Pán Popper (Jim Carrey) je úspešným newyorským podnikateľom. Ako sa mu darí v podnikaní, tak sa mu nedarí v osobnom živote, kde má problémy urovnať vzťahy so svojou rodinou a uteká od všetkých zásadných rozhodnutí, ktoré by mal urobiť. Jedného dňa sa však stane niečo, čo jeho život obráti úplne naruby. Priamo do obývačky mu pošta doručí neočakávané a veľmi čudesné zásielky - najprv jedného a potom piatich živých tučniakov. Pán Popper sa dozvie, že šiestich tučniakov zdedil po svojom otcovi, ktorý zomrel v Antarktíde. Povedali by ste, že tučniaky sú milé a neškodné stvorenia, ale čo s nimi v New Yorku? Zvieratká v tom ale veľký problém nevidia. New York sa im páči, byt pána Poppera si prispôsobia po svojom, takže pripomína skôr zimné ľadové kráľovstvo a zo svojho nového majiteľa si spravia náhradného otecka. Pán Popper z toho ale nie je príliš nadšený a radšej by chcel naspäť svoj starý život - bez tučniakov. A keď sa ho jedného dňa, po tom, čo odíde do práce, vydá celá šestka hľadať do ulíc veľkomesta, musí riešiť množstvo ďalších problémov. Tučniaky na výlete vzbudia pozornosť tých, čo by ich radšej videli ako atrakciu v miestnej ZOO než na uliciach. To by sa pánovi Popperovi vlastne aj hodilo, keby mu však medzitým zvieratká až tak veľmi neprirástli k srdcu. Popper objaví list od svojho otca, ktorý mu píše, že tučniak nikdy nezradí toho, koho si zamiluje, ale on to pochopí veľmi neskoro. Nuž, aby nebolo neskoro, pán Popper urobí zásadné rozhodnutia, ktoré zmenia jeho život. V lete vedie svoju milovanú reštauáciu v New Yorku, kde sedáva za stolom s celou svojou rodinou. Tučniakov presťahoval na južný pól, kde jeden z nich, Kapitán, už vysedel nové vajce. Popper sa odsťahuje do Antarktídy za svojimi zvieracími kamarátmi a rodina mu sľúbi, že ho tam bude pravidelne navštevovať. (TV JOJ)

Maki89

milá rodinná komédia, ktorá ničím neurazí, no ani ničím nepresvedčí... veľké plus má ale u mňa to, akou formou podáva rodinné hodnoty - nie je to tak patetické ako v 99% jej žánrových príbuzných... tučniaci boli roztomilí a dobre spravení... Carrey mohol byť lepší, ale dalo sa to prežiť... 6/10 ()

terunka003

Jednoduché, nenáročné, roztomilé, vtipné, Jim Carrey. Tento film není potřeba nějak detailně rozebírat. Jedná se o klasický odpočinkový film, kde se neděje nic převratného, sice je tam jakási zápletka, která se stejně skončí dobře. Prostě sváteční pohoda. ..chtěla bych kvůli tučňákům otevírat okna a mít sníh v baráku.. ()

ywo666

Strašne ma to sralo. Tučniaci sú občas vtipný, ale väčšinou skôr otravný a nepríjemný. Vlastne viac postáv je otravných. Dej je tak otrasne klišoidný, že ma to až poburovalo. Pán Popper mi nesadol. Ale napriek tomu Carrey nesklamal. V hentakej úlohe s takým scénarom, by to žiaden herec nezahra,l tak aby ma film bavil. A Jim odvádza na rozdiel od tučniakov a scénaristov veľmi dobrú robotu. 45% z toho 40% za Carreyho a 5% za zvyšok filmu!!! Inak bulshit. ()

Phietros

Taková moderní pohádka s pěknými tučnáky a Jimem Carreym v hlavní roli, coby úspěšného makléře, krému se obrátí život na ruby po obdržení balíčku s tučňákem od svého otce! Když odmyslím nereálnost, že by někdo choval tučnáky v bytě, tak místama velice vtipné a vcelku příjemná podívaná. 65% ()

