Na Chesilské pláži

• Veľká Británia On Chesil Beach (viac)

Je léto roku 1962 a Anglie bude ještě minimálně rok čekat na velké společenské změny: beatlemánii, sexuální revoluci a The Swinging Sixties. S hlavními hrdiny, dvacátníky Florence a Edwardem, se poprvé setkáváme během jejich svatebního dne. Novomanželé jsou ubytovaní ve staromódním hotelu v Dorsetu blízko Chesilské pláže. Když se pomalu začne blížit okamžik prvního manželského sexu, napětí se stupňuje a do pokoje se vkrádá trapnost. Po katastrofě prvního sexuálního pokusu následuje hádka a zásadní rozhovor na Chesilské pláži… (AČFK)

Marqta

Pomalu plynoucí a pomalu zpětně se odhalující příběh se spoustou přírody a přes to, že se ve snímku objevuje hned několik vážných témat se poměrně dlouhou dobu dařilo udržet zvláštně poklidnou atmosféru. Povedlo se zpracovat hned několik témat tak, aby každému bylo věnováno dost prostoru a aby byla probrána dostatečně do hloubky. Méně je někdy opravdu více. Rozumím ale tomu, že ne všem musí nutně tohle pomalejší tempo sednout. To, co drží film pohromadě jsou herecké výkony Saoirse Ronan a Billyho Howlea, oba byli opravdu skvělí a právě kvůli pomalejšímu tempu věřím, že by se člověk mohl při ne tak dobrém obsazení začít snáze nudit. Za mě to jsou slabší čtyři hvězdičky. ()

M.i.k.e

moc hezky se na to kouká,ale až na pár scén (hlavně rozhovor na pláži) nemůžu říct,že by mi Na Chesilské pláži zahrálo na jakoukoliv notu (ani na tu romantickou).Saoirse Ronan si zahrála víceméně to co hraje skoro pořád a radši bych jí viděl v zajímavějších rolích...60% ()

spygirl

Já tak moc chtěla, ať už si konečně zaš***jí. :D Copak nemohla prostě zavřít oči a nějak to přečkat? Chudák novomanžel, byl to sympaťák. ()

Johnny.ARN odpad!

Milujem takéto filmy. Upracete pri nich, navaríte, čeknete fejsbučik, objednáte si knihy, proste si porobíte, čo treba a absolútne o nič neprídete. A tá záverečná, prvoplánová emócia je zaujímavá, ale po zamyslení, kam ten film smeroval a kam sa dostal, priehľadná. ODPAD! ()

venison

Téma je to rozhodně zajímavé, ale příběh se dle mého příliš nepovedl. První část byla na můj vkus moc zdlouhavá, prostřední odbytá a závěr možná trošku zbytečný. Hodně linek se náznakem nastínilo, ale nikdy nedošlo k jejich odhalení. Zajímavé, ale chladné a místy zdlouhavé. |kino doma - aerovod| ()

Autenticita

Film mě tak strhnul, že jsem připálila oběd. Nemohla jsem uvěřit tomu, že takovému páru by intimita nevyšla, zároveň jsem myslela na to, že nevyzkoušet si sex před svatbou je holý šílenství... na závěr jsem brečela... a čelisti jsou životní klikaři. ()

woodsman odpad!

tak toto bola vazne dost o hovne jedine + tych 5 minut na konci to bolo emotivne ale inak sracka sem tam sa aj divim co to za hovadiny stahujem ()

filipvrbik

Velmi netradiční romantický film, který vyznívá spíše tragikomicky a spousta situací je tu dokonce trapných-nejsem odborník nas sex, ale nepohl se nepovést první sex prostě obecně, ne jen v manželství- takže dle mého to není chyba absence předmanželského sexu, ale prostě to nedopadlo. Film trpí podobnými neduhy jako pokání- je dost nudný ( i když se pořád něco děje) a z průměru ho vytahuje úžasná Saoirse Ronan, bohužel Billy Howle je jen průměrný. Ale i tak se mi to poměrně líbilo, přestože mám ještě další výhrady, dočkali jsme se alespoň pár humorných scének...70% ()

Jaro_slav

Tohle bylo i na Saoirse moc. Řekl bych, že knížka bude obsáhlejší a fungovat. Tady je leccos nevyřečený a naznačený, jenže nevyužitý, čimž ve výsledku vznikl film hezkej v detailech, avšak popsatelnej jedinym slovem: mdlý. ()

Terezinka198 odpad!

Když jsou oba hrdinové krajně nesympatičtí a jejich příběh je vám ukradený, tak vás ve filmu nic moc nezaujme -_- škoda toho Bacha... k takovému odpadu měli dát taky nějaký odpad, ne zrovna Bacha... ()

holga

Jemný atmosférický snímek s vynikajícím obsazením. Billy Howle je zde naprosto skvělý. Kritika na jeho osobu, kdy je podle řady diváků nevýrazný ňouma, jen dokazuje jeho skvostné ztvárnění nezkušeného zakřiklého kluka. Část snímku do překvapující hádky na pláži se mi oproti většině recenzujících naopak líbila víc. Flashbacky jemně postupně odhalují a rozvádí charaktery postav i jejich rodin a zároveň navozují až kontemplativní náladu filmu. Líbí se mi i to, že některá tajemství prostě zůstanou nevysvětlena. Jaký vztah měla Florence k spoluhráči v kvartetu, co nechtěla přiznat knězi nahlas? Kde se vzaly její bloky až hysterie v intimitě kromě společenských konvencí? Co dalšího kromě nízké sebedůvěry zapříčinil její panovačný otec? Tohle nepovažuju za chybu snímku. Věc, co mi připadá na celém filmu nejslabší, je totiž samotná zápletka. Je možné, aby se dva lidé, neustále si opakující, jak se milují, po prvním konfliktu a dokonce již po svatbě, zachovali takto fatálně? Aby se poprvé ošklivě pohádali a už se nikdy nikdy neviděli a nikdy si to nevyříkali? Pointou filmu je smutné konstatování, že velkou lásku lze někdy zcela zbytečně vyhodit z okna. To se určitě děje. Ale proboha, snad ne tak úplně moc blbě, jak to udělali Florence a Edward. ()

