Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

Ms.Iris

Keď som prvýkrát uvidela trailer, nevedela som sa dočkať, kedy film príde do kín. Horory milujem, trailer bol bohovský, husia koža ako sa patrí. Lenže? Pri tomto aj zostalo. Trailer ma upútal na maximum, film odpútal ako len vedel.. nesplnil moje očakávania. Škoda! Tu platí asi jediné: čím viac sa človek na film teší, tým viac ho sklame :-/ ()

JecteJogurty

K tomuto filmu by som sa sám nikdy nedostal, no niekedy človek nemá na výber. K dobru mu môžem pripísať to, že ani neviem ako a film sa pomaly končil. NIkdy ma tento typ filmov neohuroval, prenechával som takýto žáner pubertiačkam, ktoré majú potrebu sa báť, alebo si dokazovať, že sú silné..(?). Ale film nebol nijako nepríjemný, zvládnutý bol celkom dobre, a miestami nabudzoval skutočne "tajomnú" atmosféru. Istá nelogickosť konania postáv samozrejme v takomto žánri byť musí, inak by sme sa nemali na čo pozerať, že? Každopádne tretiu hviezdičku dávam asi len kvôli viktoriánskemu Anglicku a C. Hindsovi, ktorý ma najväčší podiel na tom, že tento film pôsobí celkom obstojne a dôstojne. ()

T600

Mám-li být upřímná, obávala jsem se toho, že mě hlavní role v podání Daniela Redcliffa zklame. Chápete, přeci jenom je to ten slavný Harry Potter, který hrál v sedmi dílech obrovsky populárního bestselleru. Přesto mě film mě velice nadchl... horory obecně moc nemusím, protožesi při nich připadám jak absolutní srab, ale tenhle film se mi moc líbil. Jednak je skvěle natočený a nejen Daniel Redclife podává skvělé výkony. Dále je také třeba zmínit skvěle povedenou atmosféru. Z filmařského hlediska je to také skvělý a povedený film a nakonec se tedy přiznám - ano v některých scénách jsem srala maggi v kostkách. Vlastně těch scén bylo víc než jen některé, ještě teď mám husinu z těch dětí!!! A nakonec za zmínku stojí absolutně nečekaný a svým způsobem i skvělý konec. Nebudu ho zde popisovat, ale stačí k němu jen říct, že stál opravdu zato. Určitě doporučuji vdět, protože to konečně není jen horor typu - čím víc krve a vnitřnosstí tím lépe, ale je to smysluplný, strašidelný horor s příběhem. ()

Pavlo

Woman in black sa snaží pôsobiť ako komorný horor s hustou atmosférou zasadený do temnej časti Anglicka. Časť vykreslenia temného prostredia vyšla režisérovi takmer na 100%. Avšak neduh, ktorý postihol tento film je v otrepanom deji a neoriginálnych strašidelných scénach. I keď nie sú strašidelné scény nasekané v každej minúte filmu, čo je zjavne mierna inšpirácia Alfredom Hitchcockom, nedarí sa režisérovi stupňovanie pocitu strachu takmer ani v jednej z nich. Ďalším nedostatkom je mnohokrát videná obdoba duchárskeho príbehu. Takže „nečakané“ zvraty sú mysľou dávno odhalené. Spomínané veci znižujú celkový dojem zo snímky. Smola. Snáď to vyjde na budúce (len dúfam, že sa nebudú chcieť snažiť v druhom diely – tá predstava vo mne vyvoláva hlboký pocit nepokoja a strachu). ()

Chlo0opek

Daniel není špatný, ale film sám o sobě naprostá nuda. Stále se zde jen chodí z místa na místo, sem tam se něco pohne, někdo se objeví a ... a to je vše.:( ()

Etrox49

Po otváracej, výsoko gýčovej, hromadnej samovražde adolescentiek som mal obavy, že je zarobené na pekelný prúser. Na šťastie, film sa rýchlo oklepe a do svojho konca si už udrží slušnú úroveň. Hlavné plus tohto pomerne komorného hororu je prostredie. Dobová temnota diváka okamžite pohltí a je umne spracovaná do najmenších detailov: kostýmy, interiéry, inventár, stavby, na tom všetkom si tvorcovia dali záležáť a je to aj poznať. Pocitvý kumšt, žiadna odfláknutá scénická sračka. Kvalitne nasnímané exteriéry vzdialene pripomínajú Sleepy Hollow (čo je myslím slušná poklona), bažinatá cesta do „zatrateného“ domu je však absolútna, vizuálna pastva pre oči! Ľakačky konečne zahŕňajú aj čo-to novátorstva a hlavne, nie sú servírované len tupým vytočením volume do maxima. Chvalabohu, Watkins dokonale pochopil, že dobrý horor nestojí len na infarktových strihoch, hoci dobre spracovaných. Slušne sa tu narába kamerou aj pri dlhších záberoch - pár pohľadov na paninku v čiernom, blúdiacu záhradami a veru nejeden otrlejší by začal predýchavať. Herecky niet čo vytknúť, skôr naopak. Tandem v podaní Harryho Pottera podporovaného tajomným Hindsom funguje a funguje skvele! Vyzdvihujem aj McTeerovú, ktorá svoju vedľajšiu rolu duševne zdevastovanej lady zvládla na jednotku, jej šialené výstupy výborne dotvárajú pocit celkovej hrôzy. Verdikt – po dlhej dobe horor za 5 frčiek, poctivo odmakaný všetkými zúčastnenými. ()

