Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

dudel3333

Prekvapenie.Nečakane dobre,zimomriavkové,hudba fantasticka,sice dejove predvidatelne ,ale ta gradacia strachu človeka hecovala bat sa ešte viac,hoci každy vedel čo sa bude diat.Milo ponura atmosfera anglickeho vidieka dodavala filmu ešte večši šmrnc.Potešilo,boli zimomriavky aj faktor strachu,skvele.Radcliffe budeš hercom a nielen Potterom ()

vlk++

Velmi dobře natočeno, režie, kamera, střih, hudba, exteriéry anglického venkova začátku 20. století... pokoukáníčko. Jen mě překvapilo, že když je žánr horor a drama, že tam ty hororové prvky budou a ještě v působivém provedení. Fakt jsem se během první hodiny několikrát pořádně lekl :) Chce to dobrý obraz i zvuk, navodit si atmosféru a užijete si to. Za mě lepší 4*. ()

Africanus1

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, stojí strašidelný dům. A eto vsjo. Právě nepříznivé rozptylové podmínky a viktoriánský barák jsou hlavními a vlastně jedinými taháky tohoto jinak průměrného snímku, který nemůže vytrhnout ani prkenný Radcliff, ani stokrát omletý děj. ()

canibal666 odpad!

harryho pottera sa urcite nevydesim .... herecke ponatie neutralne nezaujimave ale v ponati predstavy seba v tej istej situacii by som uz mal minimalne desivy vyraz ako ked sa po rane vidim v zrkadle. Chlapec by sa mal naucit hrat ako muz a nie ako "Nicolas Cage." ()

vikin

100x vyděné, ovšem Radcliffe příjemně překvapil, stejně jako atmosféra strašidelného přímořského sídla. Na zimní večer dobrý. ()

hiroito

Režisér James Watkins mě začíná opravdu bavit. Po zdařilém filmu Jezero smrti opět potěšil. Bez znalosti příběhu, pro mě nikterak přitažlivém obsazení a názvu filmu, který ve mě vyvolává pocit knižního díla z 18.století, jsem se i tak odhodlal se svojí manželkou v 23.00 ke shlédnutí tohoto filmu. A světe div se. Tento film mě nejenom bavil a i husí kůže přišla:-) Když to shrnu, tak kamera fantastická, herecké obsazení dobré a atmosféra úžasná. Ani chvilku jsem se nenudil. Jen jsem si říkal, že kdybych byl Radcliffem tak uteču po 2 minutách, ale asi by těžko z toho byl film:-) ()

schindler

Jestli chtěl Daniel Radcliffe odhodit čarodějnickou hůlku co nedál, tak v Ženě v černém se mu to daří téměř na 100%. Film mě hned z kraje zaujal natolik, že na Pottera jsem si ani nestačil vzpomenout. Dokonalá výprava, víc než dost vydařených lekaček, slibný příběh mě nutily si pohrávat s myšlenkou o 5 hvězdičkách. Nakonec dávám 4, ale s velkým plusem. ()

Sizzi

Ač jsem byl velice rozpačitý a zvědavý jak Daniel Radcliffe zahraje trochu vážnější roli, než notoricky známého Harryho Pottera, tak mě velice překvapil, řekl bych že právě tímto snímkem (se skvělou pochmurnou atmosférou) ze sebe odlepil nálepku Harryho P. Horory moc nemusím ale tento mě velice překvapil, nečekal jsem, že s takto "neoreginálním" scénářem dokáže "vykouzlit" 4 hvězdy. ()

Alboin

Ak niekto niekedy hral hru Clive Barker's Undying alebo podobný horror, dokáže stráviť aj správanie hlavnej postavy v tomto filme. Pretože nie každý je posratý až za ušami, keď sa pri ňom čo i len pohne záves a nepotrebuje vrieskať tri minúty počas neúspešného prekážkového behu z dosahu nebezpečia. Radcliffe tu zahral muža, ktorý sa oduševnene snaží vyriešiť záhadu umierajúcich detí, aj napriek možným rizikám. Celkovo som mal z tohto filmu dojem na 5 hviezd. Atmosfericky bol prekrásny a viktoriánske obdobie dýchajúce z filmu tiež lahodí oku. Pocit dokonalosti však zničila posledná scéna. Harry sa nikdy tých vlakových staníc nezbaví. ()

