4teens

Česko, 2011, 6 h 18 min (Minutáž: 53–55 min)

Réžia:

Pavel Jandourek

Ondřej Malý, Tomáš Materna, Dagmar Křížová, Tereza Beranová, Tomáš Váhala, Lucie Šteflová, Vanda Chaloupková, Tomáš Hlaváček, Adriana Neubauerová (viac)

Na jednom nejmenovaném gymnáziu vydávají studenti internetový časopis pro „náctileté“. Jeho název, grafická podoba, členové redakce i necelá dvacítka žáků 1. A dávají hlavní podnět k tomu, jak jsme nazvali celý seriál, který byl natočen v Centru hudby, zábavy a tvorby pro děti a mládež Televizního studia Ostrava.

Tak trochu jazyková hříčka z názvu časopisu – 4 teens (For teens) uvozuje mozaiku osudů, které přivedou na televizní obrazovku teenagery a jejich spolužáky či přátele. Věříme, že se s nimi ztotožní především diváci nad patnáct let. Jejich příběhy mají šanci přitáhnout i zralé publikum. Bez rodičů, kantorů i dalších dospělých parťáků se totiž dospívání nedá dost dobře odehrát, ani odžít. (Česká televize)

Phobia

:-DDD LOL ROFL et cetera:-))). Viděli a slyšeli tvůrci seriálu současné teenagery alepoň z ponorky v kalné vodě? Nezralí neherci pronášejí dementní dialogy, realita je důsledně ignorována, celé je to jak z jiné doby (místy jak za První republiky). Těch deset minut u "4teens" mě opět přimělo s lítostí hledět na peníze, co jsem nucena vkládat do ČT - raději bych tu částku věnovala na výzkum léčby venerických chorob nebo dálniční podchod pro žáby. ()

Tosim

No jistě, skoro všichni ti mladí se přece nakonec musí dát nějakým způsobem dohromady, vždyť jsou v podstatě hrozně hodní...:-) -ZÍTRA HRAJEŠ PROTI OLOMOUCI. -NĚJAKEJ ŠACHOVEJ TURNAJ? ()

Radek99

Škoda, že představa tvůrců o tom, jaký je dnešní teenager generace Y, je tak moc vzdálena realitě... Navíc reparát skládaný v pololetí?! To je možné snad jen v televizní škole... ()

Zeck

Viděl jsem jeden díl (lyžák) a zase tak hrozné to není. Mírná naivita scénáře a charakterů studentů tu patrná je, ale stejně naivní je i představa padesátníka o "zkažené mládeži, která fetuje", "čumí na facebook", "je sprostá", "my takoví nebyli". Je to píčovina, dnes se najde spousta "hodných" puberťáků, kteří jsou zcela normální a přesně o nich je tento seriál. Sám bych přivítal trochu explicitnější ztvárnění, místo ohraného klišé "ou shit", které dnes snad nikdo nepoužívá, raději "do píče", místo plánu jak sbalit učitele, raději gang bang akce po škole, nebo jen striptýz na dámských hajzlech. Přesto je tento seriál příjemnou změnou a konečně naše "milovaná" ČT namířila hlaveň i na jinou cílovou skupinu než jen na důchodce a to jejich 3x s Miroslavem. 56% ()

igi B.

Jo, tak hlavně že jakože to sponzoruje Bravíčko. Bravo, fak úžasný, přesně takovou matérii právě ta současná pubertální mládež veřejnoprávě potřebuje k nějaké sebereflexi a tak dál... Kolikže to procent děcek >středoškoláků< letos nezvládlo tu až primitivně jednoduchou maturu? . . . Tak užívej blaze Jandecu, fak trendy, ty prostě nestárneš! Ještě trochu toho >pépéčka< a budeš za vodou... %-/ . . . A ty Ferdo? Proč? Chyběly ti love vole na nějakej matroš? Ještě trochu toho >péčka< a budeš v prdeli... °-[ . . . Resumé? Pochcat boty do 4oty... :-(.. - - - P.S. Jedna hvizdička tedy marná jen za to řemeslo, jo, viděli jsme v tušašských trdlovizích už dávno větší sračky, že... - - - P.P.S. A všimli jste si přátelé filmového a televizního umění, že čím mladší je ta čudlárna, tím víc už ta hovada ani neumí pořádně mluvit? A to nám teď v Brnisku stavěj tu novou fuckultu telenovelového sraní! Protekční smradi se tam budou vyuchcávat pro budoucnost naší mérdiální kultůry! Máme se na co těšit... - - - P.P.P.S. A prej se chystá nová cena pro mladé vytrendované serriálové čudláky! Bude se to jmenovat "Zlatej déšť" a bude to udělovat rovnou sudruh ministrant pisskultůry. Odborným garantem má bejt nějakej Čulínský... Tak tady myslím by mohli tu partu nominovat rovnou celou z fleku... %-/.. - - - - - (Nahlíženo v marné chcankovizní utrumní večery s veřejnou službou, hodnocení během 4. partie jako 484., otrávený kokotmentář starého čtveráka zde jako čtyřiasedmdesátý - 7.6.2011) ()

choze

Umolousaná bída. Odfláklý scénář se stereotypními postavami, nepříliš dramatickým dějem a s blbými dialogy ještě shazuje odpudivě laciný vizuál. Pár komiksových předělů vám cool seriál neudělá a o nějaké autentické výpovědi o dospívání nebo aspoň solidním vztahovém dramatu nemůže být řeč, na to je to příliš univerzální, nevýrazné, ploché a bez napětí. Toho přemoudřelého vypravěče jsem měl chuť přibít za pytlík na vrata - škrtnout jeho monology a celé by to hned bylo o level snesitelnější. Taky mě dost štvalo, že trvalo celou věčnost, než někoho napadlo pátrat po tajemném autorovi komiksů, kterýžto nápad byl přitom z celého seriálu nejoriginálnější. Haluze typu postřelení školníkova psa nebo holky převlékající se za kluka nekomentuju. Proč má oficiální anotace takovou potřebu rozpatlávat název seriálu netuším, myslím, že každý pod šedesát ho celkem chápe a že šedesátníci tu nejsou zrovna cílovkou. ()

brit84

Seriál, kterej nic nezkazí, ani nespraví. Nevím do jak velký míry se chování studentů zrcadlí v dnešní mládeži. I když se v seriálu řeší spíš banality typu, kdo kreslí comiks, přesto se může přistihnout v tom, že vás to vlastně docela baví. ()

Pepinec

Přesně nevím, pro koho je tento seriál určen a kdo by se na něj měl dívat. Je-li určen for teens, jak název napovídá, mají tvůrci asi hodně špatnou představu o tom, na co dnešní teens skutečně koukají. A pokud by u něj večery měli trávit rodiče, aby si udělali obrázek o svých vlastních dětech, máme tu další střelu vedle. Něco mi totiž říká, že rodiče sami moc dobře vědí, jací jejich vlastní puberťáci jsou a mají jich tudíž až příliš plné zuby na to, než aby si o nich pouštěli seriály... :-) ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +Lucie Šteflová a spousta dalších snad i nadějných herců, děj, občas některé příhody -Naďa Konvalinková a ostatně většina dospělích herců byla dost mimo, technická stranka je slabší/// Dle mého názoru to není tak špatné a řekl bych pro mnohé teenagery celkem koukatelné a pokud se pletu, tak jsem možná mimo. Spousta věci je tu sice dělaná tak napůl a nenásilně, takže se toho povětšinou moc neděje. Přesto by se tu mohl někdo najít./// Celkem 66%/// ()

gilmore_girl

Opravdu hodne zcestne vykresleni mladeze. Snaha o coolovost (predevsim v podobe comicsu) to cele pohrbiva. Jedinou trochu lidskou postavou je hlavni hrdina Milan a jedine jeho hlasky se daji poslouchat a obcas jsou i vtipne. Jinak je to sbirka jakychsi bezkrevnych hybridu z jine planety. Ale aspon si clovek poslechne treba Muse nebo Coldplay... a ustredni song taky neni uplne spatny :). ()

Sonnery odpad!

Jakože zrobíme kůůl sitkom s fajnovejma frajerama, který kosej frajerky a do toho házej bonbózní hlášky... Jakože Bevrlihillsdevětsetdvadeset bez dobrýho scénáře, herců, režie a devadesátých let. To celý z chechtáků televizních poplatníků, mrda! A proč by si to v tý záplavě propracovanejch zachraničních seriálů měl kdokoliv pouštět? Můžete mi prosím vrátit těch mých 150 korun? ()

Kothy

Seriál z prostředí střední školy, který je kombinovaný s komixem. Není to žádná sláva, ale špatné to taky není. ()

Zodd

Začalo to slibně, sympaticky a s nadhledem, po pár dílech to spadlo do žumpy. Neznalost současné mládeže sice byla vidět, ale nejdříve se to dalo snést, ten pokus o dramatickou stránku byl ovšem na facku. Taky jsem nepochopil, pro koho to má být určeno... a je jedno, jaký monopol popkultury ten seriál sponzoruje. Zlatí Horákovi se svým sociopatickým komínem, zcela vážně! ()

LoLaa

Nemůžu uvěřit tomu, že i ČR dokázala vyprodukovat seriál, který má hlavu, patu a konečný počet dílů. A kupodivu se s přivřenýma očima i docela povedl. ()

triatlet odpad!

A to nejmenované gymnázium se skutečně nachází na Zemi? Nereálné, nezajímavé, nudné.--------------------------------- Po 3. díle ČT poznala svou chybu a seriál uklízí z pátku na úterý...------------------------------------- Když už si umělci hrají na Vánoce, tak by to chtělo víc než umělý sníh.... A technická: v prvním ročníku by češtinář asi dílo Václava Havla nezkoušel... A reparát v pololetí, to je taky nějaká sci fi. ()