Koža, v ktorej žijem

• Česko Kůže, kterou nosím (viac)

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. (oficiálny text distribútora)

poz3n

Od Almodovara už asi každý čeká cokoliv, i tak byl ale asi mnohý divák překvapen, kam až ve své fantazii Pedro může dojít. Minimálně já jsem byl. Jinak jsem vlastně dostal typického Almiče a typický španělský film. A ten mám přece rád. 7/10 ()

Janek

Ten film mě rozčiloval. Místy iritující herecké výkony, neustále zvlhlé oči ženské představitelky, sem tam pitomá replika, pitomý obraz. Blbé, říkal jsem si v duchu zhruba v polovině filmu. Jestli ale něco: celá ta Almodóvarova záležitost mě nenechala klidným; přistihl jsem se, jak o filmu s velkým zaujetím hovořím, jak mi celý ten mnou zrekapitulovaný příběh trochu zvedá adrenalin. Nápad je to silný (přistoupíte li aspoň trochu na hru) a já poberu tolik odvahy, jako tvůrce samotný, a napálím trochu silnější hodnocení (a budu doufat, že mě to při druhém shlédnutí nebude mrzet... jsem totiž vskutku na vážkách). ()

claudel

Pořádně ujetý psychothriller, který je ale také náramně povedený! Antonio Banderas v poměrně nezvyklé roli a zdá se mi, že Elena Anaya se zkrátka ráda svléká a píchá ostošest, anebo to od ní řežiséři vyžadují, nejlépe s nějakým smutným nebo krutým nádechem. Velmi dobrá, ale ulítlá filmová zábava s moc pěknou hudební složkou. ()

Beastmaster4

Geniální film, který dokáže překvapit snad v každém detailu. Film má hodně zvláštní atmosféru, která se těžko vystihuje slovy. Pomsta vedoucí až k obscénní posedlosti, životní odevzdanost a zoufalost, jinak je těžké ho popsat. Dané téma, neboli hlavní zápletka by ale zasloužila více emocí. Film nám postupně odkrývá oponu a ukazuje nám bizarní životní skládanku, odhaluje nám na první pohled absurdní tajemství, které ať je samo o sobě dost podivné, nemá na obrazovce takový náboj, jaký bych si představoval. Všechno dobré i zvláštní a nelidské se odehrává v jakési životní pohodě – např. SPOILER!!!! - Robert Ledgard (Antonio Banderas) zastřelí před očima matky (Marisa Paredes) jejího syna a svého bratra (Roberto Álamo) a ono se celkem nic neděje. Atmosféra se nikterak výrazně nemění, matka u cigarety vypráví hrozný rodinný příběh Vere Cruz (Elena Anaya) a po návratu Roberta se ptá "co jsi udělal s tělem?", "zahrabal a pronesl modlitbu, jak jsi chtěla" odpoví...a co, tak je mrtvej a jede se dál. To všechno nemění nic na tom, že je tu povedený, hodně zvláštní a nevšední snímek, který by neměl ujít žádnému vážnějšímu diváku. ()

topesto

Jsou tam divné postavy,divné děje a celé je to podivné,ale nějakým způsobem to dokáže člověka dostat a zaujmout.Rozhodně jde o netypický film. ()

JASON_X

Hodně hodně divný film... Vášněmi zmítaný a sexem posedlý gáj Almodóvar u mě touhle podivnou záležitostí slušně zabodoval. Nejdřív jsem si chvíli myslel, že půjde o nějaké mysteriózní scífko pro nylonfetišisty, ale vyklubal se z toho těžce uhozený a lehce psychologizují thriller. Těžko napsat něco víc, aby člověk nespoileroval. Snad jen, že sexuální zápletka není o nic míň šílená, než v loňském Predestination, a to je co říct. A mrzelo mě, že film ještě aspoň půl hodiny nepokračoval. S konsternovaným výrazem a s jemným znechucením dávám silné čtyři, ale asi si to už nikdy nepustím. ()

MonaSax

Tak tohle je film, pro úchyláky a extrémisty šitý na míru. Musím se přiznat, že tohle je první film,co jsem od tohohle španělského čaroděje viděla a navnadil mně a určitě zkouknu i další skvosty z jeho sbírky. Doprovázen skvělou hudbu, která podtrhne děj celého filmu. Opravdu jsem nečekala, že uvidím proměnu muže na Banderovasu milovanou ženu. Tento film je plný sexu, vášně a násilí a to se mi velice líbilo. Nezbývá mi nic, než mu dát odpovídající kvalitní ohodnocení. ()

Katullka

Můj milovaný Pedro se dostal na vrchol své tvorby. Teď můžeme vidět naprosto vybičovaného Almodovara. Prožila jsem doslova filmový orgasmus! ()

N.Strauber

HLAVNĚ JE POTŘEBA SI PŘED ZHLÉDNUTÍM O SNÍMKU NEPŘEČÍST IDEÁLNĚ ANI SLOVO!! - Od Almodóvara jsem do včerejška viděl jen film Vše o mé matce před třemi roky, který se mi jednoduše řečeno nelíbil, udělil jsem s třesoucíma rukama 3* a napsal tvrdší komentář. Je jasné, že se každý film, i ty, co řadím mezi své nejoblíbenější a podle mě nejlepší, nemusí automaticky po všech stránkách vyloženě LÍBIT, jde o to, aby zaujaly a nechaly v člověku nějaký dojem. Aby byl film zážitek, i když se nám něco nemusí pozdávat a můžeme si myslet, že režisér lehce zešílel. Kdybych však preferoval pouze samé příjemné a zcela normální filmy, nemohl by být jeden z mých nejoblíbenějších režisérů cvok z Dánska Lars von Trier. Ne vždy je nutné se s postavami ztotožňovat nebo k nic pociťovat sympatie - někdy to vadí a někdy ne, těžké uspokojivě vysvětlit proč. S tímto filmem jsem však v podstatě žádný výraznější problém, který by mě donutil snížit hodnocení, neměl - nebo možná při vysvětlení počínání měl, ale s ohledem na "charisma" filmu, příběh (obzvláště silné momenty při pohledu z okna a také před závěrečnými titulky...), sled scén, zajímavou vizuální stránku a práci s kamerou, herce a dojmy i pocity (kterými se při hodnocení řídím především), to nedovolují. Umění Almodóvara dokazuje i skutečnost, že méně schopný tvůrce by i s prakticky stejným scénářem vyrobil něco, co by působilo mnohem přehnaněji, neuvěřitelně a směšně. Překvapil navíc i Banderas, kterému se zřejmě hraje lépe, když se nemusí soustředit na angličtinu. Byť se jedná o rozdílné režisérské i lidské osobnosti a každý točí něco úplně jiného, napadlo mě srovnání, že Pedro Almodóvar je do jisté míry Lars von Trier Pyrenejského poloostrova. Jeho filmy, resp. tento film, samozřejmě nedýchá chladným drsným severem, přesto mi přišlo, že atmosféra a nálada je místy podobná, pouze v jiném prostředí a podmínkách. ()

Kamca_

K tomu opravdu nemám co dodat. Strhující snímek po všech stránkách a troufám si říct, že tohle je Almodovarův zatim nejlepší film. On má prostě dobře ujetý nápady, to se musí nechat. Co film, to originál. Tímhle si u mě potvrdil, že je to pořád můj nejoblíbenější režisér. Takže dávám plný počet. ()

Lacike

Vôbec sa mi nepacilo nechronologicke vystavanie zapletky, vdaka comu podla mna prilis nefungovala gradacia. Prvych 40 minut sledujeme nejaky divny pribeh o ktorom nemame sajnu, co to ma znamenat. Potom nasleduje zvrat, ktory to vsetko vysvetli, lenze namiesto toho, aby sme sledovali, co sa bude diat dalej, musime najprv skoro hodinu sledovat flashbacky ako sa to vsetko prihodilo. A tato cast aj ked bola miestami zaujimava, tak u mna vobec nefugovala, pretoze vacsinu veci, ktore sa behom nej dozvieme by sme si aj tak dokazali domysliet. No a nakoniec mame konecne moznost este 20 minut sledovat, vyustenie tejto uchylnej zapletky, ktore je bohuzial prilis skratkovite. Keby bol film zostrihany chronologicky, tak by podla mna fungoval ovela lepsie, ale napriek tomu nie bezchybne. Na to sa reziser venuje postavam az prilis povrchne. Paradoxne mna by najviac zaujimalo, co sa bude diat od momentu, ked film konci. Ako sa s tym ta postava vyrovna atd. Vysledkom je film, ktory ma zaujimavy namet, ale spôsob akym ho reziser spracoval sa mi nepacil. 5/10. ()