T-pack

Hepčí. Pardon, takže, pan Popper a jeho tučňáci. No pan Popper je upnutej na svojí ex a když se k ní vrátí, z nějakýho důvodu je to happy end. Hepčí. Omluvte mě. Jeho táta stál za hovno, objektivní fakt, přesto je mu v závěru nějak schopnej odpustit nebo co. Horší na tom je, že aby se on stal lepším tátou, nepotřebuje onen fakt, že jeho otec byl na baterky, ale potřebuje 6-8 tučňáků. Hepčí. Je vynikajícím realitním makléřem, samozřejmě sentiment ho donutí nechat restaurant bejt... a stejně ho získá. Hepčí. Já se strašně omlouvám, ale jsem na ta romanticky a komediálně-rodinný klišé už prostě alergickej. Občas se daj odpustit, ale proč se s tim párat, když se vám tučňák vysere na botu. Když je pracovník ze zoo padouch a ještě k tomu dement. Když... víte co, jednu hvězdičku musím ospravedlňovat jen tím, že jsem se párkrát zasmál (ta scéna s vínem byla docela chytrá a hezky Carreyovksá), ne tím, proč si ani náhodou nemyslím, že by měl mít film víc, než 45%. ()

venison

Další klasická připitomělá rodinná komedie se zviřátky by Jim Carrey :-) Velká plus sklízí za minimální uřvanost, sympatické herce (mamina + dětičky) a skvěle udělané tučňáky.. Scénář místy kapku nadnesený, ale takové jsou zkrátka komedie Jima Carreyho.. Lehce pobaví a poté zmizí v zapomnění filmových dějin.. ()

Pajkenzi

Zábavný rodinný film, jen co je pravda málo rodinných filmu je tak pěkně udělaných a propracovaných, moc se mi líbil. Povedl se fakt. ()

sskrblik

Lhář, lhář na jiný způsob. Carrey je dobrej, zábavný potenciál je tu taky, přesto celkově je to možná leckdy až moc infantilní. Tučňáci působní mile - ale je to spíš film pro mladší diváky. Jako nenáročná podívána pro dospělé není vyloženě špatná - mozek v tomhle případě nechat stranou. Je to taková blbost na jeden večer. Snad se Jim vrátí brzy do starých vod. Už je na čase... ()

Mishqo

nuž klasický americko-komediálny framework...ano vtipné to občas je a tučniačiky si zlatučké...ale tento film nemal potenciál zaujať resp. niečím prekvapiť či očariť...6/10 ()

Brain-D

Nejhorší film s Jimem Carrym. Bohužel se tu vytratilo všechno, co jsem měl na něm tak rád. Už v "I Love You Phillip Morris" to bylo slabé, ale tohle bylo i režijně mimo. Prostě pohádka pro děti do 12-ti let. ()

zdenny

Dost legrační rodinná komedie, ve které už Jima Carreyho nebaví pořád se jen nekonečně ksichtit. A to je dobře. Možná si s přibývajícím věkem uvědomil, že by se i v komedii mohl posunout někam jinam. A myslím si, že si to uvědomil dobře. Myslím si, že Jim je natolik oblíbený herec, že ho diváci budou mít rádi i v této lehčí poloze. Otázkou ale je, co byste dělali vy s tolika tučňáky v bytě? ()

greetchen

Komedie, které nechybí nic, aby vás pobavila, ale žádná extratřída to také není. Navíc se nedokážu zbavit pocitu, že Jim Carrey je sice Pan Herec, ale jeho pitvoření už za ta léta v šoubizu přestává být tak vtipné. Jeho grimasy začínají být už pěkně okoukané, režiséři by mu měli dát víc prostoru pro skutečné hraní - a u něj se nebojím, že by neobstál. ()

blackJag

Rodinná záležitost, naštěstí nijak přes míru vlezlá nebo přehnaně upitvořená, a že je na pitvoření Carrey mistr, o tom žádná... Vlastně, byl mistr. Vypadá to, že Jim konečně pochopil, jak moc mu obličej zestárl, a že dělat ksichty jako za mlada mu projde leda tak v hororu. Tato Carreyho mimická umírněnost skutečně filmu jedině prospívá, byť do vyšších pater nezapomenutelnosti jej dostat nedokáže. Proč? Když pominu logiku, kterou samozřejmě do podobného typu filmu nelze funkčně zatáhnout (ani není důvod), jsou to klasické nedostatky typu nedořešených linií (na co je ve filmu postava Davida Krumholtze?) nebo hrozně otřepané osnovy, která je bez uzardění servírována pořád dokola, co jen filmový pás světem běží. 60% ()

kklepkaa

Jim Carrey ničím nepřekvapil. A film vlastně také ne. K opravdovému zasmání vás donutí jen pár scén. Po hlubším zamyšlení musím ze 3 hvězd slevnit a jednu ubrat. ()

Guzo

Klasická rodinná komedie s Carreym v hlavní roli. Kdo ho má v oblibě v ostatních filmech, toho to bude určitě bavit o něco víc, ale i ostatní příznivce podobných komedií podle mě Mr. Popper dokáže zaujmout. Osobně bych ale Jima raději viděl v nějaké jeho typické ztřeštěnější roli, tady mi přijde, že hrál s rezervou. 6/10 ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)