Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Yesenka

Film je vlastně dobrý, jen jako by byl pořád úvod a člověk čeká na rozuzlenî, místo toho mu jen zdůrazní otázku, na kterou, celý film, čekáte odpoveď- Jak z toho ven? ()

Borin.P

Skvělý námět, který bohužel poněkud ztroskotává na realizaci. Možná to chtělo více se zaměřit na futuristický svět, kde platidlo je čas a na jeho společnost co nestárne, než na Robina Justina Hooda, jak okrádá časově majetné a ničí systém. Určité scény je potřeba brát s rezervou, jako například suverénní jízda autem. Jinak v celku kvalitní, velmi dobře promyšlená a vizuálně propracovaná podívaná, u které se člověk nemá čas nudit. Slabší 4* ()

Rieux

Nevedel som co sa chystam pozriet, nevedel som co mam cakat. Pravdupovediac som predpojato - kvoli pritomnosti Justina T. - ocakaval podobny pruser ako jeho predchadzajuci snimok so slecnou Kunis, nedokazem prist tomu filmu na meno. Avsak, musim sa verejne ospravedlnit, In time je velmi dobry sci-fi film, ktory obsahuje genialnu myslienku a obstojny dej. Ano, naslo by sa tam az prilis vela "plot holes" ale koho to zaujima? Hlavna vec, ze sa na platne stale nieco deje, herci a najma herecky su prijemne, ked uz nicim inym, tak aspon vzhladom, cele je to zaobalene do filozoficko-eticko-moralnej atmosfery, ktora je vsak natolko nevtierava, ze obycajneho po akcii a strelbe dychtiaceho divaka obide obrovskym oblukom zatialco divaka, ktory chce premyslat ponecha tryznivemu meditovaniu nad casom, zmyslom zivota, ludskych hodnotach a podobnych nezmysloch. Justin T. nerobi hanbu, ale popravde si na jeho mieste viem predstavit aj niekoho kto sa k herectvu nedostal ako slepa kura k zrnu. Cillian Murphy si to cele ukradol pre seba, jeho postava je psychologicky tak premakana, ze budete mat problem uvedomit si ci je to hajzel alebo dobrak od kosti. Co snimku podkopava nohy je stare dobre klise - pre frankofonne zalozenych ludi "cliche" - ktoreho svedkom som bol za 109 minut trosku velakrat na moj vkus. V takych chvilach si clovek povie: Aka skoda, ze tu genialnu myslienku nedali do lepsieho filmu... Co by s tym asi urobili velikani ako Ridley Scott, Terry Gilliam, Christopher Nolan ci Stanley Kubrick? Ani si nedokazem predstavit aku bombu na filmovom platne by dokazali zmajstrovat s nametom "cas ako platidlo". In time je film, ktory zaujme, pobavi, ukaze nieco nove, co tu este nebolo, ale zanecha pocit nedostatocnosti, pocit, ze by sa to dalo aj ovela lepsie. ()

Rian_witcher

Bonnie a Clyde z budoucnosti kradou čas, ale mých 5 hvězdiček neuloupí. Ale 4 si určitě zaslouží. Hlavně za výborný nápad s časem, který by si zasloužil zajímavější kulisy budoucnosti, než obyčejné dnešní automobily a ulice. ()

Hucocaky

Skvelá akčná scifiovka, režiséri prišli opäť s niečím novým na trh a to si vážim. 2* zvlášť za Amandu Seyfried, úžasná napínavka, po dlhej dobe som sa mohol opäť tešiť na kvalitný film. ()

luke86

Velice zajímavý nápad, hezky natočený a pro mě nejlepší role Justina - aspoň mu nejvíce ze všech jeho rolí sedne (hned za touto je "blbeček" z Bad teacher :))....Time is money :) ()

krachman

Zajímavé posleství a přirovnání s dnešním světem, kdy čas ve filmu znázorňuje peníze v tom našem stejně bláznivém světě. Představte si, kdyby najednou byli všichni milionáři....to by byl hukot :) Justina můžu a Amanda je fakt sexy baba. Film vřele doporučuju. ()

tosyia

Těžko posoudit, jestli je Justin lepší herec nebo zpěvák, to nechám na jiných. Obdivuji slečnu, že naběhala ty kilometry v 15 centimetrových jehlách, ještě u toho kecala a sem tam vystřelila. Myšlenka filmu se mi moc líbila, ale všechno bylo tak nějak nalajnovaný, dalo se tušit, co bude následovat. Škoda, že to skončilo happy endem, doufala jsem, že si v kině poprvé pobrečím! ()

