Stará známa banda, Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Hale Caesar (Terry Crews) sa dajú opäť dokopy potom , čo im zavolá tajný agent CIA Church (Bruce Willis), aby ich poveril zdanlivo jednoduchou zákazkou... K partičke sa tentoraz pridávajú aj noví členovia Billy the Kid (Liam Hemsworth) a Maggie (Yu Nan) - prvá a jediná žena v tíme. Hoci úloha vyzerá veľmi jednoducho, samotná akcia sa príliš nevydarí a jeden člen počas nej dokonca zomrie, a to dosť nepeknou smrťou. Jeho parťáci sa ho rozhodnú pomstiť priamo na mieste, teda na nepriateľskom území, kde však majú iba mizivú šancu na úspech. Akoby to nestačilo, na Zem sa v rovnakom čase valí päť ton čistého plutónia, ktoré by našu planétu mohlo hravo vychýliť z osi a vyhladiť na nej všetok život! Túto mimoriadne nebezpečnú a účinnú výbušnú zmes preto musia zaistiť skôr... Než bude neskoro! V porovnaní so šťavnatou pomstou za kamarátovu smrť je to však záležitosť, ktorú dokážu vybaviť „ľavou zadnou“... (TV Markíza)

Timak

Tak když jsem jedničce dal 4*, tak tady musím přidat. Nejen, že se mi to celkově líbilo víc, než jednička, ale prostě tady to nějak funguje víc. Vsadilo se na vtip, a to je jenom dobře. Působí to vcelku přirozeně. 5 chlápků, kteří spolu tráví 90% času, si nebudou neustále hrát na drsoně, a dokazovat jeden druhýmu, kdo je větší bourák a dočůrá dál,jako tomu bylo v jedničce. Záporák je zde taky výbornej a ta závěrečná bitka patří mezi jednu z nejlepších. A co opravdu pobavilo nejvíc, je trio Bruce - Arnold - Chuck. Smál jsem se od ucha k uchu a pouštěl si to pořád dokola. No prostě, super, super, super, akorát se trochu obávám, že již slíbená trojka bude krok zpět. ()

zdenny

Byl jsem v kině. Akční pecka, kterou je nutno vysoce ohodnotit už jen kvůli faktu, že se povedlo vměstnat do jednoho filmu tolik legend a ikon akčního filmu. Což o to, v každé době budeme schopni poskládat plejádu herců akčních rolí. Jenže zde jde o něco víc. Zde jde o unikátní událost, kdy se vedle sebe před kameru postavili herci, kteří oslovují generace diváků po několik desetiletí. A tento fakt bych přirovnal k hokejovému turnaji "století" v Naganu v roce 1998. Nikoho už tak nezajímá, jak dopadly následující olympijské turnaje. Turnaj století je jen jeden. V úzké návaznosti na toto mohu jen říct, že znám akční filmy, které jsou kvalitnější, napínavější, můžou mít i lepší choreografii... Expendables jsou ale jediní. Přestože se jedná o "dvojku" a v pořadí je "trojka". Prostě jde o to, že se S. Stallonemu podařila unikátní věc - a to dostat před jednu kameru herce, kteří hráli povětšinu své kariéry sólo a kteří utvářeli historii akčního žánru. Co se samotného filmu a především jeho porovnání s "jedničkou" týče, mám ten názor, že "dvojka" byla lepší. Nebyl to klasický "Rambo" ve stylu tam - akce - zpátky (jako v jedničce). Zde se příběh rozvinul trochu víc (samozřejmě v rámci jednoduchosti tomuto žánru vlastní). Bylo zde více vtipných momentů. Teda ne, že bych o ně v akčním filmu nějak vehementně stál, ale pokud se vám o srandu postará tvrďák Dolph Lundgren nebo kamenná tvář Chuck Norris, tak vás to prostě bavit musí. Co se týče výkonů - opět klobouk dolů před Sylvestrem Stallonem, prim ale v tomto filmu shrábl jednoznačně Jason Statham, který je již dlouhou dobu známý vynikající choreografií bojových scén - ta v kostele byla ale opravdu velmi precizní. Kvalitně zahráli ale i záporáci Jean-Claude Van Damme a Scott Adkins. Oba jsem opravdu neměl rád. Pravdou je, že můj top miláček Arnold působil celkem prkenně. Nevím, zda za to může několikaletý herecký půst anebo scénáristický fakt, že si ve filmu jel svoje bugy. Každopádně jde u Arnolda poznat, že on je prostě bezvýhradný sólista. Co říct závěrem? Že už se nemůžu dočkat "trojky". Škoda jen, že kluci stárnou stejně rychle jako obyčejní smrtelníci. ()

Mishqo

Z úvodnej 15-minútovky a záverečnej 30-minútovky som si skoro čurkol. Proste začína to na maximálne otáčky a tak isto to aj končí. Stred je o niečo kľudnejší ale takisto má čím zaujať. Je to zábavnejšie, krvavejšie, s väčšími guľami, akčnejšie - jednoducho epickejšie ako jednotka. Vynikajúca hudba nám do toho hrá, a tie hlášky no to je niečo neskutočné =D. Už pri jedničke som si vravel že toľko mojich obľúbených akčných hrdinov v jednom filme, to musí byť asi sen, no a keď sem dali ešte aj Van Damma, Norrisa a udelili Arniemu a Bruceovi viacej priestoru tak som sa išiel priposrať od radosti. Zase raz plnotučná pochúťka!!! ()

Danny F.

