Elitní zabijaci

• Česko Nájemní zabijáci (viac)

Vincent Brazil (Jean-Claude Van Damme) je nájomný vrah, ktorý vezme akúkoľvek zákazku, ak je dobre zaplatená. To je dôvod, prečo prijme objednávku zlikvidovať šéfa drogového kartelu Pola Yakura (Ivan Kaye), ktorého práve prepustili z ukrajinského väzenia. Nie je však jediný, kto ho chce zabiť. Druhým je bývalý tajný agent Roland Flint (Scott Adkins), ktorý má s drogovým bossom nevybavené účty. Znásilnil jeho ženu a bil ju tak dlho, až skončila v kóme. Brazil však netuší, že má byť návnadou pre chytenie Flinta, po ktorom poľujú skorumpovaní policajti z Interpolu. Pri prvom útoku Brazil zabije Yakurovho brata a Flinta vďaka nemu uväznia. Uvedomí si svoju chybu a Flinta oslobodí. Podlý Polo Yakur chce Flinta raniť na najcitlivejšom mieste, a tak zamieri za jeho bezmocnou ženou. Aj keď sú obaja zabijaci extrémne odlišní, napokon spoja svoje sily, aby zlikvidovali mocného spoločného nepriateľa, najbrutálnejšieho drogového bossa vo východnej Európe. (TV JOJ)

upson

No tak konečně se Jean pustil do něčeho filmu-smysluplnějšího :-) ale pořad tam jsou rezervy....třeba po Expendables 2 dostane ještě šanci alespoň na jeden americký film s rozpočtem nad 20 milionu ........ 65% ()

kenkaku

Dvojice Van Damme + Scott Adkins si evidentně sedí protože toto je už několikátý pokus kdy je možné je vidět pohromadě. Prakticky oba herce můžu a protože cokoliv po roce 2000 kde hraje JCVD rovnou podezřívám z ptákoviny jsem měl možnost si vychutnat celkem překvapení... ono to vůbec žádná blbost není a v rámci kategorie žánru (IMO) i nadstandard. ()

sedm.1

JCVD a Scott Adkins v jednom filmu a stejně prd. Je to vážně asi divný, ale poslední filmy Jean-Clauda mě opravdu docela baví, samozřejmě s ohledem na to, že jde o těžká béčka, nicméně mám pocit, že až jako pán v letech našel konečně svůj styl, ikdyž u něj je to spíš způsobeno jeho dřívějším freestylem života a součastnou vizáží unaveného bojovníka, prostě postavy, které nyní ztvárňuje ve svých filmech mi k němu dokonale sedí, životem zkoušený a dobitý chlapík, který chce mít svůj klid a když ho nemá, tak se nasere a dost nekompromisně o něj bojuje. To Scott Adkins je zas úplně jiný příběh. Takový talent, především tedy co do bojového umění, se jen tak nerodí každý den a film co film si říkám, že by měl co nejdříve totálně domlátit svého nynějšího agenta, rychle si najít o několik tříd lepšího, který by ho dokázal prodat, aby začal točit filmy, kde se bude moct předvést, neboť pro mě to je součastná mlátička, mezi bílými borci, číslo jedna a v mých očích se zatím zahazuje ve vážně darebných produkcích. No a tak když se tihle dva borci setkali v jednom filmu, malinko jsem doufal, že by se na ně mohlo usmát štěstí, nicméně doplatili opět na ty samé potíže a kdovíjak to opět nedopadlo. Zápletka na hovno, choreografie soubojů na dvě hovna a využití obou chlapců rovnou na hovna tři. A tak ikdyž ve výsledku Nájemný zabijáky vůbec nemohu označit za špatné béčko, z bahna se jim moc díky tomuto společnému projektu vyhrabat stejně nepovedlo. Za plus jistě mohu tedy alespoň zmínit syrovost, drsnost, přímočarost, slušný spád, fungující emoce, charisma obou herců, poměrně mě baví, a to nejen v tomto filmu, i ty tolik kritizované "rumunské" kamerové filtry, prostě toho není málo na to, abych se obstojně bavil, stejně ale nemohu překousnout to hloupé nevyužití borců v hlavních rolích a za to jednoduše s hodnocením do průměru nemohu jít. ()

LuciusWlk

Jean Claude je, asi jako spousta Hollywoodských "staříků", na seznamu béčkových režisérů jako dostupný. Což bohužel shazuje jejich vážnost a dávno minulou velkolepost. Snímek není překvapivě tak špatný. Napadá mě, že lepší scénárista a zajímavější lokace např. Londýna čí Paříže, mohly posunout snímek o něco výš. Navíc, Jean-Claude s houslemi je neuvěřitelně bizarní záležitost. ()

