4teens

Česko, 2011, 6 h 18 min (Minutáž: 53–55 min)

Réžia:

Pavel Jandourek

Ondřej Malý, Tomáš Materna, Dagmar Křížová, Tereza Beranová, Tomáš Váhala, Lucie Šteflová, Vanda Chaloupková, Tomáš Hlaváček, Adriana Neubauerová (viac)

Na jednom nejmenovaném gymnáziu vydávají studenti internetový časopis pro „náctileté“. Jeho název, grafická podoba, členové redakce i necelá dvacítka žáků 1. A dávají hlavní podnět k tomu, jak jsme nazvali celý seriál, který byl natočen v Centru hudby, zábavy a tvorby pro děti a mládež Televizního studia Ostrava.

Tak trochu jazyková hříčka z názvu časopisu – 4 teens (For teens) uvozuje mozaiku osudů, které přivedou na televizní obrazovku teenagery a jejich spolužáky či přátele. Věříme, že se s nimi ztotožní především diváci nad patnáct let. Jejich příběhy mají šanci přitáhnout i zralé publikum. Bez rodičů, kantorů i dalších dospělých parťáků se totiž dospívání nedá dost dobře odehrát, ani odžít. (Česká televize)

kaaamiiii

Ne, ne, ne. Naprosto nezajímavé a nereálné (a to jak samotné příběhy jednotlivých epizod, tak rádoby vtipné dialogy). Hlasy Dáji a Paty nevydržím poslouchat dýl než 5 vteřin. Jediné pozitivum jsou pro mě záběry ze skateparku (jak se tam míhají ti borci na prknech). Asi by mi muselo být o pár let míň, abych v tomhle seriálu našla zalíbení.. ()

kitagawa

hodnotím (v rámci žánru!) čtyřmi hvězdami. Cením si, že se tvůrci snaží odprostit od černobílého vykreslování postav, ale naopak na mě většina charakterů působí velmi realisticky. A velmi dobrý casting herců! ()

Lukins

S dnešními pubertáky to nemá moc společného, zvlášť na prváky, mi to přijde, až příliš dospělé. Jede se podle tradičního stylu čt, kdy má každý díl vždy šťastný konec, seriál celkově připomíná spíše pohádku a některé věci jsou opravdu dost nereálné. Jede se samozřejmě s cenzurou a občas zazní z úst herců opravdu odporné hlášky. Na zahnání nudy to stačí, i když vtipných scének je tam na pubertáky minimum, pokud chcete kvalitní seriál o dospívajících doporučuji britský SKINS. ()

FRANTACZ1

Celkem příjemné překvapení. Ne, že by to byla pecka, a s reálným duchem je to asi na štíru i dnes v mnoha ohledech, ale předčilo to mé neblahé očekávání po 1. dílu shlédnutém při premiéře, a další díly jsem si nakonec čím dál více užíval. Tak proto. ()

Claire.TJ

Asi z toho sentimentu, kdy mi v druháku vejšky chybí gympl víc, než by bylo zdrávo, zvedám ze dvou na tři. Má to svoje momenty, sráží to v podstatě jen ta ostravština (Dája je fakt osina v zadku) a lacině vypadající postprodukce obrazu, ale Bublina je občas vtipnej, Ghost je pěknej a vůbec to něco do sebe má. ()

BigBrother

Stačí si progooglovat profil autorek (Iva Hlaváčková a Irena Pavlová), aby bylo divákovi jasné, proč před sebou má další televizní katastrofu, kde skin vypadá jako áčkař a používá slovní obraty typu "to je krásný večer". Odpudivě podlézavá snaha zalíbit se mladým i starým leze tomuto produktu z každého póru. Výsledkem je předvídatelná nemastná neslaná kaše s pitomými a plochými charaktery. BH90210 je proti tomuhle umělecký realismus. ()

MrFarmer odpad!

Není to dobrý...není to reálný...působí to příliš zaškatulkovaně a je vidět že tvůrci se snaží o něco o čem vůbec nic nevědí... ()

ondrach

Souhlasím, že teenageři se v tomto seriálu rozhodně nechovají reálně, jsou někdy až moc zidealizovaní. Je ale zajímavé sledovat příběhy žáků a scény komiksů jsou moc pěkně zpracované. ()

solic

tak takhle ne,mozna tak jako zabavu pro hulice,ale jinak prosim takhle ne.toto nebyt realita,toto byt jakysi paskvil BH90210 a osklivky betty :o)) ()

Nečák

Na naše poměry velmi příjemná záležitost, i když místy až směšně naivní. Některé zdejší pseudointelektuály asi neuspokojí nic, v čem lidi nejí svoje hovna a u toho nepřednášejí Kerouacka, ale pro nás blbce zcela přijatelný relax... Navíc Charlie Straight - v našich luzích a hájích věc zcela nevídaná! ()

LeoDraconis odpad!

První díl byl schematický, jako všechny první díly všech českých seriálů. Druhý díl byl docela koukatelný. Třetí díl ukázal, že jde o scénáristické dno a schematičtější už to být nemůže. Mohlo to být dobré, ale muselo by to bývalo být alespoň trochu reálné. A taky by to muselo být asi tak třikrát kratší. ()

tygricek

No, řekla bych, že až na to, že je velice absurdní, aby se v jedné třídě vyskytovalo tolik různých typů lidí (skin, blbá blondýna, tlustý šprt, reportérka, atd.), tak je to velice povedený seriál, který řekla bych dost vystihuje dnešní teenager generace... Jasně, je tam pár úletů, které by se snad ani nemohli stát (i když po jednom našem incidentu ve škole se asi už ničemu nedivím...), ale i přes to se mi to velice líbí, hlavně představa, že tam funguje školní časopis. ()