Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

ElFifo

Nosnou tohoto filmu je výtečný nápad, jehož potenciál není ani zdaleka vytěžen a mnohdy je ubit notnou dávkou klišoidních scén a stupidních dialogů. Ale je to celkem koukatelný a nemohu říct, že bych se vyloženě nudil. ()

Zeddi

Opravdu oceňuji myšlenku toho, aby na místo peněz jako všeobecného platidla a postavení na společenském žebříčku byla tato materialistická hodnota zaměněna za čas. A to časem takovým, který neúprosně odpočítává konec našeho života a když dojde tak pak už je jen smrt. Každý se tedy musí snažit, aby byl společnosti nějak prospěšný, protože mu jde zkrátka o jeho život. Tento film má tuto myšlenku postavenou trochu jinde. Jsou zde bohatí, kteří celý systém drží pevně v ruce a chudí, kteří jsou nuceni skákat podle toho jak se bohatým zamane (v celku mi to připomíná problematiku dnešní doby, kdy je demokracie zašlapávána do země a za zavřenými dveřmi vládnou ti kdo mají kapitál). Justin Timberlake jako rebel a vizionář se na na svou roli opravdu hodil. Celkově se dá říci, že se film dal ještě trochu doladit ve smyslu většího zamyšlení nad prolematikou onoho systému. Nakonec se celý děj stočil do béčkového akčňáku a dva noví Robinové Hoodové šli samy směle proti celému systému. Závěr: poměrně koukatelné, ale místy až zbytečně přímočaré. ()

collinduff

Justin Timberlake ako Jánošík z budúcnosti, ktorý bohatým kradne a chudobným rozdáva ...čas. Jeho družinu nahrádza prudko prcavá Amanda Seyfried a po krku im ide vodca pandúrov, čiže strážca času Cillian Murphy. Kone ako dopravný prostriedok vystriedali neskutočne štýlové retroautá s nádychom budúcna. Viditeľná je snaha režiséra poukázať na akési paralely medzi filmom a dnešným svetom, na jednej strane chudoba a na strane druhej zaprdení milionári. Film odsýpa, nenudil som sa a napriek absencii akýchkoľvek emócii ma vtiahol do deja a dobre som sa bavil. --83%-- ()

Dagoun

Myšlenka pěkná, dokonce Timberlake se do role hodí a vůbec herci nehrají zle. Ale celkově je to takové ploché... Člověk se na to kouká, ale film vás nechce vtáhnout do děje. Motivy hlavních hrdinů jsou docela skryté, na to aby jim člověk fandil a výsledek jejich snažení je nepřesvědčivý. ()

cirkulace

Námět filmu a vlastně celá myšlenka filmu, platit časem, je určitě super, ale mám takový pocit, že se tento nápad mohl zrealizovat ve filmu o dost lépe, než je finální výsledek s názvem Vyměřený čas. Justin Timberlake není až tak špatný herec, jak jsem si myslel. Dalo by se říct, že možná lepší herec, nežli, chcete-li, říkejme tomu zpěvák. Oproti tomu ale naprosto nesympatická Amanda Seyfried, která opravdu neumí hrát. A to mikádo, no... Tak nějak nesympatický film. Nedokážu vysvětlit proč. Má v podstatě vše, co by film tohohle žánru měl mít, ale zkrátka něco tomu chybí. ()

wenzik

Příjemný film, Timberlake to zahrál docela dobře a myšlenka k filmu byla skvělá. Neříkám, určitě by se to dalo ztvárnit i líp, jako skoro všude a vždycky, ale já jsem byl spokojen a pohled na krásnou a skoro nahou Amandu Seyfried je úžasný. a proto tento film doporučuji. ()

DansteR

"Display it? Hell, I'm gonna drive it! "...A zase něco nového, hold tyhle filmy s novým nápadem mě hold lákají a zpravidla nezklamou. Úplně nová myšlenka s velmi slušným obsazením. Začátek byl sice trošku zmatený a trvalo mi uvědomit si o co jde, ale o to víc jsem si užíval zbytek. Odstrašující případ jak by společnost vypadat neměla, ale bohužel ani v dnešním světě se toho nikdo nesnaží vyvarovat a to nemusíme umírat na "vyčasovaní". PS: Taky chci aby všichni okolo vypadali na 25 :-D ()

