Mladá dievčina, ktorá bola ako dieťa svedkom vraždy svojich rodičov, vyrastie v chladnokrvného zabijaka. Vo dne pracuje pre svojho strýka ako nájomný vrah a zvyšok voľného času venuje pátraniu po gangsterovi zodpovednom za smrť jej rodičov. Hlavnú hrdinku Cataleyu Restrepo stvárnila krásna Zoe Saldana, ktorú si celý svet pamätá ako "predlohu" pôvabnej bojovníčky Neytiri z filmu Avatar. Vo vedľajších rolách sa predstavia Callum Blue, Michael Vartan a Cliff Curtis. Film bol natočený podľa scenára Luca Bessona, autora filmových lahôdok ako je Brutálna Nikita alebo Piaty Element. Na scenári Besson spolupracoval, rovnako ako na mnohých iných projektoch s Robertom Markom Kamenem. (TV Markíza)

kaylin

Hvězda Zoe Saldana stoupá a tahle ženská je v akčních filmech hodně příjemná, stejně jako byla dobrá ve "Star Treku". Jenže většina akčních filmů, kde hraje, mají dost pokoněný scénář. Luc Besson se může snažit, jak chce, může přizvat na režisérskou stoličku někoho jiného, než je on sám, ale v novém tisíciletí jsou výsledky jeho filmů... Řekněme rozporuplné. "Colombiana" není výjimkou. Je to jenom slaboduchý odvar toho, co byly filmy jako "Brutální Nikita" nebo "Leon". Motiv, který se prolíná zbytečně dlouhým filmem, je pomsta. Když už se chce točit film o pomstě, měl by se pojmout nějak originálně. Například jako oslava starších klasických pecek (filmy "Kill Bill") anebo drsně, neúprosně, depresivně jako třeba ve filmu "Oldboy". "Colombiana" není v ničem výjimečná. Příběh je v podstatě naprosto jasně nalajnovaný, nijak se neodchyluje od průměru. Přirovnal bych ho k filmu "Zkrat", který měl ale o něco lepší akci. Jsou zde momenty, které se snaží o hlubší vhled do osobnosti a podstaty hlavní hrdinky, ale z tohohle prostě osobní příběh neuděláte. Moc jednoduché, moc dlouhé a vlastně naprosto zbytečné. Obyčejný akčňák s dobře provedenou akcí, které je na stopáž docela málo. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/runaways-rok-jedna-nedotknutelni-johnny.html ()

Thomassi

Colombiana je film, který má jasně vyditelný rukopis Luca Bessona. Scénář není sice stupidní jak u jiných béček, ale příběhově je to pořád dokola a nepřináší nic nového. Holka se chce prostě pomstít za smrt svých rodičů a tak kosí včechny ty parchanty jednoho po druhém, až se dostane k bossovi. Jak jednoduché. Ale přesto všechno tam bylo pár scén, které stály zato. Třeba oddělání toho zmetka ve vězení anebo poslední dvacetiminutovka připomínající Desperado a Komando dohromady. Když to vezmu kolem a kolem, není to film, který by byl k zahození, je adrenalinový a odsýpá, ale zase se nejedná o něco extra. Příjemně pobaví na hodinu a půl, když vypnete mozek. ()

Easykk

Vcelku pohledná blbost, která se mi vykouřila z hlavy snad ještě dřív než jsem to stihl podpálit. A nebýt Avatara zbavené Zouí, která byla fakt košér, tak bych to nevydržel ani do konce a zapálil to už uprostřed filmu - taková to byla krawina. ;) ()

salalala

Taková akční jednohubka bessonovského střihu. Začátek s malou holčičkou je setsakra fajn a má zajímavý náboj a spád. Když ale žezlo přebere Saldana, mění se film v tuctovou záležitost. Rutině natočená akce je přehledná (až na závěrečnou bitku, která mě tedy nezaujala), emotivnější momenty moc nefungují. Herci se navíc snaží hrát, což není dobře. Saldaně láskyplná rovina nesedí a promluvy jsem jí moc nevěřil, akce jí ale docela sedla. Logika tu sice hapruje, ne ale nikterak zásadně a u tohohle žánru se to dá snadno odpustit. Nejlepší postavou je jednoznačně strýc, který má ale málo prostoru. Podtrženo sečteno - nikoho neurazí, ale ani nenadchne. 50% ()