Testament

Tak jak to vypadá s tím filmem, kde se prohání JCVD s Adkinsem a kde j použitý "zvláštní" filtr? Osobně dodávám, že při hodnocení Assassination Games jem hodně přimhouřil oči, ale... Brazil (JCVD) a Flint (Adkins) jsou nájemnými zabijáky, kteří se jednoho dne, nezávisle na sobě, setkjí při honbě za stejným cílem. Brazil to dělá pro odměnu, Flint si vyřizuje osobní účty z minulosti. Film má pár příjemných zvratů, které nebudu prozrazovat... K provedení samotnému - zase se natáčelo za levný peníz na východě. Van Damme má po celou dobu zchmuřelý výraz, otázka je, zd je to herectví, nebo jen pozůstatky z drogových excesů. Adkins trochu ztratil formu, nevypadá tak nadupaně jko v "Neporazitelném". Van Damme svou rolí upomene nejednou na Leona (v mých očích). Film obsahuje jen pár akčních scén, ve kterých se Adkins drží hodně, ale opravdu hodně při zemi. I tak, snímek je nacpaný emocemi a i přes nějaká ta negativa, příjemně ubíhal. Na 1.ligu to nestačí, ale za sebe mohu říci, že oproti posledním Seagalovkám, má toto aspoň nějakou úroveň. 70%. ()

Ragdoll

Scott a Jean jsou přesně ti herci, kteří se hodí jen do takovéhoto průměrného béčka, kde nemusí moc mluvit, stačí jen, když se tváří drsně a nekompromisně a jednou za čas někoho zastřelí nebo po něm hodí nůž. Proto nikdo nemohl očekávat něco lepšího, jelikož že by Van Damme mohl na sklonku své filmové kariéry konečně dosáhnout obsazení ve vážném a kvalitním snímku, je méně pravděpodobné než 21.12 2012. Každopádně zde už si nevystačí s třemi kopy, dvěma údery a jedním rozštěpem, čímž se dokázal uživit po tak dlouhou dobu. Jen příběhová linie nemohla dát základy něčemu smysluplnějšímu, jejíž konečná podoba byla dosti předvídatelná. Dobrý konec, padouši umřou do jednoho, všichni hodní samozřejmě vyváznou bez újmy a mohou vesele pokračovat ve svém vynášejícím vyvražďovacím řemeslu. Adios. ()

iXtr3m3

Tak sa konečne stretli. Niekdajšia akčná a bojová hviezda Svaly z Bruselu a jeho duchovný nástupca a nasledovník (dnes síce už jasne odpísaný, ale vtedy na vzostupe) Scott "Yuri Boyka" Adkins. Ale späť k filmu. Žiadna sláva, už sa to začalo spoliehať nielen na osobné fighty ale aj palné zbrane, čo mi k tejto dvojici nie že nesedí, ale zbytočne to mrhá ich potenciálom, ale inak fajn film. Takých 65%. ()

Ilhan

Ne, z tohohle člověk jako já, který s van Dammem vyrůstal a stále si přeje, aby se mu dařilo lépe, nemůže být zklamaný. Velice mě zaujala občas docela hustá atmosféra, například když Adkins prochází to skladiště, tak na mě dýchla úplně STALKERovská atmosféra, jak tou temnotou, tak skvěle vybranou hudbou. Jinak ano, některé scény by na sebe mohly lépe navazovat a když už tam máme takové dva akční borce, tak tam té akce sice nemusí být tolik (a ani není), ale aspoň jeden fight by mohl být pořádný, nejlépe ten mezi nimi. JInak musím se přiklonit k Malarkeymu, že ten van Dammův syn je ještě větší herecké dřevo, než Jean-Claude sám, zároveň je krajně nesympatický a nemá vůbec co nabídnout, takže to, že ho van Damme v poslední době cpe skoro všech svých filmů mě také příliš netěší. Ještě v Teroru ve vlaku byl celkem v pohodě a předváděl bojové umění, které napovídalo, že by mohl jít v tátových stopách, to se ale nakonec nepovedlo a herectvím to opravdu nezachrání. Jsem však ochoten tohle všechno odpustit, protože tohle je návrat van Damma do první ligy. Sice ne nijak špičkový, ale snaha se cení. Po menším období váhání dávám nakonec 4 hvězdy, protože věřím, že si to i přes výše napsaná negativa zaslouží. Ale na hraně :-), 70 % ()

