých, ktorí sa chceli "iba" pomstiť. Tvorcovia seriálu, rovnako ako aj filmu, jednu časť diváckeho publika týmto počinom určite musia baviť. Ja však budem viac skeptický a poviem, že ak už, dianie malo skutočne končiť filmom. Takto sme dostali naservírovaný len akýsi sedemdielny mozaikovitý zlepenec s tým najzvláštnejším možným (a absolútne nereálnym) koncom. ()

Juwe

Pouze 4* za to, že se jedná opět o smyšlené dílo, ale které je inspirováno různými masakry na středních školách ( Columbine atd..) Myslím, že samotný Klass by se měl povinně promítat na školách. ()

zuzka236

K pokračovaniu filmu Klass niet čo dodať... každá jedna časť priniesla niečo nové a iné, pocity spolužiakov, učiteľov, pozostalých rodičov šikanujúcich a najmä samotného Kaspara, prežívanie jeho priateľky, jedného z jeho šikanérov Tomasa a rodičov Jozefa naozaj dojali. Málokto dokáže pochopiť a vcítiť sa do ľudí, ktorým sa v živote prihodí niečo takéto, myslím, že tento seriál bol naozaj dobre spracovaný a divákom to sprostredkoval najlepšie ako sa to dalo ukázať. v niektorých častiach bol otvorený koniec a mne chýbal uzavretý koniec bez otáznika v mojej mysli :-) - napríklad v časti s Theou a listom od Kaspara a v časti s rodičmi Paula a Andersa. ()

PetrC.

Klobouk dolů před sedmihodinovým seriálem, který dokáže úspěšně stavět jen a pouze na psychologii. A přitom ještě zachovat gradaci. A protože seriály hodnotím podle jiných měřítek než filmy, dávám tentokrát Třídě bezmála plný počet. ()

Mire

Film bol výborný, jeho seriálové pokračovanie už nie. Prvé dve epizódy bavili slušne, ale potom sa do toho začala vkrádať nuda. Ani posledný diel s Kasparom ma neohúril, čakal som oveľa viac. Také slušné tri hviezdy... ()