Skip

To sedíte, koukáte a nevíte, jestli je to k smíchu nebo k pláči. Herecké výkony mizerné a celý příběh je tak přitažený za vlasy, že vás to prakticky sklalpuje, pokud vydržíte do konce. ()

Fanucci

Velmi slabé...triviální zápletka, mizerné dialogy, slaboduché chování postav (strýc střílející na ulici:-), rachitická a nesympatická představitelka hl. postavy. Dost špatné to bylo... ()

kalap

Ten, čo rád píše napísal málo a aj to s hnojom na pére a je smutný zo slaboduchých dialógov, ktoré tu niesu podstatné, podstatná je akcia a tá je svižná s úzko štíhlou Zoe a tá má, čo do seba s nesmiernou silou, ked už ako dieťa s rúčkami ako dve spletené nite dokázala hravo nadvihnuť 55 kilový poklop kanála. Suma sumárum 3,5 silné hviezdičky. ()

kinderman

Všechno, co na konci filmu (který má minimálně ve scéně s ředitelkou školy spojitost s Leonem) zbude, je pocit zmaru nad tím, že se skvělá písnička J.Cashe dostala do něčeho tak nudného a špatně natočeného. Po Kurýrovi 3 a Colombianě se dalšímu Megatonovu snímku obloukem vyhnu. ()

berusche

Kdyby to mělo být jenom akční, byla bych unešená. Tím, že to vážně aspiruje na drama a dobrodružný, je to poněkud horší. Nemám problém se Zoe, ani s postavou a ani s její reprezentací díky téhle herečce. Já bych jí to věřila, neb křehkým dojmem působit dle mého měla. Navíc, ty akční scény jsou vymazlené, ale...Ale bohužel, odrovnal mě závěr. Zaprvé to vypadá jak Comando a Švajcingr, zadruhé to ve chvíli, kdy se to přehoupne do pouhé krvelačné odplaty, přestává bavit a za třetí, je tam tolik nelogických výstupů, že to trochu zamrzí. Jedním z nich může být například to, SPOILER, jak proboha mohli na základě jedné zaslané fotky postupovat tak, jak postupovali. Jak to jako zjistili? A jak se mohlo stát, že hlavní týpek bydlí v New Orleans, když ten barák na začátku byl v Kolumbii? No nic. Takže průměr, ze židle mě to bohužel nezvedlo. PStoDrahy: promiň, no!!! ()

M.i.k.e

zázrak se nekoná a vzhledem ke jménu režiséra se ani nedal očekávat.Colombiana je sice poměrně akční se vcelku rychlým spádem a proklatě sexy Zoe Saldanou,ale jako celek je podobně sterilní a tuctová jako Megatonův třetí Kurýr.Kdo viděl trailer,viděl to nejlepší.Za tři s hodně odřenýma ušima...50% ()

ZoltanCZ

Tupá, ale jistým zábavným způsobem koukatelná blbina, která nám potvrzuje že Zoe Saldana je neskutečná kočka a Olivier Megaton nehorázný lempl. ()

Martin741

Reziser Olivier Megaton /Kuryr 3/ natocil len dalsi nudny podpriemerny akcny spionazny fryler. Zabava je len druhotriedna, zapletka doslova beckova, Zoe Saldana /Avatar/ je sice krasna a dokonca sa tu objavil aj Cliff Curtis /Kokain 2001. Die Hard 4/, ale ani oni nedokazali film posunut do znesitelneho priemeru. Akcne sceny az samoucelne a dialogy blbe. Plus kixy, kopa logickych kixov. 30 % ()

O´Neill

Vcelku svižná akční podívaná, které i přes svůj čas utíká jako voda, a člověka po většinu času baví. Herci jsou ucházející, hudba dobře navazuje situaci, a leč námět je dost klišovitý, přesto se jedná o dobrý snímek, jehož reprojekci se bránit nebudu. Za mě - slabší 4. ()

Zoe Saldana znovu v akci

Zoe Saldana znovu v akci

05.02.2017

Neytiri z Avatara, Uhura ze Star Treku, Gamora ze Strážců Galaxie, Aisha z Parchantů, Cataleya z Colombiany... Zoe Saldana má s akčními hrdinkami tunu zkušeností. V nejbližších letech bude nakopávat… (viac)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (viac)

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

26.08.2011

Luc Besson v Los Angeles propagoval vlastnoručně režírovanou disidentskou The Lady s Michelle Yeoh a akční Colombianu ze své produkční dílny. Novinářům při té příležitosti prozradil své nejbližší… (viac)