nakamura

Podle mého má takhle vypadat správný duchařský horor se vším všudy. Jen škoda, že já se u něj tak bála, že některé scény jsem si musela nechat vyprávět :-D Pravda ale je, že mám tyto příběhy velice ráda, ale naopak vůbec nemusím žádné lekačky a ohyzdně vypadající duchy (proto mi nejvíce ze všech hororů vyhovoval film Ti druzí), ale naopak chápu, že se bez nich obejde málokterý horor a otrlejším fanouškům tohoto žánru to nedělá sebemenší problémy, takže tento fakt filmu na kvalitě z mého pohledu neubírá. Nejvíce nadšená jsem byla z prostředí, ve kterém se děj filmu odehrával, od malé vesničky plné stále se strachujících obyvatel, přes cestu Devíti životů okolo močálů a bažin, kterou pravidelně zaplavuje příliv, a nechává tak staré sídlo na ostrově dokonale odříznuté od okolního světa, až k samotnému domu, který sám o sobě vypadal zvenku i zevnitř tak strašidelně i bez přičinění nějaké nadpřirozené síly, že by se mu každý raději velkým obloukem vyhnul. Atmosféra se ve filmu buduje pomalu, ale jistě, všude se objevují náznaky působení čehosi nadpřirozeného a zlého, ale nic se neuspěchává, vždy jen letmý pohled nás přesvědčí o tom, že tam skutečně něco je. Příběh vygraduje v noci, kde se hrdina setkává s oním přízrakem a začíná chápat, jak to celé vlastně je... Což mě dostává i k představiteli hlavního hrdiny, bývalému Harry Potterovi, který se zde podle mne úspěšně vymanil ze své předešlé role a dokázal, že se nemusí bát trvalého zaškatulkování jako žák kouzelnické školy v Bradavicích. Role se zhostil se vší vážností a opravdu se do ní ponořil, podle mne podal opravdu dobrý výkon, obzvlášť když role otce se k němu příliš věkově nehodí, přesto jsem ho tak dokázala bez problémů přijmout. Samotná pointa filmu je velice brzy objasněna, to ale ničemu neubírá, napětí je v ději dost. Celkově příběh není nijak neobvyklý či originální, ale je velice pěkně natočen a nejvíce překvapující je samozřejmě samotný závěr, člověk je přece jenom více zvyklý na ty happyendy. Velice pozitivně hodnotím také ztvárnění postavy, kterou hrál Ciarán Hinds, do té jeho role za každých okolností racionálního Angličana, který přitom nepostrádal nic na lidskosti a uvěřitelnosti své postavy, mi prostě tak nějak hezky "sedl". Opravdu skvělá atmosféra, dokonalé prostředí, tajemno a strach provázející celý film... To jsou důvody, proč jsem byla s tímto hororem tak spokojená, ačkoli mrtvolné vzhledy duchů mi opravdu moc dobře nedělají. ()

J. K. Lister

Film Žena v černém odpovídá klasickému hororu 19. st v době slávy spisovatele Sharidena Le Fanu, velmistra anglického hororu, hrajcí si se spiritualitou a jako nejpřijatelnější figury zde dominovaly samozřejmě duchové uvězněných ve starých zchátralých domech, tvrzích povětšinou uprostřed blat, které tehdejšímu čtenářstvu naháněly velkou hrůzu. Film je velice povedený, velmi dobře si hraje s psychikou postav 19. století. a myslím si, že se snímek byl inspirovan podle Le Fanuova románu Žena v černém (asi 1862), jehož děj se situován na začátek 20 století, ale to myslím nevadí. Rozhlédněte se kolem sebe, kolik lidí věří v nadpřirozené nemysli a ještě žijí v době Ježíše Krista, ale to už je myslím jiná kapitola. ()

Hanikh

Po dlouhé době kvalitní horor :) Atmosféra, prostředí - jedna velká paráda. Na to,že tam hrál můj milovaný Harry Potter tak vynikající,ač jsem měla obavy,jak to Daniel zvládne zahrát, ale opravdu klaním se. Skvěle zahráno :) Příběh samotný byl poutavý a celkově mě film opravdu chytl. Ba dokonce jsem se i jednou lekla,a to nejsem lekací typ :D :) ()

Lenss

CO je hlavní: Radcliff sebevědomně opouští Hairyho Puttera a skládá hereckou maturitu na jedničku. To jeho výkon posouvá tenhle duchorror mezi třetí a čtvrtou hvězdičku. Kafkovější atmosféra než Cussacův Poe. Líbilo. ()

mirror79

Tak možná před 5ti lety bych z toho sr... magi v kostkách. Ale dnes? Klišé následuje klišé, předpovídatelný děj i lekačky a ve finále vřeštící paní působí spíš (tragi)komicky. Ani Harry Potter v hlavní roli to nezachránil. Tuctovka. ()

prometheusll

Opravdu skvěle udělaný film. Skvělej a docela strašidelnej film. Nejlepší asi Daniel Radcliffe. Opravdu skvělé přesedlání z Harryho Pottera na HoRoR.! Opravdu doporučuji. ()

reccal

Radcliffe se důsledně snaží vymanit se z potterovské škatulky, a upřímně řečeno, ono se mi to daří. Sice na otce vypadá ještě příliš mladě, ale nahrávají mu exteriéry a dobrá atmosféra. Hvězdičku přidávám za konec filmu, 70% ()

Lukkyn

Jako milovník hororů a zvláště duchařských jsem si po shlednutí zavřel pusu , kterou jsem měl dokořán. Nečekal jsem , že mě Daniel přesvědčí, že má opravdu strach a že není jen pouhým kouzelníkem. Skvělá atmosféra a poměrně zajímavý příběh tento film řadí do top 50 duchařských filmů. Viděno v noci a efekt to mělo excelentní :-) ()

AlohaAnty

Tak, asi nejlepší horor za posledních pár let. Od začátku filmu až do konce se furt něco děje. Lekaček je ve filmu spousta. Daniel Radcliffe to zahrál excelentně změnil jsem na něj názor. 90% ()

Mr.Hackels

Pěkná duchařina, při které jsem tajil dech a měl husinu. Celý film vyzdvihuje zvuková kulisa, která některé lekačky opravdu vytáhla. Trochu mě zklamal závěr a ani příběh nebyl nijak originální. Ale holt u tohohle žánru to zřejmě nelze až tak vyčítat. Radcliffe v pohodě, ale na role tatíků je trochu mlaďas. 75%. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)