Rockerman

Je to o tom, jak předčasná ejakulace a zanedbaná sexuální výchova může zničit vztah dvou zamilovaných lidí. Úsměvný příběh se může někomu zdát zdlouhavý a nezáživný, ale mě se to moc líbilo. A po poměrně lehounkém průběhu přichází velmi silný závěr s mrazivými a dojemnými scénami. Ikdyž ta na koncertu smyčcového kvinteta byla očekávaná. ()

BOURQUE

Film o tom, ako sa dali dohromady mladý muž a mladá žena a ako sa kvôli asexualite žene hneď na začiatku stroskotal celý ich spoločný život. Najsilnejšou a zároveň najlepšou časťou je hádka na pláži odohrávajúca sa medzi hlavnými aktérmi. Tu som cítil úprimné emocionálne výkyvy. Spomienky zachytené formou „flashback“ nie je zlý nápad, ale občas tá „kontinuita“ nie je dokonalá. Staré roky hlavných postáv sú zachytené len povrchne bez hlbšieho významu. Film, ktorý v sebe mal viac. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Carthorias

LFŠ 2018, Film 26: Přes dvě hodiny sledujeme jak se Billy Howle pokouší o zásun do Saoirse Ronan, což nakonec vyjde jen tak na půl (SPOILER: Přesněji řečeno Saoirse dostane pouze nálož koncentrovaných dětí na stehno). Mezitím se ve flashbacích rozvíjí postavy rodin obou protagonistů, (mimochodem mnohem zajímavější než hlavní hrdinové) a ve flashbacích flashbacku je pak nakousnuto i hlavní trauma kvůli kterému je Billy Howleovi nadělen sexuální půst. Kde se film rozjede je poslední zhruba půlhodina, kdy se nejdřív oba rozhádají, a režisér pak chytře vypráví pouze z pohledu jedné poloviny milostného páru. V epilogu se pak postupně uzavřou všechny nahozené udičky, někdy i za cenu laciného ždímání emocí. Herecké výkony ujdou, na Oscara to není, na Baftu možná. Famozní je ovšem výprava, podoně jako např. ve filmech Joe Wrighta. ()

Biopler

Saoirse Ronan vie v detailoch zahrať znamenite a vzhľadom, mimikou a gestami sa úžasne hodí do rolí žien ako je v tomto prípade Florence, zo začiatku sixties. Jej dočasné odmietnutie manžela je zdôvodnené nepriamo cez flashbacky a pozorný divák odhalí nevypovedané. Vzťah ústrednej dvojice je však málo iskrivý a veru nemá čím zaujať, snáď len nevinnosťou. Manžel je samá tréma, jeho nedostatok sebavedomia si nesie z rodinného prostredia a je zobrazený priam ukážkovo na príklade, že nik naň nemá čas, aby si vypočul, že bude premiantom ročníka. Veľmi umelo na mňa pôsobí zvyšok príbehu, kedy 13-ročná odmlka, resp. 45-ročná v úplnom závere sú dolepené k jemnému príbehu akosi slabým lepidlom. Mám pocit narýchlo zbúchaného záveru. Divákovi utkvie v pamäti krásny vizuál a predovšetkým nápad umiestniť protagonistov na Chesil Beach kde to vyzerá na prvý pohľad upokojujúco, avšak pre ich manželstvo strhujúco. ()

mira.l

Ne, těch cca 10 minut na konci, kdy to dostalo nějaký dějový smysl a řekněme náboj, nikterak nezachránilo těch příšerně nudných 100 minut předtím, které byly fakt venkoncem o hovně a táhly se jak sopel. Tohle nezachránila ani většinou skvělá Saoirse Ronan. A ani ty dva světlejší okamžiky, totiž sexuální scéna či spíše pokus o ni a následná hádka na pláži. ()

wege

Ta všepřítomná úzkost a trapnost v klíčové scéně se dá až krájet. I díky ní a hereckým výkonům stojí ten film za více než těch dosavadních 62%. Já ty jeho knihy mám docela rád a ta adaptace je přesná. Jde z ní cítit přesně ten poct, co McEwanovo psaní ve mně vzbuzuje. ()

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

21.07.2018

Letní filmová škola Uherské Hradiště letos proběhne od 27. července do 5. srpna a ponese se ve víru oslav – 100 let výročí od narození Ingmara Bergmana, 100 let od vzniku Československé republiky,… (viac)

25. Dny evropského filmu

25. Dny evropského filmu

02.04.2018

Již 25. rokem nabízí Dny evropského filmu to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos promítnou 49 filmů z různých koutů Evropy. Snímky rozdělené do 7 programových sekcí reflektují… (viac)