Almásy

naoko typická nedostupná nezávislovka ktorá sa postupne rozbieha na veľmi intímny a surový portrét jednej generácie. nesmierne silný výkon Adriena Brodyho (neviem čím to je, ale musí to byť fakt dobrý film aby sa mi ten herec páčil). scenár občas brzdia nevypointované situácie, to ale v správnom čase zasahuje Kaye ľahkou extravaganciou, nijako sa nevymykajúc žánru. naozaj kvalitný film, isto si dám aj druhé kolo. ()

KR4T4S

Takhle si pan Magnusek nejspíš představoval svoje Bastardy. Bohužel v jeho filmu (filmech) nefunguje nic, tady šlape vše na 100% - když ještě navíc o učitelství ze svého okolí něco víc víte. Výborná věc. ()

Firebug

Film, jenž může zpočátku působit jako nesčetněkrát omletá storka o nenáviděném kantorovi předhozeného těm nejhorším žákům nejhorší školy jenom proto, aby ho na konci všichni milovali a provolávali mu slávu, že ze všech grázlů udělal premianty. Naštěstí stál za tímto snímkem uvědomělý Tony Kaye, který je v žánru sociálních dramat jako ryba ve vodě, pojem "klišé" zná pouze z encyklopedie a servíruje nám nejsugestivnější film za hodně dlouhou dobu, který je pravdivý, lehce depresivní, nedělá ze svých diváků hlupáky a formálně je téměř dokonalý. Důvody proč nedát 5* se hledají opravdu těžko, takže hodnotím spíše pocitově a 4,5* zaokrouhluji dolů. ()

pavcas

Prázdnota...melancholie...to je to co cítím v první chvíli po zhlédnutí tohoto filmu. Adrien Brody s laním pohledem ve vrcholné formě v dramatu o tom, že každý má v životě chvíle, kdy se cítí naprosto osamělý, neviděn, nepochopen a "oddělen" od zbytku světa. Ne každý ovšem dokáže zahnat vlastní běsy, úzkosti a smutek a najít smysl života, i kdyby to měla být pomoc druhým takovým.No řeknu Vám..ten chlap mně celkem dostal. ()

Maynard.

Tak co?Má tady někdo zájem stát se učitelem na americký téměř zvláštní škole? Po tomhle kousku ani za mák! Rejža už mě jednou šokoval - Kult hákovýho kříže (nej film o skinhedech) a teď podruhý. Nejsem zrovna příznivcem filmů s podtitulem "drama" a navíc psychologický - už jen ten název- psycho + logický mluví za vše :o). Ale tohle je vážně kvalitka. Jestli takle vypadaj americký neprestižní školy, tak potěš koště. Brody a jeho povadlý oči dokázaly, že je to velice kvalitní herec, kterej má co nabídnout. Celkově depresivní film s tragickým koncem, prostě takle nějak by vypadal film , kterej by natočil K.J.Erben :o) ()

coscarelli

Uz som sa zlakol ze to bude podobna marmelada , sta Nebezpecne myslienky, popripade Suplent, no Tony je mistr a rad sa potapa. Tak sa ponoril do hlbin US skolskeho systemu, ponoril sa dosti hlboko do utrob suplentaka, kde ale vobec nebolo do spevu a tanca. A sice nehladal riesenie, nasiel epicentrum problemu, poukazoval ako to chodi, a nechal par otaznikov. Docierna namalovana , smutna auntenticka epizoda jednoho bezradneho, systemom nakazeneho zombie, v ktorom, v niektorych komorach svieti lampicka nadeje. Zanechal pocit chladu,tlaku a dusevneho nepokoja. Doplnene fajn kresbickami. ()

xLIGHTx

Psychologicky náročný, depresívny film od režiséra famózneho Kultu hákového kríža, s mnohými ubíjajúcimi pasážami, o ťažkostiach učiteľského života, aj o kríze amerického školstva (aj školstva celkovo), o problémoch študentského života... (Občas film pôsobí štýlom, akoby bol dosť ovplyvnený Terrencom Malickom.) Adrien Brody - nadštandardný výkon, k tomu Christina Hendricks (atraktívna Lucy Liu, aspoň pre mňa - možno jedna z mála možností vidieť ju hrať normálnu, značne dramatickú rolu s parádnymi emóciami), k tomu aj dáky ten príjemný hudobný tón (Ray LaMontagne-Empty). Za štyri a pol rany trstenicou ;), ehm, teda 4,5 hviezdy. ()

-Dawe-

Vynikající snímek s velice kvalitními hereckými výkony. S Adrienem Brodym jsem moc snímků neviděl ale můžu říct, že právě v tomto podal nejlepší herecký výkon. Od Tonyho Kaye jsem viděl pouze 2 snímky (American history X a tento) a oba byli mrazivě pravdivé. Snímek zaměřující se na pocity jednotlivých lidí, který z vás určitě jen tak nevyprchá. Rozhodně doporučuju. Doufám, že Tony Kaye natočí v co nejbližší době nějaké další drama. ()

