Koža, v ktorej žijem

• Česko Kůže, kterou nosím (viac)

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. (oficiálny text distribútora)

gezper

Vynikne především po obrazové stylistické stránce. Ač se zde míchá do sebe spousta žánrů, tak nastěstí celkem umně. Bohužel na to jak je to drsné, silné téma je to celé dosti chladné, drží si to velký odstup. Ale i tak si myslím, že každý v tom něco podstatného sdělujícího najde (hru na boha, krizi osobnosti, pomsta, pokora, láska, mužskou převahu, podřízenost žen atp.). Způsob vyprávění a postupné odkrývání je zvolen chytře, jinak by to spadlo do průměru. Banderas je v roli psychopatického démonického chirurga uvěřitelně děsivý. S hodnocením trochu váhám, buď silné 3 nebo slabé 4, ale spíše 4, takže: [70%] ()

marrrrian

Fajn, uznávam, že treba ten film brať s nadhľadom, resp. s pohľadom z trochu iného uhla, ako pri bežnom filme. Potom je hodnotenie viacerými hviezdami ľahko možné. Ja som dal len dve, ale bolo to rozhodovanie medzi dvoma a štyrmi. Nemohol som dať ale tri. Buď 2 alebo 4. Buď je výborný, alebo pritiahnutý za vlasy. Ale nie je "len" priemerne dobrý. No a pre dve hviezdy som sa rozhodol preto, lebo i keď som sa povzniesol nad nie tak úplne tradičné podanie a pozeral na to len ako na pokus o umelecké vyjadrenie (neviem presne čoho), podané neemotívnou cestou, pri ktorej city postáv nekladú deju odpor, nedokázal som sa povzniesť nad naozaj, ako tu už pár ľudí spomenulo, úchylnosť vyvrcholenia, keď vypláva všetko napovrch. Zvláštne a pre mňa nevídané bolo pri tomto filme aj také preskočenie príbehu z jednej postavy na druhú, od začiatku pozeráme na chirurga a jeho pokusy, no na konci ten film nie, že nie je o ňom, ale navyše to vyzerá, akoby ani o ňom nemal byť. Tento film má dve strany (pri tomto filme by pasovalo povedať aj dve tváre) ale ohodnotiť sa dá iba jedna. Je teda len na divákovi, ktorú stranu si zvolí. Jedna je hlboká, s nádychom šialenstva a druhá je plytšia s nádychom zvrátenosti. ()

VLADEK

Už jsem se chtěl rozepsat, ale přišel jsem s křížkem po funuse. V daném případě doslova. Takže odkazuji na uživatele Flipnic. ()

Ondrew

Almodóvar si ma tymto filmom pekne krasne hned od zaciatku zacal nenapadne omotavat okolo prsta a kym som sa spamatal, uz som sa na jeho vytvore viezol ako na tobogane. Vskutku uchvatne natocene dielo, ktore prekvapi snad na vsetkych frontoch. Rezijou pocnuc, hercami spolu so scenarom pokracujuc a vynikajucou hudbou konciac. 90%. ()

Enormita

Španielska óda na filmový orgazmus. Film na ktorý budem myslieť ešte mnoho dní od prvého zhliadnutia. Šokujúci, bravúrny, prekvapujúci, erotický, zvrátený príbeh, ktorý sa Vám dostane v dvoj-hodinovej stopáži sakra hlboko pod kožu!!! Hudba excelentná !!! ***** ()

escaf

Je dobré vidieť po dlhšom čase novú a pritom kvalitnú drámu ,,made in Europe,,. Vidieť že v Španielsku o dobré nápady, aj keď trocha zvrátené, nie je núdza. Dobre sa pozeralo na chladného Bandersa ktorý vymenil zbraň za skalpel, a ešte lepší bol pohlad na Elenu Anayju v trikote. Miestami ma však nudil, kľudne by som ubral 10-15 min. ()

jopal

Ma tento film sokoval! Vyborne spracovany, super namet aj herecke vykony. Aj napriek predvidatelnemu (a logickemu) koncu, dlhej stopazi, film ani na chvilu nenudil a neustale ma drzal v napati. Steklive sexualne sceny podfarbovali cely pribeh a vkladali mu punc miernej eroticnosti. ()

