Koža, v ktorej žijem

• Česko Kůže, kterou nosím (viac)

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. (oficiálny text distribútora)

natalie15

Film Koža, v ktorej žijem je mrazivým, precíznym, šialeným a prekrásnym dielom, ktoré vo vás vyvolá silné pocity - a tie určite nebudú pozitívne. Navodí pocit neistoty, depresie a šoku. Ale vrámci tohto filmu je to dobre. Celý film má viacero dejových rovín, ktoré sa pomedzi seba prepletajú a ústia do rozuzlenia, ktoré vám režisér naservíruje práve včas a vtedy, keď sa vám to žiada. To rozuzlenie vás nenechá chladnými. Telo sa môže zmeniť, ale duša a podstata človeka ostane naveky tá istá. Herci hrajú perfektne, z Antonia Banderasa sála chladná charizma a z očí Eleny Anaya cítiť bolesť a strach. Z mojej strany sa tomuto dielu nedá nič vytknúť, réžia, kamera, scenár, herci, to všetko je perfektné a všetko to podčiarkuje zimomriavky vyvolávajúca hudba opakujúca jeden motív stále dokola. Som si však istá, že sa nájde dosť ľudí, ktorí tento film nepochopia najmä kvôli jeho perverznosti. Pre mňa je však Koža, ktorú nosím jeden z najlepších filmov tohto roku. ****, 80%. ()

suertuda

Precizně zpracované, úžasně propojené a pozoruhodně úchylné dílo, které Vám vyrazí dech. Nepopsatelný, jedinečný zážitek. ()

chrustie

Něco neskutečného a neuvěřitelného. Dlouhou dobu jsem neviděl film s vyloženě originálním scénářem, dnes, 21. 2. 2012 se zadařilo a já jsem viděl něco, co je ve filmovém průmyslu ojedinělé. Za nápad a odvahu jsou jisté 4*. Tohle se totiž i přes veškerá negativa nebude jen tak opakovat, ať si co chce, kdo chce říká :) . Abych nebyl jenom pochlebačný, tak by si scénárista za svou nerozhodnost měl useknout 2 prsty (první půlhodinu totiž neví, do kterého zadku se vecpat).. ()

yatan

Pedro Almodovar vie podobne ako Woody Allen poeticky zobrazit dramaticke osudy ludi, ktore sa v zasade stale tocia okolo lasky. Pedro tuto vasen neustale posuva, a je evidentne, ze ma guraz, ktora mnohych, vratane mna, drazdi, no zaroven nas toto vyhrocovanie drzi. Tento film je mozno vyvrcholenim tejto linie, ktora sa taha Almodovarovou tvorbou. Tiez tu ale badam isty disbalanc medzi hlavnym motivom a pribehom Robertovej zeny..Mam zmiesane pocity no citim, ze je to hell of a movie! 8.5/10 ()

Kornout

Nikdo neumí vyprávět komplikované příběhy tak přehledně. Nikdo neumí během dvou hodin v kině vás tolik překvapovat. Nikdo jiný neumí tak krásně skloubit melodramatický kýč s uměním. A nikdo jiný nevypráví své perverzní příběhy s takovou láskou. Almodovar je prostě unikát. Tentokrát přichází s poněkud temnější stránkou, která mu však velice sluší. A závěrečný návrat ztraceného syna se směle vyrovná už legendární scéně z Vše o mé matce, kdy poprvé uvidíme Lolu. ()

aknamor

Že je Almodóvar úchylák, se ví už dávno, ale že bych si to samé po shlédnutí nějakého filmu myslela o Banderasovi, jsem nečekala. Kůže, kterou nosím, je pro mě určitě jeden z nejsilnějších filmových zážitků. Chvíle, kde se dozvíme, kdo je vlastně ta záhadná žena v divných hadrech, mě docela dostala. A ani napodruhé či napotřetí film neztrácí nic ze svých kvalit, čehož jsem se trochu bála. ()

Psychotic17

Tak tomu se říká "nuda". Jakkoli mě španělská tvorba většinou překvapí spíše příjemně, tentokrát je to právě naopak. Nuda prokládaná nudou, a to od začátku do konce. Nechápu, jak to může dostávat tak vysoká hodnocení... snad leda že by lidé místo hodnocení počítali kadenci sexuálních scén za hodinu. 10% ()

Mrs.SMEGhead

Né, že bych byla nějaký zvrhlík, ale filmy pana režiséra Almodovara mě prostě baví. Jako ve většině jeho děl, se i v tomto kousku vyvine jakási „zvrhlost“. Přehnané postrádání zemřelé manželky a pomsta dcery dožene dr. Robertu Ledgardovi k šíleným činům… film bych určitě nedoporučovala k odpočinku. Hvězdy získává za výkon herců a celkový dojem ze zajímavého děje… Panové pozor na otce doktory  ()

lobo87

Obrovské prekvapenie. Tento film som dosť dlho odkladal, a keďže s Almodóvarom som nemal žiadnu skúsenosť, dosť som sa ho obával. Moje prekvapenie bolo o to väčšie. Bolo to úchylné, napínavé, dráždivé a krásne umelecky spracované. Banderas vo svojej roli ukázal, že je stále kvalitným hercom a podal perfektný chladnokrvný výkon, podobne ako krásna Elena Anaya. Silnou stránkou filmu je aj hudba Alberta Iglesiasa. Jedno z top prekvapení roka...80% ()

jack_scott

Banderas si svou roli užil, je to na něm vidět. Vša ktaky jeho výkon by byl přímo oscarový, kdyby dostal více prostoru ve scénáři. Snímek je hlavně zpočátku takovýrozvláčný a lehce tím trpí... Ono totiž scénář mohl být o něco lepší, takhle tam člověk cítí pořád nějaké drobné nedostatky...Jinak je snímek fakt pěkný, kdo má rád psychologické filmy, u nichž je vidět že se při nich myslelo, přijde si zde na své. 80%. ()

ShadyCZE

Síla opět vidět svojí tragicky zesnulou ženu a bolest ze sebevraždy ublížené dcery v životě uznávaného plastického lékaře. Dechberoucí zbarvená úchylnost s obrysy obrovské touhy po nečem, co již nelze vrátit? Možná.. přesto neočekávané a strhující drama v podání Antonia Banderase. 85% ()

Dave_ff

Rozhodně kvalitní snímek, ale mám pocit, že pokud by posledních pár minut vypadalo jinak, celkový efekt by byl rozhodně hlubší, ostatně to samé by platilo o dopadu na diváka... ()

principessa

Almodóvarova zvrhlost jakoby dosáhla svého vrcholu v tomto hodně bezcitně a chladně podaném příběhu, u něhož mi pointa velmi naivně došla až docela pozdě. Téměř bez emocí jsem sledovala tu spletitou podívanou, která se mi postupně skládala před očima a zapadala do sebe jako kousky puzzle a za celou dobu filmu jsem nepocítila ani nejmenší nutkání sympatizovat s nějakou z hlavních postav a postavit se na jednu nebo na druhou stranu. Nicméně Almodóvar mě vždycky bavil, a jinak tomu nebylo ani teď. 7/10 ()

elanista1

Sialeny Antonio Banderas, a Elena Anaya v ktorej som aj napriek jej krase, videl len muza. Film ktory sokuje, znechuti a pohladi, chory namet zrezirovany do noblesnej podoby ani nachvilu nesklza do vod filmovej trapnosti. Dokonale a dychberuce, spanieli boduju na plnej ciare. ()

Detektiv-2

Opravdu pikantní záležitost. Ze začátku je to taková rozehřívačka, skoro až nudná - mnoho času a málo děje. Potom se v tom začnete ztrácet, ale právě s tímto pocitem to konečně přichází. Z momentů kdy Robert předělával Vincenteho na Veru mě až mrazilo a naprosto mě pohltila atmosféra. Tento film je kvalitní kousek, který bych chvílemi zařadil i mezi psychologické. Pravda, konec byl trochu uspěchaný, ale to by mi tolik nevadilo jako ten roztahaný začátek, to je jediný důvod proč nehodnotím plným počtem. ()

Luccy007

80% Plastický chirurg (A.Banderas) přišel o ženu, která spáchala sebevraždu po shlédnutí svého popáleného těla po automobilové nehodě...Přišel i o (labilní) dceru, která byla téměř znásilněna na jednom svatebním večírku mladíkem, který určitě netušil, co bude následovat... Nejprve jsem si myslela, že přeměna pohlaví je jakou si pomstou, ale možná to bylo celé už dopředu naplánované, jen se hledala vhodní objeť..Děj filmu byl zvrácený až nechutný, to z něho na druhou stranu dělá i zajímavě vyjimečný.. Na plný počet to pro mě ale nebylo. ()

Luckyboy

Hodně dobře natočený, dějem značně znepokojující film. Umělecky není filmu moc co vytknout, námět otevírá spoustu temných komnat a zapovězených míst lidské psychiky... A já mám po shlédnutí filmu pocit, že některá zákoutí by měla zůstat ve stínu :) Hodnocení nic osobního, uvědomuji si kvality filmu, ale námět mi bohužel nesedl. ()

Festival španělských filmů již podesáté

Festival španělských filmů již podesáté

13.02.2015

Provokativní a aktuální témata, naturalistické pohledy na současnou společnost i odhalování historie, bláznivé komedie, dramata, autorské snímky, ale i hudební film či dokumentární road movie.… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)