BloodyO

Sice nedávám plný počet ale "In Time" se mi velice líbil. Svět kde měnou je čas se zas tolik neliší od našeho (nemáš "čas" -> zemři = nemáš peníze -> zemři) a kdo ví, třeba si za pár let opravdu budeme chodit do banky pro další den života.. Každopádně zajímavá myšlenka a pěkně ztvárněný svět "času" si mě získal. 79% ()

JihadJoe

Film je tak na jedno shlédnutí. Hemží se tam hromada nesmyslů, místy se tam neděje vůbec nic, prostě nápad za pět hvězd, využití tak za jednu. S vyprávění filmu chápu, že tento systém čas jako prachy byl vytvořen nejdříve kolem roku 2000 (technologicky to dřív ani neni možný, navíc chlapík co chcípne říká, že už žije asi 120 let). čili děj filmu je tak kolek roku 2100, tak kde kurva jsou ty fururistický vymoženosti? jakto,že benga střílej ze AUG Steyrů, který se používají teď? hodně naivní a nedomyšlenej příběh v mnoha směrech. ()

DeadRover

pro mě asi nejdepresivnější film co jsem viděl. zase nová dimenze jakým nástrojem se budou řídit ti nešťastní chudí, kteří prostě maj tu smůlu, že se narodili chudí a dokud bude v genech láska k životu a strach ze smrti, tak se svobodně rozhodnou udělat vše, aby nezemřeli. depresivní je i rozpačitý závěr ve stylu Bonnie & Clyde. asi opravdu není jiné východisko než násilí nebo odlet na koštěti ve stylu Vittorio De Sicy v Zázraku v Miláně. provedením filmu jsem byl spokojený, konečně zase filmová kvalitní klasika. ()

ElKamil

Byl to docela dobrej sešup s originálním scénářem, přesto člověk po shlédnutí cítí takovou pachuť, jestli z toho náhodou nešlo vytřískat víc. Škoda. ()

oSiSko

Idem omylom na film, ktorý je sci-fi, nemám rád sci-fi, ale nápad v tomto filme ma upútal hneď na začiatku a držalo ma to až do konca, bolo to vážne dobré, ale myslím si,že keď už máme takúto, povedzme, výnimočnú ideu, chcelo by to z toho vyžmýkať viac a bol by to film roka,teraz je to len veľmi dobrý film s veľmi dobrým námetom. ()

krt7236826

tá myšlienka akoby bola dobrá a zároven oničom ... je to vlastne prikrášlenie skutočného sveta ... nezabúdajte že aj v skutočnosti ľudia pracujú s tým rozdielom že dostanú peniaze a ked ich nemajú zomrú pomalou a bolestivou smrťou ktorá bude vykúpením po všetkých starostiach a pretrpenej bolesti... tu presne vedeli kedy im dojde čas naučili sa s tým žiť a koniec bol rýchlejší ako prehnať si guľku hlavou. nakoniec sa mali všetci skvelo žili zdravo večne mladý so svojim životom pevne v rukách ... doslova. Ale audiiovizuálny zážitok bol dobrý, budúcnosť v inej spoločnosti prezrádzal akurát fetiš s oblečenia vlasov a áut ... inak nič moc ale predstava že môžem žiť tisíc rokov večne mladý a zdraví sa mi pozdáva. Film celkom schopný bez myšlienky a riadnej akcie ale ajtak si ho raz zas niekedy pozriem ... určite ()

Tony.Frisco

Veľmi dobrý námet a scenár to fakt oceňujem . Začiatok má super strhujúci nábeh aj v strede filmu som bol ešte očarený dejom ale ku koncu mi to už pripadalo ako ,,bežná rutina,, Justin vie hrať . ()

Dámské posily...

Dámské posily...