Devadesát Dva

Někdy se probudím a po ránu pustím film, zatímco nikdo není v domě. Tenhle pocit mám obvykle během prázdnin. Tyhle prázdniny jsou možná (dost pravděpodobně) moje poslední. Všechna pohoda a všechno hezké mi skončilo, nebo brzy skončí. A tak film pustím a ona je to najednou taková syrová realistická pecka, že mě to odrovná. Ale já jedu filmově dál. A přitom nad tímhle filmem bych se mohl pozastavit a přemýšlet o něm týdny, měsíce, znovu si ho pouštět a on ve mně vždycky nějak bude, jako řada dalších. Ale už dlouho jsem si nepustil něco, co by na mě tak působilo a zapůsobilo. O tomhle tématu jsem taky vždycky chtěl říct svoje, ale docela dobře to za mě udělal tenhle film, až na tu učitelsky orientovanou stránku, která je tam ale přeci jen dost zásadní. No, druhé setkání s Tonym Kayem a opět za plný počet. Úžasný a hlavně přesný Adrien Brody. Odcizení. Odcizení v dnešní společnosti. Vládne. (21. 6. 2012) ()

Seti

Možná trochu do extrému dohnané zobrazení dnešní krize hodnot a kultury (v širším slova smyslu) vůbec. Depresivní a "nepříjemné". ()

Nassau

Záleží na každém z nás, co si z Detachment odnese. Naprosto vystihující je komentář uživatele Radek99, který obsahuje ono nesmírně pravdivé "zoufalé volání o pomoc ve světě, který na volání o pomoc nereaguje". (80%) ()

cachina

,,Všechno je na hovno".... Že by byl Detachment dalším z řady filmů ze školního prostředí o napravení nenapravitelných a drzích mladých lidech z nižších sociálních vrstev svým učitelem?? Ne tak úplně. Toto napravování zde není na programu. Ve školních lavicích budeme asi tolik minut, kolik napočítáte prstů na jedné ruce. Hlavním tématem filmu jsou krize, bolesti a starosti. Samozřejmě nejvíce prostoru k prezentování svých problémů má hlavní postava v podání Adriena Brodyho. Ale to neznamená, že se nedostane ani na trápení vedlejších postav. Jedná se o velice pesimistický snímek, který je takovým sledem bolestí. Najdeme tu téměř vše. Umírající stařík, mladá dívka, která se živí jako prostituka a aby toho nebylo málo, právě ji někdo znásilnil. Obézní žákyně, která má umělecké nadání, ale nikdo ji v tom nepodpuruje, ani její rodiče, nikdo ji nerozumí, od ostatních spolužáků se dočkává jen nadávek a ponižování. Ředitelka se nemůže smířit s brzkým zavřením školy, najdeme zde nějaké sebevraždy a tak dále. Nejhorší na tom však je, že nám tvůrci nenabízejí žádné řešení, žádné napravení, žádné východisko, snad jen právě ta sebevražda (ikdyž možná na konci zahlídneme náznak nějaké té naděje na lepší časy). Vše je ale vyprávěno zajímavým stylem. Kamera je trochu roztěkaná, narušuje častými detaily či polodetaily osobní prostor postav. Najdeme zde i výjevy z minulosti laděné do tmavě červené. Vše je prokládané komentářem hlavního hrdinu ve stylu dokumentárních filmů tzv. mluvící hlava, kdy člověk něco vypráví a kamera snímá právě jenom jeho obličej. Dění na plátně je přímo doslova dokreslováno animacemi v podoně malování křídou na tabuly. Snímek stojí za vidění, ale není to ten typ filmu, který si pustíte na dobrou noc. ()

crass.48

Krom sociologického pohledu nesmírně zajímavé vyprávěním - jde o jakousi kvazi-doku-koláž - zvláště některé okamžiky v první polovině. Nepopírám, že forma i obsah místy pokulhává, nicméně k obsahu, račte si prosím uvědomit, že se zabývá geograficky obecným územím. Víme že jde o Spojené státy americké a v nich o jakési sociálně slabé předměstí - a to není žádná legrace. ()

Benedygtus

Myslel jsem, ze film bude o tom, jak to (ne)funguje na dnesnich skolach. Omyl, tim to mozna zacina, ale film je spise o tom, jak nestastna je tohle doba, o beznadeji a nadeji. Naopak film splnil ocekavani v tom, ze v hlave ho budu mit jeste peknou radku dnu a to diky vypjatym scenam u kterych i slza padla. ()

matolas

Nebyť podľa mňa absolútne zbytočnej a neopodstatnenej línie s prostitútkou, tak dávam ihneď za päť. Škoda, že je Detachment takmer neznámy, pretože je to rozhodne viac než zaujímavý snímok, ktorý, dovoľujem si tvrdiť, objektívne odráža školstvo nielen na západe (je to už prakticky aj u nás, priznajme si to). Brody mimochodom výborný. ()

bari68

Adrien Brody a jeho herecký megakoncert spolu s explicitným vyjadrením spoločnosti, školstva a ľudskej (ne)symbiózy zanechali v diváckej duši plno hnusu, depresie, ale i priateľstva a nádeje. Emociálne dokonalý a umelecký zážitok. ()

Hanys_

Taková depresivnější verze Nebezpečných myšlenek s chlápkem, kterému čím dál víc přicházím na chuť (Brody). Ale jinak až na jeho vztah s Hendricks celkem nuda (i přes to dost slušné herecké obsazení). 6/10 ()

Lewisek

Velmi silné 4*, ale na 5* by mě to drama muselo úplně položit a to se nestalo, bohužel. Výjimečná témata, myšlenky i podání. You may see me, but I’m hollow. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz