Sherlock

Krimi / Mysteriózny / Dráma
Veľká Británia, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris (viac)

Nové spracovanie kultového detektíva, vsadené do súčasného Londýna.
Jednotlivé časti: 1.-Štúdia v ružovom -Tam kde nie je možné vyriešiť prípad, tam nastupuje Sherlock Holmes spolu s Johnom Watsonom. Herec Benedict Cumberbatch dal postave Sherlocka Holmesa nový rozmer, za čo získal niekoľko televíznych cien. Detektív Holmes má najúžasnejšie odhaľovacie metódy. Má schopnosť analyzovať stopy tak ako nikto iný na svete.
2.-Slepý bankár -V Londýne sa začnú na najrôznejších miestach vyskytovať záhadné symboly a vraždy, ktoré Sherlocka a Watsona pivedú k čínskej zločineckej skupine zvanej Čierny lotos. Zavraždení sa vyskytujú na miestach, kam sa vrah nemal ako dostať, ani odtiaľ ako uniknúť. Okrem tejto záhady sú tu symboly ako odkazy, ktoré sa vyskytujú na miestach činu alebo v ich blízkosti. Jediná žena, ktorá by dokázala symboly rozlúštiť je nezvestná a Sherlock vie, že ju musí nájsť, aby dokázal prípad vyriešiť.
3.-Veľká hra -Sherlock sa nudí, pretože nemá žiadny zaujímavý prípad. Má pocit, že mu zahníva mozog a túži po niečom naozaj pikantnom. Ani sa však nenazdá a začnú sa diať veci. Centrom Londýna otrasie mohutný výbuch, na koľajniciach nájdu mŕtveho úradníka a Mycroft mu oznámi , že pracujú na novom raketovom obrannom systéme, no všetky tajné plány, ktoré boli uložené na fleške, sa stratili. Sherlockov mozog začína znovu pracovať na plné obrátky a jeho dedukčné schopnosti mu pomôžu vyriešiť všetky záhady.
4.-Škandál v Belgravii -John Watson píše blogy, ktorými je už v spoločnosti povestný a vďaka nim zásobuje Sherlocka prípadmi, ktoré ich živia. Sherlockovi sa všetko máli a túži po niečom výnimočnom. To sa mu splní, keď ich s Johnom pozvú do Buckinghamského paláca a v najprísnejšom utajení majú pracovať pre najvyššie postavenú osobu v štáte. Dostanú fotografiu mladej ženy, ktorá je často ústrednou postavou viacerých škandálov v spoločnosti. Má prezývku Domina a vlastní kompromitujúce fotografie, ktoré sa nesmú dostať na verejnosť...
5.-Psy baskervillské -Sherlocka navštívi mladý muž, ktorý tvrdí, že pred dvadsiatimi rokmi bol svedkom toho, ako v mokradiach pri Baskerville beštiálne roztrhal jeho otca akýsi netvor s červenými očami. A je presvedčený , že podobné monštrum zbadal predchádzajúcu noc na tom istom mieste . Sherlock pozná fámy o genetických pokusoch na zvieratách v Baskerville a preto ho prípad zaujme . Dostanú sa s Johnom do vojenskej základne a na prísne utajované pracovisko, kde sa naozaj pod rúškom vedeckých výskumov dejú čudné veci. S nasadením vlastného života sa rozhodnú záhadu vyriešiť.
6.-Reichenbašský pád -Úhlavný nepriateľ Moriarty pritvrdil a hrá sa s Shelockom nebezpečnú hru. V rovnakom čase je hlásené vlámanie do Toweru, kde sú uložené korunovačné klenoty, do trezoru Centrálnej banky a zlyháva bezpečnostný systém v najprísnejšie stráženej väznici v krajine. Všetky tri vlámania má na svedomí Moriarty a dráždi tým Sherlocka, ktorý nevie prísť na to, ako to urobil. Moriarty sa dokonca nechá chytiť a Sherlock proti nemu na súde vypovedá, no i napriek tomu Moriartyho prepustia. Sherlock čelí doteraz najväčšej záhade vo svojom živote, ktorá ho zrejme privedie do záhuby. (oficiálny text distribútora)

Chandy

Na jednej strane rozumiem, prečo sú všetci z tohto seriálu úplne hotoví. Na strane druhej, ako dosť veľký zástanca klasickej literatúry som v strašnom rozpoložení. Serál to nie je zlý, ale ak by sa hlavná postava volala napr. Sherman a jeho verný pomocník Watt, zrejme by hodnotenie poskočilo o dosť vyššie. Moderné postupy ako etablovať klasické príbehy do súčastnosti a vykrádačky klasiky sú momentálne trendom a v tomto prípade mi to neskutočne vadilo. Nemôžem nájsť tie správne slová, ale skôr by som si po svojom zmenil známu frázu. Všetci vedia, že z hovna sa bič ne upletie. Podľa mňa sa tvorcom podarilo z biča upliesť hovno. A teraz ma môžete nenávidieť :D ()

Allein4

Doctor Sherlock Who :-) Je tam hodně znát, že to natáčí stejná banda jako legendárního Pána Času, a to je jen dobře, protože Doctor Who a Torchwood jsou excelentní, takže z toho může Sherlock jen a jen těžit. Navíc charismatická postava Benedicta Cumberbatche, který měl blízko k tomu, aby byl nástupcem Gallifrejského Davida Tennanta místo Matta Smithe, exceluje a je jen dobře, že skončil v tomto seriálu. Jediné, co bych trochu vytknul, je délka jednotlivých epizod, raději bych měl dílů více o standardní stopáži 40 minut. ()

cyberic

Od mala som fanusik poviedok A. C. Doyla s pripadmi SH, takze nie som nestranny. Ale zasadenie deja do dnesneho Londyna sa podarilo. Tesim sa na dalsie pokracovania, dufam ze budu. ()

cajda77

Této britské detektivní trilogii jsem se před časem vyhnul. Nemám příliš v oblibě moderní "remake". Ovšem nedávno, díky doporučení, jsem Sherlocka zhlédl. Nelituji! ADD: Po druhé série jsem nesmírně nadšen. Nikdy bych neřekl, že jde Sherlock kvalitně přenést do dnešního prostředí, aby neztratil své kouzlo, a navíc tak stylově! ()

Airon

Sherlock v modernom šate v súčasnom Londýne. Výborný výber hercov a samozrejme aj réžia samotných častí, kto je však obľúbenec starého Sherlocka moc mu asi tento seriál nebude "voňať" lebo Sherlock je len jeden . Mňa si získal samotný predstaviteľ Benedict Cumberbatch tým že dal do svojej postavy niečo svoje a nekopíruje Sherlocka ako takého . ()

mentos.

01x01: O tomto seriálu jsem slyšel spoustu dobrého a už je to, že tady na ČSFD je to patří mezi desítku nejlepších a je 34. nejoblíbenější seriál značí, že jde o minimálně kvalitní a navíc docela zajímavý projekt. A i já se s tímto názorem ztotožňuji. Zasadit děj do moderního Londýna má stejné kouzlo jako v období 19. století. První epizoda mě okamžitě vtáhla do dění a já se za celých 90 minut ani jednou nenudil. To už se dlouho nikomu nepodařilo. A to beru v potaz podobně dlouho trvající filmy a další seriály. Ústřední dvojice je docela příjemná. Po první dílu musím uznat, že jde o opravdu fajn podívanou :) 95%.______________ 01x02: Ještě trošku akčnější, ještě trošku napínavější, než první díl. I přesto trošku slabší. I tak ale opět skvělé. Docela se sám divím, jak mi obě postavy po pouhých dvou dílech (ve skutečnosti třech hodinách času) přirostli k srdci. 85%____________________01x03: Otevřený závěr je lepší než žádný. A navíc mě donutil těšit se na další epizodu. Docela příjemný oddychovější díl. Jen tak dál! 85%______________02x01: Vyřešení zápletky z minulého dílu a nová linie- láska. Sherlocka zasáhla jeho femme fatale, která je mimochodem krásná. Bohužel ale jeden ze slabších dílů. 75%________2x02: Naprosto famózní, úžasný díl! Nedokážu to ani slovy vyjádřit a teď už vím, že tomuhle seriálu těch pět hvězd prostě právem patří. Napětí střídaly až hororové scény a já byl opravdu nadšený. 100% 2x03: Skvěle promyšlený díl s poměrně zajímavým koncem, který mě trošku zklamal (smrt Moriartyho). Samozřejmě se už teď těším jak tvůrci vymyslí to, že Sherlock vlastně přežil a už netrpělivě vyčkávám na další sérii :) 85%___________3x01: Pro mě bylo čekání kratší, protože jsem začal seriál sledovat později, i tak jsem se obrovsky těšil. Na dílu se mi nelíbila jedna věc- v podstatě hodinu a půl se řeší to, že postava nezemřela, jak a proč,... V seriálu, který má za sérii 24 dílů, by mi nevadilo věnovat návratu postavy celý 45 minutový díl, tady je to ale jedna třetina z následujících dílů, což zamrzí. Tahle nevýhoda je ale oproti těm stovkám výhod, které tato epizoda navíc přináší vlastně nic. Je to osvěžující a inteligentní zábava se skvělými britskými herci a fantasticky se na to kouká! Takže díky tomu 90% ()

Vevisek

Musím říct, že když jsem to poprvé zapnula, tak mě vyděsilo, že se to odehrává v současnosti. Jakmile jsem si ale na to zvykla, do seriálu jsem se zamilovala a to nejen do hlavních hrdinů..;) Každopádně se mi líbí, že příběhy jsou upravovaný do současných poměrů, třeba elegantně vymyšlená zápletka psa baskervillského. Dneska už nám nenahání hrůzu to, co dřív, což je zohledněno. Miluju ty nové filmy Sherlocka s Robertem Downeym jr, ale ač mě to baví, není to pro mě opravdový Sherolck. TOHLE, Benedict Cumberbatch, je pravý Sherlock. (a to i přesto, že jeho jméno si pravděpodobně nikdy nezapamatuju..:)) ()

mcclane412

Konfrontace hrdiny a padoucha je jedním z okamžiků všech seriálů, který má největší potenciál a jako takový, se na něj vždy těším nejvíc. Tady je taky standardní situace dobro vs zlo, Sherlock vs Moriarty a tvůrci z jejich setkání opravdu vyždímali maximum a to tak moc, že po shlédnutí první série jsem se dostal do orgasmické nirvány. Bylo to jako kdybych měl celý svůj život strčenou palici v něčí řiti a pak mi jí někdo vytáhnul. Všechny seriály o kterých jsem si doposud myslel že jsou geniální, jsou v porovnání s tímhle, naprosto směšný. Zůstala mi jediná obava a to aby druhá série byla alespoň stejně tak dobrá, ale to jsem si myslel že není možné. Nicméně pak jsem uviděl první díl druhé série... to nejdokonalejší co jsem v rámci seriálu, filmu, dokumentu, pořadu nebo života viděl. Doopravdy už chci třetí sérii. Edit: Čekání na třetí sérii bylo nekonečné, ale už je to za mnou. A můj názor ptáte se mí věrní přisluhovači? BOŽÍ. Mému očekávání to sice nedostálo, ale to ani nebylo možné, protože bylo astronomicky vysoké. Co ovšem mé očekávání daleko předčilo, bylo vysvětlení cliffhangru z konce druhé série. Rok a půl všichni fanoušci spolu debatovali a vymýšleli všechny možné vysvětlení, většina z nich by pro vysvětlení zabíjela, nebo prodala svojí matku do otroctví a pak když se to má konečně vysvětlit, tak nejenom že vysvětlení je naprosto nedostačující, ale navíc ani nevíte jestli je pravdivé. A víte vy co? Na to sere pes. Po prvním dílu třetí série jsem si uvědomil, že na vysvětlení vůbec nezáleží a jistě nejsem sám. Nemám tušení jak se tvůrcům podařilo, mi vnuknout tuto myšlenku, nejspíš jsou v tom dílu podprahové záběry Derrena Browna, který mne zhypnotizoval, jinak si to vysvětlit neumím. To je prostě daleko za hranicí geniality. Kdo neuvidí nepochopí. ()