Akčnější o dost. Obsazení perfektní. No, ale Chuck jen potvrdil vtipy, které se o něm vypráví. Náramnou radost mi udělal Arnold. Ty hlášky jsou festovní a nemají chybu. Sice je film přeefektován, viz. digitální umělá krev, dobře jsem se bavil. Nikde žádné prázdné a nudné místo. Sebeparodování herců nemá chybu a to hláškování a dloubání jeden do druhého bylo zábavné. 80% ()

kubikzeme

Od tohoto filmu jsem čekal hrozně moc a pociťuji lehké zklamání. Čekal jsem drsnou akci jako v Rambo IV a k tomu pár těch hlášek. Místo toho se mi dostala jen kupa hlášek, což ale určitě není na škodu ba naopak! Některé hlášky mě dostávaly do kolen plus každá scéna, kde se vyskytl Chuck Norris. Akce byla dobrá, z vizuální stránky nádhera, ale nebyla na můj vkus dost drsná, neříkám, nemusí tam kvůli nějaké drsnosti rozbodat třicet těl, o což se aspoň Statham pokusil ale kdyby se místy přitvrdilo nebylo by to na škodu. Těžko hodnotit příběh, přece jen je to akčňák a není to zrovna typ filmu, jež je tupý a snaží se hrát na nějak extra inteligentní, takže vy, kteří tady kvůli příběhu dáte třeba 2 hvězdičky, jděte plakat jinam. Předem bylo jasné, že to bude pouze akční nářez a o příběh tady určitě nepůjde. Hlavní problém filmu je jeho konec, u mě vždycky největší dojem zanechá konec, který se mi hlavně vryje do paměti, ale tento konec se nepovedl. V prvním díle při dostávání se z toho sídla to mělo drsnou akci a napětí, ale tady? Pouze extra nudná přestřelka na letišti ve které se skoro nic neděje, sice zde padlo pár super hlášek, ale to to nezachrání. ()

Wade

Zklamání, protože mi chvilkama připadalo, že nekoukám na druhý díl Expendables, ale na nějaký TV film jen se známýma tvářemi. Zatímco jednička byla pocta žánru a neměla klasické chyby akčních filmů jako nekonečný zásobník atd....a pokud se nějaká drobnost našla dala se přehlédnout, tak dvojka má chyb a nesmyslu za oba díly a většinou se tentokrát nedají přehlédnout. Příběh nudný ba skoro vůbec žádný jen najít scénu k nasazení dalšího očekávaného herce.  I presto, že jsem se celkem bavil nedokážu dát více jak 3 hvězdy. IMDb 6/10 ()

Sany33

Akcia? ... Áno akcia tam je a je jej tam veľa. To ale nevyváži niektoré odporné herecké výkony, Staloneho kubánsky knírek vystrihnutý z porna z 82hého a scenár ktorý asi písal na hajzli po čerešniach s mliekom. Ako dobre každý, kto si púšťa Expendables 2 čaká len nášup masívnej akcie do žíl, ale nie až takto stupídne to byť nemôže. Vzhľadom na to že akcia bola dobrá dávam 40% a ďalších 5 pridávam za Chucka Norrisa :-) 45%. ()

H.Gordon

Boží, na tenhle film jsem čekala a dočkala jsem se! Druhý díl je o dvě třídy lepší, než první. Je akčnější, zábavnější, napínavější, místy retro, s nádechem osmdesátek a hlavně s mými oblíbenými krásnými, skvěle udržovanými staříky pohromadě! Nechyběla ani ukázka bombastických zbraní a krvavých scén. Já jsem maximálně nadšená a předčilo to mé očekávání! Rozhodně 5 hvězdiček ()

Compadre

Stejně jako u prvních Expendables kvalitně odvedená práce. Scénář Silvestra Stalloneho se pozná. jeho akční oldschoolovej hrubej styl se mi líbí a vidět pohromadě drsnou hereckou elitu je radost. zvlášť Van Damma jsem ocenil na maximum, protože ten tady válel jak nikde. Prostě takovejhle film si každej z těch herců zasloužil a doufám, že se jim podobné role budou jen sypat. Hellyeah! ()