Vozy

Velmi zdařilý remake televizního filmu z roku 1989, který je rovněž výborným snímkem. Moc mi v hlavní roli nesedí Daniel Radcliffe, v Bradavicích mu to věřím více :) . Ale i přesto pořád za pět hvězd. ()

caniferus

Ako priaznivec ducharskych hororov moje srdce konecne po dlhej dobe pookrialo a zaplesalo . Atmosfera - ci exterier, alebo interier super, hudba super, pribeh super, za takto napisany scenar by sa nehanbil ani Edgar Allan Poe. Ako rodica ma vsak sakra pekne zamrazilo, skratka som fakt miestami nemohol! Nuz ale nesledujeme podobne snimky prave preto!!! Uf fakt jizda, klobuk dole pred tvorcami. ()

J!b

Mlha, že by se dala krájet..., atmosféra též, Viktoriánská Anglie.....prostě nadupaná děsivá duchařská jednohubka, která se vám do druhého dne nevykouří z hlavy. Pobledlý Daniel Radcliffe skvělý, ale rád bych viděl, kam bude směřovat jeho kariéra. Z podobných filmů spíše na divadelní prkna nebo do rolí psychoušů (případně obojího). ()

Luciaaas2

Atmosféra, že by se dala krájet, neustále napětí a z neklidňující políčko po políčku filmu. Tak brilantně natočenou duchařinu sem si hodně dlouho neužil. Film hned strhává od začátku filmu, lekací scény fungují na výbornou s hvězdičkou. Radcliffe přesvědčil, že Pottera nechal doma na věšáku a že mu vážné role sedí a dokáže být v nich přesvědčivý. ()

little_kitty

tento film by odo mňa bol dostal aj 4* pretože spracovanie, kostýmy, výprava, kulisy, kamera atď to všetko bolo super, herci boli uveriteľný, Radcliffe sa pre mňa týmto filmov odpútal od Harry Pottera... ozaj samá chvála avšak.... zápletka bola tak strašne obyčajná......duchariny s takouto zápletkou sú ako špagety... nezáleží na tom akým spôsobom ich pripravíte pretože to stále budú len špagety..... ()

Antonymi

Hutná atmosféra protkaná klasickými lekačkami, poměrně tradičním příběhem a sympatickým Radcliffem, který tu v hlavní roli odhodil svůj tradiční výraz obrýleného kouzelníka. Horrorům příliš neholduji, proto nemohu nabízet žádná srovnání, ale párkrát jsem u toho málem vyletěla z kůže, takže z mého pohledu spokojenost, účel to splnilo. ()

Paulie2

Napětí, atmosféra, prostředí - vše, jak má být. Radcliffe svou roli zvládl poměrně dobře. Tempo filmu je pomalejší, zato práce kameramanů je perfektní, takže se máme po celou dobu na co dívat. Přidat tomu ještě trochu originality a víc strachu, možná nějaké to hmatatelné zlo, a je z toho perfektní trhák. Takhle je to jenom nadprůměrný horor před spaním. ()

ConDoom

Strašlivě nudný film, který mohl z prostředí a příběhu vytěžit mnohem více. Atmosféra a napětí zcela chyběly, lekačky naprosto laciné, herecky nezajímavé, konec úporné klišé. Snad jen za tu výpravu dostává hvězdu, ale k odpadu to nemá moc daleko. ()

zeromen

Veliké překvapení, musím říct že jsem čekal totalní kravinu ale ejhle ono to není vůbec špatné a Harry předvádí skvělý výkon. Už to není malý Harry :-) jen tak dál. Hlavně ať neusne na vavřínech. Skvělá duchařina. ()

zlishaack

Daniela znám, jako každý asi, ze série HP. To co hraje v tomhle filmu je však úplně o něčem jiném. Najednou to vypadá, že nepřehrává, najednou mu to věřím. Jeho herecký výkon podtrhuje temnost filmu. Pár duchařských filmů už mám za sebou ale tenhle byl jeden z mála, který mi vyvolal opravdovou "husinu" a má na tom podíl i příběh filmu, který mne opravdu chytil. Najednou jsem neměl pocit, že mě někdo tahá za nos na ohraném námětu "v tom domě straší".Jediné, co mi trochu kalí opravdu skvělý dojem z filmu je taková jemná nedořešenost, která ve mne zůstala po poslední scéně na vlakovém nádraží. Zatím dávám 3* a půl, uvidíme co napoví další shlédnutí. ()

Robbie

Veľmi príjemný vizuál bez prehnaných, megalomanských efektov, čo osobne oceňujem najviac, príjemná mrazivá atmosféra, príjemný príbeh a príšerný Radcliffe, ktorého herecký netalent je vidličkou v oku a jeho žiaľ nad stratou manželky, otcovskú lásku k synovi, alebo strach z bubákov by lepšie zahral možno aj Tomáš Maštalír(minimálne vek na otcovstvo by som mu uveril viac). Naozaj škoda, že očividne talentovaný režisér nedal priestor rovnako talentovanému hlavnému hrdinovi, čím dosť utrpela celková atmosféra filmu. Okrem toho by to však bolo dokonalé. Po dlhej dobe konečne horor, ktorý ma scenárom ani raz nesklamal, keďže v hororovom žánre, ktorý má svoje pravidlá a rutinu osobne uprednostňujem neoriginalitu v peknom a originálnom šate pred snahou prekvapiť a šokovať diváka za každú cenu. Celkové hodnotenie dávam teda jednoznačne výborné, až na hlavného babráka, ktorého štýl hrania mi v Harrym Potterovi vadil omnoho menej ako v tomto solídnom horore. Chlapec musí hold ešte dospieť na takéto dospelácke role. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)