Josh Kovacs (Ben Stiller) je manažérom jedného z najluxusnejších rezidenčných hotelov v New Yorku. Na jeho najvyššom poschodí má byt burzový titan Arthur Shaw. Vo chvíli, keď sa prevalí, že tento chlapík zdefraudoval peniaze svojich klientov, zmení sa jeho byt na luxusné domáce väzenie, kde naň dňom i nocou dohliadajú agenti FBI. Pre Josha je to jedna z najhorších správ v živote. Aj on, spolu s ostatnými pracovníkmi hotela, patril k Shawovým klientom a kvôli jeho machináciám prišiel o životné úspory. Na konci temného tunela napriek tomu svieti svetielko nádeje. Vo vnútri svojho apartmánu ukrýva Shaw veľmi slušnú finančnú hotovosť, ktorú zatiaľ agenti FBI nedokázali vypátrať. Vyselektovaná vzorka v podaní Josha, recepčného Charlieho (Casey Affleck), skrachovaného biznismena Mr. Fitzhugha (Matthew Broderick), novoprijatého liftboya Enrique Dev’Reaux (Michael Peña) a chyžnej Odessy (Gabourey Sidibe) v mene pomsty prijíma medzi seba „ostrieľaného kriminálnika“ Slidea (Eddie Murphy). Spolu naplánujú kolosálnu lúpež Shawových 20-tich miliónov dolárov. (TV Markíza)

Skip

Nejde sice o bůhví jak vtipnou komedii, ale musím uznat, že její zhlédnutí rozhodně není nijak otravné a zívací. Všechno mi přišlo celkem v pohodě, všechno tak nějak plulo nad hranicí lepšího průměru, takže jsem nakonec ani neměl pocit ztráty času a určitě jsem se nenudil. ()

M.i.k.e

film,který absolutně nenaplňuje potenciál,který v něm je a jako celek nejen,že není akční,ale hlavně toho humoru je v něm jako šafránu.Přitom Ratner už párkrát dokázal,že dokáže natočit i dobrý film.Tohle zapadne do šedi Křižovatek smrti...60% ()

Chen

Na komedii málo vtipné, ale docela to ušlo. I přes finále, které na můj vkus málo gradovala a nic moc konec. 50 % ()

SallyZen

Tower Heist má největší zápor v tom, že je opravdu hodně průhledný. Vybírá všechny filmová klišé. Není tu nic originálního nebo nezvyklého. Herecké obsazení bych neodepisoval. Sice to nejsou úplné extratřídy, ale takovej Affleck, Peňa nebo Stiller to utáhli. Komedie to fakt není, jelikož jsem se nezasmál ani jednou. Ale jinak se na to koukat dá. Prostě obyčejná odpočinkovka, která nic novýho nepřináší. 40% ()

Aljak

Akčné filmy moc nemusím, ale keď je to v kombinácii s komédiou, tak potom sa môj názor na akčňáky od základu mení. Presne tak to bolo aj pri Tower Heist - spočiatku sa to rozbiehalo dosť pomaly, ale potom keď sa sformovala parta "talentovaných" zlodejov, tak od toho momentu už to bolo len lepšie a lepšie. Odhliadnuc od viacerých nelogických skutočností, ktoré sa tu udiali, stálo to za to! Ja osobne som sa dosť bavil, obzvlášť na tých "filozofických" debatách, keď plánovali veľkú krádež. Tých akčných scén tam bolo našťastie málo a v popredí bola najmä komédia. Pre mňa teda milé prekvapenie - aj keď uznávam, že scenár bol miestami dosť stupídny, ale herecké obsadenie to bohato vynahradilo. ()

Figu

Kriminální komedie ve stylu Dannyho parťáků, avšak daleko více odlehčenější. Stiller si stejně jako Clooney postavil silnou sestavu, i když takovou "druholigovou", a rozjeli to proti Alanu Aldovi v perfektním provedení. Plán čistý a uhlazený na jedničku s hvězdičkou, ovšem provedení kostrbaté, plné chyb a ...... Ale co bych vám o tom povídal. Podívejte se sami.. 70% ()

bourec

Myslim,že zž dlouho jsem neviděl E.Murphy v podobně normální,pohodový roli.Samej Důlitl,a podobný hovadský filmy ve kterejch hrál.Tenhle film je sice taky vcelku nedotaženej,ale jako jednohubka úplně v pohodě.60%. ()

enjoi

Slušná komedie se Stillerem a Eddiem Murphym. Toho jsem ze začátku vůbec nepoznal. Právě on zvedá snímek z průměru svými dialogy, které se nesou ve stylu „negerských rapperů“ a jsou velmi vtipné. Jinak nic moc. 60 % ()

Pajky3

Mě to docela bavilo, i když teda komedie to úplně není. Stiller mi nevadil, Murphy mi přišel v pohodě. Horší to bylo s Broderickem a Peňou, ty mi nějak neseděli. Velký plus je, že se tady za celou dobu nikdo nepoblil nebo jinak nevyměšoval obsah svého žaludku. Což je na film se Stiller úpřímně hodně divný. ()

necisty

Sice si to 4 hvězdy nezaslouží, ale já tu poslední připíšu za snahu a taky pro menší navýšení zdejšího skóre. Problém tohoto filmu je, že je vykradač děje u hodně podobných, typu Dannyho parťáci. Bohužel i ty fígle jsou kompletně obšlehnuté, takže trochu jiné prostředí a úplně jiní herci tomu už moc nepomůžou. Některé scény jsou nereálné (padající auto). Já od toho ještě očekával mnohem větší srandu, ale uznám, že je to hezky natočené a jsou tam hezké efekty a příběhy hlavních i vedlejších hrdinů + Ben Stiller ()

pakobylka

----- "Tak dobře ! Tak víš co ? Do konce loupeže na mě nepromluvíš !" ----- Mistrovský šach-mat Bretta Ratnera, Bena Stillera ... a spol. Ani na malou chvilku vás nenechají na pochybách, jak to myslí - s vámi ... i se sebou. Jsou nevázaní, bezprostřední, možná trochu nezodpovědní ... v určitých okamžicích - ale nevzdávají se: Znovu a znovu promýšlejí každý další tah, jestliže je to nezbytné, obětují jakoukoli šachovou figurku (kromě krále - pochopitelně) ... a pokud váhají, kudy a kam se vydat (víte - přece jenom nejsou šachovými velmistry ... nikdo z nich), spoléhají na SRDCE - a na výsledku je to znát. Jejich humor je nezvykle kultivovaný i pokorný - a mile absurdní momentky jsou maličko dojemné, takže jsem ochotná udělit jim jednu z čestných výjimek ... a 4,5* zaokrouhluju na čistých 5*. ()

Juto

Film určite nie je dokonalý. Existujú niektoré časti filmu, keď sa zdá, že filmu chýbajú zábery, najmä na konci, kde nie sú vyriešené všetky body deja. I napriek tomu som sa výborné zabával. 6/10 ()

c.tucker

Problém tohoto filmu je, že jsem čekal trochu něco jiného a dotaženého. A co jsem čekal nejvíc byl návrat Eddie Murphyho z totálních sraček, což se tak trochu stalo, ale ne tak jak jsem doufal. Bylo ho tam prostě strašně málo, ale lepší to už asi nikdy nebude, takže si do budoucna nebudu už dělat plané naděje. Film nefunguje jako celek a někdy ani jednotlivé kousky skládačky vůbec nefungují. Nemá to tu správnou gradaci, vše je jen po povrchu a celý heist je úplně na hovno. ()

campix

Ratner umí vyloženě potěšit, ale i zklamat. S Mistrovským plánem mě spíše potěšil, jelikož jsem čekal naprostou kravinu. A co nemůžu filmu upřít, je to že je nenáročnou týmovkou, která sice není nijak třeskutě vtipná, ale povedlo se jí něco v posledních letech nevídaného. Eddie Murphy byl obsazen do své snad nejlepší (nejnormálnější ) role za několik posledních let. Herecký mumraj je uspokojující, akce plynulá a slaňování autem u mě vyvolalo nepříliš dobré pocity, díky mému strachu z výšek. ()

Jermann

Slibně hvězdná sebranka se snaží uhrát, co se dá ve velmi slabé variaci na Ocean's Eleven a podobné přechcávací záležitosti .. tentokráte s lehce patetickým sociálním přesahem. Když po neuvěřitelně dlouhém rozjezdu konečně vtrhne na scénu Eddie Murphy a dojde na samotnou loupež, začne děj trochu odsýpat a je místy i vtipný, ale nikam to moc nevede .. rozhodně k žádné vychytané pointě, jak by jeden doufal. A jedinou opravdu sympatickou postavu si vystřihla Téa Leoni. ()

Ice123

Tak to teda nic moc... Na to, že film má díky obsazení obrovský potenciál na skvělou komedii, tak naprostý zklamání. Děj je nic moc a naprosto nevyužité zkušenosti herců. Působí to na mě jak kdyby se ani nesnažili a šlo jim jen o to, aby to nějak odtočili... 40% ()

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z… (viac)

Brett Ratner v Spielbergových službách

Brett Ratner v Spielbergových službách

12.05.2011

Posledním filmem, který jsme od něj viděli, byla Křižovatka smrti 3 z roku 2007. Pak měl velké plány se čtvrtým Policajtem v Beverly Hills, ale nic z toho nebylo. Momentálně dokončil krimikomedii… (viac)