Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

bluefoxi

Vyměřený čas - V tomto filmu autor krásně ukázal pravou cenu peněz v našem světě... přirovnal ji totiž k času. A není to jen tak nějaký čas, nýbrž čas, který zbývá člověku do smrti. Krom toho, že ve filmu nalezneme toho přirovnání, najdeme v něm i lásku, krásu, vzdor, naději, akci a výborně vykreslené rozdíly kast ve společnosti. ()

nettopyrek

Skvělý nápad a krásná Amanda... Škoda, že to není tak úplně dotažené a že se z toho nakonec vyklubala taková..ehm.. až příliš socialistická agitka ... Nicméně, začátek má pěknou Orwellovskou atmosféru a docela mě to bavilo..Krom toho, kvalitních sci-fi je jako šafránu, takže 4*.... ()

sinjakupre

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se dostal do děje, ale potom to stojí zato. Námět mě naprosto uchvátil, herci zahráli dobře. Jediné, co mi to trochu kazí je závěr. Nevadil by mi ani tak "happy end", jako spíš naivita hlavních hrdinů. Celý film se snaží celkem reálně předvést to co má, ale konec dojem částečně kazí. ()

kuře.gril

Kromě zajímavé výchozí teze o vyměřeném času každého člověka mě na tomhle filmu pranic nezaujalo. Děj je nazajímavý, rozvleklý, postavy černobílé a nesympatické. Navíc je tu spousta nelogičností. A hlavně ten "umělý" hrdina v podání Justina. Je to normální kluk z ulice, ale tváří se stále cool a profesionálně, jako kdyby denně bral rukojmí, hrál dokonale poker, ovládal perfektně řízení auta pozpátku v protisměru, vykrádal banky a sejfy,... A zároveň je to tak neskutečný dobrák se "srdíčkem" na pravém místě... Nene, tohle není film pro mě. ()

Setanta

Sympatická podívaná, parádní základní myšlenka. Bohužel, logika šla ke všem čertům. Proč po někom, kdo hrozí rozložit systém, jde všeho všudy pět policistů? Proč ve světě, kde někoho zabuijí za pár hodin, pobíhá jediná zloičinecká banda? Proč mají všichni natolik altruistické chování, že když mezi ně vběhne holka s milionem let v kompjútru, tak jí nerozbijou hubu a nezmizí? Mohli bysme tu mít alespoň solidní zdrhačku, ale ani ta se moc nekoná. Přesto mě to bavilo a bavilo mě to hodně. Proto taky tak dobré hodnocení. ()

The_God

Slabší 4*. Film má rozhodně zajímavou zápletku, kvalitní výpravu i herce, ovšem scénář od počátku graduje do určitého bodu a pak na té hladině zůstává. Na druhou stranu je to lepší, než kdyby upadal, to by bylo o hvězdu méně. Rozhodně ale ukazuje na rozdíl mezi bohatými a chudými i poté, co peníze zmizely a slabší povahy by mohly začít uvažovat o tom, zda by chtěly žít věčně (já ne, to vím už dávno). ()

Mtytjouda

Krásný nápad ! Ale přece pan Niccol chtěl určitě poukázat na rozdíly mezi chudými a bohatými, jak v jejich hodntách tak v tom, co je pro ně důležité a co ne ... Hezky zpracované ... Dobré herecké výkony od všech tří hlavních "hrdinů" ... 80% ()

Soth

Narozdil od kolegyne Principessy pujdu spat ukojenej - ale jen proto, ze si dam pred spanim Interstate 60 :) Tenhle film je neco mezi Bony a Clyde, Equilibriem a Jumperem. Neni to spatnej relax k veceri, ale na vic, nez *** to fakt nema. A z toho je jedna za napad a druha za Cilliana Murphyho v roli nekoho spravnackyho (i kdyz...) . Asi nejvic mi chybela porazka systemu na konci filmu (Equilibrium) - proste zaver to vcelku zabil. ()