Gwaihir

Úlet podobného ražení, jaké zde nabízí Pedro Almodóvar, jsem sice tak úplně nečekal, ale rozhodně nemohu tvrdit, že jsem svým výběrem jakkoli pochybil, protože se jedná o velice chytrý umělecký snímek s vynikajícími hereckými výkony a skutečně pozoruhodným hudebním doprovodem, v němž se lehounce prolínají nejrůznější polohy a jemuž poněkud zvrhlá hlavní myšlenka dodává patřičně děsivý nádech. Velmi zajímavý je i samotný styl vyprávění, které promyšleně pracuje s napětím nebo menšími dějovými zvraty, ve svých časových rovinách jen pomalu odhaluje skutečný stav věcí a nechává vyplouvat na povrch některé otázky dotýkající se hned několika ožehavých témat. 85% ()

maseer2

moje první setkání s Almodóvarem dopadlo dobře.. tenhle osobitý, netradiční a ve své podstatě velmi šokující příběh se rozhodně zaslouží o to, že podobných setkání s tímhle španělským tvůrcem bude na mém kontě časem určitě víc :) ()

BoPo

Ak dvaja ľudia zdieľajú tajomstvo, tak ich vzťah nemôže byť bežným. Tu máte možnosť sledovať vývoj jedného nevšedného vzťahu, ktorý na prvý pohľad klame telom. Nie je to film roka, ale snaha o vybočenie z radu sa dá považovať za úspešnú. ()

PROROK14

Veľmi neviem, čo si mám o tom myslieť. Film ma nenudil, ale pointa, ktorá vyšla najavo mi dobre nespravila. Keby to malo aspoň nejaký lepší záver, lebo takto je to nič moc. ()

bouncer

Pedro Almodóvar je neuvěřitelně nadaný filmař... a každý jeho film je pochoutka sama o sobě. Kůže, kterou nosím pro mě byla především originálním příběhem - v době, kdy se na nás valí páté a desáté pokračování už tak okopírovaných "veledíl", adaptace knih, komiksů, obrazů, seriálů, předělávky předělávek, tak je tohle pohlazení po duši. Dočetl jsem se takdy, že to Almodóvar vlastně ukradl z námětu nějakého exploitation hororu. No dobrá... tomu asi nikdo opravdu nevěří a jelikož nesleduji každý hororvý štěk, tak jsem si tohle vychutnal. Skvělé herecké duo Banderas/Anaya a pro mě asi favorit na cizojazyčného oskárka. ()

Terva

CITÁT - Identitu určuje tvář.......... Tak půl hodiny je to nuda. Sledujete zkumavky, injekční stříkačky a celé laboratorní prostředí. Zatím ani netušíce o co jde. Pak dokonce přijde kašpárek v tygřím převleku. To už jsem byl úplně zmatenej. Zatím je to spíš zmatený pohled do života šílené rodiny. CITÁT - Vaginoplastika......... Nemám rád, když nevím o co v příběhu jde a tady se to začne vyjasňovat celkem pozdě. Když však vypluje na povrch pár základních informací, zjistíte, že jste to podvědomě tušili už od začátku příběhu, jen jste si to nechtěli připustit. Když jsem zjisti o co že to vůbec jde, dostal jsem záchvat smíchu z pochopení. Že žena na začátku snímku byla stvořena, to snad chápal každý, příběh pak spěl k poznání, jak vznikla. Zajímavě šokující a povedený snímek. ()

Dale

Pekne natočený film plný totálnych nezmyslov. Som plastový chirurg, tak si z chlapa urobím nádhernú ženu a prešlo síce pár rokov, no on už isto zabudol na to, že som ho kedysi uniesol a odrezal mu jeho mužskú pýchu, takže ma teraz bude určite milovať, lebo mi to sľúbil. Antoniova postava hneď od začiatku pôsobí ako psychicky narušená, no podľa všetkého bola aj riadny dement s IQ 80, aspoň takto na konci pôsobila. A aký zmysel mala postava Antoniovej matky a celé to extempore s jej druhým synom (tigrom)? Totálne zbytočné a ako z úplne iného filmu. ()

Folpa

Nejsem vyložené Almodóvarův ani Banderasuv fanoušek ale tohle se mi fakt moc líbilo. Možná tak trochu španělšký Old boy? :) A Elena Anay? To je kočka! :) ()

Festival španělských filmů již podesáté

Festival španělských filmů již podesáté

13.02.2015

Provokativní a aktuální témata, naturalistické pohledy na současnou společnost i odhalování historie, bláznivé komedie, dramata, autorské snímky, ale i hudební film či dokumentární road movie.… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)