AdamesWWE

[8/10] Jean Claude Van Damme a Scott Adkins v hlavných úlohách, to už znie dobre a vo filme sa mi obaja páčili, každému úlohy sadli. Upútal ma aj príbeh filmu, je zaujímavý a veľmi dobre prepracovaný s niekoľkými dejovými zvratmi, ktoré sa mi páčili, len škoda že po hodine filmu sa to mierne zabrzdilo, ale celkovo ma film veľmi bavil, aj akčné scény. Súboje, sem tam prestrelky, natočené je všetko dobre a je tu aj brutalita. Atmosféra je tiež prítomná, hudba je slušná. Celkovo je to veľmi dobrý akčný film, ktorý ma skvelo bavil. ()

Speedy01

Chci smeknout svůj pomyslný klobouk. Chci ho smeknout přede všemi, kteří se vydrželi na tento hnědo-žlutý snímek dívat až do konce. Říkal jsem si, nemám do čeho "píchnout", podívám se na film, který mi tady visí opravdu dlouho - ale tohle se nedá dodívat do konce. Ztráta času, další zbytečný Céčkový film. Jdu si něčím zpravit chuť, ale notrDamme ani Segalisko to určitě nebude. ()

Haymar

Fanda už nějaký ten pátek doma poctivě recykluje odrhovačku "Už mi lásko není 20 let" a na stará kolena konečně pochopil (na rozdíl od některých svých kolegů z branže), že méně (akce) je pro něj už rozhodně více (herectví)... Možná i po vzoru kolegy Slye akci přenechal mladším (Scott Adkins) a sám se snaží víc "hrát" a méně (kolem sebe) kopat. A i když má ještě pořád hodně co zlepšovat, snaha se cení a držím mu palce! Co se týče samotného Assassination Games, platí pro něj to samý jako v případě JCVD - je to krok správným směrem, leč pořád má velký mezery! Předně by to chtělo mít příště jasno v tom, co chci vůbec točit - akčárnu nebo drámu (je tam náznak obojího ale ani jedno úplně nefunguje). Na druhou stranu napětí i jakýstakýs spád to mělo, občas to bylo i celkem drsný. Použitý "vyblitý žlutohnědý" (odborně sépiový, pánové!!) filtr naopak považuji za dobrou volbu - k těm hnusnejm rumunskejm reáliím i celkový atmosféře filmu skvěle sedí a oceňuju snahu tvůrců o "retro" styl ála klasický krimi 70. let. To, že tam JCVD plácnul svýho synátora (vím až od závěrečných titulek) i dceru (vím až z komentářu zde) je úplně irelevantní - nijak to sice nevyepšili ale ani tam vůbec nepřekáželi... ()

Lefty86

Výborný kousek, vůbec jsem nečekal že bych s Van Dammem viděl nový film který by mě takhle chytnul a hle, k tomu Scott Adkins, který sice nepředvádí svoje kosmický kopy apod, ale mě to nevadí, já si ho poprvé všiml až tady. Má to příběh který má hlavu a patu, nevedou se tupé dialogy a výborná zápletka, zvraty které chytnou za to správné akční srdce. Za mě takových 90% určitě, doufám že JCVD bude pokračovat v podobném duchu i když to bude kdesi v Bulharsku a film bude vypadat spíš jako ČB :-) ()

TERRORDROME

Tak predovšetkým, už sme videli filmy ktoré boli v rámci coolovosti celé zelené či modré, ale tento hnačkovitý žltohnedobiely sajrajt je už naozaj vrchol. Namazať objektív kamery zriedeným hovnom je vyložene umelecká chuťovka. Tvorcovia však v podstate splnili všetko čo si predsavzali, od béčkového akčáku s Van Dammom natočeným za pár toliarov niekde v Rumunsku nečaká nikto nič a ani sa ničoho nedočká, takže všetko je kurva tutti-frutti. Teda, úvodný vražedný záťah Žán Klóda je pekný a ja som na chvíľu vážne dúfal že to bude celkom slušné, PRDLAJZ! Potom totiž začne ten drsňák hrať na husle a opatrovať puťku ktorú zneužíva pasák odvedľa, za čo mu ona ukáže ako správne zaobchádzať s korytnačkami. Aaaaaachhhh... Máme vo filme dvoch machrov na bojové umenia, diváci si teda budú naivne myslieť že to budú samé bitky, ale mi ich pekne oserieme a väčšinu deja zahlušíme pindami a chujovinami až sa z toho všetci tí hlupáci krásne poondia frustráciou, BU-HE-HE! Adkinsa a Van Damma je na takú východoeurópsku telenovelu s rómskym komparzom predsa len škoda. No dobre, raz sa celkom pekne pobijú, ale to je tak všetko a film sa s vypätím všetkých síl došuchce až po mimoriadne nudné finále kde miesto logicky očakávanej veľkej bitky uvidíme len jedno pif, jedno paf a jedno bonusové puf. Šlus a Amen. ()