Ceres

Do slova souhlasím s tím co tu napsali Shadwell a hlavně Cervenak, protože ten dojem na mě to dělá také, že jde o nějaký Bulharský shit, který má jen sentimentální hodnotu, ale jinak to beru jako špatný vtip od Stalloneho, tohle se nepovedlo, hlášky občas ok, tu a tam rušila CGI, děj je ale totálně o hovně a hlavně co ten Norris, dokáže vůbec hrát? Těžko. I přes pár hlášek, které bylo ok, ale souhlasím s Arniem, tak jak to letadlo, patří tihle týpci už jen do muzea, s takovým scénářem a režií určitě. ()

LEGACY

Domácí kino. Tak, to co tu naznačovala drtivá většina uživatelů je pravda, ano - druhý díl Expendables je mnohem lepší než první. Tato parta kulturistů/perfektních herců prostě nemůže neuchvátit a když se k nim ještě přidá komická postava Chucka Norrisa no nebavte se. Dalším velikým plusem byl skvělý výběr záporáků - jak JCVD tak Scott Adkins byli fakt za dobrý hajzly a vcelku jsem jim to ˇherectvíˇ zbaštil, stejně jako celý film. Líbilo se mi to. Hodnotím 80% ()

Krustyburg

Na ten film jsme koukali nadvakrát. Při druhém sledování mi manželka řekla, že to je film, u kterého nevadí, že sledování přerušíte. Já, že je to film, u kterého nevadí, když ho člověk vůbec nevidí. Za účast A. Schwarzenegra, Ch. Norrise a B. Willise dávám *. ()

harryy

Expendables2 ráta mŕtvoly po desiatkach a tasí tvrdé kalibre.Staré legendy sypú nesmrteľné hlášky a parodujú už sami seba bez mihnutia oka. Zachránený terč skrýva skvelú pointu. No útek je ešte lepší a West vystrieda všetky dopravné prostriedky od obrnených áut, cez laná, lode i lietadlo. Nemilujte takú bezduchú akciu keď skvelo ubieha.Vynikajuci akčný film Norris už bol síce trošku moc ale hlavne nech noebsadia Seagala. 86% ()

Kicune

Skvělá řežba přetékající testosteronem, božské hlášky a královská zábava. Pro mě celkově lepší než jednička, nejvíc potěší účast Chucka Norrise a větší zapojení Willise a Arnieho. Sehrané, vyšpikované a trošičku nostalgické. ()

chubaka

I'll be back. You've been back enough, I'll be back. Yippee-kay-ay. Výborné!!! Přesně co jsem od toho filmu dostat chtěl, jsem dostal. Skvělá akce, humor a ještě jednou skvělá akce. Je to přesně ten typ filmu, kdy stačí sednou, vypnout mozek a koukat na supr letící děj. Jasně, není to žádná vysoká škola scenáristiky, ale já osobně jsem se na tenhle film kvůli scenáři nedíval, ale už kvůli výše zmíněnému a hlavně díky skvělému obsazení akčními legendami. ()

fefee

Klasická akčná odrhovačka rovnako ako jednička so starými hercovníkmi akčného plátna. Nič viac nič menej. "Odpočívej po kouskách..." ()

Master19

Tak u dvojky jsem to konečně pochopil: Toto jsou Charlie's Angels pro latentní homosexuály. ;-) Jde o to samé, absurdně akční střílečky, dokonale dokonalé zásahy hrdinů a dokonale nedokonalé výkony protivníků. Až na toho hlavního záporáka, samozřejmě. Ten je dostatečně slizký a ukecaný a na to samozřejmě dojede. Někdo si v poloze těchto absurdních hrdinů ujíždí na veteránech, někdo na Cameron Diaz... Každopádně palec nahoru za pár povedených vtípků, hlavně za kobru Chucka Norrise. ()

lykan9

Možná tím, že zapojil do akčního tématu mnohem víc legrace a dělání si srandy sama ze sebe, tak se mi Expendables 2 líbil ještě víc než jednička. Arnie cedí hlášky Bruce Willise a naopak, Chuck Norris vypráví vtipy sám o sobě a mohl bych pokračovat. Prostě klenot mezi akčními filmy, kde se sešlo tolik starých akčních hrdinů, že se vlastně jedná o excelentní unikát. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

16.02.2014

Expendables a Expendables 2 dohromady vydělali přes půl miliardy dolarů. Trojka je samozřejmě na cestě, vedle ní ale dostaneme i spin-off, jenž ponese název ExpendaBelles. Parta ostrých slečen v něm… (viac)

Třetí Expendables našli režiséra

Třetí Expendables našli režiséra

26.04.2013

Podle internetových klepů se Sylvester Stallone pokoušel ukecat Mela Gibsona, aby zrežíroval The Expendables 3 a vnesl tak do série ještě víc brutality. To ale nevyšlo. Náhradník zdaleka nemá tak… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (viac)