Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

B3njamin

Původně jsme chtěl hodnotit 50%, ale pak jsme si řekl, že to nemůžu. Mě Justin Timberlake asi nesedí, v žádný roli, kde jsem ho viděl to nedopadlo dobře. Svěřit mu hlavní roli v akčním filmu byla moc velká chyba. Jednou nebo dvakrát by se dalo říci, že zatářil, ale jinak nic moc... ()

ToxicAli

Mám rád sci-fi, které více zaujmou svým nápadem více než svoji vizuální stránku. A nápad tu byl rozhodně dobrý, přitom velice jednoduchý - vyměnit peníze za čas a přitom zanechat veškeré nedostatky kapitalismu a vytvořit tak zajímavou reflexi současné společnosti. Je tedy fakt, že by se dalo dané téma rozvinout mnohem více, ale i takto je to dostatečně dobré. Ústřední dvojice a tradičně výborný Jared Leto spolu s příjemným tempem rozhodně stojí za to, aby vám film ubral vašich 100 minut života ()

erpe

Skvělej nápad! A skvělý scifátko :) Je sice fakt, že pár kiksů tam je, ale zanedbatelných. Najděte si je ale sami ;-) Podobný zážitek jsem očekával od Náhradníků a o co jsem se v nich tenkrát zklamal, o to víc jsem nadšenej z tohohle. Justin T. se za poslední filmy prodral v mých očích opravdu až na pozici herce. Do nedávna jsem ho ještě bral jen jako mladší, pánskou verzi Madonny a jeho hraní nebral vážně. Tímto se mu omouvám a uznávám, že to má v sobě a že jeho herectví prostě "má koule" (a to říkám bez nějakých vedlejších homosexuálních významů!) ;-) ()

dthwinter

Takto si představuji moderní sci-fi. Jednoduchý, ale brilantní námět, sympatičtí herci a příběh se postará sám o sebe. Pravda, moc ho tam není a nečekejte žádné dějové veletoče, ale koukalo se na to moc pěkně a 2 hodiny příjemně uplynuly. Ale pořád mi to nedalo a něco mi tam chyběl. Možná víc akce, která se přímo nabízela, možná trošku přidat do toho dějového poloprázdna. Každopádně zábavný film, který si rád ještě někdy pustím. 85 % ()

Muf911

Výborné scifi, které se odehrává v blízké budoucnosti, kde místo peněz se platí časem. Sice mi nebylo úplně jasné, kde že se jako ten čas bere (vyrábí) nicméně jako paralela penězům to je velice poučné. V angličtině dostává pár zažitých frází úplně jiný rozměr, např. Don't waste my time, Would you have 5 minutes? Zajímavý námět, hledal jsem v titulkách, jestli v tom nemá prsty můj oblíbený P.K.Dick, ale nikde jsem o něm nenašel zmínku. Pozitiva snímku: výborná trochu ponurá blade-runnerovská atmosféra, pěkné nohy hlavní hrdinky, výborný nápad s auty, kdy všechna auta jsou stejná (1970 chevrolet camaro v matné černé jako policejní stíhačka, 1965 Lincoln Continental v semi black jako limuzína/taxík pro převážení těch, kdo mají spoustu času a pak pár individuálních kousků určených spíš jako sochy (cena vozu v showroomu zahrnuje dopravu na místo vystavení), trochu Bonnie-a-Clydovský nádech. Negativa: Ne zcela dovysvětlený systém s tím časem, kdo a proč je Time keeper, kde se čas vyrábí a vzniká, atd. ()

Nandemaru

Problém většiny sci-fi (i některých fantasy) je to, že po nějakém čase film úplně ztratí atmosféru, jak se pozornost přesouvá na hlavní dějovou linii. Už dlouho jsem neviděl nic, co by se tomuhle problému tak mistrně vyhlo. Od začátku mě chytla myšlenka i zpracování, herecké výkony byly bravurní (i když někteří herci mi na 25 let opravdu nepřipadali). Sečteno a podtrženo je Vyměřený čas film, který mě nadchl, ani na chvíli nenudil a přinesl víc, než jsem od něj původně očekával ()

wesker

zajímavé téma zabité hluchými momenty a průhlednými zápletkami (boj o čas s rukama) znovu už se na to dívat nebudu prostě průměr. ()

IvanKovar

Originálne a zaujímavé. Čas je silou ľudstva. Originálna, no trocha depresívna zápletka, predstavte si, že platíte za veci vlastním životom a sledujete hodinky ktoré vám ukazujú za jak dlho zomriete, je na čase naučiť sa rýchlo behať. Skvelá myšlienka, výborná trojka hlavných predstaviteľov a tiež samozrejme všadeprítomná atmosféra strachu z toho, že vám minie čas. Don’t waste your time! ()

lipan

Je pravda, že film zcela naplnil to, co slibuje v traileru. Parádní akční sci-fi, které je postaveno na originální myšlence, avšak průběh jako takový je zcela prediktivní. Když opomenu mnohá klišé, která k tomuto žánru patří, tak mě film mile potěšil, avšak nepřekvapil. A právě to překvapení, dějový zvrat mi v celém snímku schází nejvíce. Takže *** ()

pan_ponozka

Mno.. Váhal jsem mezi 3-4 stárs. Nakonec dávám tři. A to kvůli klišé, které se táhly celý film. #nemáme čas=> nemáme ho jak získat=>ukradnem ho=>vyloupíme banku=>banka vyloupena.#musíme získat podporu plebsu=>rozdáme čas=>nemáme ho jak získat... # a tak pořád dokola. Justin se mi oproti ostatním komentujím nelíbil ani trochu. Pro mě to není herec, ale zpěvák. tečka. Když se ale člověk odprostí od těchto nedostatků, film nabízí asi hoďku dobré akce, bezva (podle zvuku) super-eko-kcháry a (myslete si o mně co chcete, ale) exteriéry. a kliše na závěr? Fajn oddychovka. ()

Destiny65

Zajímavá myšlenka vyměnit peníze za čas. - Bohatí žijí v luxusu a jako bonus jsou pomalu nesmrtelní a chudí mají smůlu, při vypršení času umírají. Na scénu přichází novodobý Robin Hood(Timberlake) okrade největšího boháče nejen o jeho dceru ale i o jeho čas, který pak rozdá mezi chudé. ()

david666

sice jdu proti proudu, jak vidím, ale tohle bylo fakt vcelku o ničem. Sice námět sliboval zajímavou podívanou, po celý film jsem však čekal "kdy už to přijde" - nějaký zvrat nebo něco - a ono NIC. Takhle se jedná o pramarněný potenciál roku. Vyloženě chybělo nějaké uvedení do problému - strohé "žijete do 25 a pak zemřete" - proč? kdo nebo co o tom rozhodlo? ()

bezprezdivky

Promarněná šance - sci-fi story o světě, kde za všechno platíte časem vlastního života šla využít líp než jako agitka proti kapitalistům (zde majitelům milionů let). Nevím, jestli v americe začali věřit v to, že bohatým by se mělo brát, aby se mohlo chudým rozdat, .......... ()

Dámské posily...

Dámské posily...