brasek

Skvelý nápad a možno aj pointa príbehu... ale bohužiaľ až samoľúba realizácia s nejakým humanistickým posolstvom, ktoré sa stráca v nudnom filmovom braku. Autori snímku sa niekde stratili v príbehu a pozabudli na gradáciu deja a napätie... len jednoducho pomiešali čo im dal scenár. ()

weva

Musím povedať, že sci-fi nie je moja šálka kávy, ale keď už ma nejaké zaujme, tak to už musí byť pre mňa niečo extra, čo film In Time aj bol. Najväčším plusom bol samozrejme samotný nápad, myšlienka. Svet, v ktorom peniaze neznamenajú nič? platíš časom? keď si nejaký neukradneš či nevyhráš, tak zomrieš?keď máš času na zvyš, nechvál sa s tým pretože.....gangy, ktoré oberajú ľudí o čas? samozrejme,v tomto filmovom kúsku je možné všetko. Je tu jasne stanovený cieľ, rozdiely medzi chudobou a bohatstvom, doslova beh o čas, plno akcie, adrenalínu, nečakaných situácií a to podľa mňa má pravý akčný film mať. A samozrejme musím pochváliť Justina, ktorému podľa mňa v poslednej dobe film svedčí viac ako hudba :). ()

Scaevola

Povedený sci-fi thriller s několika opravdu napínavými momenty, kdy jde o čas, ale mařený děsivě rovnostářským pojetím. Hlavní hvězdou pro mne byl C. Murphy a jeho "věkovitý" detektiv. ()

sergiokish

Skvělé sci-fi z budoucnosti,a nápad z hodinkami které odpočítavají čas do smrti je opravdu originálně provotřídní,jó Andrew Niccol se hold zase v dobrém slovasmyslu předvedl :-).Film je v některých momentech opravdu napívnavý a jindy mi zase přišlo že to vůbec není v budoucnosti ale v přítomnosti,jinak je to asi to jediné co bych tomuto skvělému filmu vytknul.Tento film je opravdu skvělý a rozhodně stojí za podívání. ()

Sintiroma

nechapu proc tenhle film je tak dobre ohodnoceny protoze pro me to byla jen ztrata casu. Herci jsou nesympaticti a pribeh je stupidni. Opravdu to nestoji za to. ()

AceDandelion

Super sci-fi akčňák s originální působivou myšlenkou, díky němuž můžeme poznat tak trochu jinou realitu, kde čas představuje peníze. Justin mi přijde pořád stejný, pořád OK,ale oslovovat ho panem hercem asi nikdy nebudeme,nápaditý Cillian opět nezklamal a Amanda, má zasloužený místo v mé topce - jako vždy úžasná. (Smekám Am, to neustálé běhání v těch vysokých botech muselo bejt něco!!) 4* Mě se to líbilo. PS.-Olivia Wilde jako Justinova matka, no trochu to haprovalo,ale přesto i přes tu krátkou chvíli,jakou ve filmu je, byla jako pokaždé skvělá). ()

Jack_F.

Tak zpackaný dobrý namět a tak vysoké hodnocení? :D Dal bych tři, ale tohle bylo zabití možnosti natočit dobrý film. Skoro jako by to točil komunista obdivující Bonnie a Clida. Jak jinak miluju fantazii režisérů o budoucnosti a různé vychytávky zítřka, tak tohle mi nedovolilo si to užít a to je u sci-fi neodpustitelné. ()

Georgeton

Jeden exkluzívny film. Fantastické herecké výkony. Už len vymyslieť niečo také originálne s časom je bomba. Facebook, Avatar, Počiatok, Memento a aj Vymedzený čas sú niečim originálne. Áno, je to ľudská vynaliezavosť, ktorá posunula hranice ľudskej predstavivosti ešte ďalej. Najviac však ma na tom filme zaujali dve skoro na vlas rovnaké scénky, ktoré boli na konci filmu jak Will(J.T.) zachraňuje svoju lásku no na začiatku filmu milovanú matku zachrániť nedokázal, bohužiaľ. Symbolika na zamyslenie. No nič, začínam sa tešiť na ďalšiu Niccolovu bombu. ()

Migelica

Peniaze nahradil čas a to v podstatne brutálnejšej forme. Zaujmavá pointa = vážiť si času, v tejto dobe si ľuda vážia len peňazí. Končí sa však až "veľmi gýčovo" dobre. Pobavil som sa, ale koniec ma sklamal troška. Ako sa zrútil systém, jednoduché riešenia. Každý však tento film bude chápať inakšie. Ja si vážim čas odteraz viac ;-) ()

Dámské posily...

Dámské posily...