JackieBliz

Po skončení jsem ze sebe dokázala vyrazit jen: Ulítlá úchylárna. Ale excelentní. Takhle se vlastně dá srolovat celý snímek do dvou přívlastků - jako geniální a naprosto úchylný. Potemnělou atmosféru by člověk mohl krájet. Napětí některých scén či vyšperkovaný dialogy se mi líbili, víc než líbili. Měli správnou dramatickou atmosféru. Jen, když se snažím přijít na hloubku snímku (která je oduševnělá a hlubší než hlubší) - pořád mi vrtá hlavou, jak taková ulítlá úchylárna mohla vůbec někoho napadnout. ()

Muf911

Trochu ponurý film, když si Banderas unese chudáka kluka a přiváže ho řetězy v jeskyni. Nápad, co s ním pak provede je teda hodně ulítlý. SPOILER. Předělání na žemu se mu povedlo pěkně. Holka to byla fakt hezká. Ale co si jako myslel, že s ní nakonec udělá? Nemohlo to dopadnout jinak, jeden musel zabít druhého nebo naopak, k čemuž se taky téměř schylovalo. A finální loop a setkání se svojí lesbickou kolegyní tomu aspoň dalo trochu světlejší zítřky. ()

spacowa

Z neznámého důvodu jsem se tomuto dílu dlouho bránila. O to víc jsem byla překvapena jak dobrý kousek jsem si nechávala ujít. Výborně zpracované drama z něhož jsem se v noci potila v nočních můrách. Jen pro otrlejší! ()

Simba72

Na mňa až moc úchylné a nechutné, ale keby tam je takých scén menej určite by sa mi na to lepšie pozeralo. Celkom zaujímavý film, len neviem asi to nevyšlo až tak presne podľa mojich predstáv. ()

kolodej1

byl to docela silný zážitek, jak u Almodovara bývá zvykem, jde o výjimečný příběh, který není tak úplně z běžného života. Je to ale velmi působivé a nemůže to člověka nechat chladným. Napínavý, nevšední film, se spoustou emocí a napětí. Výborný výkon Banderase. Stojí rozhodně za vidění ()

ludovit14

Priznám sa s týmto filmom som mal veľké problémy,na prví krát som to nedokázal dopozerať.po pol.ročnej prestávke som sa do tejto uspávanky pustil znova.A neurobil som dobre-strašne pomalé tempo(Pedro ma zničil-chcelo by to poriadne prestrihať) a tá hudba ma úplne odrovnávala,skoro som opäť zaspal.Čo sa týka scenára tak je to môj skutočne najúchylnejší príbeh a zároveň najslabší od PEDRA.HOD:49,01. PS: nevedel som ,že Pedro má také zvratené chúťky-určite aj doma ma nejakú umelú ANČU!FILMY s BUKMI nepozerám!!! ()

xylobrno

Naprosto vynikající AŽ NA zásadně nezvládnuté akční scény typu honička na motorce apod. proto ta hvězda dolů. Jinak opravdu psycho zážitek, doporučuji. ()

R.I.S.A

Taky hustota :D Týpek Banderasovi přetáhne dcerku že jí z toho mrdne, jemu taky mrdne tak si z toho týpka udělá jinou a přetáhne jí taky :D Když to zkrátim :D Ne fak to člověka tak zatahne do děje že pak kouká jako puk co se z toho vyvrbilo :) ()

laurence

Škoda, že jsem se díval na několikrát, takže jsem se ztratil v postavách a času. S následným vysvětlením jsem získal spíš pocit biologické nesmyslnosti scénáře a psychologické narušenosti spisovatele, nicméně námět je to zajímavý. ()

v.indruchova

První část filmu mě nějak zvlášť neupoutala, ale rozhodla jsem se tomu dát ještě šanci. Další část příběhu je velmi poutavá, parádně se to rozjede. Je to vlastně úchylný děj, ale šokující, nevšední. Dostalo mě to. Emotivně jsem to prožívala i když je děj servírován někdy chladně. Dokoukala jsem to s pocitem wow, to je potřeba spracovat v hlavě. Psychologické drama, které je celkově nevšední. Hudba je perfektní, hlavně vážná, která se hodí. Šílenství postihuje nás všechny, záleží jen na dávce kterou dostaneme, tento geniální plastický chirurg, dostal větší dávku. A. Banderas to zahrál skvěle, vše jsem mu to věřila. Tady se nabízí přímo otázka, kde jsou hranice normálnosti? Tenhle film mě donutil vážit si co jsem-ať psychicky tak fyzicky. ()

Festival španělských filmů již podesáté

Festival španělských filmů již podesáté

13.02.2015

Provokativní a aktuální témata, naturalistické pohledy na současnou společnost i odhalování historie, bláznivé komedie, dramata, autorské snímky, ale i hudební film či dokumentární road movie.… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)