Oxik49

Skvělá metafora na dnešní svět ovládaný penězmi. Kdo dá méně, než pět hvězdiček, zřejmě nepochopil pointu filmu, nebo má doma v trezoru pár tisíc hodin :)) ()

gezper

Řemeslně docela pěkně provedené, ale jinak naivní utopistické sci-fi se spoustou scénaristických nedotažeností. Bonnie a Clyde mi moc na nervy nelezli (jak jsem trochu u Timberlaka čekal), ale že by byli dvakrát poutaví, nenucení a přenášející na mě napětí (je to thriller, že?) - to tedy ne. Celkem zajímavou polohu si střihnul Cillian Murphy - zde aka matrixový hlídač času. Škoda, ten nápad je zajímavý, celkové provedení již zdaleka ne. I když, zjednodušenou optikou, dosaďte si za 'čas' 'peníze' a máte vpodstatě dnešní společnost. [60%] ()

belinko

Nemám moc rád scifi, rád si pozriem film, kde je príbeh vymyslený "v rámci" možností a skutočností, kde autor nemusí siahať až do tých častí mozgu, ktoré vymýšlajú nereálne a nemožné príbehy. Tento príbeh, sa mi však zdal celkom reálny - ľudia platiaci vlastným životom. Pekná metaforická myšlienka, nemyslíte? Justin a Amanda sú skvelí, scenáru dávam 4", ostatné 5" ()

RyxiraAmy

Můj názor: je to naivní. Jedna z věcí, co jsou v tomhle filmu fakticky sci-fi, je to, že se ten tvrdě pracující lid z dělnické zóny o čas neporve, a místo toho si každý spořádaně vezme ten, který mu patří. A Bonnie a Clyde si mezitím zajedou vyloupit nějakou tu banku, přičemž Bonnie běhá v šatičkách a střevíčcích na deseticentimetrových jehlách, zatímco Clyde střílí jako Robin Hood, ačkoli pistoli drží v ruce poprvé v životě. Nechci se nějak navážet do ideálů rovnosti všech lidí na planetě, ale to, že by tahle utopická vize mohla fungovat, je pravděpodobné stejně jako konec světa v roce 2012. ()

halberdier

Sci-fi s velmi originálním a zajímavým námětem, který se však dal určitě lépe zpracovat a využit. Justin Timberlake je ve filmech čím dál tím zajímavější a Cilian Murphy je jako obvykle skvělý. Trochu nevěrohodně na mě působil vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny. (7/10) ()

Hiruma

Všetko niečo stojí ale hodnota času je nevyčísliteľná. Nie je nad to sedieť pri filme dve hodiny a vôbec sa nestarať o svoj čas, iba o čas hlavných hrdinov. In time ako sci-fi film má hodnotu práve toho času, ktorý pri ňom strávite. Než sa nazdáte máte času až moc, až zabudnete na to najdôležitejšie, čo ste doteraz v živote mali, a tým sa to celé začína. Nemôžem povedať, že som sa nudil film mal správny spád, len niektoré pasáže boli ľahko predvídateľné, no keď už nečakáte happy-end zrazu ho tam dostanete. Justin mi do role chlapíka, ktorý rozdáva údery sedel len na 70% mal už aj lepšie výkony. Amanda super zapadla do toho umelého prostredia, kde sa žije večne a nuda je najlepší spoločník. Cillian si užival svoju rolu až do posledného výdychu do posledného zlomku sekundy. Keby ma neiritovalo to pripočítavanie a odpočítavanie času, ktoré raz na 2 hodiny trvalo dlhšie raz kratšie pridal by som jednu hviezdu naviac takto len 3*. ()

Tatiana.B

Timberlakovi jsem nevěřila ani nos mezi očima a stejně jako on jsem většinu času koukala na hodinky. Jestli už bude konec. A pořád nic. ()

Keytt

Sexy padouch a bohatá holčička bojují ve jménu dobré věci. Bezvadné sci-fi s kvalitními efekty a zajímavým nápadem. 80% ()

Dámské posily...

Dámské posily...