schindler

,,MLČTE! MÁTE NIŽŠÍ IQ NEŽ JE PRŮMĚR". Kadence hlášek je v některých scénách tak rychlá, že jsem prostě nestíhal. Celkové pojetí je originální, svěží, neskutečně nápadité. Benedict Cumberbatch BRAVO!!! ()

macoslavek

byla jsem skeptická vůči představě, že sherlocka přesunuli do 21.století a dlouho jsem proto tomuto seriálu odolávala.. chyba! je to spotless :) herecké obsazení na jedničku, každá scéna s larou pulver je k nezaplacení, dialogy jsou brilantní, všechno krásně odsýpá.. ()

Lokitre

Starším lidem, kteří znají původního knižního Sherlocka Holmese se tento seriál s největší praděpodobností líbit nebude. Tento detektiv je totiž zasazen do současného Londýna, kde je mnohem větší osina v zadku než jeho předchůdce. Hodnocení po prvních dvou sériích - kvalitní a vtipná detektika. Každá episoda představuje jeden oddělený příběh a během celé své délky (90 minut) neztrácí na tempu. V některých situacích ale budete muset sami přemýšlet (mám namysli Sherlockův pád v poslední episodě druhé série). U mě to je jeden z mála seriálů, na které se ráda koukám znova a nemůžu se dočkat na třetí sérii. Doporučuji všem. Je to skvělé. ()

D||X

Geniální. Miluji film, proto jsem seriál odkládal a odkládal, protože jsem byl přesvědčený, že kvalit filmu nedosáhne... Jak já se mýlil. První dvě série fantastické, tohle ani není seriál, to jsou tři filmové masterpieces nazývané seriálovou sérií. První díl druhé řady by si zasloužil snad i šestou hvězdičku. 5*!!! ()

ricky4

První díl seriálu bohatě stačil na to, abych zjistil, že mám tu čest sledovat jeden z vůbec nejlepších seriálů (nebojím se říct) všech dob. Na první pohled se zejména podle stopáže může zdát, že se spíš jedná o film. Kdo ale vydrží dlouhých 90 minut, rozhodně neprohloupí. Trochu jsem se toho bál, zejména že se budu nudit- sprška nekonečné akce ve spojení s mistrovskou dedukcí vás natolik uchvátí, že se ani na okamžik nezastavíte a budete jen zírat. Spojení vychytralého neotřelého scénáře s "holmesovskou" hudbou a životními výkony Freemana a Cumberbatche (doufám ale že je časem překonají) se ukázalo jako více než úžasné. Po shlédnutí nových "Holmesů" jsem si říkal, že lépší vystižení atmosféry příběhů geniálního detektiva už nikdo nikdy nezvládne. A hle, jen o pár let později to tu je... Zde je to navíc podáno opravdu neotřelým způsobem. A co se mi líbilo? Že si své místo (místy) našel i klasický anglický humor. 95% ()

salokin

Aneb jak udělat z Guye losera během 90 minut. Jedna z nejlepších věcí, který kdy na obrazovkách proběhla, důkazem budiž, že ještě několik měsíců po shlédnutí jsem měl nutkání rozebírat pohledem každý milimetr záhybu na spoďárech lidí kolem mě, abych jim potom mohl říct, co dělali před týdnem touto dobou. Absolutně žádná výtka, snad je dílů by mohlo být mnohem, mnohem víc, ale to už je spíš přání zoufalého fanouška. ()

Ivuska71

Nepřemýšlejte tak nahlas, rušíte mě! Nemluvte, snižujete IQ celé čtvrti! Miluju Sherlocka! Vždycky mě příběhy A.C.Doyla braly. Viděla jsem skoro všechno, co bylo o Sherlockovi kdy natočeno. Takže jsem fakt nečekala, že tohle bude taková bomba! Jsem uchvácena a lapena! ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

29.11.2018

V nové drákulovské minisérii od tvůrců seriálového Sherlocka se v hlavní roli objeví herec Claes Bang (Dívka v pavoučí síti, Most). Třídílnou sérii dělají Steven Moffat a Mark Gatiss pro BBC a… (viac)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (viac)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)