Imrwere

Film mě neskutečně bavil a líbil se mi. Jen holt věk už Jeanovi nikdo neodpáře. Vzpomeňme si na jeho filmy z minulosti, kdy byl hlavní akční ikonou. Jó to byla klasika. Stále umí zahrát dobře, ale už to nikdy nebude to, co to bývalo, to je jasné. Dále hodnocení trošku sníží role Scotta Adkinse. Herce, kterého mám rád, ale stále čekám na něco, kde bude ukázáno jasně, co umí nejlíp. Něco podobného Neporazitelnému Boykovi. Celkově ovšem hodnotím 80%, což se rozhodně dá pokládat za úspěch. ()

rerabinka

Hrůza hrůzička, jedna hvězdička. Všichni podvádějí všechny, beze smyslu/efektu se zabíjejí nevinné oběti, Van Damme si ani nekopl a ještě k tomu ten žlutý filtřík.. never more ()

PanPes

Van Damme tak trochu ve stylu poustevníka Leona... Docela jsem si zvykl na zdejší reakce na některé "Bčkové" herce, každopádně nechápu důvod toho, proč někteří jedinci vyhledávají jeho filmy aby napsali smysluplný komentář jako: "zase Van Damme"... Docela tragedie - v tom případě nechápu, proč nad tím ztrácíte čas. Je mi upřímně líto vašeho osobního života - pokud nějaký je... Jak už jsem psal dřív - začínám si Van Damma považovat - né proto, že by to byl nějaký myslitel s ryze filozofickým světonázorem, ale proto, že je to prostě poctivý dříč. Každý z jeho filmů nese určitý znak doby ve které byl natočen a z toho vyplývá i většina jeho akčních scén - jde prostě po krku tomu, co chtějí lidé vidět a na nic víc si nehraje. Poslední řádku filmů nosí na obličeji ustaraný výraz u kterého bych spíš řekl, že je odrazem a obrazem jeho samého - než jakékoliv herecké masky - zvláštní člověk. Je málo herců, kteří podávají stabilně dobré výkony a drží si svůj žánr - Van Damme nikdy nebude hvězdou dojemně procítěných snímků či geniálních počinů kinematografie - ale i tak zároveň nikdy nezapadne mezi řadu tuctových bouchačů a choreografů, kteří dnes vybíjí filmové plátna... Spolu se Scottem Adkinsem udržuje akci na příjemném bodu varu a mě tak nezbývá než doufat, že se tohle duo v budoucnu zase jednou objeví v nějakém tom filmu. Čistokrevné akce v podání tohoto belgičana nemůže být nikdy dost :-) ()

artas

Tak neviem či Rumuni považujú nasadenie žltého filtra za "art" prvok, ale už by im mal niekto povedať, že to z filmu robí sračku. Nie že by normálne farby mohli nejako významne pomôcť scenáru, keď to je celé splieskané počas čakania vo fronte pri McDrive. A rumunské reálie vydávať za územie "Štátov"? No možno mysleli "spojené európske štáty", to by na to množstvo majoritnej menšiny večne opálených spoluobčanov aj sedelo. ()

Matli

I přes Bulharskou produkci byla snaha znát, ale bez výsledku. Žádnej složitej děj. Těšil jsem se, že Scott Adkins předvede nějaké své umění, ale kde nic, tu nic. Van Damma ani neřeším. Hodně málo akčních scén, tím to asi uzavřu. 25% ()

Bozvav

Vcelku slušný akčňák, který zradila pouze dlouhá stopáž. Být tak o 15 min kratší, tedy kdyby vynechali dlouhé unylé pasáže s pohledy do nikam, dalo by se říci, že jde o velmi slušnou záležitost. To, že je vidět, že se točí s menšími náklady v zemích "třetího světa" vůbec nevadí. I tam bují zločin a dokonce možná v syrovější podobě, než v civilizovaných západních zemích. Za mne tak 55%. ()